Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Indragostita de Sperietoarea de pasari ....

#3
(29-10-2010, 07:05 PM)Kato A scris: 1.[/size]

-Prinde-ti demonul!
-RAWRRRpunct
In padurea de langa sat,spaceo fata care nu stia ca satul e atacat, se antrena
...demonul Ryoku,spaceun demon de 30 de m,spaceforma de tigru,acoperit de flacari....spaceneavand un loc unde a se ascunde intra in fetita.
Trecerea unui suflet de demon intr-un corp omenesc a fost trecuta de dureri insuportabile.spaceSe simtea de parca picioarele iar fi calcat in zeci de cioburi,spacemainile erau de parca ar fi fost taiate,spacepieptul se strangea impiedicand aerului sa pattrunda"patrunda" in plamanii care acum erau inabusiti de durere.spaceIntrase cu totul,spaceramanea numai sa joace teatru...spacesi sa se dea drept acea fetita...
-Hei fetito....spaceesti bine?BTW sa sti ca sunt decat trei puncte de suspensie;)
-Litera maree, la naiba daca era doar o data as fi inteles dar la tine in fic sunt mai multe exemple asemanataore!umm...spaceaaa....spaceda...
-Bine...spacesa speram ca nu ni se va mai intampla nimic.
Inauntrul fetei se dadea o lupta,spacediscutia dintre sufletul ei si al demonului avea loc.
-Ci...spacecine esti?
-Heh,spacen-ai auzit de mine?
-Nu.
-...Ryoku..spaceun suflet care nu-si gaseste pacea,spaceimi pare rau ca....spacesti tu...spaceam intrat asa....spacedar era pentru binele meu.
-Si de ce fix in mine?numai existau oameni?
-Hei pustoaico relxeaza-te....spacezau esti mai morocanoasa decat mine....spacesi eu' s demon.
-NU VREAU SA MA RELAXEZ! vreau sa iesi!
-Aa....spacesti,spacee cam greu sa fac asta acum,spacedurere mare si pentru mine si pentru tine sunt urmarit,nu mai bine incercam sa ne cunoastem?
-Bi....spacebine...
Hello dupa cum vezi ti-am corectat o parte din capitol pentru ca mi-ar fi luat muult prea mult sa iau tot textul la corecat. So observ ca ai o problema cu punctele de suspensie, in primul rand sunt doar trei nu patru,cinci si asa mai departe in al doilea rand sunt prea multe. Incearca sa mai reduci din puncte de suspensie pentru ca nu da bine la aspectul ficului cu atatea "gauri" prin el.
Si mai am sa iti spun ca dupa orice punct, semn exclamari, virgula etc... se pune space;).
(29-10-2010, 07:05 PM)Kato A scris: 2.
Simteam cum incepeam sa ma inteleg cu fata,era ciudata,dar intr-un fel imi placea. Avea ochii negrii ca jarul.parul era albastru inchis,inaltuta pentru varsta de 10 ani,si foarte impunatoare.Numele ei era Kato Takemoto atat stia despre ea.
Bun aici te-ai cam impotmolit. Ba vorbesti la persoana a treia, ba vorbesti la persoana intai. Din cauza asta nici nu prea am inteles ori vorbeste acel Ryoku despre fetita in care a intrat ori povestesti despre ea la persoana a treea.
So in restul capitolului este cam ambiguu. Este numai dialog as putea spune. Si ce e cu atatea interjectii fara sens. Din cate am inteles tu ai postat trei capitole?? Pentru ca imi pare rau sa te dezamagesc in locul tau as face unul din toate alea. Unu la mana nici unul dintre ele fiind singur nu are numarul de de randuri pentru un capitol. Si in al doilea rand trebuia sa mai bagi descrierea pentru ca inca o data iti spun: este prea mult dialog. Si din cauza asta devine sec. Iar despre naratiune as putea spune ca o ia la goana.
Well eu cam atata am avut de spus astept next-ul sa vedem cum evoluezi :*:*.
Just the
way you know me..



Răspunsuri în acest subiect
RE: Dragoste ciudata... - de Marina. - 29-10-2010, 07:29 PM
RE: Indragostita de Sperietoarea de pasari .... - de Yun. - 30-10-2010, 12:14 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Indragostita de un star dydy 1 2.060 02-08-2012, 11:59 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Indragostita de seful Yakuza denieverlove lovever 7 4.978 21-08-2011, 04:30 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Sa fii indragostita de...nimic. robsten 13 7.481 15-01-2011, 10:12 PM
Ultimul răspuns: robsten


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)