Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place poezia?
Da.
80.00%
8 80.00%
Nu.
20.00%
2 20.00%
Total 10 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Poezii in Ritm de rap :)

#4
Nici nu ştiu cum naiba am ajuns la threadul ăsta, dar dacă tot sunt aici, barem să las şi-un comentariu.
Îmi pare rău să te dezamăgesc, dar ceea ce ai scris tu acolo nu-i nici pe departe poezie. Aş numi-o eşuare.
Sinceră să fiu, chiar mă minunez citind şi recitind aşa-numita poezie. Nu-i văd sensul. O poezie ar trebui să transmită ceva, dar în cazul acesta nu transmite absolut nimic. Oh, poate doar îmi provoacă mie greaţă.

Rap? Well, rapul cere şi rimă, iar rima ta e chinuită. Te sfătuiesc - prieteneşte, cred - să renunţi la ea, asta pentru binele cititorilor. Nu cred c-ai vrea să ştii în ce hal mă zgârie pe creieri.

Citat:Dar mai apoi cand viata s`a descotorosit de mine,
Tu ai plecat lasandu`ma in bucati de mine.

Ia te uită, mine rimează cu... mine.
Ah, da. Îmi explici şi mie cum naiba să fii lăsată în bucăţi de tine? Nu de alta, dar vreau şi eu să pricep, să nu mor proastă.

Titlul este total neinspirat şi banal; nu reflectă absolut nimic.
Măsura nu există, ritmul nici atât, iar muzicalitatea se pierde încă de la versul doi al primei strofe.
Versurile sunt puerile / banale.

Tema aleasă este, evident, folosită şi răsfolosită. Dragoste şi despărţire. Oh, ce tragic! * inserts sarcasm here *
Exprimarea ta lasă de dorit. Mila nu se mănâncă pe pâine? Nu pricep şi te rog, iartă-mă, dar nu-ţi înţeleg geniul mirobolant.

Mai ai de lucrat, şi-ncă mult. În primul rând ar trebui să citeşti ca să-ţi dezvolţi vocabularul [ proză, poezie - îţi pot recomanda nişte cărţi / poeţi dacă vrei ], şi-abia dup-aia să-ncerci să-ţi expui gândurile şi sentimentele, iar asta doar aşa, să-ţi iasă ceva cât de cât în bătaia vântului.
Dar ştii, dacă nu ai nici un pic de talent, mai bine o laşi moartă.

Succes în aducerea unei epave pe linia de plutire.
Ah, şi nu trebuie să-mi iei în seamă comentariul dacă nu vrei, adevărul e că nu mă prea interesează. Eu doar mi-am exprimat opinia în astă ţară democrată.
Dacă vrei să arunci cu roşii în mine, fă-o prin intermediul unui pm.
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.



Răspunsuri în acest subiect
Poezii in Ritm de rap :) - de Aliss_anime - 13-07-2010, 12:33 PM
RE: Poezii in Ritm de rap :) - de Elena. - 23-08-2010, 03:37 AM
RE: Poezii in Ritm de rap :) - de Miss Serenity - 23-08-2010, 03:51 PM
RE: Poezii in Ritm de rap :) - de Corina M. - 27-08-2010, 10:24 PM
RE: Poezii in Ritm de rap :) - de MikeM - 27-08-2010, 11:54 PM
RE: Poezii in Ritm de rap :) - de jony23 - 09-05-2011, 01:19 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Dragoste in ritm de rapp Nywa 46 29.375 08-03-2013, 11:22 PM
Ultimul răspuns: RalucaGabor
  Cu ritm în sânge hiimera 2 2.027 06-03-2012, 09:35 PM
Ultimul răspuns: Rain
  O viata traita in ritm de rock Who said i have to be normal 13 12.926 17-01-2010, 12:08 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Poezii...Poezii...Eu le scriu si eu le distrug frumusetea... Serenity 6 4.803 29-03-2008, 07:23 PM
Ultimul răspuns: Kajin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)