Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Peripetiile echipei 7 la ferma

#4
Helau! :]
Pai pentru o incepatoarea ideea e buna. Am evitat sa iti citesc ficul pana acum tocmai pentru ca credeam ca e la fel. Sakura il adora pe Sas`ke, el nu o baga in seama si pana la urma traiesc fericiti cu 10 copii. 8-|. Imi face placere ca m-am inselat :)).
Descrierea personajelor cam lasa de dorit. Ai pus un epitet dupa un substantiv si gata. Nah, nu merge asa. Incearca sa folosesti mai multe figuri de stil si cand scrii sa iti imaginezi ca esti acolo, in locul Sakurei. Iti va fi mai usor sa descrii peisajele, locurile si actiunile personajelor. :]. Dialogul e putin cam sec. Ai putea sa dezvolti mai mult replicile. Naratiunea pai ce sa zic... si aici mai ai de lucrat.
Ai putea sa iti imbogatesti putin si vocabularul. :-?
Abia astept sa vad daca Sakura il baga pe Naruto cu capul in balega =)). Faptul ca Sasuke ii cere Sakurei sa il ajute la tehnici ninja... e ciudat. Daca tot zici ca e "Domnul Atitudine" si e increzut, etc, etc, de ce ii cere Sakurei sa il ajute? Aici ai vorbit cumva in contradictoriu :)).
So, sper sa nu te lasi de fic si astept sa vad un next :-"
Bye!
Life is not about finding yourself, is about creating yourself!

Blog :]
Nebunie in cuvinte! <3



Răspunsuri în acest subiect
Peripetiile echipei 7 la ferma - de I_luv_you:* - 07-08-2010, 01:02 AM
RE: Peripetiile echipei 7 la ferma - de Verrine - 07-08-2010, 01:48 PM
RE: Peripetiile echipei 7 la ferma - de Yun. - 07-08-2010, 02:58 PM
RE: Peripetiile echipei 7 la ferma - de Alee - 22-08-2010, 02:34 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Aventurile Echipei 7 si o iubire cu parfum de cires Flash 19 22.619 15-11-2008, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)