Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Alois Trancy

#3
Il ador pe Alois! Personajul meu preferat inca din primul episod al sezonului 2.

Nu mi-a placut faza de la sfarsitul ultimului episod (7), ba chiar am fost dezamagita initial de modul in care s-a comportat. Il durea..asa si? Si Ciel a fost impuscat in abdomen in primul sezon si nu s-a smiorcait.Stiu ca ma contrazic acum, dar a scazut in ochii mei cu acel comportament (asta pana ieri cred, cand am privit lucrurile cu mai mult calm si am ajuns la alta concluzie). Si nu ma deranjeaza faptul ca isi exprima (intr-un mod foooarte evident) durerea, ci faptul ca ii cerea mila lui CIEL.Adica in clipa aia s-a vazut o diferenta enorma intre cei doi si sincer? Mi-ar fi placut ca Ciel sa il fi omorat.Bine, nu are sens daca stam sa ne gandim ca este unul din personajele principale ale sezonului astuia, dar la modul in care se umilea ar fi fost mai bine sa moara. Cum ziceam, mi-am schimbat parerea, dar pana acolo sa spun ce si de ce imi place de Alois.
Am zis : "da, de el ma voi indragosti cu siguranta!" atunci cand si-a deschis nasturii de la camasa dupa ce ii inchisese Claude. Pur si simplu nu pot sa rezist in fata personajelor perverse, si el facea chestia asta inca din primele minute ale animeului. Apoi am inceput sa raman din ce in ce mai socata : era nebun.
I-a scos ochiul Hannei, a inceput s-o bata, a pus-o sa se dezbrace, a aruncat cu banii dupa unchisu...si privirea...acea privire de om nebun :X:X. Deci da, ma cucerise complet. Sa nu mai mentionez de clipele in care se dadea la Ciel, sau atunci cand se prostea. Este adorabil ce mai.
Sau in momentul duelului...cand a trisat inaintea lui Ciel (trebuiau sa numere pana la 10, dar Ciel s-a intors la 5 si a avut o surpriza : Alois i-o luase inainte). Si era atat de relaxat in timp ce Ciel se chinuia pe acolo sa-l injunghie....
Si eu l-am urat pe Claude pentru ca nu s-a bagat, adica puii mei. Era datoria lui de demon sa-l protejeze ce este atat de idiot? Bine, intre timp mi-a trecut supararea si pe Claude si acum consider ca este intr-adevar majordomul care ii trebuie lui Alois.Dar aici nu vorbim de el, asa ca ma intorc la Alois. Deci da, il iubesc, este genial, diabolic, pervers, mincinos,etc etc. Iar acea umilire face parte din caracterul lui, il defineste, il face sa fie perfect in sensul in care poate fi perfect un personaj ca el. Sper sa nu ma dezamageasca nici de acum incolo...
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*



Răspunsuri în acest subiect
Alois Trancy - de Ekkaterinna - 16-08-2010, 09:14 AM
RE: Alois Trancy - de OneSkyCloud - 16-08-2010, 01:42 PM
RE: Alois Trancy - de nolazy - 17-08-2010, 04:13 PM
RE: Alois Trancy - de Rouge - 18-08-2010, 04:03 PM
RE: Alois Trancy - de OneSkyCloud - 19-08-2010, 02:39 PM
RE: Alois Trancy - de SooMin - 20-08-2010, 04:42 PM
RE: Alois Trancy - de OneSkyCloud - 22-08-2010, 06:48 PM
RE: Alois Trancy - de Flash - 31-08-2010, 11:28 PM
RE: Alois Trancy - de Teh - 12-09-2010, 01:49 PM
RE: Alois Trancy - de DeDal N. - 01-10-2010, 03:36 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Alois sau Ciel Flash 27 19.429 04-08-2014, 09:14 PM
Ultimul răspuns: scarllette


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)