Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Alois sau Ciel

#1
Care dintre acesti doi mititei va place cel mai mult ? Si de ce ?

Mie personal imi place amandoi. Ciel are sarmul lui debordant, prin faptul ca e si misterios ma face sa imi placa foarte mult acest personaj si cum ii sunt conturate emotiile, cum vorbeste si vocea lui interesanta ma face sa imi place foarte foarte mult de acest personaj. Cert e ca il plac foarte mult egal cu Seby si sincer fara Ciel in anime, animeul are deveni plictisitor.

pe de o alta parte, Alois este carismatic, vesel, dulce si activ mai tot timpul. Imi place cum isi scoate limba si e foarte calumea sa-l vezi.
Apare atat de misto in anime si la randul lui Ciel, imi place foarte mult si de Alois.

E greu sa alegi intre ei pentru ca acestia doi sunt diferiti prin orice, iar faptul ca sunt diferiti sunt si speciali si fiecare au un rol important in anime.
-

#2
Ciel, all the way.

In primul rand, Ciel este, dupa Lulu si Light, personajul meu favorit din toate anime-urile vizionate pana acum; e fascinant prin felul sau complicat si dubios de a fi. Mi-a fost imposibil sa nu imi placa inca de la primul episod, vazut acum un milion de ani (aka vara trecuta, lol). Isi pune masca aceea de copil fara probleme, dar el e cu totul altfel; de o maturitate debordanta... Si de aia il ador. Plus ca e englez si mi-l imaginez vorbind cu un accent genial *cough*, dar asta e altceva. Pot insira o gramada de motive.

De Alois nu prea stiu ce sa zic... A aparut intr-un singur episod pana acum, si acolo mi s-a parut super enervant, lol. Dar sigur o sa imi placa daca ma straduiesc un pic; este, cu siguranta, un personaj interesant. Dar este mult mai imatur decat Ciel si asta e un minus.

FIGHT, LITTLE BOCCHANS!
[Imagine: trexwalkn.gif]

#3
Ciel e favoritul meu.E matur si a trecut prin multe,la o varsta asa frageda.E cu adevarat un personaj interesant.Ii ador caracterul,miscarile,gesturile.Trebuie sa fie foarte greu pentru un pusti de 12 ani sa-ti pierzi familia.Totusi,dupa cate a patit,cred ca inca o sa mai poata zambi,cu ajutorul servitorilor si prietenilor.

Alois e si el interesant,in modul lui.Dar mie mi-a dat ideea de copil rasfatat,si asta din episodul 1,cand Claude i-a incheiat nasturii la camasa,si el i-a descheiat inapoi.Si apoi a mai pus si un ranjet de ala si l-a intrebat : "Asta te enerveaza,Claude?" or somthing like that.Daca eram in locul lui Claude ii dadeam o palma de nu se vedea xD.Ma scuzati fanii Alois,dar asta e parerea mea personala,nu trebuie sa ma bagati in seama daca nu sunteti de acord cu ce zic xD.
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#4
Da,da stiti deja21 amandoi dar daca trebuie sa fac o alegere -> Ciel..chiar daca imi place si Alois really now,he needs more love XD chiar daca e cam rau in general personajele alea care erau cam rautacioase ajungeau sa faca si ele ceva bun....
Ciel o sa fie mereu personajul meu favorit din orice anime XD nu ma pot plictisi de el.Ador totul la el Smile.Nu mai zic ce imi place si ce nu pentru ca deja am mai zis-o de 2 ori chiar in alte topicuri XD.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#5
Oh haide, asta e tortura curata. Amandoi sunt mult prea adorabiiili ( na! ca am zis-o ). Ciel e Ciel. Misterios, superb, sarmant, alintat ( este chiar foarte alintat ), felul lui de a fi, rece, indiferent, scarbit de anumite chestii, dar intotdeauna galant, un nobil, te da pe spate orice ar face. Si e super scumpic in fazele lui de copil neajutorat. Il ador. E genial in tot ce face. Genial si tot ar trebui sa zica multe.

Iar Alois. Pai el e hm, cireasa de pe tort. Atat de energic si plin de viata, cu mentalitatea aia a lui de maniac si obsedat. Vai, dar cum isi schimba emotiile. Cand e sadic, cand e malefic, cand e neajutorat, cand e provocator etc. etc. Sunt anumite chestii pe care le urasc la el ( cum ar fi afectiunea aia sa ce-o fi ea fata de Claude ), dar tot un adorabiiil ramane. Si, apoi e hilar rau de tot.

Dar totusi, stiti cum se spune, prima dragoste e pentru totdeauna. Deci Ciel nu are cum sa coboare de pe piedestalul pe care l-am lipit cu super-glue . Si din cate vad, nici el nu prea vrea sa coboare de acolo. Daca ar vrea, nu ar mai fi atat de minunat, nope ?

#6
Uite-te si tu cine posteaza deasupra mea...^^.
Nu o sa scriu eu cat Cherie, daaaar...
Adevarul este ca eu il uram pe Ciel. Subliniez "uram". Acum am mai gasit pe cineva demn de ura...si inca cum. Alois e intruchiparea nesimtirii, a scarbosului si a depresiei. DAR are carisma. Nu insinuez ca Ciel nu are carisma, dar Alois i-a luat-o inainte cu succes. Ciel e un copil, Alois e altceva. Amandoi au calitati numeroase, pe langa titlurile evidente de nobilitate, amandoi au majordomi demoniZuppy02Zuppy02 , amandoi intruchipeaza definitia cuvantului "cool".
Poate ca e si diferenta de sezoane si faptul ca m-am obisnuit cu ingamfarea lui Ciel, poate ca de aceea il aleg pe el. Alois poate sa isi fluture coada la mine si sa zica: "Ole!" pana i se usuca gura.
"Contele", cum m-am deprins sa il numesc, e singurul si unicul Bocchan pe care il iubesc.^^Zuppy11
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.



#7
Uau, nu-mi vine sa cred ca sunt singura de aici care il alege pe Alois.

Si fac aceasta alegere dupa ce am vazut peisodul 7, presupun ca stiti despre ce vorbesc, cel cu umilirea and co. Deci da.

Este clar(!) ca nu se compara cu Ciel in foarte multe privinte.Si e normal, din moment ce caracterul lor este atat de diferit. Ciel este tipul de personaj matur, stapan pe sine, independent (cel putin la suprafata) si pentru asta merita absolut toate laudele.Dar! Dar Alois...aici este vorba de cu totul altceva. Este genul de personaj care se incadreaza atat de bine in standardele mele, incat mi-e imposibil sa nu-l aleg pe el. Este sadic, pervers, rasfatat si are acel ceva. Iese pur si simplu in evidenta. Initial crezusem ca sunt dezamagita de comportamentul lui din ultimul episod, cand se umilea in fata lui Ciel (app, acolo Ciel a fost atat de....incredibil : x), dar apoi mi-am dat seama ca nu. Pana la urma si acea ultima parte face parte din caracterul lui.Il defineste, il face sa fie el. Cineva spunea ca ar fi incomplet fara acea parte si are perfecta dreptate. Sunt totusi sigura, ca nu e doar atat...Alois nu este ceea ce pare cu siguranta.
In concluzie ii iubesc nebunia, perversitatea, umilinta...il iubesc pe el 4
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#8
Diferiti... Foarte, dar foarte diferiti- imi vine destul de greu sa-i compar, dar oricum asta nu-mi schimba cu nimic parerea: il aleg pe Ciel. De ce? Deoarece cu el a inceput Kuroshitsuji si el va fi in orice situatie 'the ultimate master' for a demon. Este rece, lipsit de emotii si face totul intr-un mod calm si calculat. Ia deciziile cu grija, analizeaza totul amanuntit si stie cum sa valorifice puterile lui Sebas'chan in favoarea sa[ unde mai pui ca reactia lui Claude cand i-a gustat sangele a fost dementiala... He seemed high ]. Totusi, cu toate acestea, reuseste mereu sa fie un gentleman si un personaj extrem de elegant si sarmant. Este matur pentru varsta sa- chiar si pentru orice alta varsta- iar asta se vede usor din toate miscarile pe care le face* plus, ador faptul ca este sfidator cand se afla in pericol, deoarece stie ca Sebastian va fi mereu acolo sa-l salveze* ce palme i-a mai tras in episodul 7, din sezonul II *

Alois, pe de alta parte, este imatur si copilaros. Am senzatia ca cel mai mare defect al sau este ca face totul in graba, desi nu pare, datorita zambetului pe care-l afiseaza* a fost asa panicat cand l-a injunghiat Ciel zici ca fusese lovit de o bomba, nu alta- chiar daca nu sunt de acord cu comportamentul lui Claude fata de pusti; trebuia sa-si faca datoria si sa-l ia de acolo cat mai repede- *
Imi place mult, in schimb, cand scoate limba si-si arata semnul* love those moments*
Prin urmare, raman la Ciel...
She is a living existence of selfishness.


#9
Ciel sau Alois....? Cred ca il aleg pe Ciel. Unul dintre motive ar fi ca, dupa parerea mea, Ciel a suferit mai mult decat micul Alois, insa a ramas mult mai calm, s-a maturizat mai mult si a devenit muuult mai independent decat Alois. Cred ca Ciel s-ar fi putut descurca mai bine singur si in plus, nu s-a indragostit de Seby, chiar daca nu a avut parte de mai multa dragoste. A fost nevoit sa se maturizeze si a reusit sa o faca insa si-a pastrat durerea si suferinta pentru el, fara sa o impartaseasca cu altii.
Ei bine, Alois are rolul sau, bineinteles. Da, pot sa spun ca si el la randul lui a suferit cand si-a pierdut micul prieten si fratior, devenind sclavul acelui rege si fiind batut si acoperit de perversitatea lui.
Pana la urma, il aleg pe Ciel, insa il admir si pe Alois datorita decizii sale din finalul seriei a 2a4
[Imagine: ak8THBQ.png]


#10
E simplu de ales .. cel putin pentru mine, pentru ca Ciel e de neinlocuit. o//o Inca din primul sezon copilasul m-a fascinat,e ,dupa cum spune si Sebastan, inocent si totusi foarte crud si razbunator, dar asta e farmecul lui. Ii place sa-si tortureze majordomul si mai ales sa i se faca toate poftele si reuseste sa iasa triumfator din toate situatiile incomode. In plus reuseste sa o calmeze pana si pe Lizzy. Pare atat de matur desi nu are mai mult de 12 ani, pe cand Alois e atat de copilaros si razgaiat ca iti vine sa-l torturezi! Ok si el e destul de crud si sadic, mai ales cu Hannah, dar e si cam prostut cand vine vorba de Claude si indeplinirea scopului propus. Ce as putea sa mai spun? Ciel e cel mai simpatic copil ...demon mai nou din cati am vazut in multele animeuri vizionate. :pls:
[Imagine: Anime_Vector_Signature_by_iNegacion.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lizzy & Ciel Ekkaterinna 15 10.681 31-07-2012, 12:30 PM
Ultimul răspuns: Alicia
  Ciel Phantomhive Teh 5 4.608 01-10-2010, 03:44 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Alois Trancy Ekkaterinna 9 7.261 01-10-2010, 03:36 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Ciel & Sebastian Ekkaterinna 7 5.476 21-09-2010, 08:44 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)