Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hakushaku to Yosei

#6
In mod ciudat am vazut animeul si nu am citit mangaul.Mai ales ca e chiar genul meu preferat de manga.Hehehe.Doar ca ramasesem in pana de animeuri si am zis,de ce nu?Ca si story,ei bine la ce te puteai astepta cand Lydia e doctor de zane:o poveste clasica cu zane si tot felul de creaturi magice XD Din pacate 12 episoade au fost cam putine pentru mine as fi vrut ceva mai mult.Dar chiar si asa am reusit sa-mi fac o parere destul de buna despre el.Edgar e un tip extrem de direct,cu un trecut foarte intunecat si trist,dar care chiar si asa nu se lasa pana nu o cucereste pe Lydia.Imi place cel mai mult personalitatea lui de afemeiat ^^' si monetele in care ai impresia ca o sa o sarute si stai cu inima in gat ca o sa o faca si dezamagire,o saruta pe frunte >.> Lydia nu m-a impresionat prea mult insa mi-a placut ca putea vedea creaturile magice XD Ca personaj preferat,ar fi Raven,un asasin perfect cu o viteza si acuratete extraordinara si care la un simplu gest al lui Edgar omoara tot.E pur si simplu foarte tare @.@ Oh si mi-a placut si Nico,motanul Lydiei,care era ff kawaii cu atitudinea lui de nobil,mi-aminteste de motanul incaltat 24 Um si ar mai fi si Cain,care este un kelpie-cal acvatic ce se hraneste cu oameni-si care o iubeste pe Lydia si vrea sa o "fure" de la Edgar.Recunosc ca ar fi foarte interesant sa existe o creatura ca si Cain *.*
Sfarsitul este unul care lasa loc de continuare pentru ca Ulysses reuseste sa scape si tot ameninta ca Printul se va intoarce.Deci categoric este necesar un nou sezon.
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]



Răspunsuri în acest subiect
Hakushaku to Yosei - de hikari marina - 27-10-2008, 09:59 PM
RE: Hakushaku to Yosei - de Arya - 27-10-2008, 10:15 PM
RE: Hakushaku to Yosei - de misaki - 22-11-2008, 09:18 PM
RE: Hakushaku to Yosei - de ~angelino~ - 15-03-2009, 10:35 PM
RE: Hakushaku to Yosei - de Teh - 05-02-2010, 02:38 PM
RE: Hakushaku to Yosei - de ♣ TheBlackCat ♠ - 13-07-2010, 09:06 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)