Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hakushaku to Yosei

#1
[Imagine: hakushaku_to_yousei_1.jpg]
Actiunea se petrece in secolul 19, in Anglia, unde inca mai exista oameni ce cred in zane, in special un "fairy doctor" Lydia Carlton. Tanara are aceasta abilitate mostenita de la mama ei, ochii ei verzi fiind o dovada a acestei abilitati. Insa viata ei se va schimba complet in momentul in care il intalneste pe Edgar, acceptand sa-l ajute sa gaseasca o legendara sabie.


Personaje:

Lydia Carlton
Edgar Ashenbert
Raven


Ce parere aveti despre acest anime?
Care este personajul vostru preferat?
Ce parere aveti despre relatia Lydia-Edgar? Cum ati vrea sa fie?

Puteti viziona acest anime si pe Extra Animezup, dand click aici.
Vizionare placuta 4...
PS: Pt cei care nu stiu e on-going, aparut in luna octombrie 10
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
It may be, love at first sight 21 <333 chiar daca mi-am propus sa ma mai las de anime-urile romance/shoujo dar nu m-am putut abtine cand l-am vazut pe Edgar :001_wub:
Ideea e draguta si interesanta, pe placul meu 10 Personajele sunt like omg <:3
Personajul meu preferat, Edgar ofc . I mean he's super hwat si mai pervers ...

Cat despre relatie 39 intotdeauna mi-au placut relatiile in care la inceput nu se inteleg bine iar dupa aceea se indragasostesc 65 Cum as vrea sa fie, ceva mai romantica, dar dupa cate din light novel si din poza de la sfarsitul ending-ului <3 va fi destul de multa ^__^

#3
Oh daa....
Nici nu imi amintesc cum am dat peste el, dar certe ca ma bucur ca s'a intamplat.O singura privire de ansamblu asupra anime'ului [mai degraba asupra lui Edgar] and I was in love21
Pai sa vedem, anime'ul mi se pare foarte bine realizat atat din punct de vedere al povestii cat si din punct de vedere al graficii. Si in special al personajelor bine conturate ^^..povestea mi se pare interesanta, cu o intriga buna care te prinde, personajele sunt bine realizate atat grafic cat si ca personalitate.
Personaj preferat...hmm nu stiu daca pot alege intre Lydia si Edgar...imi place Edgare super inteligent,simpatic,perv si arata bestial...dasr si Lydia e super cuteca personaj.
Pai relatia dintre ei..."rece la inceput iar pe parcurs se incalzeste" mi se pare tipul de relatie cel mai potrivit.E cel care te atrage cel mai mult si mi se pare cel mai..romantic...
Cum as vrea sa fie...well cred ca e okay pana akm...si sunt siguraca va fi din ce in ce mai bine ^^ -romantic style-

#4
Acest anime este fabulos . Calitatea este 100% buna,sa nu mai vorbim de coloana sonora. Ador endingul :X
Personajul preferat din Earl and Fairy este Lydia 4
Imi plac ochii lui Raven 38 sunt atat de ametitori :X :X :X
Cel mai mult si mai mult imi place cu siguranta de Edgar :X :X este foarte Hot 38
Despre Edgar&Lydia pot sa spun ca este un cuplu reusit,dar este pacat ca nu s-a mai intamplat nimic intre cei doi .Inca un sarut ceva...38 4
Pacat ca seria a fost atat de scurta @_@...as vrea sa existe si un al doilea sezon :X :X :X
Pentru cei care nu au vizionat inca animeul , va sfatuiesc sa va uitati cat mai repede.Nu stiti ce pierdeti :X:X
Ja ne bye

#5
it may be spoiled .


Eu m-am apucat de foarte multa vreme de el. Imi amintesc ca era inca ongoing cand am dat eu de el o.O sau [ pentru ca ma uitam online pe un singur site ] acolo se unploada saptamanal cate un episod XD ajunsesem bine mersi la episodul 9 si dupa nu s-a mai unploadat nimic : )) and I was very mad how you can understand. Acum cateva zile m-am gandit sa il caut pentru a-l termina, adica mai aveam putin pana la ep. 12 si l-am gasit si vazut.

Ah a fost o serie atat de splendida. Desi ca sa fiu sincera grafica nu mi s-a parut atat de buna. Openingul nu mi-a placut, cam ratat pentru gustul meu personajele au fost foarte dragut construite [ in special Edgar, Raven si Kelpi ~ erau parca ' specifici ' secolului respectiv ] . Ä‚h .... ceea ce nu mi-a mai placut a fost faptul ca actiunea parea sa fie data in reluare , de parca vocile si expresiile personajelor nu erau ' puse ' la timp.

Neluand in seama lucrurile care NU mi-au placut, anime-ul a fost foarte tare. Mi-a placut ideea, povestea mai exact. Ä‚h, a fost de-a dreptul interesant. Prima data cand a aparut Edgar nu stiam ce sa cred despre el o.O nu ma atragea cine stie ce ca sa fiu sincera : ))) mi se parea cam ordinar, sau ceva asemanator. Insa pe parcursul episoadelor pur si simplu nu am putut sa nu il plac. Si l-am adorat pana la final. In schimb, de Raven m-am indragostit din prima clipa in care l-am vazut. Datorita personalitatii sale si felului in care arata. He's so sexy, I have to admit it. Cat despre Kelpi, mi-a placut de el ca o iubea atat de mult pe Lidya . Da, de asta mi-a placut de el. Plus ca era si el foarte dragut desi prea aducea a ' cal ' : )) si, in fine, a fost foarte tare. Mai adaug un plus pentru numele personajelor, foarte reusite.

Sfarsitul a fost interesant si totusi m-a cam lasat in ceata. Va fi oare un sezon al doilea? Sau exista deja unul? Hmm, sincer eu as vrea sa mai fie unul si il consider cam ' necesar '. As vrea sa vad cum rezolva Edgar si celelalte ' probleme ' si cum evolueaza relatia lui cu Lydia. Ah come on, trebuie sa fie un sezon al doilea
Mi-a placut faza in care Edgar a crezut ca s-a culcat cu frumoasa noastra eroina, desi nu o facuse : )) si se duce a doua zi la ea cu flori si o cere de nevasta , mama mia cat de faina a fost faza aia. Cat si atunci cand vorbea cu Raven si l-a intrebat ca ce nume de fata ar fi putut sa spuna in pat, noaptea : )) si Raven i-a zis daca vrea sa i le enumere in ordine alfabetica : )) am murit de ras. Ca si atunci cand erau in trasura, se intorceau D: or whatever si Edgar o tot intreaba pe frumoasa noastra fairy doc. ce nume a spus, si ea tot zicea ca nu mai conteaza : )) sau ceva asemanator si se baga iar Raven in discutie : sa le spun in ordine alfabetica ? :]] iar a fost foarte funny.
Si cea mai dulce faza a fost intr-adevar cea de la final cand am crezut ca Edgar o va saruta pe donsoara pe buze dar de fapt a pupat-o pe frunte. A fost... foarte intensa faza aia.

Ca si nota cred ca i-as da un 8 : )

#6
In mod ciudat am vazut animeul si nu am citit mangaul.Mai ales ca e chiar genul meu preferat de manga.Hehehe.Doar ca ramasesem in pana de animeuri si am zis,de ce nu?Ca si story,ei bine la ce te puteai astepta cand Lydia e doctor de zane:o poveste clasica cu zane si tot felul de creaturi magice XD Din pacate 12 episoade au fost cam putine pentru mine as fi vrut ceva mai mult.Dar chiar si asa am reusit sa-mi fac o parere destul de buna despre el.Edgar e un tip extrem de direct,cu un trecut foarte intunecat si trist,dar care chiar si asa nu se lasa pana nu o cucereste pe Lydia.Imi place cel mai mult personalitatea lui de afemeiat ^^' si monetele in care ai impresia ca o sa o sarute si stai cu inima in gat ca o sa o faca si dezamagire,o saruta pe frunte >.> Lydia nu m-a impresionat prea mult insa mi-a placut ca putea vedea creaturile magice XD Ca personaj preferat,ar fi Raven,un asasin perfect cu o viteza si acuratete extraordinara si care la un simplu gest al lui Edgar omoara tot.E pur si simplu foarte tare @.@ Oh si mi-a placut si Nico,motanul Lydiei,care era ff kawaii cu atitudinea lui de nobil,mi-aminteste de motanul incaltat 24 Um si ar mai fi si Cain,care este un kelpie-cal acvatic ce se hraneste cu oameni-si care o iubeste pe Lydia si vrea sa o "fure" de la Edgar.Recunosc ca ar fi foarte interesant sa existe o creatura ca si Cain *.*
Sfarsitul este unul care lasa loc de continuare pentru ca Ulysses reuseste sa scape si tot ameninta ca Printul se va intoarce.Deci categoric este necesar un nou sezon.
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)