Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Surprizele Vietii!

#5
Pentru ca sunt egoista si in acelasi timp regina ta, am placerea si dorinta de a-ti lasa comm dar ma voi adresa exclusiv notiunii ficului.
Hmm, ideea este pe cat se poate de interesanta, dar ar mai trebui putin imbunatatita, ii trebuie ceva care sa surprinda cititorul, ceva neasteptat. Sincer, imi e putin greu sa inteleg ~ ca cititorilor ~ care este subiectul sau care este actiunea ce se invarte in jurul povestii.
Ii mai trebuie descriere. Incearca sa infatisezi locurile prin care se afla personajul principal, motivul pentru care se afla acolo cat si lucrurile care il impresioneaza si de ce.
Actiunea este in unele locuri putin grabita iar figurile de stil lipsesc cu desavarsire. Incearca sa-i redai un aspect visator, ceva care sa te conduca la inima povestitorului.

Inteleg ca e intaiul tau fic, prima incercare si pot spune ca ete destul de bine scris ~ fata de altii ~ dar nu lua in nume de rau ceea ce ti-am spus. Am incercat sa nu fiu critica, desi acest lucru ma supara ~ pentru ca eu nu dau comentarii atat de seci ~ am luat in considerare ca te cunosc.
Oricum, continua sa scrii si exerseaza! Perfectioneaza-te si dezvaluieste-ti adevaratul talent.
Succes!
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!




Răspunsuri în acest subiect
Surprizele Vietii! - de reNnNy - 03-07-2010, 09:23 PM
RE: Surprizele Vietii! ~ One Shot ~ - de Elina - 04-07-2010, 04:45 PM
RE: Surprizele Vietii! ~ One Shot ~ - de reNnNy - 04-07-2010, 05:59 PM
RE: Surprizele Vietii! - de reNnNy - 06-07-2010, 12:11 AM
RE: Surprizele Vietii! - de MisS.sAdiStic - 06-07-2010, 02:22 PM
RE: Surprizele Vietii! - de reNnNy - 17-07-2010, 03:58 PM
RE: Surprizele Vietii! - de reNnNy - 25-07-2010, 03:00 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Surprizele unei fete de 14 ani Ryuu 20 13.660 08-06-2009, 04:08 PM
Ultimul răspuns: Obsession.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)