Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un pic de ajutor, please?

#7
Nu stiu cat te pot ajuta, dar voi incerca [ fac parte din categoria persoanelor narcisite 9 ]

Citat: mereu cred ca o sa o dau in bara, ca o sa devin subiect de barfa sau ca o sa rada lumea de mine.
Toata lume o da in bara, nu iti fa de asta griji 78 , eu cred ca problema e cum reactionezi daca-o dai in bara. Daca gresesti, si incerci disperata sa nu observe nimeni, sau sa ascunzi acel lucru, cu atat mai mult va iesi in evidenta, si ei vor rade de tine. In schimb, daca abordezi problema cu un zambet, si incerci sa faci haz de necaz, ei nu vor mai rade de tine, ci vor rade cu tine. Eu cred ca aici e diferenta.

Citat:Pur si simplu nu am incredere in mine, ma consider urata
Pana acum ceva vreme credeam ca eu am o problema, dar am observat chestia asta si la alte persoana 39 . Cu cat te crezi mai frumoasa [ frumusetea e in ochii privitorului, nu vei putea multulmi pe toata lumea ] , cu atat ai mai multa incredere in tine, iar automat, cand ai incredere in propria persoana, mergi cu capul sus, si privesti oamenii direct in ochi, ceilalti vor avea o alta parere despre tine.

Citat:urasc aspectul meu fizic
Incearca sa fi optimista, sa nu te uiti la defecte si sa incerci sa le acoperi, si sa iti scotii in evidenta calitatile. Uita-te in oglinda si fa-ti in fiecare zi cate un compliment [ suna stupid, dar ajuta, pentru ca uneori ceilalti nu isi dau seama ca ai nevoia de o incurajare, asa ca nu ii astepta pe ei, fao singura ]. Poate vor fi persoane care te considera urata, dar vor fi cel putin la fel de multe care te considera frumoasa.

Citat:nu prea am avut prieteni baieti
Cum ai spus si tu, esti ceva de genul "opusul" , pe langa tine eu am mai multi prieteni baieti decat fete, pentru ca pur si simplu nu le suport sa le aud pe unele cum se plang ca sunt grase, sau ca nu le sta bine parul, sau ca si-au rupt o unghie etc. Cred ca nici baietilor nu le plac fetele care se plang intruna de defectele lor, si isi uita calitatile [ daca e vreun baiat pe aici, si ma insel, te rog sa ma corectezi, asta e doar parerea mea ^^ ]

"In concluzie", incearca sa fi mai optimista, sa vezi si partea plina a paharului, si chiar daca ai dat-o in bara, tine capul sus si arata ca nu iti pasa de barfe, pentru ca daca tu nu accepti sa fi criticata, atunci nu are ce sa te afecteze.
Cum am mai spus, e parerea mea, la mine functioneasa ^^ .

_____________
[edit] cand am inceput sa scriu nu era nici un comm :]]
[Imagine: teru.png]




Răspunsuri în acest subiect
Un pic de ajutor, please? - de Sin - 05-07-2010, 11:41 PM
RE: Un pic de ajutor, please? - de Ryuu - 05-07-2010, 11:45 PM
RE: Un pic de ajutor, please? - de Flash - 05-07-2010, 11:55 PM
RE: Un pic de ajutor, please? - de ady_x - 05-07-2010, 11:59 PM
RE: Un pic de ajutor, please? - de Me†al. - 06-07-2010, 12:01 AM
RE: Un pic de ajutor, please? - de Verrine - 06-07-2010, 12:03 AM
RE: Un pic de ajutor, please? - de Teru - 06-07-2010, 12:03 AM
RE: Un pic de ajutor, please? - de Khonsu - 06-07-2010, 12:56 AM
RE: Un pic de ajutor, please? - de Ich. - 13-07-2010, 12:58 AM
RE: Un pic de ajutor, please? - de Ayuka - 15-07-2010, 11:54 AM
RE: Un pic de ajutor, please? - de She - 30-07-2010, 12:58 PM
RE: Un pic de ajutor, please? - de Flash - 02-08-2010, 07:08 PM
RE: Un pic de ajutor, please? - de Teh - 03-08-2010, 09:06 PM
RE: Un pic de ajutor, please? - de Corina M. - 03-08-2010, 09:57 PM
RE: Un pic de ajutor, please? - de Ekkaterinna - 11-08-2010, 07:55 PM
RE: Un pic de ajutor, please? - de Ana - 02-09-2010, 11:34 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ajutor help me zumy-chan 3 2.795 20-11-2010, 09:53 PM
Ultimul răspuns: zumy-chan
  Putin ajutor ?! kame. 3 2.849 03-05-2010, 10:09 PM
Ultimul răspuns: kame.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)