Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un zambet ce nu se uita niciodata

#5
Wow:x
Deci multumesc enorm pt ca ma incurajati si imi dati sfaturi:X
Love_neji_forever=>am 13 ani:)) mersi mult:*


Capitolul 3:


...Dimineata sosi in Los Angeles.Razele soarelui intrata pe fereastra frumoasei actrite, Sakura, reusind sa le trezeasca pe cele doua prietene.Se dau usor, jos din pat, isi zic "Buna dimineata!", dupa care Ino, pleaca prima la baie deoarece era oaspete.Peste 20 de minute in care Sakura si-a deschis laptopul sa isi verifice e-mailul, Ino iesi din baie spunandu-i Sakurei ca poate intra.Rozalia intra in baie, isi facu toaleta de dimineata, se aranja si tot dupa 20 de minute iesi din baie si observa ca Ino era deja imbracata intr-o pereche de blugi scurti, un maieu mov simplu si incaltata intr-o pereche de sandalute negre.Se imbraca si Sakura dupa care mersera amandoua in bucatarie pentru a lua micul dejun.Rozalia merse sa vada daca sora ei, Angela se trezi.Intra in camera si observa ca blonda de 16 ani dormea dusa.Linistita ca sora ei a ajuns cu bine acasa, merse in bucatarie unde o vazu pe Ino la masa, se aseza si ea si luara micul dejun.Intre timp pe scari cobori Angela somnoroasa de tot.Zise "Buna dimineata!" iar cand isi deschise mai bine ochii o vazu pe Ino.Sakura vazu ca ramase uimita si o lamuri si pe sora ei mai mica cine era Ino si ce cauta aici.Cand s-au mutat din Konoha, Angela avea doar 3 ani si nu prea o cunostea pe Ino.
-Ei bine fetelor, eu trebuie sa plec la filmari.spuse Sakura trista.Imi pare foarte rau ca nu mai pot sa stau, dar va las pe voi sa va mai cunoasteti si sa iesiti la un suc daca vreti.Ok?
Ino si Angela, au aprobat amandoua din cap, dupa care si-au continuat micul dejun.Sakura se urca in limuzina de data aceasta si pleca spre studio.Pe drum rozalia se gandi la ce a zis Ino... Sasuke asteapta fata cu zambetul fermecator, adica Sakura.In trecut cand rozalia locuia in Konoha, Sasuke ii zise pentru prima oara "Ai parul roz si ochii verzi si stralucitori dar zambetul tau e cel mai fermecator!".Isi aminti ca era innebunita dupa el, dar era curioasa cum arata acum, ce caracter are?Erau multe de rfevazut in Konoha iar Sakura era nerabdatoare sa plece.Fara sa-si dea seama a observat ca a ajuns la platoul de filmare.Cobori din limuzina si intra inauntru.Isi saluta colegii de platou dupa care plecase la machiaj.Platoul era o sala mare cu diferite chestii si obiecte, cu multe camere de filmat si multe lumini.In salonul de machiaj Sakura astepta make-up-erul, dintr-o data in salon intra regizorul, care ii spuse ca va avea o colega noua de platou aceea fiind Mariah Chedrwik care va juca rolul surorii sale.Sakura o cam detesta pe Mariah aia,era o mini-actrita dar cu multe fite, cu parul blond vopsit si ochii caprui, dar nu avu ce face asa ca aproba.Cand Sakura iesi din salonul de machiaj unde fu intampinata de Mariah Chedrwik.
-Sakura, ce bine imi pare sa te cunosc!Eu sunt Mariah Chedriwk si sunt incantata sa joc in acest film mai ales ca voi fi sora ta.
-Mda, incantata de cunostinta!Sper sa te descurci si sa rezisti presiunii de a juca intr-un film mult asteptat de catre telespectatori.spuse Sakura incercand sa fie putin mai dura.Mariah se intreba la ce s-a referit, dar era prea tarziu sa o intrebe caci rozalia incepea deja filmarile.Dupa ce Sakura a filmat toate secventele pentru ziua de azi s-a hotarat sa ramana sa vada cum se descurca colega ei de platou, Mariah.Observa ca nu se descurca rau dar nici foarte bine.Vazand ca nu mai are ce face, rozalia isi saluta colegii si pleca spre limuzina sa indreptandu-se spre casa.Ajunsa la destinatie, intra inauntru unde se sperie de muzica data la maxim care venea din camera Angelei.Sakura urca repede scarile si merse direct in camera surorii sale.
-Angela!!!Ce faci aici, imi zboara creierul de la zgomotul asta!
-Ce?intreba Angela neauzind ce a zis sora sa.Oprise muzica si intreba si acum ce a spus iar Sakura mai zise inca odata.
-Ei bine am zis sa ma distrez si eu putin cu Ino, ne facem de cap!Sti Ino e mai rebela decat tine, tu mereu ai treaba pentru chestii din astea!
-Nu e adevarat!Imi place ce fac si nu vreau sa imi termin aici cariera doar pentru ca sora mea vrea sa asculte muzica la maxim cu mine, da?Acum daca vrei sa asculti muzica, ia-ti castile si asculta la maxim, pentru-ca Ino vine cu mine!spune Sakura iritata de situatia in care era.Angela se bosumfla si se tranti in pat dupa care rozalia pleca impreuna cu Ino in camera ei.Sakura ii povesti prietenei sale cine e noua ei colega de platou, se pare ca si Ino o detesta pe aceasta actrita, Mariah Chedrwik.Dintr-o data telefonul blondei suna, era din nou fratele sau, o anunta ca trebuie sa se intalneasca amandoi deoarece vor sa viziteze o cladire.Ino aproba si isi ceru scuze prietenei sale rozalii ca nu mai poate sa stea.Sakura intelese si ii spuse:
-Nu e nimic Ino, o sa ne mai vedem, saptamana viitoare merg in Konoha adica putem pleca impreuna tu cu fratele tau iar eu cu sormea, nu?
-Corect!Ei bine ne vedem luni la aeroport!O sa te sun eu si o sa ne intalnim!De abia astept!spuse Ino entuziasmata.
Sakura isi lua la revedere dupa care Ino pleca.Sakura merse in camera sa unde intra pe Yahoo!Messenger, avea foarte multe mesaje de la fanii care au descoperit ID-ul acesteia.Nu ma sta mult si iesi de pe YM.Era ora 18:24.Sakura merse sa manance ceva dupa care se aseza pe canapeaua din living si incepu sa se uite la un film.Langa ea veni si Angela care isi ceru scuze pentru discutiile de mai devreme iar Sakura facu la fel.Fericite ca s-au impacat au continuat sa se uite impreuna la film... .



P.S->capitolele sunt mai scurte deoarece fiecare are ideea lui!:D



Mariah Chedrwik-> http://media.photobucket.com/image/anime...l.png?o=14



Răspunsuri în acest subiect
RE: Un zambet ce nu se uita niciodata[Sasu+Saku] - de ¿ Misterious Girl ¿ - 20-06-2010, 09:58 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Zambet de trandafir [ YAOI ] Kohoko-sama 4 3.916 03-01-2014, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [+18] Niciodata 100% sigur. Alexandra Miau 2 2.385 28-06-2012, 01:33 PM
Ultimul răspuns: Lexxu
  Ultimul zambet Addeh 53 32.416 17-10-2011, 02:57 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Ura nu va fi niciodata Dragoste [yuri... + 16] Liar 5 4.385 03-08-2011, 01:15 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Uita de tot si aventureaza-te cu mine Zăpă 47 24.424 10-02-2011, 07:57 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Niciodata sa nu spui "Adio" ! Marina. 24 14.738 27-11-2010, 05:25 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Tradarea doare dar o poti uita! akadella 5 4.057 24-08-2010, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Paradox 。◕‿◕。


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)