Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire imposibila [vocabular vulgar]

#1
CAPITOLUL 1
Se plimbau in parcul unde isi petreceau majoritatea timpului.
Erau 2 adolescenti obisnuiti... sau cel putin asa pareau. Dupa cortina prieteniei din copilarie se ascundea o iubire imposibila.
Tatal ei era un renumit om de afaceri, iar tatal lui era pur si simplu un om ca toti ceilalti. Insa situatia lui materiala il deosebea forte mult de restul lumii.
Deodata se apropie de ea usor si ii spune:
- Izabela, nu putem continua asa! Stii foarte bine ca daca tatal tau ne va prinde ca ne intalnim va iesi urat!
- Alex, nu te mai gandi la toate astea! Nu imi pasa de ce va spune tata! Pana la urma trebuie sa inteleaga ca eu te iubesc pe tine! Si in plus m-am saturat sa fac tot ce spune el! Am 16 ani ce Dumnezeu?
Se asezara pe o banca din apropiere.
- Iza, ne cunoastem de atata timp si stii bine ca si atunci cand eram mici tatal tau iti interzicea sa ne vedem.
- Alex! Uite-te la mine! Lasa toate problemele astea! Important este ca noi suntem fericiti! Sunt in stare sa renunt la tot ce am pentru tine!
- Iza, te iubesc! Poate prea mult si de aceea imi este atat de teama sa nu te pierd! ii spuse el uitandu-se direct in ochii fetei.
- Si eu te iubesc, Alex... si eu te iubesc!
Fata isi puse capul in poala si se intinse pe banca. Se uitau unul la celalalt aratand ca le era teama de ceva ce se putea intampla oricand.
Deodata linistea fu intrerupta de telefonul Izabelei care suna.
- Da?!
- Izabela, vino acasa imediat!
- Ce s-a intamplat? De ce esti asa nervos? il intreaba ea foarte calma.
- Vorbim acasa!
Dupa ce inchide telefonul se ridica de pe banca, il saruta pe baiat si apoi spune:
- Eu trebuie sa plec. Tata cred ca iar are draci pe el de la munca.
Dupa ce il mai saruta inca o data pleca.
Cand ajunse in fata vilei in care locuia vazu ca poarta era deschisa.
- Perfect! Se pare ca tata ma asteapta cu bratele deschise! spuse ea ironica intrand in curte.
In urmatoarele trei secunde in fata ei aparu frumosul ei caine golden retriever inca pui care se numea Otto.
- Otto, gata termina ca ma murdaresti! striga ea la catelusul foarte jucaus.
Cand intra in casa vazu ca tatal ei o astepta in capul mesei cu un pahar de apa in fata.
- Deci care-i treaba? Ce era asa de urgent incat a trebuit sa ma deranjezi?
intreaba ea.
- Nu fii obraznica cu mine, domnisoara! Unde ai fost? intreba el foarte suspicios.
- In parc. spuse ea foarte logic.
- Cu cine mai exact?
- Da cine te crezi sa imi pui toate intrebarile astea? Nu spunt la interogatoriu! striga fata foarte suparata.
- Sunt tatal tau si am dreptul sa stiu cu cine ai fost! Sau te ascunzi si nu vrei sa spui cu cine ai fost?
- Am fost cu Emi, prietena mea.
- De ce ma minti? intreaba el foarte dezamagit.
- Nu te mint! spuse ea exasperata.
- Izabela, stiu ca ai fost iar cu baiatul ala .
- Asa si? De unde stii?
- Te-am vazut cu el in parc azi dupa-amiaza.
- Poftim? Mai nou ma si urmaresti?
- Nu te-a urmarit nimeni! Am trecut pe acolo intamplator si te-am vazut. Izabela, ce vrei sa fac ca sa intelegi ca nu ai ce cauta cu sarantocul ala? Sta cu chirie intr-o garsoniera cu mama, tatal si ceilalti frati ai sai si abia au dupa ce sa plateasca intretinerea. Ce ai vazut la el? Ce poate el sa iti ofere?
- Tata! Nu este chiar asa! Si chiar daca ar fi, sarantocul ala, cum ii spui tu este iubitul meu! Si il iubesc foarte mult chiar daca iti convine sau nu!
- Ce iubire la varsta ta? Cand aveam eu 16 ani nu stiam ce e aia iubire! Gandeste-te ca baiatul asta iti poate distruge viitorul! Eu te-am dus la cel mai bun liceu din Tokio ca sa iti distrugi tu cariera pentru un.... prapadit?
- Daca il mai jicnesti o singura data plec! Si nu imi pasa de liceul tau de doi bani si de tot ce spui tu acolo! Eu il iubesc pe Alex si cu asta basta!
In urmatoarele momente fata se intoarse si urca scarile care duceau spre camera ei. Isi deschise clapeta telefonului si o apela pe Emi:
- Da?! raspunse fata vesela.
- Ce faci?
- Bine, dar ce este cu tine? Pari trista.
- Mda..... M-am certat cu tata din nou pentru Alex.
- Din nou? Fata, incep sa ii dau dreptate tatalui tau. Pana la urma tu ai toul: bani, casa, avere ...si el ... el nu are nimic. Ce o sa zica ceilalti prieteni cand o sa te vada cu el? O sa rada de tine in ultimul hal. Iti spun eu! fata inghiti cu greu vorbele prieteni sale.
- Emi!! Credeam ca esti de partea mea! Stii cevea? Mie nu imi mai pasa de ce spuneti si ce credeti voi! Eu nu mai iau in seama toate vorbele si nu mai ascult de nimeni! Imi ascult propria inima care spune ca Alex este singurul baiat pe care l-am iubit, il iubesc si il voi iubi vreodata! tipa ea nervoasa.
Suparata inchise telefonul si se puse in pat. O lacrima calda si amara se prelinse usor pesta fata gingasa si fina a adolescentei. Numai ea stia ce simte. Numai ea stia ce este in sufletul ei. Numai ea stia ca luase decizia corecta atunci cand il alesese pe Alex. Stia sigur ca sufletul nu o inseala atunci cand spune ca il iubeste enorm pe Alex.

[Isabella P.O.V.]

Stau singura in camera mea intinsa pe pat. Ma gandesc la toti cei care sunt impotriva mea si a lui Alex. Nu inteleg care este problema lor? De ce nu ne lasa in pace?Eu stiu foarte bine ce simt petru el. Atunci cand ii aud vocea sau cand este in preajma inima mea o ia rasna! Nu am mai simtit asta pentru niciun baiat cu care am mai fost pana acum. Mi se rupe inima cand ceilalti oameni il jicnesc si il fac sarantoc. Nu e vina lui ca s-a nascut intr-o familie cu o situatie financiara mai proasta decat mine.
Simt cum inca doua lacrimi fierbinti imi aluneca usor pe obrazul cald. Refugiul meu este intrerupt de menajera care ciocane la usa si spune ca vrea sa faca curat in camera.
- Haruka, iesi afara imediat! Nu vezi ca sunt inca aici? Poti sa faci curat cand eu nu sunt in camera! O sa ii spun tatei sa iti ia din salariu pentru asta!
Femeia in varsta de vreo 40 si ceva de ani iese din camera cu ochii in pamant. Cat de idioti pot fii unii!Lucreaza in casa asta de 12 ani si inca nu a invatat ce trebuie sa faca?
Nervoasa m-am imbracat in alte haine si am iesit afara. M-am dus in curtea din spate unde m-am asezat in hamacul meu si am asteptat sa apara Otto. Catelusul asta mereu apare langa mine cand ma astept mai putin.
Observ ca din joaca lui cu motanul de pe partea cealalta a gardului vicinilor vine intr-o veseli la mine si sare direct in hamac. L-am mangaiat putin si peste cateva minute observ ca Otto adormise la mine in brate. L-am trezit si l-am dat jos din bratele mele. Dupa ce l-am bagat in cusca lui m-am dus in camera mea, deoarece se intunecase de mult. M-am pus in pat dupa ce m-am schimbat si am adormit imediat fiind obosita.
[autorul P.O.V.]
A doua zi fata se trezi foarte vesela si plina de viata.
Dupa ce si-a facut toaleta de dimineata a cautat in agenda numarul de telefon a prietenului ei Alex.
- Alo?! Ce faci, Alex?
- Bine. Tu?
- Bine ma gandeam ca poate vrei sa ne intalnim in parc.
- Bine. Ne vedem acolo intr-o jumatate de ora.
Dupa ce inchide telefonul, fata se duce jos si ii spune menajerei sa ii faca ceva rapid de mancare.



http://www.muamat.com/adpics/4ad85889289...505634.jpg = Otto( catelusul Isabellei )
http://s.bebo.com/app-image/7924715740/5...rlKute.jpg =Isabella
http://i83.photobucket.com/albums/j284/c..._girl_.jpg =Emi
http://media.photobucket.com/image/anime...8.jpg?o=43 =Alex
http://media.photobucket.com/image/baiet...imeguy.jpg =Tatal isabellei



Răspunsuri în acest subiect
Iubire imposibila [vocabular vulgar] - de TeNeS - 05-06-2010, 12:06 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Iubire imposibila+16 Kim 1 2.304 21-06-2012, 02:51 PM
Ultimul răspuns: y2k
  iubire imposibila (sasusaku) alastar 4 6.091 11-01-2009, 02:55 AM
Ultimul răspuns: Apathy
  Iubire imposibila Dizzy 5 5.011 18-12-2008, 11:15 PM
Ultimul răspuns: Apathy
  Dragostea este imposibila...sau nu Denny 1 3.452 15-05-2008, 09:33 AM
Ultimul răspuns: Yukira1234


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)