Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ciresul din Konoha

#4
Am venit si eu la tine si m-am hotarat sa iti las un coment, pentru ati spune cum este ficul tau. De obicei nu dau comenturi, numai daca este cu adevarat nevoie si aici este. Tine mine, iti critic ficul nu pe tine, deci fara sa ne suparam, dar daca nu iti convine, nu ai decat sa ma injuri printr-un PM, ca eu nu imi schimb comentul sau sa il sterg :D. In primul rand, nu ai Disclamer. Nu ai disclamer, ti se inchide ficul si gata. Pune disclamer sa nu ti se inchida. Abia ambele capitole impreuna au 40 de randuri, sau mai putin, dar ideea principala, nici nu au 40 de randuri sa se numeasca capitole :D. Capitolul 1 - Ai inceput frumos, dar ai dat apoi cu batul in balta si s-a dus tot capitolul, caput. Descrierea&naratiunea si-au luat vacanta deja, in locul tau m-as duce dupa ele in vacanta si le-as aduce inapoi. Dialogul cat cuprinde, sec si mult, pus doar de umplutura. Actiunea e grabita rau de tot, mai punei frana, pana nu ii dau amenda. Ai repetat prea mult numele lui Sasuke si al Sakurei. Nu trecea o propozitie, cand dadeam de Sasuke sau Sakura.
Capitolul 2 - e dezastru atomic de la Hiroshima si Nagasaki. Descrierea&naratiunea, s-a intors o parte din ea, o mica parte de fapt din vacanta si ai descris pe acolo niste haine si atat. Nimic mai mult, nimic mai putin. Dialog sec, cat cuprinde si plictisitor. Actiunea e atat de grabita, incat m-ai derutat total, incat a trebuit sora mea sa descalceasca itele incurcate.
Deci si prin urmare, o concluzie. Pune-te serios si scrie, ca ai o gramada de greseli si scrie cand ai imaginatie, nu cand te roaga altul, fiindca tu esti stapana ficului nu alti. Sper ca nu te-am suparat si astept nextul :D
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Ciresul din Konoha - de viviana - 05-06-2010, 12:31 AM
RE: Ciresul din Konoha - de viviana - 05-06-2010, 09:21 AM
RE: Ciresul din Konoha - de Savarina Ali - 05-06-2010, 10:36 AM
RE: Ciresul din Konoha - de Nywa - 05-06-2010, 11:40 AM
RE: Ciresul din Konoha - de Savarina Ali - 07-06-2010, 09:40 AM
RE: Ciresul din Konoha - de Flash - 09-07-2010, 05:11 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Intamplarea din Konoha viviana 2 2.683 03-06-2010, 08:47 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele Uchiha_Sakura92 11 9.261 19-11-2009, 03:08 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Konoha High School Annya 25 22.415 22-06-2009, 12:40 PM
Ultimul răspuns: Sasuke Uchiha is the best
  Vrajitorul din Konoha-parodie Green Silver 0 3.338 22-01-2008, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Green Silver


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)