Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Universul Puterii - story

#8
Stăteam şi încă îl priveam pe Regele Demonilor cum începuse să doarmă. Nu doream să-l deranjez, dar îmi plăcea mult de tot să-ş privesc cum doarme ca un prunc. M-am apropiat de el uşor şi am vrut să-l ating, dar nu am putut. Se putea trezi şi mă putea observa, aşa că am lăsat-o baltă şi am plecat de acolo cât de rapid am putut. Vroiam să-l ating pe chip, avea un chip atât de fin şi dulce, dar totuşi atât de trecut prin multe chestii. Sincer, doream extrem de mult să stau în preajma lui, dar nu aveam cum, nu puteam pentru că nu îmi permitea situaţia să fac asta.

Am vrut să plec la sora mea, dar nici aia nu era o opţiune prea plăcută, nu ştiu ce făcea, aşa că probabil mai bine nu o deranjam cu chestiile mele, aşa că am plecat spre camera dragului meu Axis, care era un demon înţelept ce avusese grijă de mine şi sora mea, oferindu-ne sfaturi şi având grijă de noi cât aveam nevoie de un sfat părintesc.
Am intrat degrabă în camera lui şi înainte am ciocănit evident- Citea, şi se părea că era foarte concentrat la ceea ce făcea.

-Bună, Axis, ce faci ? l-am întrebat în timp ce i-am zâmbit prieteneşte.
-Bine, ce să fac, uite stau pe aici. Mi-a răspuns cu un ton extrem de cald şi afectuos.
-Vreau să vorbim despre ceva.

Şi-a lăsat privirea jos din carte şi se uita mirat la mine, ca şi când mai avea puţin şi scăpa cartea din mână. Mă întreb dacă îmi citise mintea între timp din greşeală, iar şi totuţi parcă ştia ce vroiam să-i spun,

-Îl iubesc ! am izbucnit în plâns.

Şi-a dat ochii peste cap şi m-a ţinut în braţe, apoi mi-a aşezat capul în poala lui şi peste ceva timp am adormit acolo, dar nu înainte să îmi tot spună că sentimentele şi emoţiile mele nu sunt în van.


ooc : Cine doreÅŸte.
-



Răspunsuri în acest subiect
Universul Puterii - story - de Flash - 08-05-2010, 09:49 PM
RE: U.Puterii - story - de Teki - 08-05-2010, 10:14 PM
RE: U.Puterii - story - de Riluri - 08-05-2010, 11:04 PM
RE: U.Puterii - story - de Lya - 09-05-2010, 11:59 AM
RE: U.Puterii - story - de Riluri - 09-05-2010, 06:12 PM
RE: U.Puterii - story - de Flash - 09-05-2010, 06:25 PM
RE: Universul Puterii - story - de Teki - 09-05-2010, 07:12 PM
RE: Universul Puterii - story - de Flash - 13-05-2010, 10:02 PM
RE: Universul Puterii - story - de Zăpă - 15-05-2010, 07:30 PM
RE: Universul Puterii - story - de Flash - 28-05-2010, 07:20 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Universul Puterii - Introducere Flash 9 8.475 28-05-2010, 01:05 PM
Ultimul răspuns: ammaniac


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)