Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ne soptim povesti..[SasuSaku]

#6
Oke, poate ca ceilalti au fost destul de blanzi eu nu voi fi. Si sti de ce? Pentru ca altfel nu ai cum sa evoluezi.
Deci, titlul imi place, e realistic,creativ etc. Trebuie sa sti ca titlul iti atrage cititorii, insa nu ii si pastreaza. Eu de exemplu, dupa cum sa prezentat al tau fic as fi renuntat dupa primul capitol dar am zis sa raman sa comentez...

Citat:Poate ca unii s-au plictisit de atat de mult 'sasu-saku',dar eu am venit cu o idee originala.Sunt noua pe site dar am asteptat mult ca sa invat sa scriu un fanfic cum trebuie,deci va rog cititi!
Poate ca idee e originala ( in proportie de 60% ) dar nu ai mentionat si groaznic de plictisitoare nu? E o idee extrem de seaca. Oricat de cotidiana ar fi actiunea fara suspans, actiune, pericol, inamplari etc. nu ai cititori. E exagerat de plictisitor. Fa sa se intample ceva sau adorm.

Descrierea? unde ai trimis-o? Sa cumpere mere? Zi-i si ei sa vina inapoi ca niste adjective aiurea nu ii pot tine locul.
Citat:ma numesc Sakura Haruno si am 19 ani,sunt din Tokio,am parul de culoare roz bombon care este nici prea lung nici prea scurt,ochii verzi,1.71m si 48kg

Crezi ca asta ma ajuta prea mult? Nop, absolut deloc. Povestesti la personaa I deci profita. E cel mai usor sa descrii sentimentele asa. Foloseste epitete, daca sti ce sunt alea.
Citat:era imbracata intr-o fusti mini de blugi albastra si un maieu roz deschis combinati cu o geaca scurta de piele,neagra iar parul ei rosu ondulat era prins intr-o coada

Sa sti ca nici asta nu ma intereseaza. Absolut deloc. Prefer sa isi stiu personalitatea, relatia dintre surori etc. Nu mai insira hainele asa, e total idiotic.

Actiunea e plictisitoare si pe langa asta exagerat de grabita. Oribil!! Mai adauga intamplari.

Dialogul... Replici multe, puse in locuri nepotrivite, de multe ori seci. Foloseste dialogul doar unde este neaparat necesar altfel e tras de par.

Citat:Ce se va intampla maine la auditie?Pe cine va alege el ca voce feminina pentru un nou hit?Veti afla doar in capitolul urmator!
Spune tu, unde ai mai citit asa ceva intr-un fic de calitate? Raspunsul: nicaieri! Renunta la asta, ma simt ca la tv intro emisiune de proasta calitate ( gen: by monica columbeanu ca tot nu se intampla nimic interesant acolo ).
E fic, nu telenovela, asa ca te rog, lucreaza la ce tiam zis. Astept nextul si cu el o evolutie.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Ne soptim povesti..[SasuSaku] - de Abbeh. - 02-05-2010, 01:07 PM
RE: Ne soptim povesti..[SasuSaku] - de Mishelle - 02-05-2010, 03:51 PM
RE: Ne soptim povesti..[SasuSaku] - de Harald311 - 03-05-2010, 05:11 PM
RE: Ne soptim povesti..[SasuSaku] - de Irukandji - 04-05-2010, 09:13 AM
RE: Ne soptim povesti..[SasuSaku] - de Vir - 07-05-2010, 10:28 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Povesti scurte si idei CyBeR 9 10.089 27-01-2012, 04:32 AM
Ultimul răspuns: Lia
  Povesti cu ingerasi Azazel 1 2.844 11-10-2011, 02:20 PM
Ultimul răspuns: Azazel
  Vampiri si Povesti de Dragoste [yaoi] Aliss_anime 10 11.144 26-03-2010, 12:35 AM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Exces de idei [eseuri/povesti] Mitsukai Yoru 10 8.644 03-08-2009, 10:40 PM
Ultimul răspuns: Tox


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)