Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul?
Da.
71.43%
10 71.43%
Nu.
7.14%
1 7.14%
Asa si asa.
7.14%
1 7.14%
Lasa`te de scris!
14.29%
2 14.29%
Total 14 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Vampiri si Povesti de Dragoste [yaoi]

#11
ashya_love-syssss :* :x ma bucur mult ca ai trecut si pe la ficul meu,abea astept sa mai discutam pe mess desi in ultimul timp nu am prea intrat,iar cu privire la nelamurirea ta cred ca acest capitol iti va raspunde daca a fost un vis sau nu.Enjoy multumesc frumos pentru commul acesta dulce.pwp :*
Si ms frumos celor ce ati citit si votat ficul :X

Capitolul 5

Parfumul unui vis...(partea a-5-a)

Probabil,sa fi uitat de viata mea cotidiana,gandindu`ma ca intotdeauna ziua de maine imi va oferi ceva nou, si tot nu m`asi fi asteptat la asta. Totodata simt cum ranile mi se redeschid amintindu`mi de monstrul ce inca zace in mine. Nu am crezut in tine Doamne,mi se parea ca nu existi deoarece nu te sinchiseai sa`mi asculti rugamintile. Tu esti unic,adorat ca un inger ce canta serenada,pecand eu sunt marginalizat in propria`mi minte refuzant sa`mi accept trecutul. Visul ce mi l`ai oferit de`a lungul anilor sa adeverit,mi l`ai adus pe el,aici,de ce? Il privesc si simt cum ameteala pune stapanire pe mine,am impresia ca i`am gresit cu multe,insa abea il cunosc. In ochii lui citesc doar teama,ii este fica de mine...apoi tresar amintindu`mi ca il ranesc prin stransoarea mea. Ramaneam asa pentru un timp bun privindu`ne adanc,incercand sa ne citim reciproc gandurile. Imi inchid ochii pentru un moment,dincolo de marginile intimitatii mele esti tu. Mii deschid dar tu nu mai esti...ai disparut precum praful ce se scurge printre degete. Stiu ca aceasta intalnire a fost reala,parfumul tau inca mai persista in atmosfera drogandu`ma treptat. Lent,indamnandu`ma sa cred ca sunt intradevar nebun. Decid sa nu mai stau pe loc,singurul lucru pe care mi`l doream era sa ajung mai repede la liceu,chiar daca aceasta nu era tocmai ideea mea initiala de mai devreme. Nu aveam carti,nici macar nu imi pasa ce urmau sa trancaneasca profii,mi se parea o pierdere de timp sa pun toate vorbele lor la suflet. Ajung in curtea scolii salutandu`i din priviri pe cei cinci membri ai gastii mele si bineinteles pe fetele ce salivau neancetat dupa mine. Chiar nu stiu de ce ma considerau atat de special dat fiind faptul ca eu,ma consideram cat se poate de comun. In fine,ajung si eu in clasa trantindu`ma in ultima banca,asteptand plictisit ora de muzica,pe care o uram in adevaratul sens al cuvantului. Azi urma sa vina noul director al scolii care mai ocupa si patetica functie de profesor de muzica,of oare mai rau de atat se poate? Eh,da acum trebuie sa o suport pe colega mea de banca ce isi baga mainile neancetat in sani prefacandu`se ca isi trage sutienul. Cat de proasta e! Oare nu isi da seama ca stiu ce vrea sa faca? Sa creada ea in mintea ei de copil tembel ca o consider atragatoare. Usa se deschide cu obisnuitul scartiait al suruburilor ruginite de trecerea anilor,iar in fata clasei isi face aparitia directorul. Mda daca stau bine sa ma gandesc e chiar dragut,pare sa fie tanar avand in jur de douazeci si trei de ani. Se vede ca are grija de conditia lui fizica,avand un trup,ah total apetisant. Poarta un costm alb ce ascunde o camasa neagra desfacuta la doi nasturi,punandu`i in evidenta parul argintiu ca picaturile proaspete de roua. Ceea ce mi`a dat impresia ca nu e chiar un prof invechit a fost cercelul din argint ce era prins in buza de jos,si cel aramiu din spranceana ce`i punea in evidenta ochii rozalii,ce te fermecau pe loc. Insa tot nu imi inspira un oarecare respect,ba din portiva trezea in mine un sentiment de scarba nici eu nu stiu de ce. Se asaza la catedra fiind sorbit din priviri de catre toti cei 30 de elevi ai clasei a dousprezecea,cu ezceptia mea,desigur.
- Bine,sa ma prezint. Spune el cu un zambet stupid pe chip. Numele meu este Sanji Uesughi,si dupa cum stiti sunt noul vostru profesor de muzica la care mi se mai adauga indatorirea de director. In rest nu am mai auzit nimic din vorbele lui,se intampla din nou. Numele acesta se afla peste tot,mai intai cel din vis,apoi baiatul de pe strada si acum proful? Ce insemnau toate astea? Nu ma mai credeam capabil pntru a continua sa raman prezent la ora,asa ca m`am ridicat in pcioare luand drumul usii fara a cere permisiunea.
-Hei tinere,treci la loc in banca!-what? am auzit cumva ca mi`a poruncit sa fac asta?! interesant,deci rectorul vrea autoritate tocmai acum cand am o dispozitie de zile mari. Ma intorc cu fata spre el pe varfurile adidasilor,lovind zgomotos catedra cu pumnii,il fixez cu privirea,zambind demonic:
-Dragutule ai face bine sa nu imi poruncesti mie nimic. Crede`ma ca nu am chef sa iti arat azi,cine sunt. I`am spus toate aceste cuvinte cu calm,tradand faptul ca sunt intradevar iritat de autoritatea pe care o detinea. Din privirea lui nu am reusit sa descifrez nimic,doar a zambit aratandu`mi cu mana drumul spre usa,doar atat? m`am intrebat in adancul gandurilor mele. Ma mira faptul ca nu a rispostat in vreun fel,insa asta ma scutit de alte conversatii lungi.
-In cateva minute voi veni si eu in birou,acolo imi vei arata cine esti. A mai replicat el oprindu`ma in tocul usii,omul asta e intradevar nebun daca crede ca ma voi duce in cancelarie,dar de ce nu asi face`o? La urma urmei chiar imi doresc o mustrare buna pe ziua de azi.
Am asteptat cam o jumatate de ora plictisit intr`o incapere sobra,mobilata doar cu o masa mare si cateva scaune in prejurul ei. Pana ce a aparut si printul pe cal alb,sa asezat galant pe scaunul din capul mesei asezandu`si barbia pe palmele incrucisate.
-Deci,da`i drumul arata`mi cine esti...sau mai bine iti arat eu cine sunt? ma intreaba seducator nedumerindu`ma putin. Nu imi puteam da exact seama la ce se referea dar din miscari i`am dat de inteles ca vreau sa`l cunosc eu mai intai,apoi el pe mine.
Sa ridicat de pe scaun venind spre mine,si`a incrucisat bratele in jurul gatului meu,apropiandu`se de urechea`mi dreapta. Incepea pur si simplu sa`mi indruge cuvinte incitante de amor,facandu`ma sa vreau sa`l indepartez dar nu puteam...deoarece franturi din vis imi zvacneau din nou in minte. Brusc un val de caldura imi strapunge zona inimii facandu`ma sa`mi deschid lezne ochii...Un vis!
*
Ora 06:45 dimineata,intr`o camera obscura pe un pat confortabil de doua persoane zacea un tanar blond ce parea ca tocmai se trezise dintr`un cosmar. Alaturi de el asezat cu jumatate de trup pe podea si numai capul pe o latura a patului statea un al tanar,ce se trezise tot la fel de brusc si confuz. Tresare speriat la vederea blondului,apoi afteaza adanc apropiandu`se de el cu delicatete,il ia in brate strangandu`l puternic la pieptul lui,auzind vag vocea joasa a lui Sanji.
-Rayne,am visat ceva ciudat dar sa sti ca nu mi`e frica de tine,doar pentru simplu fapt ca esti vampir-lacrimile ii scaldau chipul palid,insa erau repede sterse de catre barbatul ce parea a fi mai nostalgic ca niciodata.
-Multumesc,frumosule!
Atat a mai spus,gandurile lui zburand la visurile ciudate ce il trimiteau dintr`un loc in altul. <<Oare ce este vis si ce este realitate? >> De ce simt ca toate aceste fenomene sunt stranii? Cum sa`l protejez pe Sanji de toate aceste lucruri? Cum? Acum,doar intrebarile ii ocupau intreaga fiinta,asta pana cand posibil sa se transforme intr`un nou vis...
INGERII SUNT SPIRITE INARIPATE,PRIETENI CU SPIRITUL TAU INARIPAT! :X:X:X My love GRAVITATION... 


DeeJay David feat Dony-Temptation [Mix by DeeJay Aliss] http://www.youtube.com/watch?v=gCif6BTxEfg BIG thx for subscribe and comment this song pupic



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Rapita de vampiri Me_Samy 22 17.302 21-04-2012, 08:44 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Povesti scurte si idei CyBeR 9 9.906 27-01-2012, 04:32 AM
Ultimul răspuns: Lia
  Povesti cu ingerasi Azazel 1 2.791 11-10-2011, 02:20 PM
Ultimul răspuns: Azazel
  [split] Rapita de vampiri Wanna 11 4.692 14-07-2011, 08:28 PM
Ultimul răspuns: Hasamy lost vampire
  [split] Rapita de vampiri Yoko-sama 3 2.155 07-07-2011, 07:17 PM
Ultimul răspuns: Wanna
  The Immortals [vampiri] Sorynna 14 8.054 23-11-2010, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Sorynna
  Limita nu se impune [vampiri] Alexi 37 18.656 27-08-2010, 07:04 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Ne soptim povesti..[SasuSaku] ¿ Misterious Girl ¿ 7 9.198 07-05-2010, 10:28 PM
Ultimul răspuns: Vir
  Exces de idei [eseuri/povesti] Mitsukai Yoru 10 8.496 03-08-2009, 10:40 PM
Ultimul răspuns: Tox


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)