Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce Asculti acum?

Momentan-si prin momentan se intelege de cateva ore incoace :d - ascult Muse-Assassin ^_^
Melodia e electrizanta, e powerful....mai rebela in versuri si in linie melodica. Imi da o stare de exaltare si pot sa invat mai bine pentru examen ascultand'o...nush de ce dar versul "destroy demonocracy" merge perfect cu problemele de chimie-fizica pe care le rezolv acum....imi mareste ambitia sa'mi folosesc neuronii la maxim....Iar asta e un alt argument ca unele melodii stimulaza intelectul^_6
[center][Imagine: SOTW2-House.png][/center]
[center]~only God doesn't believe in...God~[/center]


[center][Imagine: 1241698538_scrubs-party.gif][/center]
[center]Trolebuuuuuuuuuuuzzzzzzzzz[/center]


[center]Do you know a woman who hates herself enough to date me?[/center]

[center][Imagine: chibi_2605.gif]
Pompertziu Fulangesh, chibi-ul lui YamaMina
[/center]


Depeche Mode - Wrong
Ador piesa asta. O ştiu de foarte multă vreme. Îmi place lirica
şi linia melodică este fix pe placul meu.
-

Russian Roulette - Rihanna (Rated R) ~ pur ÅŸi simplu ador melodia.
Are nişte versuri adorabile, şi atât de profunde. Mereu mi-a plăcut cum a cântat Rihanna. Are o voce foarte armonioasă, şi totuşi nici chiar atât de liniştită. Parcă ascunde ceva sălbatic printre tonalităţile alea dulci. Poate asta şi din cauza look-urilor sale diverse, but that doesnt matter here.
' You can see my heart ... ' când spune asta pur şi simplu mă face să tremur. Atât de multă emoţie. Îmi place foarte tare cum cântă. Versuri superbe, ritm super şi melodia per total e foarte tare [ bine poate doar pentru mine ].
' Pull the trigger ' şi când zice asta parcă îngheţ. E foarte tare! <3

Robbie Williams - Supreme.
Am auzito intr-o zi la tv si i-am retinut numele cantaretului si numele melodiei ca sa o pot reascuta acum, pot spune ca imi place mult, desi melodia nu este tocmai noua tot este frumoasa si merita sa fie ascultata. Am vazut si videoclip-ul si nu mi se pare chiar atat de rau avand in vedere ca se regasesc masini de curse acolo, oricum, imi place sfarsitul, este putin mai trist. ^^
[Imagine: 9qh35v.jpg]

Ah eu acum ascult Emeric Imre [ no idea how to pronunce this one ] ~ Nebun de alb. Melodia aceasta este pur şi simplu superbă [ no words to describe it. ] Versurile sunt atât de simple, şi totuşi le ' recită ', le cântă cu atâta intensitate încât nu poţi să nu le adori . Te aruncă aşa într-o groapă abisală, şi brusc îţi dă o singură rază de lumină la care să visezi. Da, cred că aşa ai putea descrie melodia aceasta. Este pur şi simplu minunată. Este una din favoritele mele în acest moment. Nu de la cântăreţul respectiv, ci în general vorbind. Şi are aşa o armonie 105 it makes you dream about lovely but still sad things. O melodie extraordinar de frumoasă ~ .

Kanye West - Love lockdown

Deci ... habar n-am ce am, lol, dar mai am momentele mele în care o mai dau şi pe alte genuri ... pentru o perioadă scurtă de timp, în general, pentru că mă satur repede de melodii [tough I seem to like even now David Guetta, Paul van Dyk or Armin van Buuren but can't stand most of Paraziţii or BUG Mafia's songs :/ oh well ...]. De ... câteva zile ascult melodia asta aproape continuu, de când mi-a scăpat să pun pe Utv, lol. În principal îmi plac tobele din refren, that makes the song, deşi nu m-am înnebunit niciodată după vocea lui Kanye West ... după duzini de editări nici n-o mai simt, roflol. De versuri nici nu prea am ce zice ... genul de versuri care s-ar potrivi perfect la dance-ul românesc dacă nu ar avea gramatică. Partea bună e că se repetă într-un mod aproape de limită, deci ... aproape perfect! :]
Deci, concluzia e că Kanye West primeşte un thumbup de la mine, chiar dacă nu ştiu cât de veche e melodia xD

After Forever - Gloryfing Means

God, nici prin cap nu mi-a trecut să mă uit şi pe lista melodiilor de pe
EP-ul "Exordium" din 2003. Am descoperit întâmplător, but I like it, e
mai alertă decât cele de pe "Prison of Desire" şi "Decipher" , însă
ritmurile sunt aproape de pe "Decipher".

Paramore- Hello Hello

Ohh, îmi aduce aminte de vremurile în care locuiam cu fratele meu şi independenţa mea mă scotea din sărite.Oricum, melodia este extraordinară, iar vocea solistei şi chitara lui Josh mă ung pe suflet.

(S-a schimbat melodia în Paramore-Emergency)

Melodia asta nu ÅŸtiu de ce-mi aduce aminte.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

Right now ...hm păi ascult piesa de la Nickelback, Someday. Cumva nu o ştiam
şi am dat peste ea din întâmplare în timp ce bântuiam pe youtube în căutare de noi piese căci mă săturasem de actualele..trebuie menţionat faptul că nu rezist cu aceiaş muzică tot timpul. Aşa că am dat peste melodie, deşi mă întrebam de ce nu o ascultasem până acum. Eu ascult NB sooo oricum am pus mâna pe ea şi o ascult de ceva vreme tot pe asta şi iar şi iar şi tot iarăşi iar.
Piesa e superbă, îmi place foarte mult. Linia melodică e pe placul meu
şi întodeauna mi-a plăcut vocea solistului. E aşa deeeee nu ştiu cum să explic dar piesa în general e frumoasă, de fapt toate piesele celor de la NB sunt frumoase, dacă au un solist cu aşa voce. Oricum ador piesa şi îmi plac şi versurile foarte mult şi linia melodica şi tot.
-

Ascult Avril Lavigne - fall to pieces.


Acum ascult altceva ...

Rihanna - Russian roulette
Este draguta melodia ...
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).























Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.826 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce asculti acum ? v.2 Mimisor 771 280.923 06-12-2011, 08:51 PM
Ultimul răspuns: Ladd Russo


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)