Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sirenland

Shizuku:
-Ar fi bine sa te degizezi , deoarece nu pot merge singura , iar asul meu cred ca va fi utilizarea puterii nucleului. Daca va trebui sa-mi folosesc puterea pentru a-l dobora pe prostovanul ala atunci asa o sa fac!
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Mira:

NU mai spun nimic. Deghizarea trebuie sa fie perfecta, sa nu se observe nici o suvita din parul meu orginal. Schimbarea hainelor ar fi buna, poate un stil emo m-ar ajuta. Vocea o sa mi-o fac mai ragusita, ca sa fie totul perfect.

Inotam si iarasi inotam, dar pana la urma ajungem la consiliu.

Occ: Shizuku

Shizuku:
-Poarta marelui consiliu. Acum este acum.
Observ un gardian ce se apropie de noi.
G: -Ce va aduce la inaltul consiliu?
-Eu , Shizuku Yukimura ,printesa a pacificului singura pazitoare a nucleului de aer aflata in viata, solicit o intalnire cu marele consiliu.
G: -Cererea dumneavostra este aprobata. Urmati-ma.
Inot in spatele gardianului , pe culoarul ce mi se parea colosal de lung ,alaturi de Mira.
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Mira:

Am ajuns si aici... cam ciudat dupa parerea mea. Consiliul ne-a dat voie sa intram... lucrul asta nu este tocmai normal... sau cel putin in tara mea... tata trebuia sa faca programare... plus de asta.... Consiliul nu parea prea surprins cand a vazut-o pe Shizuku. Sper ca nu este o capcana...

OCC: Shizuku

Shizuku:
Intram in marea sala unde se afla toti membrii consiliului. Toti membri stau in jurul nostru pe acele scaune se smarald ce par gigantice.
Seful adunarii , pe care il mai vazusem de cateva ori de-alungul vietii mele scurte, statea bine-inteles in spatele pupitrului din centrul salii. Acesta nu ezita sa intrebe:
S: -Ce te aduce aici printesa Shizuku Yukimura din Pacific?
Ma inclin usor si raspund intrebarii fara sa fiu grosolana:
-Prea bunule sef al adunarii prezente ma infatisez inaintea consililului suprem pentru a va aduce la cunostinta ca am fost privata de conducerea propriului regat de catre sfatuitorul regal Mark Iodonis. Va rog sa indreptati dumneavostra aceasta fara-de-lege.
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Mira:

Stau si ma gandesc... la ce nu stiu... Respectul meu scade cu fiecare secunda... acest consiliu ainceput sa se adune si sa vorbeasca... de parca ar putea sa spuna " O sa va ajutam" pur si simplu... ce se intampla aici este foarte grav.

OCCC: shizuku

Shizuku:
Consiliul discuta si discuta parca nu mai termina. Stomacul a inceput sa mi se stranga. Deodata seful adunarii se intoarce la pupitru si vorbeste:
S: -Printesa Shizuku din Pacific din pacate nu putem sa realizam nimic. Tu nu ai 16 ani varsta esentiala pentru a mosteni , iar in acest caz drumul tau pana aici a fost degeaba. Caz inchis!
Am crezut ca nu-mi aud bine urechilor. Marele consiliu nu avea sa ne ajute?! Nu trebuia sa ma impotrivesc. Ies pe culoar afara apoi ii vorbesc Mirei:
-Ceva nu e in regula! Asa ceva...La naiba! Ce plan folosim acum? Puterea nucleului sau vrajitoarea?
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Mira:
- Nici una. Chiar daca l-am da jos de pe tron ar veni altul, iar ala poate fi la fel de rau. Cea ce trebuie facut este un act de conducere, trebuie sa numesti pe altcineva la tron pana faci arsa potrivita sa conduci. Acea persoana ar putea sa-l inchida pe nemernic foarte simplu. Dar cine ?

OCC: Kitsune

Shizuku:
-La naiba tu chiar nu realizezi ca nu mai am pe nimeni in afara de matusa mea? Sunt sola! Si nici eu nu stiu ce sa mai fac...
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Mira:

- Nu esti singura, te ai pe tine. Poti s-o alegi pe matusa ta sau consiliul. Daca consiliul o sa incarce regulile cu atat mai bine, celelalte reguli o sa devina nume, inclusiv cea de 16 ani. Iar tu o sa poti guverna. Ce parere ai ? Pe cine alegi ?

OCC: Kitsune



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sirenland inscrieri Michiyo道代 5 5.503 07-07-2011, 11:03 AM
Ultimul răspuns: Kimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)