Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sirenland

#91
Shizuku:
-Sincer nu am idei. Si acum ce o sa facem? Trebuie sa-mi eliberez matusa si mai important trebuie sa inteleg de ce oamenii au trecut de partea lui. Nu le-am facut niciodata nimic. El nu are dreptul sa conduca nimic! Eu sunt pazitoarea nucleului de aer. De asta m-am nascut printesa in Pacific. Nu-i dau voie sa faca mai mult rau. Tipul asta trebuie eliminat.
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#92
helooo
- Dar cei care au vrut sa te retina sunt din armata sasu cel putin din garda civila, deci sunt oamenii ticalosului, nu ai ce sa le ceri. Oare ii obliga ? Eu nu stiu ce sa spun... tipul asta ma lasa fara... imi lasa creierul gol si fara idei. Incep sa cred ca cineva din familia mea ne-a tradat, iar la tin epoate fi la fel. Shizuku, esti sigura ca el nu ne asteapta in tunel ? Daca a stiut de tunelul castelului meu, poate stie si de al tau.

Occ: Shizuku

#93
-Nici macar matusa nu stie de acest tunel! Secretul tunelului era sa moara odata cu mama si cu tata daca nu-mi spuneau de el. Tu si cu mine suntem singurele care stim.
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#94
Mira:
Poate are dreptate, insa am ajuns sa cred ca pana si constinta mea imi este impotriva. Trebuie sa ma calmez, dar pur si simplu nu pot, nu pot sa mai suport aceasta viata si acest chin in care trebuie sa "inot" doar ca sa supravietuiesc cu bine.

Occ: Shizuku

#95
Shizuku:
Inot in continuare in liniste asteptand sa vad daca colega mea are vreo idee , in timp ce incerc sa ma calmez.
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#96
Mira:
- Shizuku, trebuie sa gasim o cale de scapare. Poate ar trebui sa ne ducem la cei mai de incredere oamenii ai tatalui tau, ei sigur o sa ne ajute ca sa-l dam jos pe tiran. Iar salvarea matusii tale... Trebuie sa ne ducem la consiliul familiilor regale si sa le spunem ce se intampla, doar acele persoane au puterea de-a ne ajuta.

Occ: Shizuku

#97
Shizuku:
-Avem mult de inotat. Exista diversi sfatuitori ai familiilor regale ce erau prieteni cu tat si de asemenea parca avea cateva pile si la consilii. Nu putem sa incercam sa mergem si la vrajitoara marii? Asta in caz de plan b. Am putea sa-l otravim.
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#98
Mira:
- Ce sa facem ? Sa-l otravim ? Am fi mai rau ca el, macar nemernicul ii tine in viata pe parintii mei, nu i-a omorat asa cum vrei tu sa faci cu el. Crima nu este o solutie, am pacatui, am face rau unui alt om, iar necazul lui o sa se abata asupra noastra. Nu pot sa fac asta. NU pot si nu vreau ca sa particip la acets lucru. Iarta-ma !

Occ: Shizuku

#99
Shizuku:
-Am zis plan b , nu solutie. Dar un plan b mai bun ar fi sa folosesc puterea nuceului. In fond eu sunt protectoarea lui si nimeni altcineva nu-i poate accesa puterea. Oricum haide sa inotam inspre consiliu. Avem foarte mult de mers.
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Mira :

-Ast asa e. Trebuie sa ajungem la consiliu... Shizuku, trebuie sa ne gandim bine... Daca mersul la vrajitoare este al doilea plan, ar trebui sa avem un as in maneca pentru ambele... Poate ar trebui ca eu sa nu apar... daca patesti ceva sa te pot ajuta. Ori sa ma deghizez.

Occ: Shizuku



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sirenland inscrieri Michiyo道代 5 5.505 07-07-2011, 11:03 AM
Ultimul răspuns: Kimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)