Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce asculti acum ? v.2

Teriyaki Boys - Tokyo Drift

Astazi am terminat seria Fast And Furious. Trilogia si astept sa vad ultimul film in 3D. Abia astept. Dar asta e o alta poveste. Melodia asta a fost singura care mi-a atras atentia. Mai ales pentru vocea high pitch. Si sincer, intrebarea retorica de la inceputul melodiei m-a lasat fara raspuns din moment ce am vazut filmul. Nu ma gandesc ca si Japonia are o parte mai ascunsa, ca si alta tara, de fapt.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Breaking Benjamin - The Diary of Jane

Piesa mi se pare genială! superbă! o_o
Chiar dacă ştiu piesa de un car de ani, tot îmi mai place mult. :3 Versurile, ritmul, vocea solistului, fac să ador piesa. Iar melodia e plină de sentimente şi amintiri pentru mine.

http://www.youtube.com/watch?v=DWaB4PXCwFU
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













Nu clicai. T______T
Dupa un doujinshis ByaRen, merge si un amv cu lupta lor, nu (pe care am prins-o 65, atat de dulce este Byaaaakuyaaaaaa, dar roscatelul meu e o splendoare *fighting Bya in al domina - :bv: *)?

Acum ma gandesc sa ascult Breaking Benjamin sau gasesc eu vreo melodia la un doujinshis ByaRen. 65
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Matthew West - You are everything.

Heh. Pur şi simplu ador melodia asta. E genială. De fapt, versurile şi linia melodică sunt geniale. Plus, vocea lui Matt` sună aproape perfect [ că de, nimic nu-i perfect ] , deşi eu trag să spun că vocea tipului e perfectă. *laughs*
Pluuus, again, îmi place mult-mult numele ales. <3 Ah, e aşa romantic, şi fluffeh şi bluffeh, că nu mă pot sătura de el. :] So, yap, de-asta ascult eu melodia. :]]
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


DBSK - Doushite (Acapella) [Chipmunk Version]

OMG, cat de draguuuuutttt !!!!!
Melodia e superba ea si asa, dar in varianta asta, iti vine sa o mananci !!! Sau cel putin mie !!!
Am gasit-o aseara. Am cateodata o criza si ascult k-pop doar remixata in varianta Chipmunk. Aseara a fost alta criza si atunci am gasit-o. Ratacita dar acum inapoi unde ii e locul, adica in topul meu. Oricum, pentru cat de frumosi sunt baietii astia, vocea asta e perfecta.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Scorpions - Wind of change

Dacă nu era mama, eu nu aflam de melodia asta <3. Este excelentă + am amintiri frumoase cu ea şi mereu îmi vine să plâng când o ascult. N-am cuvinte, e prea genialăăăă :3.
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

Alvin and the Chipmunks - Kung Fu Fighting

Aaaawwwwww, cat de dragutttt !!!!!
Just watched Kung Fu Panda 2 on 3D yesterday si cum nu am vazut primul film m-am gandit ca daca tot am ceva timp liber, acum cu vacanta, ar fi dragut daca as vedea si prima parte. Si chiar a fost dragut. Bineinteles, nu se compara cu 3D si nici dublat in romana, e muuult mai super. Dar recuperez filmele pierdute pana acum. Am o lista pregatita. Ah da, sper ca al treilea film sa apara in curand. Ahahahaaa !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


Ikimono Gakari - Bluebird

Mie mi-a placut melodia asta de la primele versuri :pls: .Am auzit-o cand ma uitam la Naruto Shippuuden si de atunci o ascult non-stop. Bluebird...nu exista jume mai bun pt melodia asta
Feel The Way
[Imagine: Nyu.gif]
And Do It
[Imagine: member5-1.png]
MyAnimeList | DeviantArt | Drawings|| Blog

Aya - Over Night

A trecut ceva vreme. Dar pana la urma merita sa dai peste cate o veche melodie, pe care ai gasit-o intr-un AMV si sa iti spui: frate, ce vremuri ! Oricum, melodia imi aminteste de multe lucruri, imi inspira multe lucruri si cu toate astea, are ceva special, altfel nu ar putea sa o faca.
Versuri simple, care explica tot. Adica speranta si durere. Cel putin asta inteleg eu.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Criss Blaziny - In Gura Piesei -- prima strofa nu prea imi place si ma gandeam initial ca n-o sa-mi placa piesa, dar strofele doi si trei ma fac sa ma razgandesc. Nu-mi place refrenul. Outro-ul e foarte tare.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.826 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce Asculti acum? Kyo 1.345 531.631 18-12-2010, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Unia


Utilizatori care citesc acest subiect:
11 Vizitator(i)