Animezup - forum manga si anime
Scene din visul realitatii - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Fan Zone (https://www.animezup.com/forum/Forum-Fan-Zone)
+--- Forum: Fotografie (https://www.animezup.com/forum/Forum-Fotografie)
+--- Subiect: Scene din visul realitatii (/Thread-Scene-din-visul-realitatii)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Scene din visul realităţii. - Ang. - 22-10-2011

Mulţumesc.
Åži acum ceva potrivit sezonului.

Emoţie de toamnă

[Nikon D300; No Flash; Exposure time 1/100 sec; ISO 400; Exposure Compensation 0.0 Lens aperture F.5.6]

Toamnă tristă pentru Apple.[RIP Steve Jobs]

Xoxo, Ang.




RE: Scene din visul realităţii. - Addeh - 22-10-2011

Măi Ang 15
Iată-mă şi pe la tine ._.'

Deci, când ai zis de ' ceva potrivit sezonului ', am fost atât de încântată să văd că ai ales să fotografiezi ceva ce are legătură cu toamna - my favourite season :3
Hmm, prima fotografie este prea întunecată; ai lucrat la luminozitate şi la contrast, right ? Good, însă ai pus accent prea mult pe pădurea din jurul soarelui, ai acesta de-abia este vizibil. Cred că vroiam să accentuezi soarele mai mult într-un apus splendid, dar cu toate acestea, i like it somehow.

Cea de-a doua poză Toamnă tristă pentru Apple.[RIP Steve Jobs] --> prea mult verde, iar mărul acela de-abia îl zăresc. Mergea dacă-l fotografiai dintr-un alt unghi, să se vadă mai bine 39
Ehh, nu-s expertă şi oricum, tu te pricepi mai bine la de-astea 21
Baftă; poate mai trec pe aici xd


RE: Scene din visul realităţii. - Ang. - 23-10-2011

Dragă Addeh, după cum bine văd [şi încă văd] referitor la prima fotografie, pădurea este cea "neglijată' - aproape se observă, centrul fotografiei fiind soarele. E total opusul a ceea ce spui tu. De umblat la contrast, doar am întunecat-o din setările aparatului. Am avut noroc să prind un apus în preajma unei păduri. Referitor la a doua fotografie, îmi cer scuze pentru 'avalanşa' de verde, next time o să rog un copac să facă frunze albastre. Mărul nu am vrut să îl iau din alt unghi. Când spui 'alt unghi' bănuiesc că te referi la faptul că aş fi putut centra mărul, well astfel de poze mi se par banale.

Aceeaşi pădure:
PaÅŸi spre noiembrie.

Xoxo, Ang.



RE: Scene din visul realităţii. - Pequax - 29-10-2011

Hei , Ang ! XDD

Paşi spre noembrie îmi place oarecum. De fapt, culorile mă atrag. Îmi dă o senzaţie plăcută de melancolie şi'n acelaşi timp de linişte sufletească. Plus , ai fotografiat dintr'un unghi foarte bun copacii, iar calitatea este destul de bună.
Toamnă tristă pentru Apple , nu am ce comenta. Adică'mi place, dar e simplă, comună, întâlneşti fotografii de genul mai peste tot. Totuşi, lumina şi umbrele acelea sunt ok, iar calitatea nu lasă de dorit sau ceva asemănător.Aşa...
Emoţie de toamnă , ce culori geniale! Îmi inspiră tristeţe , dar una plăcută şi îmi dă un sentiment foarte nu-ştiu-cum. :]] Oricum, mă bucur că ai prins şi apusul acela de soare , aşa a ieşit mai bine.
Aştept lucrări :- ?

Love, P.


RE: Scene din visul realităţii. - Ang. - 29-10-2011

Thank you. Very. Much.

What's new Kitty ?
Positive thinking.

Creaturi de prin curtea bunicii.

Xoxo, Ang.



RE: Scene din visul realităţii. - Pequax - 29-10-2011

Helaw again, Ang! X"DDDD

Let's see. Pisica aceea chiar avea un ochii negru sau aşa a fost lumina? *laughs* Îmi place mult ideea, iar culorile sunt vii, foarte frumoase. Plus, ai un subiect absolut adorabil. Asta'i , după părerea me, o fotografie reuşită.
Cred că fotografia cu căţelul putea fi făcută în zeci de moduri ( mă refer la unghi ) , dar este ok şi'aşa. Lumina ok, calitatea bună şi culorile bune. Anyway, dacă te apropiai puţin mai mult de căţel poate ar fi ieşit mai...nu ştiu, drăguţ. Dar asta e părerea mea.
Aştept lucrări. :"DD

Love, P.


RE: Scene din visul realităţii. - Ang. - 26-11-2011

Probabil lumina e de vină, pisica are ochi normali din câte am văzut eu. *laughs*

A fost odată un motan...şi era gras.

______________________

Începutul sfârşitului.

Enjoy.
__________________
Mulţumesc pentru aprecieri. *huggies*

Când se stinge un anotimp.

[Nikon D80; No Flash; Exposure time 1/100 sec; ISO 200; Exposure Compensation 0.0; Lens aperture F.5.6]

Xoxo, Ang.



RE: Scene din visul realităţii. - Aggie - 04-12-2011

Ţi-am zis că vin să comentez.
Găsesc poza asta una dintre cele mai reuşite ale tale. E superbă, unghiul din care ai făcut-o e numai bun, ideea e genială. Iubesc camera aia, uite şi tu ce blur frumos. Plus că felul în care ai făcut-o, cu luminiţa aia (lumina de la capătul tunelului) dintre copaci şi frunzele din faţă dau impresia unui drum parcurs până la următorul anotimp. Şti tu, gândindu-te că dincolo de luminiţa aia, e iarna, acoperită de zidul acela din copaci.
You're awesome, Angie. Keep workin', never stop.


RE: Scene din visul realităţii. - Ang. - 04-12-2011

Mulţumesc Aggie, I promise you I won't stop. And lots of hugs. Mulţumesc pentru aprecieri. Now go Google your name. :3

Poza ce urmează nu e foarte recentă, but it doesn't really matter, right ?
Hope you like it.

Ciupercuţe.
_______________

Awww, mulţumesc. Apreciez. :]

Unlimited energy.

Nu e printre cele mai reuşite. Vreau să se sublinieze ideea în fotografia asta. E făcută pentru o temă eco la cercul de fotografie.

Xoxo, Ang.




RE: Scene din visul realităţii. - Mad Hatter - 08-12-2011

Helău, Ang ! hug

Arghh, de când n-am mai comentat pe aici. Anyway. ^^"
Ultimele trei poosturi, să vedem:

1. Când se stinge un anotimp - ok, ideea e comună. Vreau să spun că toţi fac fotografii de genul, dar îmi place. E chiar foarte-foarte drăguţă, macro bun şi culorile sunt frumoase, Adiiică...verdele îmi dă un sentiment ciudat, plăcut şi portocaliul frunzelor mă fac mai...melancolică. Mă rog, nu ştiu dacă ai înţeles ceva, dar fotografia în conlcuzie este reuşită.
2. Ciupercuţe - odod, ce ciuperi drăguţe. ;3 *laughs* Eniiiuei. Bun macro şi lumina ok , presupun că ai umblat la culori and stuff. dar mă rog, drăguţă ideea. 39
3. Unlimited energy. - şi ultima, simplă şi la obiect, ceea ce pot zice că-mi place. Mno, fotografia este puţin cam plictisitoare, dar totuşi ţi-a ieşit "ideea" eco.

Spor la fotografiat, AngiiÅŸoor! *huggies*

M.