Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scene din visul realitatii

#1
Aveam de gând mai demult să deschid un topic la Fotografie, dar mi'am zis că pozele mele nu sunt cine-ştie-ce. Mi'am făcut curaj şi dacă tot vreau să mă perfecţionez, vreau să primesc sfaturi şi critici de la cei care se pricep.

Well, let's go.

Birds.
Forever alone.
Sunshine.
Things.
Snow.

M'am semnat pentru că în topicul ei de la fotografie Lynn spunea că sunt pe aici persoane care s'au obişnuit cu furatul pozelor. 21 Şi, ei bine, nu vrem asta, nu? Nu, nu vrem.

O să mai postez zilele astea. Până atunci, I hope you like it! :]

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#2
AÅŸaaaa dap ai dreptate. Cum era tipa aia care a plagiat acum ceva timp 21

Birds : Poza este foarte bună cu mică chestie. e foarte sharped. Ar fi trebuit să fie mai smooth să se vadă mult mai delicată. Îmi place modul în care ai pozat copacul pentru că dă impresia aia de gotic.

Forever Alone : Este o fotografie foarte frumoasă, dar mijlocul fotografiei este clar, iar începutul şi sfârşitul [ adică locul unde stă şi fata ] sunt înceţoşate. Mergea cam aşa : Începutul fotografiei adică unde e locul ăla de piatră şi se vede destul de ok adică în faţă 21 să fi fost foarte foarte clar [ iar această metodă se numeşte depth ], iar mai încolo unde e fata aceia să fie mai blur [ înceţoşat ]. Asta dă efectul ăla foarte bun şi ai un depth calumea.

Sunshine : e drăguţă, dar cam multă lumină.

Things : la fel ca la forever alone, faza cu depthul.

Snow : The same.


Ce ţi-aş sugera. Acum depinde de ce foloseşti, dar poţi transforma o cameră normală să - ţi facă poze miştio. Ai grijă în primul rând la lumină şi la întuneric. Lumina naturală o fi ea bună, dar depinde de nori şi cum bate soarele. Ai grijă la depth - ul ăla în unele fotografii. Dă cel mai bine în poze. de asemenea poţi folosi photoshopul şi să - i dai puţin contrast şi bright. Ca să ştii orice fotograf care se respectă foloseşte setările de la photoshop 10 de la amator la experimentat. So, poţi adăuga nişte contrast la el în cazul în care aparatul nu te ajută.
-

#3
Mersi pentru comentariu Lynn! *hugs* Mă aşteptam să îmi mulţumesc mie şi să postez după mine. 21 O să încerc să fac ce mi'ai spus Lynn.
Astăzi o să postez în mare parte pisici. Nu sunt pisicile mele, sunt ale unei colege, dar am o obsesie pentru ele.

So, Cat Mania!

You can't see me!

Hold me tight. 21

Caliostro.

Sweet dreams.

Lipici.

Sunshine.

Cappuccino.

Pink.

I hope you like it! :]

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#4
Măăăăi, copilaș drăgălaș ( oh, taci, să nu te aud =]] ), cum te plângeai că nu ți`am criticat pozele, here I am, just for you. : > În principiu, ai niște idei bune, dar unele chiar sunt . . . banale. Poate este doar percepția mea, dar tu nu prea ai idei de fotografii. Adică ai câteva, dar limitate. Prin fotografie, eu înțeleg că este o artă, nu un loc unde faci poze . . . pisicilor. Oricât de mult mi`ar plăcea, ce e prea mult, strică. Ce aparat folosești ? : - ? Oricum, unele dintre pozele tale sunt breathtaking.

Ca exemplu, ar fi poza asta, care este absolut genială. Îmi place unghiul, deșiiii poate ar fi mers un altul. Dar chiar nici eu nu am ce comenta aici. Good work, my beloved twin. :]

This one is brilliant, too. Ți`aș sugera un crop, să nu se mai vadă părul ăla din colțul de sus, stânga. Ideea e relativ comună, dar tot îmi place. Unghiul e bun, calitatea super ok, everything is fine. :] Used macro ?

This and this aveau niște idei bunicele, buuuut nu au ieșit chiar ce ar fi trebuit. Prima e mult prea întunecată. Ok, înțeleg, ai vrut să ne arăți pisica în principal, dar în tot negrul acela, ea se distinge cam . . . nasol. Cea cu tipa mi se pare prea la comandă și cam foarte fake. : - ? Nu știu, cel puțin asta e impresia ce mi`o lasă mie.

Well, cred că ma vorbit destul. Aștept următoarele tale poze și sper să mă surpinzi plăcut. Byeee, sweety. ;;]
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#5
@Nya:
Păi folosesc Olympus fe-20 şi Sony DSC-W300.

La Sunshine. nu am folosit macro, defapt nu e modificată deloc. Şi da o să fac un crop. : ))

Mulţumesc pentru critici / sfaturi. O să încerc să ţin cont de ele. xD

On my way back home

Memories

Spring

Sky

That's all for today. Am păstrat ce e mai bun pentru mâine. : ))

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#6
Helău, Ang. *h.u.g.s*

Din păcate nu sunt bună la dat sfaturi în legătură cu pozele, dar am să încerc totuşi să-ţi comentez ultimul post [ care , după cum am văzut, arată destul de bine *pretty smile* ] .
„On my way back home” - Arată chiar drăguţă, şi unghiul din care-ai prins-o e bun. Sinceră să fiu, îmi plac şi culorile fotografiei :] . Eniuei, în sine e simpatică.
„Memories” - Aici nu prea ştiu ce să spun. Fotografia arată bine, şi culorile sunt drăguţele, but e simplă. Nu ştiu. În orice caz, cred că putea şi mai bine.
„Spring” - Păi arată ca prima, culorile din nou sunt simpatice şi într-un fel ciudat, mă cam atrage băncuţa aia , dar nu ştiu de ce. Fotografia e bună, nu ştiu dacă se putea mai bine, fiindcă arată ca prima, deci nu prea ştiu ce-ar trebui să mai zic.
„ Sky” - Heh. Asta cred că-mi place cel mai mult. Orange-ul acela şi cu violetul se îmbină perfect, iar norii dau un aspect ca de basm. That's chiut :] .

Cam atât am avut de spus. Ştiu că nu ţi-am dat sfaturi, dar cum sunt începătoare nu ştiu ce sfaturi aş putea eu să-ţi dau. Părerea e că fotografiile tale arată foarte bine. ^^
Aştept mai multe lucrări şi spor la fotografiat.
*h.u.g.s*
The stolen kisses are always the sweetest

[Imagine: 15heo49.png]
Thx, MimiÅŸor <3

True love is like ghosts, wich everybody talks and few have seen.







#7
Hey, Ang.
Am trecut si eu pe aici, deoarece m-ai facut foarte curioasa >.< Mi-a placut titlul topicului 15 Nu ,a fost asa foarte interesant din punctul meu de vedere O_O Mi-ai captat atentia xD Am vorbit noi azi si am vrut sa aflu mai multe despre tine, prin a ma holba nitel la fotografiile facute de tine.
Ce pot sa spun? Intr-un cuvant geniale. Sunt pur si simplu adorabile! Imi place mult cu pozezi, ai talent 15 Ce ti l-as lua xD Imi plac foarte mult absolut toate fotografiile, mai ales cele din postul al doilea. Imi plac mult pisicile, mai ales cele grase si pitici xD Le vreau, sunt adorabile xD Mi-a placut mai ales prima poza, You can't see me. Cea portocalie este pur si simplu superba. Are un botic asa sexos xD Parca ultima poza nu mi-a placut atat de mult, caci pisica nu aparea prea mult in fotografie, ci foarte putin. Poate daca ai fi pozat de la jumatatea corpului ar fi fost mai bine, nu stiu, parerea mea O_o.
Si restul fotografiilor mi-au placut foarte mult, nu le comentez pe fiecare caci sunt foarte multe. Pozele din parc, cele din ultimul post, mi s-au parut superbe deasemenea. Totul atat de verde, culoarea mea preferata.
Nu stiu...nu cred ca am ceva de criticat. Imi place cum fotografiezi si iti urez succes in continuare.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#8
Mulţumesc mult pentru comentarii! xD

Începând cu postul acesta, pozele sunt făcute cu un Olympus EVOLT E-500 . [I'am promis că îi fac reclamă, din moment ce m'a lăsat să îl pomenesc în titlul topicului].

O să pun doar câte o poză sau 2 într'un post ca să vă fie mai uşor să comentaţi. :]

Prima poză fără titlu.

I hope you like it. Mie, cel puţin, îmi place, chiar mi se pare reuşită.

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#9
In primul rand, salut Ang. Sper ca nu te superi ca trec pe la topicul tau de fotografie, dar stai linistita, nu voi fi rea.
Pot sa spun ca ai niste lucrari superbe. Si camera este una foarte buna, as vrea sa imi permit si eu una, dar trebuie sa ma multumesc cu un Kodak de 8 megapixeli.
Asa, nu iti voi comenta toate pozele, doar cele din ultimul post.
Prima: pai la asta nu am ce sa zic, e poza de reclama. Btw, imi place sa iese scrisul in evidenta si backgroundul(adica mainile tale) sunt in ceata. Nice.
A doua: E foarte reusita. Ador culorile, mai ales ca frunzele acelea moarte au o culoare rece, albastra, iar casuta este bej(portocaliu, galben sau maro deschis). Contrastul intre obiect si fundal e foarte placut ochiului. Si imi place ca in spate e in ceata, iar casuta si frunzele de langa ea sunt focusate(asa se zice,nu?21)
Well, succes in continuare.

#10
Helău, Ang. *h.u.g.s*

Well, trebuie să spun că aparatul e foarte bun. Aş vrea şi eu unul [ daaar mama e egoistă : )) ] . Eniuei, o să comentez ambele fotografii, chiar dacă la prima nu prea am ce. :- ?
Hm, îmi place cum ai prins camera, a ieşit foarte bine şi trebuie să recunosc că ai mâini drăguţe. *laughs* Plus că-mi place cum ai ieşit în spate, sau doar jumătate doin faţa ta. :]] Oricum. E o fotografie reuşită, asta trebuie să şti ;] .
A doua fotografie chiar că ţi-a reuşit. Şi-mi plac la nebunie culorile frunzelor, de un albastru - verde [ sau ceva de genul ] mort. <3 Îmi mai place şi felul în care-ai prins căsuţa. Plus, culorile căsuţei şi felul în care e numele scris [ :]] ] sunt de apreciat.
Cam atât am avut de spus. Mai aştept lucrări pentru a mai comenta. Spor la fotografiat :] !
Opiniea mea e că faci nişte fotografii foarte reuşite. Ţine-o tot aşa !
*h.u.g.s*
hug
The stolen kisses are always the sweetest

[Imagine: 15heo49.png]
Thx, MimiÅŸor <3

True love is like ghosts, wich everybody talks and few have seen.










Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)