Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Rock
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3
pai eu ascult foarte mult black metal ..dar si trupe precum Red Hot Chili Peppers le ador...eu de mica preferintele mele s-au inclinat spre imensa "ramura" a muzicii : Rock'ul
din black metal imi place foarte mult cel suedez si spaniol ( suedez: Silencer, spaniol: Brujeria)
dar stiti ca este trupa aia metal romaneasca TRUDA, pe care pur si simplu o ador..e criminala
asa, ascult desigur MM, Slipknot, System of a down, Nirvana, Papa Roach ( omg ador trupa e una dintre preferatele mele, logic), Guns'n'ROses, AC/DC, etc.
Acest gen de muzica imi place foarte mult . Dupa parerea mea rockul este cel mai bun gen de muzica si este si cel mai greu de cantat >.>
Am o groaza de formatii preferate , sa dau cateva exemple : Skillet,Three Days Grace,Lost Prophets,Green Day,Kamelot,Pink Floyd,Europe,Thousand Foot Krutch,Nickelback etc si etc 71 .
Uneori mai ascult si balade rock si formatii vechi , care sunt intradevar bune, un exemplu ar putea fi Pink Floyd. Stiu de la tata de baladele rock mai vechi si parerea mea e ca sunt foarte frumoase.
Ok în primul rând am învăţat că rock ul nu e un accesoriu şi nici o uneltire de-a Satanei, ci o formă de exprimare.

Eluveitie - am început cu Inis Mona, care e fabuloasă
Cargo, Iris, Trooper - calitate 100 la 100 românească. Avem şi noi
Bullet for my Valentine
Three Days Grace
System of a Down
Black Sabbat
Apocalyptica
Within Temptation
Korn
Kamelot
Hmm ...rock ...ei bine ..asta e genul pe care il ascult si a implinit deja 3 anisori de cand ascult rock 21
ascult toate genurile de rock ...
Am o groaza de trupe pe care le ascult Smile ...si pe care le ador 105 nu fac acum o lista ..deaorece imi este lene ...prea lene ...29
In fine ...majoritatea userilor de pe zup asculta acest gen de muzica si cred ca toti au trecut printr-o ' consecinta' a cestui 'trend'...adica toti am fost supusi si uni dintre noi mai sunt supusi in continuare acelei glume " Ce cauta un "emo" la noi in clasa?" ....Ua Emoisti..ect"
I'm not a 'emo' ...[and i know ,i know i said once that i am ..but ...]
In fine uneori esti luat si drept satanist dar ce vrei ..generatia noastra duce lumea la pierzanie 24 sau cum am mai auzit eu de la persoane "...Voi [referindu-se la rockerii] aduceti apocalipsa din ce in ce mai aproape de noi " ...da ce pot spune ...WTF ? de cand pana cand ? in fine ....deci se vede ca suntem asa de destepti in zilele noastre incat spitalele de nebuni ne gonesc ..
Intr-un final ar trebui sa termin cu discursul 'I'm not emo" si sa trec la subiect.
Rock No Dead!
Hmm...muzica rock are un stil anume si mie asta imi place fiindca e diferita.Nu pot spune ca am o anumita trupa preferata,ascult in general ROCK deci asta inseamna mai oate melodiile si trupele de acest gen(in fine ascult si j-rock dar nu se incadreaza la aceasta categorie).
Etto..sa vedem cateva trupe:
-Linkin Park(in primul rand,sunt grozavi si au melodii foarte frumoase)
-Nightwish(la fel,unele melodii chiar sunt superbe)
-Green Day(American Idiot..m'a dus de cap melodia asta,pur si simplu o ador si mai sunt multe altele de la ei)

Astea sunt 3 trupe pe care le prefer cel mai mult din genul rock,insa ascult si 2,3 melodii de la alte trupe ^^
Probabil că cineva o să râdă, însă who cares -.-
Acum ceva timp m-am hotăraât să încerc şi eu melodii
cu voci "mârâite" masculine, şi spre plăcerea mea, au avut efect. Probabil o să mă apuc şi de alte genuri de metal, căci până acum am ascultat doar Symphonic Power Metal, Symphonic Viking Metal,Simfonic Progressive Metal şi Gothic Metal. . .

Cât despre rock, nu am mai ascultat de o jumătate de an cel puţin, am început cu metalul mai nou o.o"
Pagini: 1 2 3