Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Focul Iubirii [+16]
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7
Bun:D
Deci am inceput un nou fic SasuSaku...nu va fi ca primul deci:D...astept critici si pareri...daca sunt greseli...scuzele mele:D
Sisule la multi ani e pentru tine:X
Disclaimer:Nu detin nici un personaj(inafara de cele create de mine) ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari.



Bun venit in lumea mea



Lumea in care traim este inconjurata de lucruri strainii, de umbre care iti hotarasc soarta in orice moment. Esti la mana celor care detin puterea, iar in mainile lor nu esti decat o jucarie. Asa sunt si eu, Sakura Haruno. O adolescenta de 18 ani, cu parul roz, ochi verzi ca smaraldele, iar parul meu roz este asemeni florilor de ciresi primavara. Toata viata mea a fost una chinuita. Nu cred ca ai vrea sa afli povestea mea. Mi-am pierdut parintii la varsta de 15 ani si am ajuns in mana familiei Uchiha. Pentru ei sunt o mica jucarie, o servitoare. Ii slujesc, am grija de fiecare in parte. Si cum sunt rasplatita? Prin hartuire si maltratare. Din familia asta numai Mikoto si Itachi au grija de mine si ma apara impotriva sotului si copiilor lui. Nu cred ca am sa inteleg vreodata de ce nu am murit si eu impreuna cu parintii. De ce ma tine Dumnezeu in viata? Asta o sa descoper cat mai curand. Sper!
Era o zi superba de primavara. Soarele stralucea pe cer, aruncand sulitele sale aurii pe cerul senin. Aveam grija de trandafirii din gradina doamnei Mikoto. Ma ajuta Elena. Elena era o fata blonda, cu ochii caprui. Uniformele noastre se asortau perfect. Rochita mea neagra era in aceeasi combinatie cu rochita Elenei bleu, iar sorturile albe erau acelas model. Spre deosebire de mine, Elena se presta jocurilor lui Sasuke si Itachi. Se culca cu ei cand ii cereau. Puteam sa zic cu usurinta ca e o usuratica, dar avea si asa destule probleme, nu mai aveam nevoie si de o cearta cu ea. Deodata auzim o voce, iar acea voce nu era nimeni alta decat Sasuke Uchiha, mezinul familiei, baiatul de care m-am indragostit. Bine ca el nu stia nimic. Blonda m-a salutat si s-a indreptat spre stapanul nostru. Ajunsa in dreptul lui, brunetul a luat-o de gat intrand cu ea in vila. Casa familiei Uchiha era una mare. Avea doua etaje. La primul etaj se aflau camerele stapanilor si camerele de oaspeti, iar la al doilea etaj camerele lui Sasuke si Itachi. La parter era biroul domnului Uchiha, care era unul dintre cei mai renumiti oameni de afaceri din lume. In living era o masa de sticla, iar imprejur se aflau canapele de culoare alba. Pe perete se afla un televizor mare cu plasma. Pe masa din sticla era o vaza cu crini, care erau schimbati in fiecare zi, la ordinele lui Mikoto-san. Bucataria era mare. Gresia verde si faianta vernie se asortau perfect. In bucatarie era si un mic bar. Amy, cea care pregatea mancarea avea grija sa urmeze intocmai instructiunile stapanei. Langa gradina era piscina si jaccuzi-ul.
In spatele meu si-a facut aparitia doamna Mikoto. Aceasta era o fire atat de blanda.
- Sakura iti multumesc ca ai grija de gradina mea. Nu stiu ce m-as face fara tine.
- Nu va ingrijorati doamna. Eu va multumesc pentru tot ce ati facut pentru mine. Mi-ati oferit un acoperis deasupra capului si mancare. Va voi fi mereu recunoscatoare.
Doamna nu a mai putut sa spuna nimic, deoare a fost intrerupta de Sasuke. Acesta se apropia de noi, iar cu fiecare pas pe care il facea, inima mea batea din ce in ce mai tare.
- Mama, m-ai ai de gand sa ma faci sa astept mult? Nu uita ca trebuie sa plecam la bijuterie.
- Oh. Imi pare rau Sasuke. M-am luat cu vorba cu Sakura si am uitat ca trebuie sa mergem sa cautam un inel de logodna pentru Ino.
- Mda. Se pare ca e mai importanta tipa asta decat viitoarea ta nora. Ino era prietena lui Sasuke de cativa ani buni. Chiar de la inceputul liceului. Desi Sasuke se culca cu toate fetele, mereu ajungea la Ino. Dar acum se pare ca cei doi aveau planuri marete.
- Sasuke. Fii respectuos cu fetele. Ce te-am invatat eu?
- Mda bine cum spui tu. Dar nu stiam ca m-ai invatat sa fiu respectuos cu servitoarele.
- Of. Asteapta-ma in living ma duc sa ma schimb.
Brunetul a aprobat din cap, iar Mikoto-san a plecat in casa. Cand am vrut sa ma indrept spre casa, am simtit o stransoare deasupra bratului. Cand mi-am intors privirea, Sasuke ma tinea strans. M-a intors cu fata la el, tragandu-ma in bratele lui.
- Sakura nu? Tu nu prea ai trecut prin patul meu de cand esti aici. De fapt nici macar nu te-am sarutat si locuim in aceeasi casa de 3 ani.
Nu stiam ce sa spun. Cuvintele nu imi venea. Eram blocata de ceea ce imi spuse. Stiam ca Sasuke era un afemeiat si o insela pe Ino cu toate fetele, insa nu il credeam in stare sa imi zica in fata ca vrea sa se culce cu mine.
- Va rog. Dati-mi drumul.
- "Va rog. Dati-mi drumul". spuse Sasuke batjocoritor. Esti atat de naiva, dar totusi esti destul de draguta. Dar ce ma complic eu cu tine?
Spunand asta mi-a dat drumul. Am fugit repede in casa, asigurandu-ma ca nu ma vedea nimeni. M-am dus in camera mea m-am trantit pe pat si am inceput sa plang. Mereu speram sa ma casatoresc cu el si sa avem copii, insa stiu ca era imposibil. Eram din lumi diferite si in plus el deja o iubea pe Ino. Am auzit-o pe Elena strigandu-ma. M-am ridicat de pe pat si mi-am sters lacrimile si i-am deschis usa "prietenei mele". Cand am vazut-o nu prea am ramas socata. Nasturii de la rochie erau descheiati pana la mijloc, iar sortul il avea in mana. Iar a avut o partida de pasiune cu Itachi. A intrat in camera si a inchis usa. Nu am mai intrebat-o ce s-a intamplat fiindca deja stiam raspunsul pe care mi l-ar fi dat. Mi-a spus ca Itachi vrea sa ii duc micul dejun in camera. M-am conformat si am iesit din camera, indreptandu-ma spre bucatarie. I-am spus lui Amy sa imi puna micul-dejun pe o tava. Amy era o femeie de 35-40 de ani cu parul brunet si ochii caprui. Era o femeie de treaba. Dupa cateva minute, mi-a inmanat tava. A luat-o usor si am iesit din bucatarie. Urcam scarile mari, indreptandu-ma spre al doilea etaj. Am ajuns in fata unei usi negre. Am apasat usor pe clanta si am intrat in incapere. Peretii erau gri, langa usa se afla dressingul lui Itachi, iar in partea dreapta a dressingului se afla o fereastra.In mijlocul camerei era un pat dublu, acoperit cu o lenjerie gri. Langa pat se afla o noptiera si baia tanarului. I-am lasat tava pe marginea patului. Cand am vrut sa plec, vocea lui Itachi m-a oprit. Mi-a spus sa ma intorc cu fata catre el. Cand l-am vazut, m-a cuprins emotia. Semana atat de bine cu Sasuke, insa caracterele lor erau foarte diferite. Itachi semana mult cu mama lui, in timp ce Sasuke cu tatal lui. Mi-a spus sa ma asez pe pat, in timp ce el isi tragea tava m-ai aproape de el.
- Ce e cu tine micuto? Nu prea esti in apele tale azi.
- Nu am nimic.
- Sasuke ti-a facut ceva nu?
L-am privit uimita. Eram chiar atat de usor de citit?
- Nu nu mi-a facut nimic.
- Ti-a spus sa te culci cu el nu? ma intreba in timp ce lua o gura de suc.
- Citesti cumva ganduri?
- Sakura nu trebuie sa iti ghicesc gandurile ca sa stiu ce vrea Sasuke de la tine. Cred ca s-a cam plictisit de Ino si vrea jucarii noi. Nu il lua in seama.
- S-a plictisit de ea? Nu cred, altfel nu s-ar fi dus sa caute inel de logodna pentru ea.
- Esti geloasa?
- Nu sigur ca nu. Am sarit eu ca arsa.
- Pai despre asta nu stiu ce sa iti spun. Poate ca Sasuke vrea doar sa se casatoreasca, sa faca un copil, pentru a deveni capul familiei. Tata isi doreste un nepot si sa fie neaparat baiat.
- Dar de ce nu te casatoresti tu si ii faci un nepot?
- Daca as avea pereche potrivita. Te-as lua pe tine, dar tata vrea pe cineva din lumea din care fac parte. Si in plus dragostea nu e de mine.
Intelegeam. Nu am mai spus nimic. M-am ridicat de pe pat, indreptandu-ma spre usa. I-am urat pofta buna lui Itachi si am iesit din incapere. M-am indreptat spre scari. Am coborat usor treptele din marmura si m-am indreptat spre bucatarie. Mi-am tras un scaun la bar si i-am spus lui Amy sa imi dea un pahar de suc.
<<Poate ca Itachi are dreptate. Poate ca Sasuke nu vrea decat sa fie capul familiei. O haide Sakura nu te mai gandi la el. Nu o sa fie niciodata de rangul tau>>
Ce ma v-a astepta in viitor? Va ajunge Sasuke sa ma iubeasca?












http://media.photobucket.com/image/anime...IC.jpg?o=1 Elena


http://media.photobucket.com/image/old%2...D.jpg?o=28 Amy
Eu sa fiu prima!Pai sys-ule!S aincep cu critica:
De ce ma tradezi?????????????????????Sasuke se casatoreste cu Ino?????:((:((:(M-ai dezamagit.Sper sa fie Sasusaku cat mai repede altfel stii u ce patesti.
Haide sa lasam vociferarile mele, si sa trecem la altele:
Uh ai facut cam doua dezacorduri si nu-i bine sys.
Pai, este destul de bine cu descrierea si restul
Sper totusi sa fie Sasusaku k te omor!Tu stii ce-i aia?Nu te mai trezesti!
Gambatte si kissu
wow da' multe capitole dedicate de ziua mea :X....lol ma lasati fara cuvinte 8->
nush da' sa scri la persoana I e cam ciudat pt tuh :-?...
abia astept sa fie sasusaku 8->...mai pe la sfrsit nhu ? :P
Tzeapa all eo jtiu mai molte decat voi :>...muhahahaha>:)
poi sa incepem cu greselile
so:

"Lumea in care traim este inconjurata de lucruri strainii, de umbre care iti hotarasc soarta in orice moment. Esti la mana celor care detin puterea, iar in mainile lor nu esti decat o jucarie."-> wow da' cat de adevarata e propozitia asta pe bune :|....sys ejti aja talentata la fel k sysu' mieu Ely-chan :X

"cu parul roz, ochi verzi ca smaraldele, iar parul meu roz este asemeni florilor de ciresi primavara."-> ai repetat "parul roz" de doua ori so nu e bine :))


"Toata viata mea a fost una chinuita"-> "toata viata mea am fost chinuita" merge mai bine asa decat sa zici ca viata este chinuita mai bine zici ca ea este chinuita ;))

"sotului si copiilor lui"-> "si ma apara impotriva sotului si copilului ei" sti de ce? pentru ca 1. Mikoto este femeie deci tre' la feminin iar Itachi nu are cum sa-l aibe fiu pe Sas'ke deci nu e bn ca ai scris la masculin si se intelege ca Itachi are copil :))

"Soarele stralucea pe cer"," pe cerul senin"-> intruna "cer"...incearca sa nu mai faci repetitii ;))


"Aceasta era o fire atat de blanda. "-> aici puteai sa o descrii ma bine"aceasta era o fire atat de blanda si prietenoasa, mereu deschisa chiar si atunci can aveam o problema aceasta ma ajuta cum putea,poate chiar ma mai sfatuia din cand in cand" so mai multa descriere la ce simta Sakura fata de mama lu Sas'ke


"- Va rog. Dati-mi drumul."-> la rugat nu? so de ce nu e semnul "!" eh? ai inceput sa uiti semnele...am vazut ca in dialogurile din acest capitol nu ai mai pus semnele cum trebuie....sper sa te perfectionezi din nou :-l

"Itachi semana mult cu mama lui, in timp ce Sasuke cu tatal lui"-> sti? in anime e chiar invers...Sas'ke seamana cu mama lui da' stiu ce ai vrut sa zici , ca Itachii e la fel de bun ca maicasa nu? :P


"- Ce e cu tine micuto?"-> "ce e cu tine VIRGULA micuto?" eh zi tuh ca nu e asa ca mineh :))

"- Nu nu mi-a facut nimic."-> tot aceiasi greseala sys :)) VIRGULA sa-ti intre bine in cap okay? :))

**
*
Poi greseli multe nu ai desi capitolul a fost lung vreau sa te felicit pentru ce ingenioasa esti, insa ai grija cu semnele de punctuatie okay?
Ma bucur k e pt mienh :X
my o yeah b-)
astept continuarea si incodata mz sys pentru cadou :*

***candy bar***

deci simplu...iti iubesc ficul:X:X:X:X
este foarte tare ..idea e speldida...naratiunea, dialogul, totul perfect
imi place foarte mult atitudinea lui sasuke si sper din tot sufletul sa nu o schimbi:*
imi place foarte foarte mult....nu am cuvinte sa descriu...mai lasat:O
si imi place ca sasuke nu se indragosteste de sakura de prima data cand o vede ca in toate ficurile...mai mult se casatoreste cu Ino:X:X:X:X:X...imi place...tine-o tot asa
astept cu nerabdare nextu:*:*
O Doamne cum :O Sasuke se casatoreste cu Ino @-) ...iar Sasuke este cel mai mare nesimtit pozibil si de tatal sau sa numai zic @-).
Sincer lui Itachi i-ar sta bine cu Sakura :X ...iar Elena numai discutam >.< :)) ...bin eca Itachi si mama sa tin la Sakura :X ...sper ca pe viitor sa fie Itachi cu Sakura :)) succes si spor la scris in continuare :*.

Ciumbay :bye:
Bun:(
Am decis sa continui ficul la rugamintea lui Mamikutza si Sisu meu Anka:x...cui nu ii place sa nu il citeasca:P

Pregatirile si propunerea




In timp ce imi beam sucul la bar, aud o voce care ma striga. Era Elena. Ce m-ai vroia si zapacita asta? Trebuie sa recunosc. Desi eram cam usuratica era singura mea prietena. Se pare ca amandoua trebuia sa fim in living. Se parea ca Mikoto-san si Sasuke s-au intors. Dar nu erau singuri. Cand am ajuns in living am putut sa o vad pe Sabina. Cine era ea? Cea mai buna prietena a doamnei Mikoto, dar nu prea imi inspira incredere femeia asta. Era o femeie de 35-37 de ani cu parul roscat, ochi albastri ca marea. Cand Mikoto-san nu era atenta, roscata ii mai arunca priviri razlete domnului Uchiha. Se vede ca o invidia pe prietena ei.
Sasuke s-a asezat pe canapea si se uita la noi, in timp ce doamna Uchiha si Sabina s-au dus la bucatarie.
- Deci, in cateva zile va avea loc petrecerea mea de logodna. Vrea ca aceasta vila sa straluceasca. Ino va veni maine si va va da indicatii. Nu admit nici o greseala. Nu uitat-ti ca in joc e slujba voastra.
Am incremenit. Se logodea si nu puteam sa fac nimic. In plus daca faceam ceva gresit eram data afara din casa. Nu-mi ramanea incotro decat sa am grija ca totul sa fie perfect. Dar oare voi putea sa indur casnicia lui cu Ino. Ce voi face cand vor avea copii si va trebui sa am grija de ei? Atat eu cat si Elena am aprobat din cap si ne-am indreptat spre bucatarie. Acolo ne-am dat seama ca Mikoto-san si Sabina vorbeau cu Amy despre meniul petrecerii. Cand ne-am asezat la masa, cele doua au iesit pe usa. Repede am intrebat-o pe Amy despre ce au vorbit, iar aceasta mi-a raspuns cu amabilitate la intrebarea pusa. Nici acum nu imi venea sa cred. Sasuke se logodea, iar eu nu aveam cum sa impiedic acest lucru.
M-am indreptat spre camera mea. Nu mai doream sa vad pe nimeni. I-am spus Elenei sa ii serveasca ea pe cei din familie, deoarece eu vroiam sa ma culc. A doua zi trebuia sa ma apuc de pregatiri, care nu prea ma incantau. Am intrat in camera trantind usa. Mi-a scos pijamaua din dulap si mi-am dat uniforma jos. M-am imbracat cu uniforma si m-am bagat in pat. Nu puteam sa adorm. Ma gandeam in continuu ca il voi pierde pe Sasuke. Dar sa fim seriosi, el nu m-ar iubi niciodata. Pentru el nu sunt decat o servitoare. Intr-un final am inchis ochii si am adormit. Nu vroiam sa ma mai gandesc la nimic.
A doua zi si-a facut aparitia foarte repede. Soarele lumina si incalzea atmosfera, in timp ce razele acestuia patrundeau prin draperiile geamului meu. Eu eram trezita de mult. Eram la bucatarie si luam micul-dejun. In scurt timp si-a facut aparitia si Elena. S-a asezat usor langa mine si si-a tras farfuria in fata. Am mancat repede, deoarece Amy era destul de ocupata si nu am vrut sa ii dam batai de cap. Eu si Elena trebuia sa ne ducem sa ducem micurile-dejune la stapanii nostri. Deoarece Fugaku-san era deja la servici, nu ne mai ramanea decat sa i le ducem lui Sasuke, Itachi si Mikoto-san. De obicei eu ii duceam lui Mikoto-san si lui Itachi, dar de data asta Elena a vrut sa facem schimb. Ea se ducea la Itachi si eu la Sasuke. Am vrut sa spun ceva, insa blonda m-a lasat sa vorbesc singura. M-am resemnat si m-am indreptat spre camera doamnei Mikoto. Am intrat in camera si i-am lasat micul dejun pe coltul patului. Iesind din camera, m-am dus din camera m-am dus la etajul 2. Am ajuns in fata camerei brunetului, iar inima imi batea din ce in ce mai tare. A deschis usor usa, si am patruns in camera intunecata. Peretii erau de un albastru abstractu, iar draperiile albastru spre negru, faceau camera sa fie rupta din iad. Am lasat tava pe masuta din mijlocul camerei si m-am dus spre perdele. Le-am indepartat usor, lasand lumina soareleui sa patrunda in camera. L-am auzit pe Sasuke foindu-se in pat. M-am intors cu fata la el si mi-am impreunat mainile, plecandu-mi capul.
- Buna dimineata domnisorule Sasuke.
- Domnisor? Fetito spune-mi domnule. Nu uita ca in curand ma voi casatori.
- Desigur. E..eu v-am adus micul-dejun. Daca ma scuzati va voi lasa sa mancati in liniste.
- Nu stai putin.
Cand l-am auzit inima mi-a tresarit. L-am vazut indreptandu-se spre mine, iar eu nu stiam ce sa fac. S-a oprit in fata mea, privindu-ma in ochi. Nu am putut sa ii infrunt privirea si mi-am lasat capul in pamant.
- Hm. Exact cum credeam. Iti place de mine.
- Sissi,...gur ..ca nu. I-am raspuns repede, ridicandu-mi privirea. Cum a aflat? Itachi sper ca nu m-ai dat de gol.
- Bine. Cum spui tu. Acum dispari.
M-am indreptat repede spre usa si inainte sa ies mi-a spus sa am grija cu pregatirile. M-am indreptat spre parterul vilei, iar la etajul 1 m-am ciocnit de Elena si Itachi. Brunetul m-a ridicat usor, lasand-o pe Elena sa se ridice singura. M-a intrebat ce s-a intamplat, insa nu i-am raspuns. Sunt sigura ca Itachi si-a dat seama ce s-a intamplat. Ne-am indreptat toti 3 spre living. Pe canapea am vazut-o pe Ino. Aceasta s-a ridicat de pe suprafata moale, indreptandu-se spre noi. La salutat pe Itachi, iar noi am hotarat sa plecam. In bucatarie, ne-am asezat la bar si am inceput sa discutam. Ino era obisnuita sa dea ordine. In scurt timp blonda si-a facut aparitia in bucatarie.
- Ce naiba face-ti aici? Voi ar trebui sa munciti nu sa stati aici si sa discutati. Vrei cumva sa ramaneti pe strada? Miscati si incepeti sa face-ti curat. Nu aveti timp de irosit. In doua zile e logodna mea si nu accept sa face-ti vreo greseala.
Ne-am ridicat repede de pe scaune si ne-am asezat in fata ei si ne-am plecat capul spunand ca ne pare rau.
- Ce intepata.
- Ai spus ceva rozalio? Vrei cumva sa ramai fara slujba?
- Nu domnisoara. Imi pare rau.
- Sper sa nu se mai repete.
Doamne ce mi-a venit sa comentez la ea? Nu cred ca sunt intreaga la minte. Dar nu puteam sa zic nimic. Eu si Elena ne-am impartit obligatiile. Ea se ocupa de gradina si de piscina, iar eu de parter. Am luat aspiratorul si am inceput sa imi fac treaba. In timp ce aspiram langa canapea, Sasuke cobora sarmant scarile impreuna cu viitoarea lui logodnica. Brunetul s-a uitat la mine, apoi a plecat cu iubita lui. Dupa ce am terminat de aspirat, am inceput sa sterg praful. Din neatentie era sa sparg vaza care se afla pe masa, insa Itachi a prins-o. M-a privit in ochi si a lasat vaza pe masa. M-a luat de mana si mi-a spus sa merg cu el. Ne indreptat spre piscina. Ne-am asezat pe scaune.
- Sakura. Am observat cum fratele meu se comporta cu tine. Si nu vreau sa te raneasca. Dupa logodna lui Sasuke, vreau sa ii spun tatei ca vreau sa fii sotia mea.
Il priveam mirata. Itachi, vroia sa devin sotia lui? Dar nu putea sa fac asta. Eu pe Sasuke il iubesc.
- Itachi..eu..
- Stiu ca nu ma iubesti, dar cred ca vei ajunge sa ma iubesti. Deci ce spui?
- Itachi..eu... nu stiu. Lasa-ma sa ma gandesc si iti voi da un raspuns.
A aprobat din cap, iar eu m-am ridicat si m-am indreptat spre casa. Nu stiam ce sa ii raspund. Daca deveneam sotia lui Itachi trebuia sa ma culc cu el si sa ma sarut cu el. Dar daca devenea sotia lui puteam sa fiu mai aproape de Sasuke si Ino. Trebuia sa aleg un raspuns. Dar care?



http://media.photobucket.com/image/red%2...i.jpg?o=14 Sabina
st prima:X...daca imi ia careva locul ma supar:P..tzeapa all..prima:))

deci..sa criticam:))
Mi-a scos pijamaua din dulap si mi-am dat uniforma jos. M-am imbracat cu uniforma...-dupa ce sia dato jos a luato din nou pe ea:))...vroiai sa zici ca sia dat uniforma jos si a luat pijamaua...

- Ce intepata.-semnul exclamari draga mea sora:))
- Nu domnisoara. Imi pare rau.-din cate stiu eu si aici tot semnul exclamari e:))
greseli de tastare nu ai
in schimb ai greseli de punctuatie...si mi se par mult mai grave de cat ceve de tastare...

capitolul e destul de mare..si dialogul nu e sec...asta e un +

hai sys ca te las:))..:bye:

Crynu. xD

faaaain :x:x
ceea ce m`a atras :x:x nu e ca alte fic`uri in care incepe liceul si sasu vede ceva diferit la saku, se indragostesc si mwah mwah :)):)):)), pentru asta te felicit ;;).

"Iesind din camera, m-am dus din camera m-am dus la etajul 2." observi ceva? ;;) repetitie facuta chiar degeaba :|, chiar suparatoare, mai exact (prin repetitii sustii, intaresti o anumita idee :P)...ahh, si..cifrele arata cam rau in fic`uri, scrie`le ca nu te doare mana :D. (se fac anumite exceptii, la varsta, la un nume de trupa, etc.)

am observat ca ai ceva probleme cu semnele de punctuatie, in special cu virgulele si nu pui "!" cand e nevoie, inlocuindu`l cu punct, ca aici: "-Nu stai putin." ...din moment ce sasuke o striga, vine asa: "-Nu, stai putin!"

mai ai dezacorduri la timp :|, de exemplu, chiar prima propozitie: " In timp ce imi beam sucul la bar, aud o voce care ma striga. " - de la imperfect ai trecut la prezent (WT..?!)...nu crezi ca suna mai bine: "In timp ce imi beeam sucul la bar, am auzit o voce care ma striga."

"Ce m-ai vroia si zapacita asta?" - de ce ai scris "mai" dezlegat? :| in context se refera la insistenta, nu e nevoie. "m-ai" se foloseste cand arati ca cineva ti`a facut ceva, de exemplu "m-ai ranit". + nu se scrie "vroia", ci voia.

naratiunea e buna, in schimb ai uneori tendinta sa grabesti actiunea (nu e cine stie ce mare problema, dar sa nu dezvolti aceasta grabire ca ti-ar iesi personajele ca niste robotei), descrierea ma incanta (fata de alte fic`uri unde nu e deloc 8-|, la tine e foarte bine, te felicit pentru asta), desi cred ca e nevoie de mai multa ;), iar dialogul e bun, nu e sec.
sa nu abandonezi fic`ul ca e foarte bun :x:x ma bucur mult ca nu e banal ca altele de genu` si ca apropierea dintre saku si sasu nu e grabita :x:x
Gambatte :*:*.
Petrecerea si violul



Eram in camera mea. Ce faceam? Ma gandeam la propunerea lui Itachi. Analizam fiecare detaliu. Deodata o aud pe Elena ca ma striga. Am iesit din camera si m-am intalnit cu ea pe hol. Mi-a spus ca Mikoto-san si Sasuke s-au intors. Ne-am dus in living sa vedem daca au nevoie de noi. Cand am ajuns, Ino statea in bratele lui Sasuke, in timp ce Mikoto si Itachi se uitau la niste reviste. Vazand ca nu au nevoie de mine sau Elena, amandoua ne-am decis sa plecam. Cand ne-am intors si am vrut sa plecam vocea lui Mikoto ne-a oprit. Sau mai bine spus m-a oprit. Mi-a spus ca trebuie sa merg cu ea pentru a cumpara flori. Mi-a spus sa ma duc sa ma schimb de uniforma si sa ma intorc in living. Am aprobat din cap si m-am indreptat spre camera mea.Ajunsa in incapere, mi-am deschis sifonierul de unde mi-am scos o pereche de blugi negri, un tricou albastru cu o pisicuta si o pereche de adidasi negri. Mi-am dat jos uniforma si m-am imbracat cu lucrurile alese. Cand am vrut sa ies din camera, l-am vazut pe Sasuke sprijinit in tocul usii. S-a indreptat spre mine avand o privire care nu imi inspira incredere. In urmatoare clipa am simtit o palma care m-a doborat la pamant. Mi-a prins parul intre degete si m-a tras tare, facandu-ma sa scot un scancet de durere. Mi-a spus ca asta merit pentru ca am comentat la viitoare doamna Uchiha. Dupa ce mi-a mai dat o palma a plecat din camera mea. M-am ridicat cu greu de pe podea, tinandu-ma de pat. Lacrimile cristaline se prelingeau pe obrajii mei. M-am indreptat spre oglinda si am vazut ca obrazul meu era rosu. Am ascuns roseala cu parul si m-am dus in living. Cand am ajuns acolo, in incapere nu mai era decat Itachi si doamna Mikoto. Brunetul s-a indreptat spre mine si mi-a dat parul la o parte descoperindu-mi obrazul rosu. Era constient cine a facut asta. Atat el cat si Mikoto-san. Acesta a oftat, iar eu impreuna cu stapana mea am plecat spre limuzina. Ne-am urcat in automobil si ne-am indreptat spre florarie.
In casa, Itachi se indrepta nervos spre camera lui Sasuke. Acesta era in pat cu Ino. Itachi a deschis cu putere usa, indreptandu-se spre fratele lui. L-a apucat de gulerul camasii ridicandu-l din pat si i-a dat un pumn in fata facandu-l pe baiat sa scuipe sange. Blonda s-a indreptat spre iubitul ei luandu-l in brate. Sasuke era nedumerit. Nu stia de ce fratele lui il lovise. Itachi pleca din camera brunetului, lasandu-l pe acesta cu un semn al intrebarii. Imediat si-a dat seama de ce l-a lovit Itachi. A inceput sa zambeasca malefic si s-a ridicat de jos.
In masina, eu tocmai aflasem ca petrecerea era in seara asta. Se pare ca Sasuke chiar o iubea pe Ino. Ne-am oprit la florarie. Doamna Mikoto a fost intampinata de doua doamne de vreo 45-50 de ani, foarte politicos. Doamna le-a spus ca dorea multi trandafiri si crini. Crinii erau florile mele preferate. Si ale doamne Mikoto. Una dintre doua femeii a intrebat-o de Mikoto-san daca doreste ca din flori sa fie facute ornamente. Aceasta a aprobat din cap si a spus ca vrea sa ii faca o surpriza. Le-a mai spus de asemenea ca florile trebuie sa fie aduse acasa in 2 ore.
Dupa ce au stabilit ultimele detalii, bruneta a hotarat sa plecam. Ne-am urcat in masina si am pornit spre casa.
- Sakura! Stii mi-ar placea ca tu sa te logodesti in aceasta seara cu Sasuke, nu Ino.
Am ramas socata. Stiam ca Mikoto nu prea o suporta pe Ino, dar nici sa imi spuna asta.
-Stii! Cred ca Ino nu vrea decat banii lui Sasuke.
- Dar familia lui Ino este bogata. Nu cred ca ar avea nevoie de banii domnului Sasuke
- Itachi mi-a spus propunerea lui. Dar vreau sa te intreb. Tu pe care dintre baietii mei ii iubesti?
- Pai eu...tin la Itachi si ii multumesc ca este atat de dragut si afectos cu mine, insa...
- Insa tu pe Sasuke il iubesti nu?
Nu am mai spus nimic. Mi-am lasat capul in jos. Mikoto mi-a spus ca nu am de ce sa ma ascund de ea. Mi-a mai spus ca ar fi incantata daca l-as accepta pe Itachi. Si eu as fi incantata, dar cand va veni momentul sa imi indeplinesc atributiile ca sotie nu cred ca as mai fi incantata. Fara sa imi dau seama, am ajuns la vila. Ne-am dat jos din masina si am intrat in casa. Mikoto a ramas in living, unde se afla sotul ei, in timp ce eu ma duceam in camera mea. M-am schimbat de haine si mi-am luat uniforma. M-am indreptat spre bucatarie, unde era o mare agitatie. Se pare ca Amy avea o partenera si cand e vorba de Amy, ei nu prea ii plac partenerele. Am mai vazut ca scumpa mea Elena filtra cu unul dintre chelnerii angajati pentru a servi. Mi-a dat usor cu palma peste frunte dezaproband din cap. Pana la urma Elena nu avea nici un remediu. Acum era ora 5. Mai erau 2 ore si incepea petrecerea. Mikoto-san si-a facut aparitia pe usa si mi-a adus Elenei o uniforma neagra.
Elena si-a luat uniforma si ma luat pe mine de mana, apoi ne-am dus in camera ei. Am ajutat-o sa se schimbe, apoi ne-am dus in gradina, pentru a ne asigura ca totul e perfect.
Fara sa ne dam seama, au trecut si orele, iar invitatii incepeau sa apara. Mikoto era imbracata cu o rochie neagra cu cateva pietre pe piept, iar Fugaku intr-un costum negru. Itachi si Sasuke erau imbracati la patru ace. Amandoi purtau un costum albastru. Primii invitatii au fost Ino si familia ei. Blonda purta o rochie galbena, scurta si despicata pe piciorul drept. Parul il avea prins intr-un coc. L-a sarutat pe Sasuke si s-au indreptat toti spre gradina, asteptandu-si invitatii. Eu si Elena aveam ocupatie acum. Trebuia sa intampinam invitatii si sa ii conducem spre gradina. In cateva ore, au aparut toti invitatii, iar momentul adevarului se apropia. Eram toti in gradina. Sasuke a batut usor cu lingurita in cupa de sampanie si le-a spus tuturor ca are ceva sa ne comunice.
- In primul rand vreau sa va multumesc ca ati venit aici si ca sunteti alaturi de mine intr-un moment fericit din viata mea. Acum mult timp am cunoscut pe Ino. Cand am vazut mi-am dat seama ca ea e femeia cu care vreau sa imi petrec restul vietii. Ino...spuse el scotand din buzunar o cutiuta rosie. In fata tuturor vreau sa iti cer sa fii sotia mea. A deschis cutiuta si i-a arata inelul blondei. Aceasta a acceptat, iar dupa ce brunetul i-a pus inelul pe deget, a sarutat-o pe buze, in timp ce invitatii ii aplaudau. Dupa ce s-au despartit, au inceput sa discute cu invitatii. I-am spus Elenei ca nu mai pot sa stau si m-am dus in casa. Sasuke m-a vazut si se pare ca ma urmarea. Cand am ajuns in dreptul scarilor, am simtit o mana puternica care ma strangea de umar. Cand mi-am intors privirea l-am vazut pe Sasuke. M-a apucat de brat intr-un mod brutal si am inceput sa urcam scarile. Se pare ca ma ducea in pod. Ajunsi in fata podului, a deschis usa si m-a impins inauntru. A intrat in incapere si a incuiat usa. M-a apucat de gat si m-a tarat pe podea, in spatele unor cutii. L-am vazut cum isi dadea sacoul jos.
- Ai inceput sa ma enervezi. Incepi sa comentezi la Ino, Itachi a dat in mine din cauza ta. O sa te invat minte ca in casa asta nu esti decat o servitoare.
Cuvintele lui m-au speriat. Ce vroia sa imi faca? Si-a dat pantalonii jos ramanand doar in boxeri si camasa. S-a asezat peste mine intr-un mod salbatic tinandu-mi mainile prinse deasupra capului. Mi-a desfacut sortul si mi-a legat mainile cu el. Am incercat sa tip, insa o palma din partea lui m-a facut sa renunt la idee. Mi-a cuprins buzele intr-un sarut apasat si violent. Limba lui s-a strecurat cu salbaticie printre buzele mele, atingandu-mi limba. Ma zbateam in bratele lui, insa nu puteam sa scap din stransoarea lui. Mi-a sarutat salbatic gatul, penetrandu-mi pielea cu caninii lui. Sangele mi s-a prelins pe gatul meu fin, in timp ce Sasuke ma tragea de par. S-a folosit de forta si mi-a rupt uniforma aruncand-o pe una dintre cutii. Si-a indepartat camasa privind cum incercam sa ma eliberez. Lacrimile mi se prelingeau pe obraji. Il imploram sa ma lase sa plec, insa nu ma asculta. Imi tinea picioarele deoparte si de alta a trupul sau. Mi-a indepartat sutien, masandu-mi sanii aspru si muscandu-ma de unul dintre sfarcuri pana cand am tipat. Si-a introdus mana in chiloteii mei apasandu-mi puternic zona intima. Mi-a cuprins buzele intr-un sarut salbatic impiedicandu-ma sa nu tip. Mi-a indepartat lenjeria privindu-ma in ochi. Si-a indepartat boxerii. M-a patruns puternic fara nici un fel de avertisment. Am tipat si mi-a dat capul pe spate. Tipam degeaba, nu ma auzea nimeni. A avut grija sa ma violeze undeva unde nimeni nu ma puteau auzi. Facea miscari in interiorul meu intr-un ritm alert, in timp ce imi tinea picioarele sprijinite langa trupul lui.
- Doamne! Nu imi vine sa cred ca nu te-am facut a mea pana acum. E atat de bine cu tine. Cred mi-am gasit o noua amanta.
Nu spuneam nimic. Privirea imi era pierduta, iar lacrimirile continuau sa mi se prelinga pe obraji. Miscarile lui imi provocau o durere insuportabila. Ii vedeam ranjetul malefic si fata lui atat de incanta. Ii placea atat de multa sa sufar. Deodata am simtit ceva in mine. Oare si-a dat drumul in mine? Dar nu cred ca e atat de neatenta. Sau poate da? Dupa o ultima patrundere, mi-a eliberat mainile si s-a ridicat. S-a imbracat inapoi, in timp ce eu priveam pierduta. Dupa ce si-a incheiat nasturii de la camasa si si-a luat sacoul in mana, s-a apropiat de mine. Cand vedeam ca se apropie de mine, incercam sa fac sa nu ma atinga, insa nu prea puteam. M-a prins de par si si-a apropiat buzele de urechea mea.
- O sa ne mai vedem noi pisicuto. Acum imi apartii.
Mi-a dat drumul si a plecat. Am ramas cu ochii atintiti la podea. Din interiorul coapselor am simtit ca mi se prelinge ceva pe picior. Probabil era sange. Inca nu imi venea sa cred. Sasuke ma violase, iar eu nu am avut cum sa impiedic asta. Trebuia sa fug, dar unde? Nu aveam pe nimeni. Voi putea sa evadez din tortura?

Isis-Zeita iubirii

Imi place foarte mult! Greseli de tastare nu am vazut, defapt nici nu am cautat.
Descrierea e super nice si dialogul nu e sec.
Ficul e chiar original, nu am mai vazut ideea asta.
Eu am cateva banuieli ce o sa se intample in cont si sper sa fie asa.
Abea astept continuarea, sper sa ogaseasca Itachi acolo.
Nu pot sa cred ca Sasuke e "indragostit" de Ino pig.
Sper sa se desparta de ea ptr ca vrea doar banii lui(cel putin asta cred eu)
Atat am avut de spus, si dupa cum am mai spus, sa pui repede continuarea.
Gambate and spor la scris!!!:x:x:x:x
:bye::bye:
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7