Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura)
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7

BlueGum

nu e corect! trebuia sa fiu prima! lasa ca data viitoare eu voi fi ..hihihi
deci...sa trecem la subiect

imi place chiar foarte mult povestea ta si nu glumesc
imi place si ca nu ramai niciodata in pana de idei, scrii chiar foarte des in comparatie cu altii
am observat ca acum nu mai ai greseli de tastare(chiar daca se intampla sa se mai strecoare una) si nu mai grabesti actiunea...asta inseamna o adevarata imbunatatire
este foarte bine ca nu predomina dialogul si ca incepi sa descrii mai bine
chiar nu am ce critica, chiar daca intotdeauna exista loc de mai bine ;)
succes in continuare si spor la scris
Pai nush dak e bine dar o sa mai tyreaca timpul......moolt in fic:D
Vacanta-i vacanta, scoala-i scola...


Timpul se scurge repede.Parca abea plecasera de acasa si se si sfarsise tabara pentru elevii viitoarei clase a zecea.Trecuse la fel de repede cum cade o petala de cires, toamna, rapusa de vant.
Acum, mai erau doar doua saptamani pana la inceperea scolii.Toti elevii se plangeau pentru ca mai doreau vacanta, in special Naruto.
-Este imposibil!Ne vor tortura din nou!!!Au facut ca timpul sa treaca mai repede si sa ne tortureze din nou!!!Este imposibil!Salvati-ma!spunea Naruto de fiecare data cand iesea cu toti prietenii lui si venea vorba de scoala.
In final si "tortura", cum ii spunea Naruto, venise.Era vorba bine inteles despre scoala.
Langa un copac, cele patru prietene discutau.Sakura era putin suparata.Kikio plecase la facultate si voia sa le calce pe urme parintilor.Acum Sakura ramasese mai singura si nu prea avea ce face.
-Haide, inca ne mai ai pe noi!spunea TenTen facandu-i cu ochiul.
-Hei, fetelor!Veniti!Am ceva important sa va spun.spuse Hinata facandu-le cu mana.Matusa mea este profesoara la Faculatea de Canto.Mi-a zis ca am putea sa ne lansam ca si trupa daca facem niste cursuri cu ea!continua bruneta fericita.
-Ar fi mai mult ca perfect!exclama Sakura.
-Bine!Azi la ora trei si jumatate la mine acasa.Sa nu lipsiti!spuse Hinata.

Intre timp baietii erau tacuti.Chiar foarte.
-Am auzit ca vei pleca in Canada.spunea Gaara calm.
-Da, si?Ce-i cu asta?intreba Sasuke intrigat.
-Pai ma gandeam...cand ii vei spune?
-Ce te intereseaza pe tine, ha?
-E prietena cea mai buna a surorii mele.Daca ea e suparata si sora-mea e asa.Iar daca sora-mea e suparata e de rau.
-In fine...
Copii fusesera chemati in clase.Primisera manualele, insa mai trebuiau sa astepte inca o ora pentru a veni dirigintele.
Fetele lucrau in clasa la melodia lor, iar baietii erau afara.Ino se dadea mare pe langa Sasuke, insa pentru el nici macar nu exista.Ei jucau bascket iar dintr-o "intamplare" Naruto ii daduse o minge in cap lui Ino.
-Nesuimtitule!Uite!Vezi ce ai facut!?Mi-ai stricat cuafura!Cat de...Si ai mai si facut-o intentionat!se vaita Ino.
-Asa, si?Pana la urma, pe cine intereseaza de tine?intreba Sasuke tinandu-si mainiel in buzunar.
Toti elevii se indreptara catre clasa.Doar Sasuke ramasese in curtrea scolii.Statea rezemat de bara portii de football si privea cerul.
Ceea ce nu stia el, era ca doua persoane il priveau in liniste planuind ceva.
-Lasa ca vede Uchiha ce inseamna perfectiune!spunea un baiat de vreo 17 ani, cu parul gri prins intr-o coada la spate.
Camaradul lui era greu de descris fiind in spate.

Sasuke pleca nebanuitor in clasa pentru ca se sunase.Toti stateau in bancile lor.Cele patru prietene si le unisera (bancile) si lucrau la melodia "de debut" , cum ii spuneau ele, cand dintr-o data telefonul Sakurei incepu sa vibreze.
-Hm..un mesaj?De la mama!?Nu credeam ca va face asa ceva cat timp sunt la scoala.spuse Sakura cu o jumatate de gura.
-Ce s-a intamplat Sakura?intreba Hinata.
-O nu!Preferam mai bine sa nu fim bogati si sa stea cu mine decat sa fie asa!Iar pleaca.Si am ramas singura!spuse rozalia trista.
-Haide, nu-ti face griji.Acum trebuie sa plecam.Sa nu uiti sa vii la ora trei si jumatate.spuse Temari facandu-i cu ochiul.
Toti parasira clasa, insa primul fusese Sasuke.Nimeni nu stia din ce motiv, insa nici nu au observat ca lipseste.
Pe drum ramasesera doar Sakura, Naruto si Kiba.Rozalia privea cerul, cand fu strigata de Naruto.
-Sakura, vino repede!striga disperat blondul.
Sakura si Kiba mersera spre locul indicat de Naruto, cand, avura parte de un soc.In special Sakura, care mai avea putin si lesina.In fata lor era Sasuke, intins pe jos, intr-o balta de sange.Se parea ca e mort si ca nu se mai poate face nimic, insa Sakura alerga catre el.Ii verifica pulsul, si sesiza linistindu-se, ca inca treieste.
Naruto isi scoase din ghiozdan cateva bandaje si o sticluta de spirt.
-I-a-le pe astea.Nici nu-mi puteam imagina ca ne vor ajuta.spuse Nrauto intinzandu-i obiectele pe care le scosese din ghiozdan.
Fata il bandaja si ii curata ranile, apoi cu ajutorul lui Kiba si Naruto, l-au dus la ea acasa.Nu era nimeni acolo, si chiar daca era nu se isca nuicio problema.
Rozalia il aseza pe patul ei, apoi le multumi prietenilor si merse pentru a se schimba.Cand vazu cat este ceasul se alarma putin.Nu mai avea destul timp la dispozitie, iar Sasuke nu se trezise.Scrise ceva pe un mic biletel, si il puse pe noptiera de langa patul ei.
"In caz ca se trezeste va sti."gandea rozalia iesind pe usa.

P.S.:Sa-mi ziceti daca vreti un happy ending sau un sad ending in comentarii ok?

BlueGum

yuuupyyy! I'm first :D
chiar asteptam continuarea! cum spuneam, niciodata nu ramai in pana de idei :D
critici...ce sa mai critic??? tu deja ai devenit o super scriitoare, chiar daca niciodata nu este perfect
ai putea tosuri sa mai descrii putin detaliile...
hmm...cred ca deja banuiesc cine erau cei doi din umbra dar nu spun ca poate zic o prostie :D
pai...nu stiu ce sa zic cu happy ending si sad ending...eu parca as vota pentru amandoua
ai putea sa faci un happy ending dar sa existe si ceva trist in asta pentru ca o poveste are nevoie si de cate ceva trist
cam atat....astept cu nerabdare next-ul :-h
Deci sa va intreb pentru ca nu stiu ce sa aleg:
Ce final vreti?Unul fericit, sau unul trist?
Daca va fi fericit va mai dura ceva fic-ul, insa daca va fi trist vor mai fi doar cateva capitole.Am decis ca voi sa hotarati pentru ca nici macar eu nu pot sa ma hotaresc:nh:
Va astept cu comentariile si sa-mi ziceti ce vreti:D
Zbye:bye:
doamne...
qm sa faci u bsfarsit trist? O.O
nuci s nu-ti traca prin cap!
eu zic ca ar fi mai bine sa fie happy ending :X
a...si imi place ficul tau (ca si cel cu dragostea poate di patala dupa care sunt topina, nu alta) dar trecand peste asta, am mai vazut, pe parcurs greseli de tastare, insa oricine le face. astept capitolul urmator si vezi sa fie happy ending ca altfel...
Bine, bine gata1Fac happy ending:X:X:X
O noua trupa...

Sakura alerga cat putea de repede spre casa Hinatei.Ajunsese exact la timp.Cu toate ca celelalte doua prietene ale ei erau deja acolo ea nu intarziase.
-Sunteti doar patru!se auzi o voce din spatele celor patru prietene.
Era o femeie de vreo treizeci de ani.Avea parul de culoarea abanosului prins intr-o coada lunga la spate.Ochii ei erau ca si cenusa exact ca ai Hinatei.
-Fetelor, ea este Haku mausa mea.spuse Hianta.
-Incantata.spuse femeia cu un glas dulce.
Fetele facura cunostiinta cu matusa Hinatei, apoi aceasta le duse intr-o incapere foarte mare.
-Veti avea nevoie, spuse Haku, de inca doi mebrii.
-Neaparat fete?intreba TenTen.
-Nu cred ca este obligatoriu.raspunse femeia inmanadu-i brunetei o chitara.Veti mai avea nevoie de inca....
Insa Haku fu intrerupta de doi baieti care intrasera pe usa ca o vijelie.Erau Naruto si Kiba.Castaniul se inrudea intr-un fel cu Hinata deoarece Haku era si matusa lui.
-Hei, ce cautati toate aici?!spuse Kiba uimit.
-Kiba!Exact la momentul potrivit impreuna cu prietenul tau.spuse matusa lui cu un zambet pe buze.
-Doar nu se gandeste la...ii spuse Sakura Hinatei la ureche.
-Eu cred ca da.raspunse Hinata uitandu-se in continuu la Naruto.
-Stiu cat de mult iti place tie sa canti la chitara, corect?intreba Haku (,) cu o sclipre in ochi.
-Da.raspunse Kiba banuitor.Si daca te gandesti daca lui Naruto ii place sa "bata toba", cum spui tu, da.continua Kiba anticipand replica matusii sale.
-Pai, daca spuneti asa, am o propunere pentru voi.Ce ati spune daca...insa bruneta nu apuca sa termine.
-Wow!Tobe!Tare!exclama Naruto fericit alergand catre instrumentul muzical.
-Ei bine, se pare ca am intregit trupa.spuse Temari fericita.
-Corect.Vom incepe chiar de azi.spuse Haku.
Fiecare era cu instrumentul lui, iar Sakura isi exersa vocea cu ajutorul noii profesoare.
Facand o pauza aceasta incepu sa se uite pe geam.Parca isi readucea aminte prima ei zi de liceu.Era acelas peisaj.Petalele florilor de cires cadeau rapuse de vant, iar ea incepea o noua etapa din viata ei.
Si totusi, se parea ca si Kiba avea ceva voce.
-Va garantez!Veti fi cea mai tare trupa!spuse fericita Haku dupa doua ore.Veniti si maine, bine?
Copii raspunsera afirmativ apoi plecara condusi de Hinata.
Cand Sakura ajunsese acasa nu gasi pe nimeni.Biletul nu mai era pe noptiera iar Sasuke se parea ca plecase.
Se arunca in pat obosita.Era putin ragusita din cauza ca mai si cantase destul de excesiv.Ii trimise un mesaj lui Sasuke intrebandu-l daca este bine.Imediat telefonul ei suna.Era bine inteles brunetul.
-Alo.Buna Sasuke.spuse Sakura fericita.
-Buna Sakura.Mersi pentru ingrijiri.Ma simt foarte bine.ii raspunse Sasuke anticipand intrebarea.
-Dar, ce ti s-a intamplat?intreba curioasa fata.
-Iti voi explica eu.ii raspunse scurt.
-Bine.aproba Sakura cu jumatate de gura.
-Pana atunci...ai vrea sa ne intalnim azi?ii propuse brunetul.
-Desigur!spuse Sakura revenindu-i tonul fericit.
-Bine.La sase in parc.spuse baiatul.
-Bine.aproba Sakura.
Era de fapt ora cinci si jumatate.Isi lua o fustita de blugi si un maieu deoarece era cald.Se incalta cu niste sandale si pleca direct la locul stabilit.
Nu mai fusese singura cu Sasuke de mult timp si isi dorea acest lucru.Acolo o astepta deja brunetul, rezemat de un copac, privind cerul.
-Ti-a luat cam mult sa ajungi.spuse el cu un zambet de baiat rau.
-Sau poate tu ai ajuns prea devreme.spuse rozalia apropiindu-se.
Brunetul se uita in continuu la cer.Sakura era bauitoare asa ca isi arunca si ea privirea catre cer, insa asta astepta Sasuke.Se intoarse brusc si o cuprinse in bratele lui puternice sarutand-o.
Rozalia intelesese deja strategia lui.Se lasa purtata in jocul lui deoarece ii placea si nu mai simtise senzatia de mult timp.
Acum luna se aratase pe cerul plin de stele.Brunetu statea rezemat de un copac tinand-o in brate pe rozalie.Se simtea foarte bine in bratele lui.Simtea ca era protejata si iubita.Simtea ca nimeni si nimic nu-i mai putea face sa se desparta, insa nu stia ce i se pregatea.

Ziua venise.Alarma stridenta a ceasului Sakurei incepea sa sune.Nu-si mai amintea cum ajunsese in pat, insa se simtea bine.Era vineri, deci ultima zi de scoala din saptamana aceea.Scoala incepuse de vreo trei saptamani, deci elevii isi reintrasera in ritm cu temele, profesorii si orele.
Ultimele doua nu le facusera.O profesoara era bolnava fiind in spital, iar un alt profesor era intr-o sedinta importanta.
Pentru membrii viitoarei trupe de succes era o bucurie enorma.Aveau mult de lucru si cel putin in ziua aceea si destul timp.
In week-end au lucrat foarte mult insa se vedea ca avansau .Era totusi duminca acum.Sakura abea se intorsese de la repetitii cand sora ei o suna.
Urma sa-i spuna o veste tragica despre care nu stia nimic.

Sasuke-love-forever-sakura

am ajuns ji paici>:D<......salut.....ejti cea mai tare:|....bvbvbvbv.......vreau sa ma apuc ji eo de un fic(am nijte idei pacolo dar nu sunt aja originale k ale tale:(()......bvbvbv;).....:-bd......tuh meriti numai laude nu critici>:D<.......app....dak nu te superi aj vrea sa jtiu dak imi dai ji mie id-ul tau>:D<......dak da til las peal meu cand o sami raspunzi:">.........app cati ani ai?/:)..........eo 13>:D<........pha:*:*:*....ajtept sa pui continoarea...Ja Ne.....:*:*:*
Wooow ai un fic minunat ,imi place foarte mult ai forte mult talent si ma tii in suspans foarte mult . :* Esti foarte talentata, si mertia sa continul ficul ai foarte multe idei bune si sunt foarte bine puse la punct Bravo Bravo si iar bravo ai foarte mult talent stii ce sa zici si te rog frumos nu ma mai tine in suspans imi place lafel de mult si celalalt fic al tau este minunat . Si esti foarte talentata astept nextul in suspans . Si inca o data iti zic nu merta sa te asi de scris ficuri ai foarte mult talent :*:*:*:*:*:*:*

:*:*Ja Ne :*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:
buna... iti citesc ficul de ceva vreme, dar abia acum miam facut curaj sa-ti las comm
deci, povestea ta e originala, n-am mai intalnit ideea asta, si e super
ai grija un pic mai mult la punctuatie,;)

cat despre sfarsit, bineinteles ca vreau sa fie unul fericit...:chuu:

zici k sasuke trebuie sa plece in canada... ei bn, ar fi super daca Sakura s-ar duce dupa el o//o

bye, astept cat mai repede continuare 8->:*
Stiu ca a trecut moolt insa... Iricum.Ca sa nu comentati si sa stiti, capitolul asta va fi foarte scurt, deoarece.....este un fel de...nush qm sa zik, insa oricum, va fi scurt:P
Totul s-a terminat Sasuke!Timpul trece.


Sakura isi deschise telefonul si ii raspunse surorii ei.
-Alo, buna Kikio.Cum mai e pe acolo?intreba rozalia vioaie uitadu-se in oglinda.
-A...Sakura?Tu nu stii nu-i asa?intreba sora fetei cu un ton stins.
-Ce sa stiu Kikio?intreba Sakura.
-Pai...nu stiu cum sa-ti spun.Sasuke este aici.spuse bruneta descarcandu-se.
-Poftim?!D-dar...incerca sa spuna rozalia.
Se uita in oglinda.Putea vedea cum pe fata ei fina curgea o lacrima involuntar.Era ceva de necrezut.In urma cu cateva zile se simtise atat de bine in bratele lui, iar acum i se spune ca este la o atat de mare departare de ea si nici macar nu-i spusese.
Inchise telefonul.Cazu in pat si incepu sa planga.Nu stia ce se intampla cu ea.De ce tocmai ea?Suferise atat de mult.De ce tocmai el?De ce tocmai de el se indragostise?
Nici macar nu mai stia de ce plange.Nici nu mai stia de ce mai exista.Ce rol oare avea ea?Doar o fiinta care sufera.Atat.In rest, nu putea sa fie iubita de vreun alt baiat sau sa fie fericita.
"Oare de ce?De ce eu?De ce de fiecare data cand petrec clipe fericite trebuie sa le platesc in lacrimi?"gandea fata varsand lacrimi.
*
* *

Timpul trecea repede pe langa adolescenti.Sfarsitul celui de-al doilea an de liceu era aproape.Nenumaratele absente ale lui Sasuke umplusera catalogul.Nu-si depusese foile la director pentru a putea intra in actele de transfer, asa ca se considera ca chiuleste.
Sakura se acomodase cu ideea, ba chiar se parea ca-l uitase.De fiecare data cand colegii ei ii aminteau de el, ea se facea ca nu-l cunoaste.
Insa, intamplarea face, ca intr-o zi, Sasuke sa se intoarca pentru a-si rezolva problema...
-Sasuke!tipa Ino ca disperata dupa brunet.
-Da Ino, ce vrei?intreba el cascand dfe plictiseala.
In timp ce intr-un colt era acea zarva produsa de Ino, intr-o alta parte a scolii Sakura si Temari priveau toata scena.
-Se pare ca si-a tras fite de canadian.spuse rozalia razand.
-Deci, nu-ti mai place de el?intreba provocatoare Temari.
-Glumesti?!La cate mi-a facut?spuse fata indignata.
-In fine.Haide sa-i lasam in pace pe cei doi "porumbei insuportabli", si sa mergem in clasa.spuse blonda chicotind.
Cele doua prietene mersera in clasa.Urma ora lor preferata, si anume informatica.Le placea deoarece profesoara ii lasa de cele mai multe ori liber, nemei stresandu-i cu "toate programele existente si inexistente", cum spunea Naruto.
Sasuke statuse o saptamana inapoi in oras, si o tot sacaia pe Sakura.Ii daduse iimpresia ca ea chiar este un cub de gheata, insa nu era asa.
Intr-un final rozalia accepta sa se intalneasca cu el, cu gandul ca-i va explica ceea ce trebuie.Dupa mai multe discutii si pareri fata spuse:
-De ce e asa greu de inteles?Locul tau este acolo iar al meu aici.Tu nu poti ramane aici iar eu nu pot pleca.Inteles?tipa Sakura.
Pleca fara sa spuna nimic.Il lasa pe brunet cu gura cascata.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7