Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura)
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7
Anuntul lui Kakashi...


Toti copii erau uimiti.Nu-l mai vazusera atat de serios pe dirigintele lor niciodata pana acum.Avea in mana niste hartii pe care mai mult ca sigur urma sa le citeasca.
-Dragi copii, am o surpriza pentru voi. le spuse Kakashi elevilor sai.
Nedumerirea se putea citi pe chipul fiecarui elev.Intrase cu o figura atat de serioasa incat parea ca ii va pedepsi pe toti din cine stie ce motiv, iar acum le spune ca are o surpriza pentru ei.
-Vreau sa va spun, continua Kakashi, ca am vorbit deja de acum cateva zile si...
Inimile tuturor bateau.Nu stiau de ce, insa Kakashi reusise sa-i puna serios pe ganduri.Pana si Naruto, care pana acum se juca cu stiloul si nu era atent deloc, acum era cazut in lumea viselor.
"Probabil vrea sa ne spuna ca vom lua vacanta mai devreme.Sau ca nu ne va mai da teme de acum in colo..."gandea blondul.
-...pe data de 25 iulie...
Naruto tresari.Se gandea acum la ce e mai rau.
"Doar nu o sa ne spuna ca vom lu avacanta pe 25 iulie!"gandea blondul speriat.
-...cine va vrea si va putea...
Naruto rasufla usurat:
"Wow...poate daca ce gandesc eu este adevaratul anunt, atunci eu sigur nu voi vrea."
-...va merge intr-o tabara in Europa!isi termina Kakashi fraza linistindu-i pe copii.
-Yuuuuhuuu!tipa Naruto fericit.Mergem in Europa!!!
Dupa acest anunt Kakashi nu a mai prea putut sa-si tina ora deoarece cea mai mare parte dintre elevi nu erau atenti la ce se intampla ci isi trimiteu biletele intrbandu-se daca vin in tabara.
-Hey Sakura, Sakura!tipa blondul in pauza catre rozalie.Vii in tabara?
-Desigur Naruto!ii spunea acesta cu zambetul pe buze.
Tot timpul pauzei Ino, ca de obicei, se dadea pe langa Sasuke luandu-l de gat:
-Ino lasa-ma-n pace!tipa Sasuke la Ino crezand ca rezolva ceva, insa blonda nu renunta asa usor la "ingerasul" ei.
-Of haide ingerasule, stiu ca numia la mine te gandesti dar nu vrei sa spui.
-Ino, este un singur lucru la care ma gandesc eu si acela nu esti tu!In cel mai rau caz m-as gandi cum sa te fac sa dispari.Acum pleaca!Si sa nu-mi mai spui in viata ta ingeras!isi continua replica brunetul.
In final blonda il lasa pe Sasuke in pace.
La ora de biologie profesorul i-a dus in gradina botanica pe elevi.Erau atat de multe feluri de flori incat Sakura era efectiv imbatata de mirosul fiecarei specii.
Ora trecuse repede iar cea care urama era cea mai detestata ora de fiecare elev in parte, ora de educatie fizica.Urmau sa sara la capra, iar cei care nu puteau se alegeau cu un patru "frumos" in catalog.
-Nu va mai vaitati viermilor!Pana acum trebuia sa stiti sa sariti ca la carte!le spunea Anko elevilor sai.
Ino, ca de obicei, se dadea mare in fata tuturor ca ea va sari cel mai bine.Nefacandu-si avant bine, aceasta ajunse cu greu pe capra si neputind sa-si mentina echilibrul, cazu pe piciorul stang reusind sa si-l luxeze.
Dadu vina pe Sakura care, dupa varianta ei...
-Mi-a purtat ghinion frunte lata!Ea e de vina!Sa vedeti ca nu va putea sari!tipa Ino de jos printre gafaieli.
-Cineva s-o duca pe fata asta la cabinet si daca asistenta poate sa-i puna si un scoci la gura.spuse Anko putin sarcastica.
-Ma va duce ingerasul meu, nu-i asa Sasuke?intreba blonda clipind din ce in ce mai des.
-Nu Ino.Pe tine te va duce Lee pentru ca este singurul baiat care a sarit deja.il insarcin aAnko pe breunet.
Ino si Lee erau vizibil iritati de decizia lui Anko.Nu se prea agreau reciproc.
-Am scapat de "Domnisoara Pisaloaga Anului" cel putin vreo cateva zile.ii spuse Temari la ureche Sakurei.
-Nici nu stii cat de bucuroasa sunt...ii raspunse Sakura blondei.
Urmatoarea ora era de istorie.O ora plictisitoare in care Iruka va vorbi despre ureun erou din Ameriaca toata ora.
Dupa terminarea orelor toti elevii au plecat acasa.
In timp ce Temari si TenTen repetau la chitara, Sakura, Kikio si Hinata incercau sa compuna o noua mlodie pentru ai impresiona pe ceilalti la concert.Gandurile celor trei fete si repetia celorlalte doua fura intrerupte de catre zgomotul strident al telefonului Sakurei care o anunta ca a primit un nou mesaj.
Rozalia se apropie de de telefon pentru a vedea de la cine a primit mesajul.Autoarea era Kurenai, profesoara de educatie muzicala.Sakura ramasese uimita.Nu mai misca.Celelalte patru fete au mers laga prietena lor pentru a vedea ce s-a intamplat.Acestea avura si ele aceeasi reactie.Oare de ce?
Mdeah....am trecut si eu pe aici :3:

Citat:Toti copii erau uimiti.Nu-l mai vazusera atat de serios pe dirigintele lor niciodata pana acum.Avea in mana niste hartii pe care mai mult ca sigur urma sa le citeasca.
-Dragi copii, am o surpriza pentru voi. le spuse Kakashi elevilor sai.
Nedumerirea se putea citi pe chipul fiecarui elev.Intrase cu o figura atat de serioasa incat parea ca ii va pedepsi pe toti din cine stie ce motiv, iar acum le spune ca are o surpriza pentru ei.
-Vreau sa va spun, continua Kakashi, ca am vorbit deja de acum cateva zile si...
Inimile tuturor bateau.Nu stiau de ce, insa Kakashi reusise sa-i puna serios pe ganduri.Pana si Naruto, care pana acum se juca cu stiloul si nu era atent deloc, acum era cazut in lumea viselor.
"Probabil vrea sa ne spuna ca vom lua vacanta mai devreme.Sau ca nu ne va mai da teme de acum in colo..."gandea blondul.
-...pe data de 25 iulie...
Naruto tresari.Se gandea acum la ce e mai rau.
"Doar nu o sa ne spuna ca vom lua vacanta pe 25 iulie!"gandea blondul speriat.
-...cine va vrea si va putea...
Naruto rasufla usurat:
"Wow...poate daca ce gandesc eu este adevaratul anunt, atunci eu sigur nu voi vrea."
-...va merge intr-o tabara in Europa!isi termina Kakashi fraza linistindu-i pe copii.
-Yuuuuhuuu!tipa Naruto fericit.Mergem in Europa!!!
Dupa acest anunt Kakashi nu a mai prea putut sa-si tina ora deoarece cea mai mare parte dintre elevi nu erau atenti la ce se intampla ci isi trimiteu biletele intrebandu-se daca vin in tabara.
-Hey Sakura, Sakura!tipa blondul in pauza catre rozalie.Vii in tabara?
-Desigur Naruto!ii spunea acesta [ aceasta ] cu zambetul pe buze.
Tot timpul pauzei Ino, ca de obicei, se dadea pe langa Sasuke luandu-l de gat:
-Ino lasa-ma-n pace!tipa Sasuke la Ino crezand ca rezolva ceva, insa blonda nu renunta asa usor la "ingerasul" ei.
-Of haide ingerasule, stiu ca numia[ numai] la mine te gandesti dar nu vrei sa spui.
-Ino, este un singur lucru la care ma gandesc eu si acela nu esti tu!In cel mai rau caz m-as gandi cum sa te fac sa dispari.Acum pleaca!Si sa nu-mi mai spui in viata ta ingeras!isi continua replica brunetul.
In final blonda il lasa pe Sasuke in pace.
La ora de biologie profesorul i-a dus in gradina botanica pe elevi.Erau atat de multe feluri de flori incat Sakura era efectiv imbatata de mirosul fiecarei specii.
Ora trecuse repede iar cea care urama[ urma ] era cea mai detestata ora de fiecare elev in parte, ora de educatie fizica.Urmau sa sara la capra, iar cei care nu puteau se alegeau cu un patru "frumos" in catalog.
-Nu va mai vaitati viermilor!Pana acum trebuia sa stiti sa sariti ca la carte!le spunea Anko elevilor sai.
Ino, ca de obicei, se dadea mare in fata tuturor ca ea va sari cel mai bine.Nefacandu-si avant bine, aceasta ajunse cu greu pe capra si neputind sa-si mentina echilibrul, cazu pe piciorul stang reusind sa si-l luxeze.
Dadu vina pe Sakura care, dupa varianta ei...
-Mi-a purtat ghinion frunte lata!Ea e de vina!Sa vedeti ca nu va putea sari!tipa Ino de jos printre gafaieli.
-Cineva s-o duca pe fata asta la cabinet si daca asistenta poate sa-i puna si un scoci la gura.spuse Anko putin sarcastica.
-Ma va duce ingerasul meu, nu-i asa Sasuke?intreba blonda clipind din ce in ce mai des.
-Nu Ino.Pe tine te va duce Lee pentru ca este singurul baiat care a sarit deja.Il insarcin aAnko [ insarcina Anko ]pe breunet.[ brunet ]Ino si Lee erau vizibil iritati de decizia lui Anko.Nu se prea agreau reciproc.
-Am scapat de "Domnisoara Pisaloaga Anului" cel putin vreo cateva zile.ii spuse Temari la ureche Sakurei.
-Nici nu stii cat de bucuroasa sunt...ii raspunse Sakura blondei.
Urmatoarea ora era de istorie.O ora plictisitoare in care Iruka va vorbi despre ureun[ vreun ] erou din Ameriaca [ America ]toata ora.
Dupa terminarea orelor toti elevii au plecat acasa.
In timp ce Temari si TenTen repetau la chitara, Sakura, Kikio si Hinata incercau sa compuna o noua mlodie [ melodie ] pentru ai impresiona pe ceilalti la concert.Gandurile celor trei fete si repetia [ repetitia ]celorlalte doua fura intrerupte de catre zgomotul strident al telefonului Sakurei care o anunta ca a primit un nou mesaj.
Rozalia se apropie de de [ de ce de doua ori "de"?]telefon pentru a vedea de la cine a primit mesajul.Autoarea era Kurenai, profesoara de educatie muzicala.Sakura ramasese uimita.Nu mai misca.Celelalte patru fete au mers laga [ langa ]prietena lor pentru a vedea ce s-a intamplat.Acestea avura si ele aceeasi reactie.Oare de ce?

Bun eu ti-am corectat doar greselile de tastere
poate mai sunt si altele dar nu am mai stat sa le caut si pe acelea :3:....astept urmatorul capitol :3:
succes si spor la scris in continuare :*
Bye Bye:bye:
Mda am venit ji cu noul capitol...
Concertul...


Toate cele cinci fete ramasesera uimite.Se uitau la mesaj ca la felul al paisprezece-lea!Dintr-o data TenTen scoase un tipat de bucurie, se parea.
-Yooohoo!tipa bruneta fericita.
-Eu nu voi intra pe scena!spuse hotarata rozalia.
-Glumesti?Este cea mai tare veste pe care am auzit-o de cand am infiintat trupa.spuse Temari aproband-o pe TenTen.
-Tu realizezi ce scrie in acel mesaj?Eu nu am mai cantat niciodata pe o scena.isi argumanta Sakura decizia.
-Scuze surioara, dar eu sunt de aceeasi parere cu Temari si TenTen.spuse Kikio ducandu-se langa cele doua fete.
-Eu chiar nu te inteleg.In plus, tu vei fi solista.spuse Temari.
-Tocmai asta e problema!Eu o sa fiu pusa in situatia aia, nu voi!tipa Sakura la Temari.
-Eu nu am tipat la tine, bine?spuse Temari iritata de reactia ei.
-Hiata!spusera cele doua prietene in cor.
Insa Hinata parea absenta.Satea si privea pe geamul camerei unde repetau.Visa.Mai corect, il visa pe blondul cu ochii de un albastru intens care ii furase inima.Cand cele doua prietene certarete tipara in acelas timp la ea aceasta tresari.
Asa faceau ele de obicei.Se certau iar Hinata nu intervenea de obicei.La sfarasit ii cereau si ei parerea.
-P-poftim-m?intreba acesta speriata.E-eu cred ca...se balbai putin bruneta.
-Nu inteleg de ce te agiti atat.Pana la urma tu ar fi trebuit sa fi cea mai fericita.spuse TenTen sarcastica.
-TenTen are dreptate.Adica sa canti pe scena cu un mare arist al momentului...nu ti se intampla in fiecare zi.spuse Kikio, acum, singura cu picioarele pe pamant.
-Eu zic sa mai citim o data mesajul.hotari Sakura.
"Draga Sakura, Kikio, TenTen, Temari si Hinata, vreau sa va spun ca am hotarat impreuna cu doamna directoare, ca in deschiderea concertului vostru, sa cante Avril Lavigne.La sfarasitul concertului tu Sakura, vei cata in duet cu aceasta o piesa de-a ei.Sper sa nu te fi luat prin surprindere avand in vedere ca mai este doar o sapatamana pana la concert."
-Mie mi se pare ca nu e asa rau.In fond...este cantareata ta preferata, nu?spuse Hinata cu jumatate de gura.
-Mdea bine...aveti dreptate....

Ultima saptamana de scoala se scursese repede, insa pentru elevi fusese cea mai lunga saptama din acel an.Dirigintele clasei a noua-A ii anuntase pe elevi ca vor pleca, vineri, cu o ora mai devreme.Adevaratul motiv era ca fetele sa se pregateasca, insa nu voia sa dea de banuit.In fond, era o surpriza ca cele cinci fete vor canta in concert.
Asa dar fetele plecara impreuna cu toti colegii lor spre casa nedand de banuit nimic.
-Hei, Sakura, Sakura...vii cu mine la concert?intreba Naruto agitat.
-Naruto...eu..adica..nu cred ca pot.spuse Sakura incurcata nevrand sa dea de banuit.
Sasuke urmarea acesta scena cu o privire de gheata strangand din pumni.Ar fi vrut sa fie el cel care-i pune acea intrebare Sakurei.
Cele cinci fete mersera spre casa Sakurei.TenTen isi luase placa de par si tot ceea ce era nevoie pentru a-si aranja parul pentru o ocazie speciala ca aceasta.Temari adusese farduri si tot ceea ce trebuia pentru a arata mai bine pe scena, Hinata tinuse costumatiile abea cumparate de la mall cu cateva zile inainte, Kikio avusese grija ca instrum,entele tuturor sa arate ca noi si sa straluceasca iar Sakura avusese grija, cu emotiile ei, de textele melodiilor si de toata coregrafia.
Acum fetele erau gata.Fardate, coafate, imbracate si pregatite pentru prima lor aparitie pe scena.Nevrand ca cineva sa le vada, mersera cu masina tatalui lui Temari.Era o Toyaota neagra cu geamurile la fel de negre prin care nu se putea zari nimic de afara inauntru, ci invers.
Acesta le lasa pe fete in spatele scenei iar toti credeau ca acolo se afla noua vedeta care va canta pe scena.
Fetele se aflau acum in culise.Sakura se uita discret cu un ochi de partea cealalta a cortinei rosii si parca o mie de furnicaturi o cuprinsera.Erau atatia oameni...
Spre surprinderea ei si chiar bucuria, se imprietenise, ca sa spun asa, cu starul ei favorit.Avril deschisese concertul cu melodiile ei arhi cunoscute.Acum venise momentul celor cinci fete.Pregatite, cu moralul ridicat la maxim intrara pe scena.
Dupa cateva secunde de cantat Sakurei incepu sa-i placa senzatia.Multi elevi ai liceului pareau a da un semn de placere la cantecele fetei, mai ales cele noi.
"Cate mai ascunde fata asta?"gandea Sasuke zambind si ascultand melodiile Sakurei.
Sfarsitul concertului, ca si intregul eveniment, fusese un succes.Sakura dobandise, ca intreaga trupa, un autograf de la starul ei favorit.Dea ltfel si ele dadusera autografe.In culise avusesera voie numai cativa colegi ai fetelor deci Naruto era primul, insa ca de obicei, se impiedica si cazu la picioarele Sakurei.
Fetel ajunsesera acasa pe la ora 12 noaptea si adormisera imediat.Dimineata, sunetul strident al ceasului o trezi pe Sakura.era un mesaj de la Kakashi care o anunta ceva iportant.[posturi unite]
Am uitat melodii:D:D:
http://www.youtube.com/watch?v=vXetDqWftPc
http://www.youtube.com/watch?v=ItzK7sSjUQg
http://www.youtube.com/watch?v=Ai3NDg_hqmU
http://www.youtube.com/watch?v=DgPctQaaP18
http://www.youtube.com/watch?v=dcoBxs5YLu0
http://www.youtube.com/watch?v=dcoBxs5YLu0
http://www.youtube.com/watch?v=-nO_NHURl4w
http://www.youtube.com/watch?v=K28AaEp6sKo
cam atat.O sa mai pun mai tarziu k aq ma uit la film.
Pa-pa:D
Poi am venit si cu urmatorul capitol....

O excursie, un infern(partea I)...


Rozalia abea reusi sa se trezeasca.intinse mana pe noptiera unde era asezat telefonul insa reusi doar sa-l darame.Acesta cazu intre noptiera si pat.
-Perfect!Cum il mai scot?se intreba Sakura somnoroasa.
Se duse mai intai la baie, apoi se imbraca si incepu sa incerce sa isi recupereze telefonul.Cand vazu mesajul nu reactiona insa cand citi ultimul cuvant ramasese pe ganduri...
"Sakura, sunt dirigintele tau.Vreau sa te anunt ca data taberei din aceasta vara s-a schimbat.Nu vom mai merge pe 25 ci pe 5 iulie.Am vorbt cu toti elevii insa nu am gasit un singur numar de telefon.Te rog anunta-l tu pe Sasuke."
-Ce mai zi...isi spuse Sakura si incepu sa se gandeasca (,) cum sa-l anunte pe Sasuke.
-Nici nu ma gandesc sa vorbesc cu el.Dar cum sa...hmm...o sa-i dau un mesaj.spuse rozalia si isi lua telefonul.
La casa Uchiha, cand Sasuke vazuse ca are un mesaj de la Sakura era foarte agitat.Dupa ce vazu ceea ce scria in mesaj rasufla trist.Cobori scarile cu telefonul in mana.
Acolo se parea ca mama lui vorbea cu cineva de o excursie.Dupa ce termina de vorbit Sasuke o intreba pe mama lui:
-Cu cine ai vorbit?intreba brunetul dubios.
-Cu mama colegei tale, Sakura.Vom merge intr-o excursie impreuna cu familia ei.
Cand auzise acest lucru, in inma lui Sasuke se simtea un sentiment de bucurie.
"Bun!O sa am ocazia sa imi cer scuze si sper sa ma si ierte."gandea brunetul.
Insa cand Sakura afla vestea nu avu aceeasi reactie ca a lui Sasuke.
"Ce?!Imposibil!Nuuuuu!Planul meu se duce de rapa!Daca voi sta o saptamana cu el in aceeasi casa voi ceda!Si asa mi-a fost greu sa rezist la scoala!"isi spunea alarmata rozalia.
-Vom pleca petse doua zile si vom sta o saptamana.spuse hotarata mama Sakurei.
-Si unde vom sta?intreba Sakura vrand sa stie cat mai multe detalii.
-Am pus ambele familii bani si vom sta la o vila foarte doatata cu sase dormitoare.Cred ca stiti cum vom dormi deci nu va fi vreo problema.spuse calm tatal Sakurei.
Sakura pleca spre camera ei urmata indeaprope de Kikio.
-Ce tare!spunea sora rozaliei incantata.Hei Sakura dar, ce ai patit?
-Tu realizezi ca voi sta o saptamana impreuna cu Sasuke in aceeasi casa?
-Asa si?Ce-i cu asta?
-Planul meu este mort la propriu!spuse Sakura nervoasa.
-Pai...hai s-o luam altfel.De cate ori a vrut sa se impace cu tine?Adica de cate ori si-a cerut scuze?
-De unde vrei sa stiu eu?Ce, crezi ca tin in calendar toate datile in care mi-a cerut scuze?
-Deci sa inteleg ca de multe ori?spuse Kikio ridicand din spranceana.
-Cam asa ceva.spuse rozalia.
-Pai si atunci, nu ti-a dovedit destul ca numai pe tine te iubeste?Eu cred, sincer, ca da.
Adoua zi sosise repede iar in casa Sakurei era mare agitatie.
-Off...unde-mi sunt pantalonii aia?Doamne!Cred ca nu mi-ar ajunge nici o luna sa-mi fac bagajul.spunea Sakura frustrata.
In sfarsit rozalia isi gasi toate hainele necesare excursiei, isi pregati hainele pentru a doua zi si o suna pe Temari.Vorbi cu ea vreo jumatate ora apoi pleca pentru a lua cina.
Se uita apoi la un film cu sora ei si se culca destul de devreme pentru ca in urmatoarea zi urmau sa se trezeasca la o ora destul de matinala.
Dimineata, cand au vrut sa plece, Kikio spuse ca vrea sa merga in masina cu Itachi bine inteles intentionat pentru a-i impaca pe Sakura si Sasuke.
Drumul durase cinci ore si totusi Sakura nu scoase niciun cuvant.Nu voia sa vorbeasca cu el.Planul ei era destul de bine intocmit incat sa nu esueze si ii trebuiau cateva sacrificii pentru a-l indeplini.
Vila avea doua etaje.La parter erau Bucataria si livingul, la etajul unu patru dormitoare iar la etajul doi doar doua.
Au hotarat ca Sakura si Sasuke sa doarma la etajul doi iar ceilalti la etajul unu.Sakura era iritata din aceasta cauza insa nu lasa sa se vada.
"Perfect!Si mai bine!"gandea rozalia in timp ce urca scarile cu geamantanul in mana.
"Si mai bine.Nu o sa ma vada sau auda nimeni.'gandea Sasuke fericit.
Am revenit....
O noua incercare si renunt!


Trecusera doua zile de cand cele doua familii erau in asa-zisa lor excursie.Noaptea se asternuse iar parintii adolescentilor discutau lucruri de-ale lor in bucatarie.Copiii in schimb, erau in living.
-Ma duc sa-mi aduc pachetul de carti.spuse rozalia cu zambetul pe buze.
-Iar eu sa-mi iau telefonul.spuse Sasuke scurt.
Bine inteles acesta era doar un motiv pentru a o prinde singura pe Sakura.Dupa ce aceasta intra in camera ei, Sasuke se prefacu (,) ca intra si el insa doar o pandea pe fata.Cand ea iesi acesta o prinse de mana si o intoarse cu fata spre el.Isi incepu vesnicul text pentru a-l ierta insa Sakura nu-l lasa sa termine:
-Am spus nu!Care parte din n si u nu intelegi?spunea aceasta frustrata smucindu-si mainile din bratele lui puternice si coborand in graba scarile.
Kikio si Itachi nici macar nu banuiau ce se intampla intre cei doi.Kikio credea ca Sakura s-a acomodat cu ideea iar Itachi ca Sasuke deja se convinsese si revenise la ideea lui: ca fetele sunt niste fiinte insipide.Insa nu era asa.
S-au jucat si au ras iar Sakura nu a dat vreun semn de tristete sau frustrare.Plecara apoi in camerele lor pentru a se culca deoarece era deja o ora foarte tarzie.Sasuke iesise pe balconul camerei lui, sprijinindu-se de pervazul geamului.Studia stelele gandindu-se...
"Eu imi dau toata silinta sa ma ierte si sufar cand imi spune ca "nu" , iar ea rade si se distreaza.Nici macar nu cred ca-i pasa de ceea ce s-a intamplat sau ceea ce simt.Am fost un prost sa cred ca o fata ar putea sa ma iubeasca si sa mai si cad in plasa uneia!De acum in colo nu imi voi mai cere nici un fel de scuze!"hotari Sasuke in mintea lui.
Insa nici macar nu stia cat de greu ii va fi sa nu o bage macar in seama.Se culca calmat cat de cat.
In camera rozaliei era intuneric.Nici o miscare nu se auzea.Doar lumina lunii reusea sa-i lumineze fata adolescentei care statea pe balcon.Si ea era adancita in ganduri poate mai mult decat Sasuke...
"Poate ca am cam exagerat cu asta.Se roaga de mine de ceva timp.Cred ca ar trebui sa-l...o stai!In tot timpul acesta am reusit sa...off gata Sakura!Trebuie sa dormi!"
Sakura adormi si ea, ce-i drept cam greu, insa adormi.
Dimineata veni si ea repede.Sakura se trezise prima, semn ca nu prea dormise bine.Era ora 8:40 A.M.Se schimba cu o pereche de pantaloni scurti albi si isi lua un maieu cu buricul gol de aceeasi culoare.
Cobori la bucatarie si zari o scrisoae pe masa:
"Dragi copii,
A trebuit sa plecam la o mica (,) conferinta.Ne vom intoarce in seara aceasta insa nu prea devreme.Va veti descurca.Suntem siguri."
Sakura intelesese ceea ce voia sa spuna scrisoare.Nici nu era greu.Parintii ei erau plecati in delegatii mai mereu.
Isi pregati micul de jun si incepu sa asculte muzica la casti.Dupa cateva minute, in pragul usii se ivi Sasuke.Rozalia vazandu-l pleca fara sa mai spuna nimic.Brunetul se uita cu coada ochiului dupa fata insa nu gesticula nimic.
"Nu uita Sasuke!Ce ti-ai propus azi-dimineata!"
~FlashBack~

Brunetul se trezise de ceva vreme.Se imbracase si era gata sa coboare pentru a lua micul de jun, insa simtea ca are nevoie de un plan:
"Ce tot gandesc?Eu o...o...o iubesc pe fata aia!gandea Sasuke.Hm...mi-ar trebui un plan...s-o cuceresc...din nou.Dar care?Hmm....nu ii voi da satisfactie.Nu cred eu ca are sufletul asa de inghetat incat sa nu...simta ceva."
Isi sfarsi Sasuke gandul si cobori scarile pentru a lua micul de jun.
~End FlashBack~

"Hmm...nu si-a mai cerut scuze.Ciudat."isi spunea rozalia suspicioasa.
Ramase in camera ei ascultand muzica.Isi dadu castile jos pentru a-si putea limpezi gandurile mai bine, cand o bataie se auzi in usa.
-Cine este?intreba Sakura putin frustrata ca cineva ii intrerupea sirul gandurilor.
-Eu.spuse Sasuke calm.
-C-ce este?ii raspunse acesta cu un ton pe care brunetul nu-l mai auzise demult.
-Pai...
Sasuke isi pleca fata catre pamant.Nu stia daca sa-si mai ceara scuze inca o data sau sa-si urmze planul.Alese planul si ii spuse rozaliei:
-M-a sunat Gaara.Mi-a zis ca el si Temari sunt aici si ne-au invitat pe la ei.
-Bine.Am sa vin.spuse rozalia indreptadu-se catre locul unde se aflau slapii ei albi.
Sasuke era uimit de raspunsul fetei.In special de tonul acesteia.Pana cum singurele cuvinte pe care le spuse erau: "Nu te voi ierta!" si erau spuse pe un ton destul dse iritat.Acum se pare ca schimbase tonul si cuvintele.
Cei doi mersera catre casa indicata de Gaara prin telefonul lui Sasuke, fara sa vorbeasca vreunul.
Cand ajunsera acolo, Sasuke merse in camera lui Gaara iar Sakura in camera lui Temari.
-Hinata mi-a zis ca a vorbit cu doamna profesoara Kurenai si ca i-a spus directoarea ca ar vrea ca noi sa compunem un nou cantec!Si sa fie un fel de piesa de debut!Sau pur si simplu...pentru noi.spunea Temari fericita.
-Ai drepatate si chiar cred ca ar fi foarte tare!exclama rozalia.
Cele doua fete se apucara de treaba.
Urma sa fie un cantec lent, dupa ideea Sakurei.Poate ca voia sa-si si exprime tristetea prin acel cantec insa...vom afla:D
P.S. Si sa-mi ziceti si mie dak merita sa-l mai continui.
Da merita sa il continui.Sa stii ca nu am mai observat greseli poate doae una, dar nu mai conteaza.Dupa cum ti-am spus imi place. dar mai ai putin de lucru nu ar strica daca incerci sa iti imbunatatesti descrierea.In rest e bine prindialog exprimi destul de bine gandurile personajelor si actiunea nu este grabita ci interesanta.Sa stii ca nu as vrea sa renunti ci sa continui.Am citit si celalalt fic al tau si imi place foarte mult.Nu uita, sa nu renunti si sa pui cat mai repede nextul,
Bine, bine am inteles.Il voi continua...
In tabara...


Deja timpul trecuse.Cele doua familii se intorsesera din excursia lor.
Acum era seara de dinaintea plecarii in tabara.Sakura misuna ca o furnicuta prin toata camera sa cautandu-si haine potrivite pentru a-si face bagajul.Camera era intoarsa cu susul in jos la cat de mult umblase fata prin dulapuri.
Cautand fara incetare o anume fusta, din dulap, ii cazu o fotografie.O lua in mana si se aseza pe pat uitandu-se atent la ea.Pe atunci avea doar sapte ani.Era in poza cu un anume baiat de aceeasi varsta cu ea.Isi amintea ca si cum ar fi fost ieri:
~FlashBack~
-Hei, Sakura-chan, vrei sa vii sa ne jucam in padure?spuse un baiat cu parul negru ca taciunele si ochii verzi de aceeasi culoare cu cei ai Sakurei.
-Desigur Ichi-kun!exclama fericita rozalia.
Ichi era singurul ei prieten pana atunci cand venea vorba de baieti.Era verisorul ei si se intelegeau foarte bine.Fata il iubea mai mult decat ca pe un verisor iar sentimentul era reciproc.
~End FlashBack~
"Ce n-as da...ce n-as da sa nu fi plecat.Oare ce mai face?Oare ma mai tine minte?Trebuia eu sa ma mut aici!Daca ramaneam acolo...el era inca impreuna cu mine iar eu nu mai sufeream din cauza lui Sasuke."
Gandea rozalia in timp ce o lacrima de cristal evadase din ochii ei de smarald.Lua poza si o puse pe raftul de deasupra patului ei.
Se reapuca sa isi faca bagajul, insa nu mai misuna ata de rapida ca inaite prin casa.Mergea cu pasi marunti de la un dulap la altul tot amintindu-si de trecut.Intr-un final bagajul era gata.Fata trebuia doar sa-si alega imbracamintea pentru a doua zi.Isi alse o fusta rosie ,scurta, si un maieu tot rosu, mulat, care-i scotea in evidenta formele corpului perfecte.Niste sandale, tot rosii, si le puse laga locul unde-si asezase hainele apoi se culaca.
Alarma telefonului incepu sa sune din ce in ceb mai tare.Fat sari din pat ca si arsa.Telefonul o trezise din vis si se parea ca fusese un cosmar.Era foarte obosita.Se culcase la ora 22:45 iar acum era 5:55.Trebuia sa se imbrace pentru ca nu voia sa intarzie.
Nu lua micul de jun ci isi lua la revedere de la parintii si de la sora ei se grabi pentru a ajunge la scoala.Acolo erau toti.Aproape toti pentru ca , surpriza, Ino nu era.Bucuria era mare pentru aproape toti, cand in fata scolii aparu ea.Era total...ciudata.
"Nu ca nu ar fii stupida in viata de zi cu zi insa acum este chiar..."
Soarele ardea cu putere iar elevii mureau de cald, insa "Miss Pisaloaga Anului" era imbracata intr-o pereche de blugi si o bluza rosie cu maneca lunga de la "Armani".
-Hey ,Ino, bnuiam eu ca esti pe invers dar nici chiar asa!spunea Naruto razand.
Cu toate tachinarile la adresa lui Ino au reusit sa plece.Sakura statea cu Temari e penultima bancheta din spate.In spatele lor era un adevarat razboi.Naruto, Neji, Gaara si Sasuke jucau carti, iar cand Naruto pierdea stia toata lumea.
-Ceee?!Este imposibil!Sasuke triseaza!Ascunde carti in maneca!sarea Naruto ca ars.
-Pot sa joc si eu baieti?intreba Temari intorcandu-se catre ei impreuna cu Sakura.
-Bine.Vei juca impreuna cu mine.spuse Gaara nepasator.
-Iar Sakura va juca impreuna cu mine, nu-i asa?spuse Naruto facand niste ochi de catelus.
Sakura fu de acord iar Sasuke si Neji ramasesera doar sa priveasca.Neji se uita insistent la TenTen.
Dupa doua jocuri, Sakura observa ceea ce facea Neji.
-O placi nu-i asa?intreba rozalia.
-Hm?Ce vrei sa spui?se scuza Hyuga.
-Atunci de ce te uiti asa la ea.intreba fata provocatoare.
-Scuteste-ma.spuse Neji nepasator.
Era ora sapte P.M.Copii erau plictisiti de moarte.Intr-un final ajunsi acolo, Kakashi facu impartirea in camere...:
-Deci:pentru ca sunteti cinci fete iar o camera este de patru, am hotarat ca Sakura sa dorma singura in camera.La fel se va intampla la baieti pentru ca sunteti noua.Sasuke va dormi singur intr-o camera iar ceilalti va veti imparti.
"Nici macar nu stiu ce sa fac.Sa ma bucur, sa-mi fie indiferent sau sa fiu trist?"gandea Sasuke.
Sakurei nici macar nu-i pasa.Se tot gandea la trecut.Acesta nu-i dadea pace.
Luara masa si mersera diecare in camera lui.
De dimineata copii se trezira si luara micul de jun.Cand intrara in sala de mese, Sakura ramase amutita in fata unui bait.De altfel si acel baiat ramsese surprins la vederea fetei.
Sasuke putea citi pe chipul Sakurei ca acel baiat are o legatura cu ea si probail simte ceva pentru el.Era nemultumit si voia sa afle cat mai multe despre acel baiat.
Mdeah...pareri....
Atitudinea doare...



Sakura statea nemiscata.Nu-i venea sa creada ceea ce vedea.Oare era adevarat?Sau era numai imaginatia ei care isi amintea trecutul.Cu toate astea, nu avea cum sa stie cum arata el acum.De altfel, si el gandea la fel.
Dintr-o parte, Sasuke privea cu ura toata scena.Strangea puternic din pumni stiind ca Sakura are o legatura cu acel baiat.
"E..este im-imposibil!"gandeau ambii copii privinduse in ochi.
-Sakura-chan?!intreba baiatul cu un fel de bucurie in glas.
-Ichi-k-kun?!intreba Sakura zambind mai apoi.
Ichi o lua in brate pe Sakura.Sasuke era la culmea nervilor.Strangea foarte tare din pumni fara incetare.Simtea numai ura.Nu intelegea de ce, insa o iubea mai mult ca pe oricine.
Acum nu puteau sa mai fie la fel ca inainte, insa totusi erau verisori si simteau sentimentele potrivite.
Sakura se imprietenise acum cu prietenii lui Ichi si invers.Gaara se apropie de Sasuke facundu-i un fel de morala.
-Asta meriti.Ai vrut sa te saruti cu Ino de genolizie.Acum gelozia se plateste.
-Mai taci!Nici nu stii cum este!ii raspundea Sasuke iritat.
Dup ce au mancat, Sakura si-a luat la revedere de la Ichi si a mers impreuna cu colegii ei prin orasul in care erau.Fetele bine inteles au fost la shopping iar baietii mureau de plictiseala deoarece trebuiau sa stea cu ele.
-Hei, Sakura!striga fericita TenTen.Am gasit ceava superb pentru tine.Stiu ca iti place mult albul asa ca...uite!
Prietena sa ii arata rozaliei un costum de baie suberb!Era alb cu un fluturas la sutien si cateva modele argintii.Sakura il proba.Ii venea perfect.
-Sper sa-mi si foloseasca...spunea Sakura trista.
-Nu-ti face griji.Iti va folosi.psuse Kakashi aparand din spate.Vom merge maine la plaja.
-Serios?Perfect!exclama fericita Temari venind grabita acolo.
Restul zilei si l-au petrecut prin oras plimbandu-se.Dupa ce au luat cina, Sakura le-a invitat pe prietenele ei in camera.Ino era in culmea fericirii deoarece ramasese singura in camera.
-Ascultati, am de gand ceva foarte amuzant.spuse rozalia tinandu-si perna in brate.
-Cum ar fi...o noapte cu povesti de groza?intreba Temari gesticuland.
-Sau...o petrecere in pijama?intreba TenTen.
-Nu.Si mai bine.Aveti fardurile la voi?
-Desigur!raspunsera celelalte trei fete in cor.
-Ei bine as vrea sa le facem o farsa baietilor.Adica intram in camera lor si ii machem.Dar mai special!
-Genial!Ma duc dupa trusa.spuse Temari iesind ca o vijelie din camera Sakurei.
Fetele au asteptat ceva timp pana ce din camera baietilor unde se aflau Naruto, Kiba, Shikamaru si Lee nu se mai auzea niciun zgomot.Cele patru prietene intrara prudente.Naruto "tinea un concert de sforait", Shikamaru vorbea in somn, Kiba se tot foia visand-o pe Sakura iar Lee statea cu cersaful in brate visand-o tot pe rozalie.
-Eu il iau pe lenesul asta!spuse Temari in soapta.
-E-eu cred ca il v-voi face pe Naruto.spuse Hinata.
-Eu il iau pe Lee.Prea se viseaza cu tine fato!spuse TenTen.
-Bine...mie imi ramane Kiba.

Dimineata venise.Baietii se trezira somnorosi...
-Sincer baieti...am simtit-o pe Sakura aici.Sau poate doar am visat?spunea Kiba dezmortindu-se.
-Daca a fost si-a batut joc de tine!!!spunea Naruto printre rasetele care-i dadeau lacrimi.
-Hei, tu vorbesti?!Zici ca esti o floricica!!radea si Kiba.
-Hei, baieti, ce s-a...spuse Lee, insa toti trei incepura sa rada.
-Ce s-a intamplat?spuse Shikamaru somnoros.M-ati trezit din somn!
Ceilalti trei baieti incepura sa rada de prietenul lor.Naruto avea desenate cu toate culorile flori pe fata.Kiba avea semnele de la cartile de joc desenate pe obraji, unul desenat pe frunte iar celalalt in barba.Lee era roz tot iar Shikamaru era cel mai rau.Ziceai ca este un clown.Era total alb pe fata, pe langa ochi era desenat cu negru iar pe buze si in jurul lor era rousu.
-Hei baieti, am o idee de razbunare.spuse Naruto.
Toti se stransera in jurul lui pentru a afla ce are de spus blondul.
-Astazi mergem la plaja, nu?Ei bine le putem lua pe sus ca sa zic asa si sa le ducem in apa.
-In sfarsit Nrauto!Ai spus si tu ceva ingenios!il lauda Kiba pe prietenul sau.
Zis si facut.Ajunsi pe plaja, baietii nu le lasa nici macar sa se dezmeticeasca pe fete.Le luara in brate si le dusera in apa.Acolo incepu un adevarat razboi intre fete si baieti.
Sasuke privea cu atat de multa ura la ceea ce se intampla...
-Hei, frate, ce ai patit?intreba Neji ingrijorat.
-Mai da-mi pace!spuse iritat brunetul.
-E vorba de ea nu?intreba Neji stiind deja raspunsul.Crede-ma.Va veti impaca.
Ziua aceea fusese chiar amuzanta si placuta.Insa Sakura nu avea de unde sa stie ce se va intampla in ziua urmatoare...
"genolizie"-gelozie
"Nrauto"-Naruto

imi plache capitolul
dar mai cam lasat in suspans
ce va paty maine Sakura:>
doar nu vreau Sasuke sa ii faka ceva ca ii tai freza:))
mia placut noul look al baietilor:))))
astept continuarea
chu si gambate:*
Treeeeebuie sa continui!!!!
O impacare cu brio...

De dimineata toti copii fusesera chemati de Kakashi.Le explicase cum ca are o urgenta intalnire cu alti profesori din acel oras si ca va trebui sa plece.Oricum nu aveau ceva planificat in acea zi asa ca nu se pierdea nimic.
Ziua era una ploioasa si mohorata aproape ca si sentimentele celor doi indragostiti rebeli.Prietenele Sakurei o invitasera pe aceasta la ele in camera pentru a discuta insa aceasta le refuza spunandu-le ca vrea sa fie singura cu gandurile ei.Aceeasi oferta fusese facuta si de Gaara lui Sasuke, insa acesta ii dadu acelas raspuns ca si rozalia prietenelor sale.
Fata privea pe geam la ploaia care cadea.Fiecare picatura semana cu fiecare lacrima pe care o varsa ea pentru brunet, insa nu avea ce face.Se hotari sa se imbrace si sa se mai plimbe prin ploaie sau sa depaneze amintiri impreuna cu Ichi.Isi lua o bustiera cu bretele inguste, si peste un maieu cu bretelele mai late pentru a nu i se zari bustiera.Isi lua si o pereche de pantaloni scurti si vru sa plece din camera insa cineva o prinse de mana si o trase in camera lui.
Nu era nimeni altul decat Sasuke.Inca nu renuntase la ideea de a o avea pe rozalie asa ca facea tot ceea ce-i statea in puteri pentru a-l ierta.
-Asculta-ma si taci!spuse brunetul punandu-i mana la gura rozaliei.Ti-am mai repetat de mii si mii de ori.Iarta-ma!Recunosc ca am fost un idiot, unprost si un...tot ce vrei tu razbunandu-ma degeaba, insa acum realizez ca nu a fost bine ceea ce am facut si ca te iubesc foarte mult.Daca nu ma ierti ma vei avea toata viata ta pe cap deoarece nu voi renunta niciodata sa lupt pentru a te avea.Acum...tu hotarasti.spuse Sasuke luandu-i mana de la gura.
Sakura inchise ochii.Stia ca vrea simte si ca si trebuie sa-l ierte pe baiat.Nu apuca sa spuna nimic, nici macar sa deschida ochii, deoarece brunetul nu mai rezista presiunii si o saruta pasional.Ince, incet, cu pasi marunti, ajunsera in dreptul patului unde Sasuke continua inca sa o sarute pe fata.
Acesteia ii placea foarte mult acel sentiment.Il iubea foarte mult pe Sasuke.Lui ii placea sa-i simta buzele in fiecare moment, iar acum profita de momentul in care putea sa fie numai el impreuna cu ea.
Trecea incet, incet mai departe sarutand-o pe gat.Aceasta il lasa.Corpul ii vibra la fiecare miscare a baiatului.
Intr-un final, Sakura statea cu spatele la Sasuke, brunetul tinand-o in brate.Sakura credea ca el adormise deoarece nu se mai auzea nicio miscare.Insa se inselase.Mana lui incepu sa se plimbe pe pantecul ei explorandu-l.Urca din ce in ce mai sus pe sub maieul acesteia.O mangaia iar ea scotea cate un geamat de placere din cand in cand.
Dintr-o data, mana baiatului incepu sa coboare pe corpul fetei.Sakura banuia ce se va intampla, si era putin alarmata insa nici nu se cunostea.Inima ei incepea sa bata din ce in ce mai tare.Sasuke simtea asta insa voia numai s-o amageasca.Cand era aproape de a intra cu mana pe sub pantalonii fetei, brunetul isi duse mana rapid catre fata fetei intorcand-o catre acesta.
-Mai avem destul timp si pentru asta.ii sopti brunetul rozaliei care se calmase.
Afara inca ploua.Parca totul se limpezea dupa o lunga perioada de tristete, neicredere si incercari.Sasuke se ridica din pat si o lua de mana pe rozalie.Aceasta nu stia ce voia sa faca brunetul, insa se lasa purtata de el.
Acum, cei doi adolescenti erau in mijlocul ploii.Erau uzi pana la piele, insa asta nu era o problema.
Sasuke o duse pe rozalie langa un copac, de care o rezema.O saruta mai apoi in ploaia care-i uda neincetat.Sakura il lua in brate pe brunet starngandu-l foarte tare.
-Deci?M-ai iertat?intreba baiatul cu un zambet de baiat rau pe buze.
-Tu ce crezi?intreba rozalia.
-Hm...ca a fost doar un joc de-al tau si ca acum ma vei respinge?
-Gresit!Raspunsul corect este ca te iubesc si ca de aceea te-am iertat.spuse Sakura razand.
Cei doi copii au plecat apoi in camerele lor deoarece erau dejea uzi pana la piele.Sakura era foarte fericita si din cauza zilei mohaorate insa foarte frumoasa pentru ea, adormi cu gandul bine inteles la baiatul pe care il iubea atat de mult.
Sasuke privea pe geamul din camera lui zambind continuu.Era atat de bucuros ca rozalia il iertase incat simtea ca ar putea face orice.
Asa s-a sfarsit o zi mohorata cu multe intamplari minunate.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7