Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: East Euro Comic Con
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4
[Imagine: 534675_377057065709209_1569703230_n.jpg]

Da stiu ! ca este prea devreme pentru anunt. Si stiu ca majoritatea NU vom merge deoarece pica in martie si mai ales nu ne intereseaza un asfel de festival.

Festivalul se va tine in Bucuresti
Pe data : 30-31 Martie 2013 (deci dupa ce o sa fim zombie)
Locatia: Palatul National al Copiilor (adica unde se tine Nijikon-ul)

Din spusele celor de la EECC va fi un festival cu:
20 % Comic Con
20% Anime-Manga
20% Movies and TV Shows
25% Gaming
15% Surprise.
Cine nu ar merge la asa ceva? Daca te-ai duce la nijikon, care sincer a fost din ce in ce mai dezamagitor, de ce nu te-ai duce la comic-con?

Sincer as merge si daca ar fi altundeva in tara, poate chiar daca ar fi in alta tara in europa. Totusi ma bucura ca e la noi
E prima editie si nu am asteptari prea mari.
Dar daca e cosplay sunt si eu acolo, cel putin nu ma mai pot razgandi acum. Si ca concursuri are ce au si celalante festival-uri si inca ceva in plus. Suna bine.
Oricum.. sa fim seriosi. Merita macar odata sa mergem la un astfel de festival. Pe langa faptul ca majoritatea dintre noi merg numai sa cumpere manga-uri (ADICA EU!).


Oricum cei de la East European Comic Con si au deschis site si o pagina google +.


http://comic-con.ro
https://plus.google.com/100052047676962073181

Asa ca cei care vor sa se informeze o pot face pe site sau pe g+
M-am gandit ca ar fi dragut sa facem un meeting in perioada aia, ce ziceti? Daca tot vom fi cativa in bucuresti cu ocazia CC, plus cei care sunt deja acolo (si cei care ar veni doar pt meeting, iaca) am aduna o trupa destul de buna.
Citat:East European Comic Con O mare parte a evenimentelor din cadrul Comic Con nu sunt destinate unu public cu o varsta sub 16 ani. Poate fi vorba de proiectii de seriale, filme, animatii japoneze, sau jocuri video cu violenta excesiva.

Conform prevederilor legale, suntem obligati sa mentionam acest lucru, daca exista
un set de activitati care nu sunt destinate minorilor.


EECC NU ISI ASUMA RESPONSABILITATEA PENTRU CEEA CE PERSOANELE SUB VARSTA 16 ANI VIZIONEAZA, NICI LA CE ACTIVITATI PARTICIPA.

Astfel participarea pentru persoanele care nu au implinit 16 ani, se face pe baza unui accord semnat de un tutore legal al acestuia, prin care isi asuma intreaga responsabilitate pentru actiunile persoanei sub 16 ani. EECC va pune la dispozitie astfel de accorduri la intrare.
(28-01-2013, 06:24 PM)DreamsKeeper A scris: [ -> ]
Citat:East European Comic Con O mare parte a evenimentelor din cadrul Comic Con nu sunt destinate unu public cu o varsta sub 16 ani. Poate fi vorba de proiectii de seriale, filme, animatii japoneze, sau jocuri video cu violenta excesiva.

Conform prevederilor legale, suntem obligati sa mentionam acest lucru, daca exista
un set de activitati care nu sunt destinate minorilor.


EECC NU ISI ASUMA RESPONSABILITATEA PENTRU CEEA CE PERSOANELE SUB VARSTA 16 ANI VIZIONEAZA, NICI LA CE ACTIVITATI PARTICIPA.

Astfel participarea pentru persoanele care nu au implinit 16 ani, se face pe baza unui accord semnat de un tutore legal al acestuia, prin care isi asuma intreaga responsabilitate pentru actiunile persoanei sub 16 ani. EECC va pune la dispozitie astfel de accorduri la intrare.


Stai,stai ,stai...cand au zis asta o.O Naveam idee de asa ceva. Adica o sa-mi cearca buletinu' la intrare sau ce? Adica tre' sa vin cu parintii ca sa pot sa intru, f**k this, asta de unde a venit?
Meh, daca era doar in legatura cu participarea la concursuri era okei,dar asa ce dracu'. Bad move guys,bad move pacat ca am luat biletele dinainte chestia asta ma facea sa ma gandesc
De vreme ce otaku si nijikon au fost din ce in ce mai dezamagitoare, sa vedem cum se incadreaza si comic conu' asta. Sper sa fie in ziua mea libera de munca craniu
Citat:Stai,stai ,stai...cand au zis asta o.O Naveam idee de asa ceva. Adica o sa-mi cearca buletinu' la intrare sau ce? Adica tre' sa vin cu parintii ca sa pot sa intru, f**k this, asta de unde a venit?
Meh, daca era doar in legatura cu participarea la concursuri era okei,dar asa ce dracu'. Bad move guys,bad move pacat ca am luat biletele dinainte chestia asta ma facea sa ma gandesc.


Vedem cum ne cuplam... Ii zic ca esti fimeo... 21)
Lasa bre ca vin eu si va bag pe toti. Zicem ca suntem o secta sau ceva...
Pagini: 1 2 3 4