Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: First tries...
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3
Deci e prima oara cand fac asa ceva deci nu ma astept sa-mi fi iesit cine stie ce.

[Imagine: Music.png]
Mie personal imi place destul de mult cum a iesit.

[Imagine: girl_with_earphones_by_Szokata.png]
Fail...

[Imagine: Walking_Away_by_Darkness_in_the_lens.jpg]
Stiu ca acel g nu se prea vede, dar am observat dupa ce am inchis programul... Sorry...
Personajele nu ies in evidenta si tot ceea ce ai facut a fost sa pui un background si sa pui un text. Iti recomand tutoriale ca-s destule. A treia... serios. Biata fata a fost cu totul intetosata, iar asta nu e \'cul\' sau cum vrei tu sa-i zici. Textul de banal, ma refer si la font, incadrare dar si la culorea folosita, care sare prea mult in ochi si nici macar nu se asorteaza. Prima si a doua, no comment [si tot ceea ce ai facut [...]]. Texturi, rendere, c4d (nu stii ce sunt? exista un topic aici care explica si iti da si tutoriale, site-uri and so on).
Esti incepatoare asa ca m-am gandit sa-ti dau niste sfaturi.

Prima. Mi se pare prea intunecata. Daca nu te uit de aproape nu iti dai seama de ce-i acolo. Vezi doar fata fetei. Background-ul este simplu. Tot ce ai facut este sa pui cateva note muzicale si sa pui render-ul peste. Nu ai reusit sa pui in evidenta personajul si sa stii ca acesta e cel mai important lucru.

A doua. Am comentat-o pe prima? E acelasi lucru, totusi. Totusi... aici personaul nu mai e asa de nedetectabil ca sa zic asa si sign-ul e mai luminos. Si notele alea muzicale parca sunt prea ingesuite. Prea multe. Culorile nu se potrivesc. E simplu.

A treia. Prea mult blur. -_- Imaginea e simpla si ... <fumul> ala alb tu l-ai pus acolo? Ti-as fi recomandat sa pui un blur doar pe background si sa-l setrgi de pe personaj. Cand ma uit la ea imi da impresia de calitate proasta. Si textul... pentru inceput ti-as sugera sa renunti la el. In primul rand e prea mare si prea mult. Ocupa prea mult spatiu si cum a spus si kinjiru nici nu se asorteaza.

App` ce program folosesti? Daca folosesti photoshop as fi dispusa sa te ajut.
Multumesc mult pentru sfaturi. Am mai incercat sa fac ceva, cu si fara text.

[Imagine: walking_away.jpg]

[Imagine: walking_away.jpg]
I'm here. Deci, ce avem pe aici?
Un noi sign. Parca`i mai bun ca celelalte dar ... e cam mic? Cele din primul post aveau o marime mai buna. Lasand asta... e bine ca ai lasat background-ul original si nu te-ai complicat. Efectul ala parca-mi scoate ochii dar merge intr-un fel. Parca ar fi un efect de`ala de Painting. Dar cum eu nu folosesc gimp deci nu ma bag pe aici. Despre text ... mult mai bine. Imi place ca ai folosit doua font-uri si de data asta sunt mai mici. Totusi al doi-lea font nu se vede bine pentru ca e rosu. Tre-sa te cam chinui ca sa-l intelegi dar eu m-am prins pentru ca era si pe ultimul sign din primul post.

Ti-as sugera sa incerci si cu photoshop. Daca nu stii de unde sa-l iei intra aici [click] unde a postat Dumi si acolo explica ea de unde sa-l iei. Poti incerca si cu PS si ceva tutoriale. Sigur ai sa te descurci pupic Succes in continuare.
Multumesc Rue Ryuzaki pentru comment. Daca te referi la efectul ala galben, e de fapt un c4d pe care l-am luat de pe deviantart.
Am mai facut cateva.

[Imagine: fly.png]

[Imagine: alone+2.png]

[Imagine: alone.png]

[Imagine: winter.png]

Ma indrept in directia buna?
Primu` e destul de bun. Mariea e ok, intre mare si normala. Mare in lungima ma refer. Efectele nu prea imi plac. Sunt puse as ain toate directile si parca nu prea se vad. Alegerea nu a fost foarte inspirata. Textu` e bunicel. Acolo unde l-ai pus nu e cea mai inspirata alegere. Puteai sa-l pui undeva in stanga mai langa personaj. Nu`l mai pune in colt. Plimba-l pe imagine si vezi unde se potriveste cel mai bine.

Doi. Efectul e destul de bunicel. Se potriveste cu imaginea. Si textul merge bine doar ca tot in colt e. Mergea mai sus langa capul fetei sau eventual in stanga dar nu in colt. Marimea e ok. Cred ca e cel mai reusit din postul asta.

No. 3 e ok. Merimea e buna. Ma bucur ca nu le faci pe toate la fel. Verdele ala nu-mi place mie cum sta acolo. Parca nu are ce cauta acolo. Puteai sa pui un galben ceva sa se portiveasca cu imaginea. E adevarat ce verde merge cu portocaliu dar aici parca nu se impaca. Textul puteai sa-l pui deasupra fetei.

Cam atat. Iti recomad sa mai diversifici. Foloseste texturi si nu mai pune text-ul in acelasi loc mereu. vad ca te descurci cu c4d-urile. Si referitor la intrebarea ta, da. Te indrepti pe calea cea buna. Sunt mult mai bune ca precedetele.
PS: Scuze pentru eventualele greseli de tastare.
Prima incercare de a face un set.

[Imagine: girl+dream+2.png?dateline=1312207611]

[Imagine: girl+dream.png]
Helaaau. *hug*
Well, sincera sa fiu, nu ma vedeam comentand pe aici, dar oricum. Nu conteaza. ;;] Macar trec pe aici si am sa comentez decat ultimul post, tinand cont si de faptul ca nu prea am cum sa-ti dau sfaturi or smth. :]]
Avatarul ii ok. Desi eu n-as fi ales rosul ala pentru scris si cred ca nici n-as fi pus. :- ? I mean, pare usor ciudat. Nu stiu cum sa spun. Asa. Si fetita e bagata prea in ceata. T.T sau e prea mult blur sau cum s-o spune. >.> Vreau sa zic ca arata oarecum...ih, daca intelegi ce spun. Dar avatarul in sine e ok. ^^
Semnatura...pff. Paaai imi place propozitia si cum ai pozitionat-o. Adica presupun ca e bine asa. x] Totusi, cred ca e putin cam mare si again, nu-mi place ceva la fetita. Dar nu stiu sigur ce. T.T
Oricum, mai astept lucrari! Mult spor. ^^
*hug*

xoxo
Ah, am trecut si eu pe aici, nici nu stiu de ce, but anw. o.o

Privind faptul ca esti incepatoare, e chiar foarte bine. O sa comentez ultimul post.
Avatarul : Marime, bifat. Tot ce nu-mi place e ca nu ai facut nimic sa il luminezi putin. Este foarte intunecat. Apoi, textul e cam mic acolo, si culoarea aia ( rosu ) , ei bine, parerea mea e ca nu se potriveste mai deloc. ._.
Apoi, semnatura : Mare, cam prea mare. Textul nu mi se pare a fi pozitionat prea bine, iar fontul nu ma impresioneaza mai deloc. Iar background`ul mi se pare cam prea blurificat. ( iar inventez procese ._. ) Si acel model pe background care sper ca nu sunt singura care il vede, nu da prea bine. 22

Anw, aici poti gasi :
Fonturi.
Brushes.

Si cam atat deocamdata. 21
Vad ca esti foarte entuziasmata sa lucrezi in PS. Ai deschis topicul pe 30.07 si deja 4 posturi cu o gramada de lucrari. 21
Pai bravo asta e tot ce iti pot spune. Ai mai evoluat si asta e bine, desi nu iti pot spune de pe acum daca ai evoluat mult, putin cate putin. 21
Spor in continuare. hug
Pagini: 1 2 3