Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Pisicuta este de fapt catea... [+16]
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4
Nu detin nici un personaj din anime-ul Naruto(inafara de cele create de mine) si nu fac profil pe urma lor.

O mica lamurire in privinta titlului...
Scott ii spune lui Tsunade "pisicuta", iar Sakura, Sasuke si Naruto incearca sa ii demonstreze ca nu e o felina frumoasa, ci o curava (catea),

Va avertizez, la unele capitole e posibil hentai, de aceea este +16 :))
Da, este SasuSaku, dar voi pune in egala masura incercarile de a o trimite pe Tsunade acasa la ma-sa.

Aaaa... sper sa nu va zgarciti la comentarii, si vreau critica constructiva, poate fi si rautacioasa, nu sunt genul care ignora sfaturile. Daca primesc comentarii, le dau inapoi.

inca ceva, nu voi pune titluri capitolelor :D

Un mic rezumat:

Sakura si Sasuke sunt impreuna de doi ani si nu au de gand sa se desparta. In relatia lor este o singura problema si anume ca Sakura e prea ocupata de fericirea tatalui sau incat nu se mai gandeste la ea. Tsunade a pus "gheara" pe dl Haruno cu cinci - sase luni in urma, iar de atunci "seaca" conturile bancare de bani. Sakura vrea si totusi nu vvrea sa ii desparta pe cei doi. Isi doreste asta pentru ca Tsunade il insala pe Scott (dl Haruno) ori de cateori are ocazia. Nu isi doreste asta pentru ca tatal sau a suferit mult la pierderea mamei sale, iar momentan isi gaseste "linistea" in pat cu Tsunade.


Capitolul 1:

Sakura:

Inca o zi in care trebuie sa o suport pe acea japita. Inca o zi care imi aminteste de tot ceea ce am piardut. Chloe… mama… M-au lasat singure, ele plecand undeva unde nu este durerem, nici suspin, ci viata fara de sfarsit. Pfff… am ajuns sa vorbesc ca un preot da-la care face Vejnica Pomenire in Romania. Desi nu ma putea vedea nimeni, mi-am dat ochii peste cap. Picaturile de apa m-ai aveau putin si ma orbeau, daca nu-I inchidem imediat la loc. Lichidul fierbinte se prelingea pe corpul meu, lasand dare ude si o senzatie de curatire in urma lui. Era placut. Dar nu puteam sta la nesafarsit in dus, asa ca a trebuit sa invart robinetul, sa ies din cabina, infasurandu-ma intr-un prosop mare si moale. Am dat cu mana de oglinda aburita, sperand sa pot vedea ceva. Parul ud era ravasit, dand un aer rebel, dar de care nu eram multumita. Cand se va usca nu va sta la fel de bine. Am luat feonul in mana drepta, lasand aerul caldut sa imi mangaie suvitele incapatanate.

In cateva minute “blanita” roz era aranjata, exact cum vroiam, rebel. Am iesit multumita din baie, direct in camera iubitului meu. Era brunet, cu ochii negri ca noaptea. Mereu imbracat in stil rock sau comod, niciodata cu nasul pe sus, desi e putred de bogat. Prefera stilul simplu.

Ma astepta sprijinit de perete, ranjind. M-a tras cu fata la el, sarutandu-ma, incepand sa traga de prosop. Am zambit, inca cu buzele lipite de ale lui, lasandu-l sa ma descopere, din nou. Mainile lui se plimbau nestingherite pe tot corpul meu, nelasand nici un spatiu neexplorat. Cand a vrut sa isi dea tricoul jos, l-am oprit.

-Iubitu’, scuze da’ daca intarziem iar tata va scoate fum pe nari. Si nici Yura nu va fi prea incantat. Am zis, sarutandu-l in continoare. A oftat invins, imbratisandu-ma. Eram impreuna de trei ani, nimic nu ne mai putea despartii. Stiam sigur asta. Pentru ca toata chimia dintre noi devenea din ce in ce mai puternica, atat pentru mine, cat si pentru el. O vedeam in acele pietre intunecate, mai sclipitoare decat mi-as fi imaginat vreodata.

Yura era tatal lui. Cel mai bun prieten al tatalui meu. Erau parteneri de afaceri, ei doi si cu singurul parinte in viata al lui Naruto, Minato, care completa trio-ul lor de soc. Erau prieteni din copilarie si au tinut legatura pana ce s-au intalnit iar, cand eu si Sasuke eram la gradinita in Romania. Chiar si atunci ziceam ca el e sotul meu, in jocurile de-a mama si de-a tata.

Si acum ne “jucam” de-a mama si de-a tata, insa in aceste zile e mai intens.

Inca zambind, m-am aplecat dupa prosop, infasurandu-ma iar in el. Sasu’ a facut o fata chinuita, apoi, normal, cum nu ii pot rezista, l-am sarutat. Nu era sarut pasional, nimic erotic sau ceva asemanator. Doar un pupic dulce, mai special pentru ca era pe buze.

-Te iubesc! Mi-a spus, imbratisandu-ma iar. Doua cuvinte. Cuvinte pe care le aud foarte des si care imi bucura urechile si inima. Doua cuvinte care inseamna mai mult decat mi-am imginat.

Toata lumea ar spune acelasi lucru daca ne-ar vedea: “Ce stiu ei ce e dragostea la 19, respectiv 20 de ani?” Daca as fi mult mai invarsta, probabil si eu as fi zis asa ceva. Dar eu nu pot sta mai mult de cateva ore fara sa il vad, cum nici el nu poate. Suntem atat de asemanatori si totusi atat de diferiti. E… diferita relatia noastra. Nici un secret, nimic ascuns. Avem incredere unul in celalalt, ne spunem parerile deschis. Mereu avem subiect de discutie. Niciodata nu ne plictisim impreuna.

Avem si ocupatii… comune. E o placere sa stau langa el, sa ii aud inima batand la miezul noptii cand ma trage la pieptul lui. E cel mai frumos sunet pe care il pot auzi. El e ca aerul pentru mine. Cateva ore in lipsa lui si grijile ma apuca imediat.

-Si eu te iubesc! I-am soptit, cand ii sarutam gatul. M-am indepartat de el putin, pentru a ajunge la dressing. Stiam ca am multe haine, pentru ca dormeam din cand in cand la el. Nu era cea mai mare placere sa ma duc acasa unde ma astepta o curva uitandu-se la telenovele sau sa aud gemetele pe care i le provoca tata noaptea. La inceput, Sasuke statea la mine, dar dupa ce tata a jenit cu “mama vitrega perfecta” am stat o noapte intreaga in care a trebuit sa dormim cu usa deschisa, pentru ca tata era obsedat, iar gemetele ei se auzeau tare si am decis sa dorm eu la el. Era mai convenabil pentru amandoi. Desi tatei nu ii prea convenea acest lucru, ii spuneam ca nu pot sa dorm daca Sasuke nu e langa mine. Si normal ca a acceptat, mai ales cand Itachi a promis ca va verifica daca suntem cuminti, avand camera vizavi. Bine-nteles ca nu se tinea de promisiune, pentru ca el oricum e prea ocupat cu Maya noaptea ca sa ne auda pe noi. Profitam cat puteam…

Am ales o rochita alba, cu modele florale negre, fara bretele. Sub sani avea o banda, nu foarte stransa, dar care punea in evidenta formele. Era pana deasupra genunchilor, stramta, astfel nefiind in pericol. Am adaugat la tinuta mea o gentuta plic si o pereche de pantofi negri. M-am privit in oglinda. Rochita dadea un aer serios, iar parul rebel unul liber. Imi placea, pentru ca lasa la vedere tatoajele mele. Aveam pe umarul drept – trei fluturi, preferatii mamei – , pe bratul stang, un vrej ca de trandafir, cu spini si un cap de mort. Pe talie pana sub sanul drept, desi acum nu se vedea, aveam trandafiri. Am simtit doua brate puternice imbratisandu-mi bazinul de la spate, apoi niste buze moi, fine, sarutandu-ma pe gat.

-Esti minunata, ca intotdeauna! A zis, inca lipit de mine. Am intos capul, pupandu-l pe obraz. Auzind usa deschizandu-se rapid, ne-am intors capetele in acelasi timp. Tata statea sprijinit de tocul usii, zambind. Ne-a privit pozitia, incruntandu-se usor.

-Copii, v-am rugat sa va grabiti si voi stati de giugiuleli? Mi-am dat ochii peste cap la spusele lui, luandu-l pe brunetul meu de mana inaintand.

Scott Haruno, tatal meu, era brunet, cu cateva suvite rosii, care il faceau mai tanar. Asa se nascuse, cu ele, nu era vopsea sau altceva. Nu ii dadeai mai mult de 25 de ani, desi avea 39. Era imbracat complet negru, ochii lui verzi fiind doua pietre stralucitoare. A luat-o inainte, coborand scarile cu gratie, ca de obicei. In living ne asteptau toti, inclusiv Minato cu Naruto si Yura. Minato era un blond cu ochi albastrii, ce ai fi zis usor ca e frate cu baiatul lui, Naruto. Erau aproape identici. Atat Minato cat si Yura, un brunet cu ochii negri, aveau 40 de ani. Nu le dadeai mai mult de 25, la fel ca tata.

-Ghici ce faceau astia doi! A spus tata, aratand spre mine si Sasuke. Mi-am dat ochii peste cap. Dar nu a mai asteptat un raspuns, a zis direct. Astia doi se giugiuleau si noi ii asteptam aici de zece minute! M-am dus la Naruto si l-am sarutat pe ambi obraji.

-Frate, m-ati abandonat la ananghie! S-a plans blondul mai tanar, facand o fata dezamagita. Sasuke a dat mana cu el, razand usor.

-Asta e, omule. Tu ce ai mai facut, inafara ca ai stat la Neji ataaaata timp, fara sa ne vedem o saptamana intreaga?!

-Pai am cunoscut-o pe Tenten, prietena lui, e de treaba, apoi am stat la plaja nonstop, de vorba cu Hinata, cat timp var-su era ocupat cu gacica-sa. Deci pur si simplu am zis ca vomit cand i-am gasit peste masa de la bucatarie. Bine, Tenten era pe masa, iar Neji se pregatea sa se arunce peste ea. Nu am mai mancat cu pofta de cateva zile! S-a plans, starnindu-mi rasul, incepartandu-ne de parinti. A soptit partea cu Neji si Tenten, ar fi fost ciudat sa vorbeasca asa de fata cu tatii nostri.

-Dar Naruto, o cunoastem pe Tenten din generala! Am zis, accentuand fiecare cuvant. Si-a dat ochii peste cap.

-Da, insa atunci nu era prietena lui Neji. E atat de diferita fata de atunci. Timida care se inrosa la orice baiat vorbea cu ea, acum mai avea putin si se culca cu “bro N” pe plaja. Sti ce aiurea este pentru mine? Am mers acolo sa scap de beleaua cu cuplurile si dau de unul obsedat.

De cand Ryna plecase cu Kiba in America, nu mai suporta nici un cuplu. De aceea ne vedeam mai rar, doar seara in cluburi unde se imbata manga si facea scandal de cele mai multe ori. Dar acum nu mai parea deranjat. Am evitat sa il intreb, imi placea cand se simtea bine in compania noastra.

Ryna era o satena cu ochii albastri, obsedata de propiai persoana. Fusese cu Naruto doar pentru ca el o venera, nu o iubea. Ultima data o vazusem intrand in club cu Kiba de mana….


~~~###***FlashBack***###~~~


Stateam la masa in club cu Sasuke, vorbind si razand, privindu-ne prietenii dansand. La cateva scaune de noi, Naruto isi astepta iubita nerabdator. Astazi implineau un an intreg, iar el era tare agitat. Ii cumparase un lantisor din perle veritabile. Le vazusem si eu, erau superbe, dar nu erau genul meu, asa ca nu imi placeau atat de mult incat sa imi cumpar si eu. L-am sarutat pe brunetul meu, pentru ca imi facuse al nu stiu catelea compliment in acea seara. Am intepenit amandoi cand am auzit un pahar spargandu-se. Imediat am sarit in picioare, tinandu-l pe Naruto sa nu sara peste masa. Am privit in directia in care se holba si am ramas pur si simplu cu gura cascata.

Ryna intrase de mana cu Kiba, iar acum se sarutau in public, ceea ce cu Naruto nu se intampla prea des. Am marait, facandu-l pe brunetul meu sa ma priveasca incurcat. I-am facut semn spre intrare unde erau cei doi. A inghetat pentru cateva minute, timp in care eu vroiam sa o iau la palme pe “Rei”, cum era cunoscuta satena. Dar nu am facut nimic, pentruc a ma traznise alta idee. I-am dat drumul blondului, mergand la DJ si rugandu-l sa bage ceva lent. Asa a facut. Pusese Jason Walker melodia Down, de pe fundalul sonor al serialului “Jurnalele Vampirilor”. Apoi am fugit inapoi la Naruto spunandu-I ce sa faca.

-Fi atent la mine: Te duci, o inviti la dans. Daca nu vrea spui ca te-a trimis Kiba, ca el nu poate fiindca are o durere mare de burta la toaleta si nu poate iesi prea curand. Ceri o explicatie, iar daca ti se va parea logic comportamentul ei si motivul, vei mai dansa o melodie cu ea, daca nu, pleci cat de repede de acolo. Vom fi in spatele tau, fratioare! Ai inteles? El doar aproba din cap, plecand spre ex-a lui. L-am luat pe Sasuke de mana, pergand pe ringul de dans. Ma privea ciudat, inca incruntat.

-Ce ai de gand sa faci?

-Vreau sa vad daca tipa chiar merita osteneala lui Naruto, o bat fie ca “da”, fie ca “nu”. Am ridicat din umeri, pupandu-I gatul. A chicotit, ridicandu-mi capul cu un deget, sarutandu-ma pe buze. Nimic inflamabil, doar pupic special. Dupa ce ne-am despartit, mi-am pus capul pe piptul sau, strangandu-I talia si totu-si avad o vedere foarte buna la ceea ce facea Naruto. Parea… chinuit. O tine slab de mijloc pe “Rei”, vorbind. Ea era nepasatoare, abea raspunzand la ce spunea blondul. L-am putut observa pe el dandu-I drumul si parasind ringul. M-am uitat la Sasuke, indemnandu-l sa se duca la el. A aprobat din cap, sarutandu-mi fruntea, apoi plecand. Eu am mai stat putin nemiscata, apoi m-am apropiat de de Ryna. Am facut o fata dezamagita.

-Putem vorbi, te rog? Am nevoie de cineva cu care sa vorbesc, iar pe tine te consider o prietena buna. Am zis, cand ajunsesem in fata ei. S-a uitat la mine compromitator, aporband din cap, luandu-ma dupa umeri, “consoland”.

Am mers undeva in partea din spate a clubului, unde erau cativa retardati pe care nu ii suportam. M-am departat putin de “prietena” mea, cat sa nu ma vada. Am zambit spre cei 4, care au ranjit. Au uitat cand i-am rupt mana sefului lor?!

-Hei, baieti, puteti sa plecati, va rog? Cat timp sunt aici cu “prietena” mea vreau sa fim singure. S-au apropiat de noi, iar cand m-au recunoscut au inghitit usor in sec, facand cu mana ca pleaca. I-am facut semn lui Rei sa vina intr-un colt mai intunecat, ferit de ochii lumii.

-Sakura, ce s-a intamplat? M-a intrebat cu ochii nerabdatori. Am zambit amar spre ea.

-Am auzit in club ca vrea cineva sa te bata. Am mintit-o, privind “precaut” prin parti, desi stiam ca nu era nimeni acolo. Nu erau atat de nebuni. A inghitit in sec, venind mai aproape de mine.

-Cine si… de ce? a zis,, vocea tremurandu-i. Am ranjit, prinzand-o de par.

-Eu! Pentru ca Naruto iti cumparase un colier de perle veritabile pe care daduse o avere. Vroia sa ti-l dea in seara asta, cand faceati un an intreg de cand sunteti impreuna. Si tu vi cu Kiba de mana, sarutandu-te in public, ceea ce cu Naruto nu se prea intampla. Fata tu gandesti?! Am zis, enervata, aplecand-o de la spate. Inainte sa ii fac ceva, am asteptat raspunsul ei.

-M-am despartit de Naruto acum cateva ore, cand i-am trimis email-ul! A plans ea. Imi venea sa rad.

-Fata esti mai proasta decat te credeam! Naruto nu are email. Crede ca sunt niste prosti! Cu aceste cuvinde i-am dat un genunchi in burta, lasand-o incostienta. Si am plecat. M-ai aveam o tura si cu Kiba, pe care l-am gasit stand de vorba cu iubitul meu si blondul. Mi-am aranjat rochita, sa nu para ca vin de la o “bataie” care nici ciufuleala usoara nu a fost. Mi-am luat printul de dupa gat, facandu-I cu ochiu, semn ca am terminat. A ranjit, sarutandu-ma pe obraz.

-Hei, Kiba, putem vorbi intre 4 ochi? M-a rugat Rei sa iti spun ceva. Am zis, simtind cum Sasuke tresare, o data cu Naruto. Satenul a aprobat din cap mergand mai departe. M-am sprijinit de bar.

-Fi atent la mine: daca te mai prind cu Rei aici, iti jur ca fac in asa fel incat sa dea magazinul tau faliment. Uite astea – i-am intins doua bilete de avion, spre America – plecati maine dimineata, dar nu va mai intoarceti. Nu ma intereseaza ce vor spune parintii vostri. Daca ramaneti aici, Naruto va suferi, iar daca Naruto sufera, eu sunt deprimata. Vrei sa fiu deprimata? Am zis, privindu-l urat. A dezaprobat din cap, luand biletele. Ai pasaport facut? – a dat din cap “da” – Cand ramaneti fara bani, atata timp cat nu va luati o slujba de vara macar daca pentru mai mult nu merge, ma suni. Ai numarul meu. Vezi ca Rei e inconstienta in spatele clubului. Daca spuneti cuiva ca eu v-am trimis acolo, am grija sa muriti de foame. Am amenintat, ridicandu-ma de langa bar, plecand zambareata la iubitul meu.

In acea seara tot ce am facut a fost sa il ducem pe blond acasa, apoi sa ne culcam, pentru ca a doua zi trebuia sa ma intalnesc cu tatal meu la un restaurant.


~~~###***END FlashBack***###~~~


M-am trezit pe locul din dreapta a soferului, in niste strigate aproape disperate.

-Ce e, Naruto?! Am spus exasperata. S-a uitat confuz la mine.

-Te strig de ceva vreme! S-a plans, incruntat.

-Asta pentru ca nu vroiam sa iti raspund! Am zis ofticata. Sasuke a ras putin, fiind atent la drum.

-Ai auzit macar o boaba din ceea ce a zis Scott? M-a intrebat brunetul, punandu-mi mana pe picior. Usor rusinata, am dat negativ din cap. A ras cu pofta.

-Sti, schimbatorul de viteze e intre scaune, nu pe piciorul meu… l-am tachinat eu ranjind. Mi-a raspuns cu un zambet pervers, pe care puteam spune ca il iubesc.

-Ce ati spus copii? Nu v-am auzit! Sa dea cineva muzica mai incet ca ma doare capul! S-a plans tata, facandu-ma sa constientizez ca vorbeam de fata cu parintii nostri despre asemenea lucruri. M-am uitat speriata pe bancheta din spate. Acolo erau doar Naruto, Scott si Yura. Minato a preferat sa meraga cu masina lui.

-Nu am zis nimic, tata. Cantam! M-am scuzat, facandu-l pe brunetul meu sa rada infundat. Am dat radioul mai incet, unde se auzea o melodie panarama rau de tot, a unei parasute, numita “Lollipop”. Nu puteam sa cred ca am zis ca eu, cea care uraste aceasta melodie, cantam despre acadele. M-am afundat in scaun, sperand sa nu observe tata eroarea. Si nu a bagat deseama.

-Unde mergem mai exact? Am soptit spre brunet, care a ranjit.

-Ce-mi dai daca iti spun? A zis, jucand murdar. L-am lovit jucaus in umar, murmurand un “Santajistu-le!” si totusi cand am ajuns la un semafor pe rosu l-am sarutat, nu doar pentru ca imi doream sa stiu unde o sa ajungem ci si pentru ca facuse fata chinuita si nu puteam sa ii rezist. Dar cand Yura si-a dres glasul m-am retras, cu o privire ce cerea scuze. El doar a ranjit, accelerand.

-Mergem la casa unui alt afacerist inrait. Si-a dat iubi’ ochii peste cap, ignorand chitotelile din spate, ale lui Naruto, pentruc a fusesem intrerupti.

-Bro, ce ziceai ca mai face Hinata? Nu am mai vazut-o de cateva saptamani! M-am intors spre blond, intrand in vorba cu el, sa nu mai rada. A stat o clipa sa se gandeasca, probabil punand cap la cap intamplarile cu ea.

-Hinata e indragostita rau de tot. Daca nu s-a impiedicat toata saptamana nu s-a impiedicat de loc. Si cand facea cafeaua dimineata punea sare in loc de zahara. Sti ce gust are cafeaua cu sare?! E oribil. Si –sa bronzat atat de mult incat era rosie complet pe fata. Cand stateam langa ea, puteam spune ca arde soarele mai tare!

M-am strambat. Hinata era una dintre fetele ascultatoare, care mersese intr-un club doar de cateva ori si atunci a stat teapana langa varsu’. E bruneta, cu parul lung, de obicei lasat pe spate. Ochii sai sticlosi au atras multi barbati, pe care i-a indepartat cu cateva vorbe. Niciodata nu am surprins-o vorbind urat. Corpul ei e ca de fotomodel. E o atractie mare pe plaja, dar ea nu e interesata de vre-un baiat cred ca din clasa a 6-a.

-Cand a zis ca mai trece pe aici de la Constanta? Il intreb pe blond, sperand ca poate o pot face si pe ea mai rebela. Var’su incearca asta de cativa ani…

-Zilele astea. A promis ca te va suna curand. Spusese zambind. Ma incrunt, dar aprob din cap, intorcandu-mi privirea pe parpriz. Telefonul meu era acasa, descarcat, pentru ca noaptea trecuta dormisem acasa si aveam nevoie de castile sale. Asa ca dupa ore intreci de ascultat rock zgomotos, la maxim, sperand sa acopere unele sunete, am reusit si eu sa adorm dimineata. Vazandu-mi nesiguranta pe chip, Sasuke intervine, incurcat.

-Dar mobilul tau nu e acasa? Eu aprob din cap, ganditoare. Sper sa nu faca la fel ca data trecuta, sa caute in tot orasul, numa’ acasa la brunet sau la mine nu…

-Sasuke, fa aici dreapta! Indeamna Yura, aratand spre o straduta mica, ingusta si prafuita. Oamenii astia nu au auzit de asfaltare?! M-am uitat crucis la drumul plin de gropi. Pfff, daca masina va patii ceva, unul din barbatii din ea sigur se vor enerva rau.

-Yura, esti sigur ca pe aici trebuie sa mergem? Adica, serios, ma duce cu gandul la o casa de cersetori cand vad asemenea drum! A bombanit Naruto, uitandu-se la gropi mai ceva ca la masini straine. L-am aprobat pe fratiorul nostru mai mic, desi e cel mai mare, iar tata s-a incruntat.

-Copii, voi ati auzit de aparente? Drumul asta este asa facut intentiona. Vorbim aici de Jiaraiya Namikaze, nu de orice om de afaceri. Stiti cata presa e pe urmele lui?

Noi trei am ridicat din umeri nepasatori. Cui ii pasa?! Mie nu, cu siguranta.

Masina se zgaltaia in toate directiile, aproape facandu-ma sa vomit. Am bombanit, facandu-l pe brunetul meu sa rada.


Sper ca v-a placut...! si scuzati greselile de tastare, dar chiar nu le vad :|
Next-ul vine in functie de timp si idei, de starea me sufleteasca, pentru ca Sakura este fericita deocamdata. As strica tot daca as fi intr-o dispozitie rea si as schimba-o pe Saku :|

Poze:

A. Personaje:
1) Sakura - http://i124.photobucket.com/albums/p7/Ri...Tattoo.jpg
2) Sasuke - http://api.ning.com/files/wqwYJ7JEqJmckn...irei18.jpg
3) Naruto - http://a787.ac-images.myspacecdn.com/ima...f85d6a.jpg
4) Scott - http://3.bp.blogspot.com/_x3UBve_gte0/TE...lGoten.png
5) Yura - http://i971.photobucket.com/albums/ae199...ns_369.jpg
6) Minato - http://api.ning.com/files/ra9zDzxC7jPddV...610768.jpg (ignorati cicatricea :D )
7) Tsunade - http://th01.deviantart.com/fs8/300W/i/20...deedge.jpg

si rochia pe care o purta Sakura: http://www.starshiners.ro/util/thumb.png...k_valign=2
Uh.. vad ca ai numai un comentariu. Sa vin si eu.
Asa. Mi-a placut ideea foarte mult. Adica sincer, nu cred ca am mai vazut vreun fic care sa se bazeze pe o tema ca asta.
Bun, deci imi place ca n-ai inceput cum incep toti deobicei. Cu o zi frumoasa de vara.. sau mai stiu eu ce anotimp. Umm.. poate unii o sa-ti zica (,) ca ai prea mult dialog, insa mie mi se pare ca nu e chiar asa de mult. In cantitati bune. ^^
Naratiune ai avut, iar descriere la fel, insa mai mult a vestimentatiei [ unde ai descris hainele Sakurei ]. In fine.. ramane loc de si mai bine. Pot sa zic ca imi place si descrierea la fel de mult ca celalalte. ^^
Asa. Astept nextul cat mai repede.
Multa bafta si multa, multa inspiratie in continuare. ^^ >:D<
:bye:
Multumesc inca o data de comentarii si scuze pentru intarziere. de asemenea, sper sa puteti ignora greselile de tastare, ar asa cum am mai spus, nu le mai vad.

Capitolul 2

Stateam si ma holbam ca apucata al casa din fata mea. Melodia celor de la Black Eyed Peas, Imma Be, rasuna ca intr-un club, de la singura fereastra deschisa. Inconstient am inceput sa dau din picior. Imi placea cantecul, nu aveam ce spune. Dar deodata s-a oprit brusc, cazand de la geam o chestiusa mica, care l-am presupus MP3 sau MP4. Un cap rosu a iesit la iveala, cu nasul incretit de parca ceva mirosea urat. Numai noi cei tineri am vazut asta. Se pare ca pe cei mai invarsta nu ii atragea muzica. Ei deja batusera la usa. Mergem langa ei, iar o domnisoara imbracata intr-o rochita neagra cu volanas alb ne-a invitat inauntru. Era bruneta, cu ochii verzi albastrui. Parul ii ajungea pana la talie si era drept. Avea un breton care o data probabil fusese tuns in “V”, iar acum era aproximativ drept. Formele bogate erau evidentiate de rochia de “ajutor in casa”, asa cum numeam eu fetele care lucrau ca servitoare pe care le lasam mai mult sa se plimbe pe veranda. Coborand scarile, o tanara care am presupus-o de varsta mea sau mai mica a inceput sa tipe.

- Tata! Am nevoie de un alt MP4! Ne-a ignorat total, mergand direct spre o camera pe care am presupus-o un birou. Apoi tanara a inceput iar sa strige. Gaara! Unde dracu’ umbli?! Am tresarit o data cu cei doi baieti de langa mine. Gaara?! Credeam ca e plecat in Germania.
Fata care strigase era roscata, cu ochii verzi, care aratau de parca isi pusese lentile si corp frumos. Dar rochia de pe ea imi intorcea stomacul pe dos. Era roz, mini, cu bretele subtiri, arginti. La talie avea prinsa o bucata de material de aceeasi culoare cu bretelele. Modelul rochiei era frumos, dar ma enerva la culme culoare. Defila desculta din camera in camera pana a gasit ceea ce cauta.

Gaara era un bun prieten. Fusese cu TenTen pana cand s-au despartit pentru ca nu mai simteau nimic reciproc. Au decis sa ramana prieteni. El era roscat aprins, tot cu ochii verzi.

- Va rog sa o scuzati pe domnisoara Tayuya, nu e in toane bune in aceasta dupa-amiaza. Soptise fata care ne poftise inauntru. De undeva din spatele scarilor a aparut un baiat cu par saten deschis de la soare si ochii caprui. Parea tanar, dar burta sa imi dadea de intels ca nu mananca numai trei mese pezi. A parut usor surprins sa ne vada, dar apoi a zambit si a venit direct la mine.

-Cu cine am onoarea?! Soptise, inainte de a-mi lua mana si de a mi-o saruta. Se aplecase usor si nu mi-a scapat ca isi zgaia ochii in decolteul meu. Stand foarte aproape de brunetul meu l-am putut simti cum incerca sa diminueze un marait in piept. L-am privit cu coada ochiului, ranjind usor. Am strans mai tare poseta in mana, apoi… i-am fript un plic in moaca satenului de s-a departat cativa centimetri in spate.

-Pervers nenorocit! Am tipat lipindu-ma de Sasuke, care mi-a strans talia de la spate. Naruto incerca sa se abtina sa nu rada, dar nu i-a reusit. A inceput sa hohoteasca ca nebunul.

Tata s-a intos mirat spre mine, apoi l-a privit pe individ. Dar nimeni nu a apucat sa spuna nimic, pentru ca Tayuya, cum a spus fata politicoasa, a venit si l-a prins pe tip de ureche tragandu-l dupa ea pe scari in sus, murmurand un “Scuze!” fugar. Deci pana la urma de vazuse. Astea sunt semna ale unei educatii esuate. As fi vrut sa ma duc dupa ei, sa ii pun putin la punct, pentru ca ma simteam foarte aiurea sa fiu ignorata. Poate pentru ca ma obijnuisem sa am toata atentia asupra mea… atentie atrasa prin comportament adecvat si limbaj educat.

Acum nu mai conta, pentru ca Gaara isi facu aparitia de undeva de afara. S-a uitat la noi putin surprins, apoi zambi. I-am zambit si noi, usor incurcati, pentru stiam altceva despre el. Bine inteles ca nu am stat degeaba. Ma duc si il sarut pe obraz, urmata de Sasuke si Naruto care vin sa dea mana cu roscatul.

-Frate, credeam ca esti plecat! Incepe blondul sa il ia la intrebari imediat ce palmele lor s-au atins. Gaara paru retinut cu intrebarea pusa, dar cand raspunse… am inteles de ce…

-A trebuit sa o aduc pe sora-mea din Germania, fugise cu un handicapat. Ofta exasperat, apoi se intoarse spre tatii nostri.

-Tata va veni imediat, va rog luati loc. A aratat spre canapea si spre folotiile din living. Mia, serveste domnii cu ce doresc dansii. Baieti, hai sa va fac cunostinta cu…

Dar l-am oprit, cu un tusit fortat, sa atrag atentia ca eu eram fata. Ma enervam cand oamenii foloseau “baieti”, in momentele in care eram si eu pe acolo. El reformula amuzant:

- Baieti si Sakura, hai sa va fac cunostinta cu sora-mea aia mai mica. A ras roscatul mergand in sus pe scari. L-am prins pe Sasuke de mana, razand usor, luandu-ne dupa “ghid”.

Casa era aranjata foarte frumos, cu bun gust. Living-ul era tot alb, cu tablouri ce dadeau putina culoare admosferei. Scarile erau imbracate in gresie, balustrata facuta din plastic ce imita perfect sticla transparenta, iar pe peretele de sub acesta erau “gauri” frumos decupate in zid, in care se aflau fel si fel de ornamente alese, asezate cu o precizie extraordinara. Doua canapele albe, asezate intr-un unghi drept, in jurul unei masute de sticla neagra, te pofteau sa stai la discutii sau pur si simplu sa bei o cafea in ambientul provocat de culorile pastelate. Covorul crem de sub masuta era foarte pufos, ca o blana de iepuras.

Holul imbracat in aceleas nuante pastelate era foarte bine luminat, iar tabloasele colorate dintre usi dadeau un contrast vesel, dar foarte linistit. Noi am mers pana la ultima usa a etajului intai, de unde se auzea o zarva uriasa. Numai tipete…

-Ai promis ca cel putin o saptamana nu te dai la fete! Striga o voce feminina, care mi se parea foarte enervata.
Iar raspunsul ii venii imediat, la fel de tare si raspicat. Baiatul ii explica foarte dataliat cum nu a putut rezista, facand o descriere amanuntita a corpului meu. Sasuke incepuse sa tremure nervos, strangandu-mi mana puternic, dar tot odata destul de grijuliu, cat sa nu mi-o rupa. Mi-a dat drumul si exact ceea ce ma speria s-a intamplat. A deschis usa mult prea zgomotos, aproape scotand-o din balamale. Ma asteptam ca in cateva minute sa ii vedem pe Scott, Yura sau Minato pe langa noi, sa vada ce s-a intamplat.

S-a dus glont la satenul cu ochii caprui, prinzandu-l de bluza cu o mana, ridicandu-l usor in sus, mai nervos decat ma asteptam vreodata sa il vad. Parca am zburat spre el, imbratisandu-l de la spate si rugandu-l sa se calmeze. Respira greu, avea muschii incordati si aproape ca il facea bucatele pe tip. I-a dat drumul, intorcandu-se, sa ma sarute. Normal ca nu am refuzat, punandu-mi palmele in parul lui catifelat. Pentru prima oara ma bucuram de efectul pe care il aveam asupra lui, la fel de puternic ca cel pe care il avea el asupra mea. Mainile inca ii tremurau nervoase, insa nu destul de puternic cat sa ma ingrijorez. Dar nu dura prea mult, pentru ca Naruto a inceput iar sa hohoteasca.

-Frate, sa-ti fi vazut fata! A putut sa zica blondul, tinandu-se de burta. Brunetul meu a mormait inca lipit de mine, strangandu-ma mai tare la pieptul lui. Gaara isi ceru scuze, simtindu-se vinovat de ceea ce gasisem si auzisem.

-De fapt, nu cred ca tu trebuie sa iti ceri scuze. Oricum, cred ca ma duc sa vorbesc cu tata, mergem mai repede acasa. Deja m-am plictisit… am spus, prinzandu-mi ingerul de mana, sprijinindu-ma de el, usor incruntata. Dar Sasuke imi aminti ca trebuia sa verific teritoriul de acasa, pentru ca o lasasem pe Tsunade doar cu trei menajere si doi bodyguarzi la intrare pe proprietate. Si imediat ce am sunat-o pe Lissa, cea mai ascultatoare fata “de ajutor” pe care o intalnisem vreodata, aflasem ca Tsunade imi umblase iar in dormitor si il intorsese pe dos. Am strans din dinti sa nu tip. I-am inmanat mobilul iubitului meu, nefiind atenta la discutia dintre Naruto si Gaara acum in desfasurare.

Tsunade era mama mea vitrega, care era cu cateva saptamani mai mare ca mine. Nu ma intelegeam deloc bine cu ea, dar pastram aparentele de dragul tatei care se descarca noaptea cu javra asta. O uram atat de tare… Se juca cu familia noastra, de parca ar fi fost ea cea care o creease, de parca ar fi avut vre-un drept la tot ceea ce era trecut pe numele Haruno. Ce mai mult ma deranja ca il mintea pe Scott in cel mai josnic mod posibil. Cand tata era plecat, aducea tot felul de necunoscuti in casa, culcandu-se cu ei. Cativa incercau si cu mine, dar cand aparea Sasuke de pe cine stie unde intrebau unde este baia. Nu ii spuneam nimic tatei, pentru ca daca vroia sa afle asa ceva, nu era greu. Plus ca probabil ar fi fost devastat si nu imi permit “luxul” de al vedea iar stand langa canapea, cu paharul de wiski varsat pe masa, plangand…

-Acum chiar trebuie sa plecam. Tsunade a umblat prin lucrurile mele, iar. Dar inainte de asta, Gaara, unde e Temari? Auzisem undeva din spatele nostru “Si ce putea sa gaseasca, vibratoare?” dar am sperat sa nu auda si ceilalti, pentru ca daca se intampla asa, nu mai aveam cum sa il calmez pe brunet.

-Oh, e cu Shikamaru in oras. Vor sa mearga in club in seara asta. Cel obijnuit. Poate ne vedem…

-Scuze, dar nu am chef azi. Vreau sa petrec mai mult timp cu iubitul meu, pentru ca ultimele doua noti am stat acasa. Si o sti pe Tsunade… i-am taiat-o, ranjind. M-am uitat la Sasuke, sa ii vad reactia. Ranji scurt, cu o stralucire obraznica in ochi.

-Neah… vin eu azi! Sa vezi distractie. Poate vin si ceilalti! Naruto si Gaara au inceput sa faca planuri, timp in care eu imi sarutam ingerul. Ii ignoram pe cei doi buclucasi, iesind din acel dormitor pe care nu il vazusem prea bine. In cateva momente eram jos, langa toti tatii de acolo.

-Buna ziua, Sakura Haruno! M-am prezentat spre un domn inalt cu par lung si alb. Era imbracat la costum, zambind prieteneste. Mi-a luat mana si a sarutat-o. Prietenii mei s-au prezentat si ei, dar au fost ignorati total.

-Incantat, domnisoara Haruno! Tatal dumneavostra avea dreptate, sunteti incanatatoare!

-Oh, mereu exagereaza. Va rog, doar Sakura. “Domnisoara” Haruno ma face sa par snoaba! Zambesc fortat. Inca un ticolos care se holba in decolteul meu. Sasuke imi strangea mai tare talia, semn sa imi incep actoria. Tati, a sunat Lissa, ma roaga sa merg repede acasa. S-a spart o vaza a mamei in camera mea si nu stiu ce sa faca, pentru ca nu au voie acolo. Tsunade a cautat un… dermatograf si a dar din gresala peste masa. Am ridicat din umeri, destul de indignata, ca apoi sa fac o pivire melancolica, prefacandu-ma ca imi amintesc cum mamaisi cumpara tot felul de vase ciudate. De fapt, asta nu era prefacatorie.
-Bine scumpete, i-ai pe baieti cu tine si… aveti grija pe drum.

L-am sarutat pe Yura pe obrazul drept, pe Minato pe cel stang, iar pe tata pe amandoi. Apoi m-am dus la Gaara saratandu-I obrajii razand de o gluma a lui Naruto, apoi i-am spus ca maine ne vedem cu gasca. L-am salutat si pe Jiraiya iesind pe usa din fata insotita de Naruto si Sasuke. In masina, Naruto deja foarte incurcat incepu sa vorbeasca:

-Saku, pana la urma ce a facut Tsunade, a spart vaza sau ti-a umblat prin lucruri?

-Mi-a umblat prin lucruri, dar daca ii spuneam asta tatei ar fi iesit rau.

-Sti, chiar nu te inteleg. Daca i-ai spune lui Scott tot ce sti despre Tsunade, ai scapa de ea odata pentru totdeauna. Dar am impresia ca tie iti place sa te certi cu ea, pentru ca nu scapi Doamne iarta-ma de stresul ala.

-Naruto, aici nu e vorba despre mine. Bine, e vorba si despre mine, dar ma gandesc mai mult la tata. Stiu ca nu o iubeste, dar gaseste o eliberare in ea care eu nu i-o pot oferi (si nici nu vreau sa i-o dau). Prefer sa sufar, cica, dar de fapt sunt in regula si sa il vad cat de cat fericit, decat sa fiu eu fericita iar el trist ca anul trecut. Plus ca daca ar tipa mai incet noaptea si nu mi-ar mai umbla prin lucruri nu m-ar deranja deloc. Dar cat timp dorm la mine acasa e cosmar. Si daca i-as spune ceva, ce ar suna mai normal?! “Tati, poti sa faci sex cu Tsunade in surdina?!” m-am lasat pagubasa, infundandu-ma in scaunul din dreapta soferului.

-Mda, ai dreptate. Sa nu mai spunem ca Scott crede ca tu habar nu ai ce inseamna sex. Inca are impresia ca esti usa de Biserica. De-ar sti el de cate ori ti-ai tras-o cu Sasuke…

-Blondule, deja discutia devine prea personala, nu crezi?! I-am taiat-o eu, dar se pare ca nu vroia sa inceteze.

-Nu, nu cred. Acum, serios poti numara pe degete de cate ori te-ai culcat cu Sasuke?!

-Auzi, nu mai bine mergi tu acasa cu pejosul ala nou? A intervenit Sasuke, amenintandu-l ca va merge cu propiile picioare pana acasa.

-Omule, acum inteleg de ce sunteti asa fericiti impreuna. Va aprindeti la fel de repede! A bombanit, apoi vorbind iar imediat ce mobilul ii sunase. Pronuntase numele Hinatei, apoi ceva despre seara asta si alte baliverne despre mine, dupa care mi-a intins mie telefonul.Am inceput sa vorbesc cu Hinata, care parea destul de nervoasa din motive destul de ciudate. Suparata ca eu nu merg in club?!

-Cum sa nu vi?! Haide! Te roooog! Stau si eu cateva zile in Bucuresti si tu vrei sa te culci cu Sasuke tocmai atunci?! Te rooog!! Abea ma scapi de Gaara!

Toate astea le tipase si era absolut imposibil sa nu le fi auzit si cei doi de langa mine. Am inceput toti trei sa radem, dar auzeam respiratia nervoasa a Hinatei prin telefon. Gaara se tine dupa ea de cand s-a despartit de Tenten, iar Hinata are grija sa il refuze ori de cate ori o intrea… orice. La orice intrebare ii raspunde un “NU!” categoric si spus in forta, iar perseverenta lui Gaara o innebuneste si de cele mai multe ori renunta la iesirile noastre in gasca, doar pentru ca nu suporta sa fie “agresata” de roscat. Acesta este si motivul pentru care sta lipita de Neji de la inceputul serii pana cand trebuie sa plecam acasa. Sau cel putin pana ce dispare Gaara din peisaj, ceea ce se intampla foarte rar. Gaara e un mare petrecaret si se evapora mai devreme de ora inchiderii clubului doar daca ii este rau, are intalnire sau probleme de familie.

-Pe motivul asta cearta-te cu Naruto, el a fost de acord sa iesiti in seara asta, in clubul obijnuit cu Gaara. Zic, inca chicotind, mai mult nervos.

-Sti ca nu pot sa ma cert cu Naruto niciodata…! S-a vaicarit de data asta soptind.

-De fapt, pune-o pe Tenten, e singura, inafara de mine, care se cearta cu Naruto cand are chef de distractie. Acum, daca ma scuzi, trebuie sa bat o blonda! Am zis, cand am vazut ca eram pe aleea casei mele. Zambesc si cobor din masina, aruncandu-I telefonul lui Naruto care inca hohotea. Fetele ce “ajutau” in casa vorbeau cu cei doi pasnici din fata portii. Ne-au salutat politicos, anuntandu-ma ca Tsunade vorbeste la telefon de cateva ore. Curtea era destul de aranjata, cu gazonul tuns, flori asezate in partile laterale ale cararii ce duce la usa din fata.

Cu pasi apasati am intrat in casa, iar din sufragerie se auzeau rasete si fel de fel de vorbe, unele porcoase iar altele incercand sa para ironice. Prima data am ignorat-o urcand direct in camera mea. Arata… deplorabil. Posterele mele cu trupele preferate erau rupte. Podeaua nu se mai vedea de la tonele de haine aruncare, iar dressing-ul era gol, pentru ca tot ce trebuia sa fie in el, era aruncat prin camera. Usa balconului, sparta, se legana in bataia usoara a vantului, iar draperiile fluturau innebunitor. Usa ce duce in baie era data de perete, fiind proptita in asa fel incat sa se vada ca se mai tine doar intr-o balama. Din prag puteam vedea chiuveta manjita cu oja, cada care dadea pe afara, fiind plina cu apa si cateva carti aruncate acolo. Lenjeria patului acoperea un mic raft, pe care erau cateva poze. Da, erau, pentru acum toate zaceau undeva pe langa noptiera, cu sticla ramei sparta. Le-am tidicat, punandu-le inapoi pe raft, apoi am fugit in baie sa opresc apa ce curgea pe langa cada. Cand m-am intors in dormitor, o sclipire neagra mi-a atras atentia. Ceea ce era pe birou a pus capac la toate.

-TSU.NA.DE! – tip, pe silabe, luand mica chestiuta, acum fara forma, in mana si aleragand pe scari in jos. Respiram greu, iar bratele imi tremurau violent, iar daca Sasuke nu era langa mine, tinandu-ma apasat de talie, saream la bataie.

-Scuza-ma, fata lui Scott vrea sa o ajut la teme! – baga o scuza celui sau celei cu care inca vorbea la telefon, punand receptorul la locul lui. Normal ca vorbea pe telefonul fix, doar nu vroia sa isi consume minutele, nu?!

-Inteleg ca ai o problema cu mine, asa cum am eu cu tine, dar ce rau ti-a facut MP4-ul meu?! Zic, incercand sa par rationala. Dar de unde, ca eu scoteam flacari pe nari.

-Ha? Adunatura aia de maruntisuri vechi de cativa ani? Am calcat pe el “accidental”. Mieuna, ridicand nevinovata din umeri. Am inchis ochii, strangand pumnii apasat. Un pocnet infundat se auzi din mana in care aveam resturile MP4-ului.

-Nici vorba sa mai poata fi reparat….! Il aud pe Naruto vorbind, de undeva din spatele meu. Ma uit enervata la Tsunade, care striga disperata dupa Lissa, sa ii aduca un pahar cu suc de portocale.

-Hei, vreti si voi? Ma intorc spre iubitul meu, apoi ma uit la Naruto. Dau amandoi din cap aprobator, apoi strig si eu dupa Lissa, sa nu aduca nimic, ca ma ocup eu. Intru in bucatarie, deschid frigiderul si scot sticla de suc, apoi iau 4 pahare in care torn lichidul delicios. Pun paharele pe o tava si merg in living. Toata lumea bea din paharul sau, numai Tsunade sta si se uita chioras la el.

-Ma otravesti?! striga ea dintr-o data, facandu-ma sa imi dau ochii peste cap plictisita. Ii iau paharul din mana si beau din el, apoi il dau inapoi.

-Multimita?! Ma uit la ea, care ranji rautacios si abea apoi am obseravat ca, la naiba, purta rochia mea rosie, cu banda aurie sub fund si bretele de asemenea. –Asta e a mea! Zic, aratand cu degetul spre ea.

-Chiar ma intrebam cand ai sa iti dai seama. Rade, ridicandu-se in picioare pentru a-mi arata mai bine rochia mea. Facu o pirueta. Cred ca mie imi sta mai bine! zise, ranjind. Mi-am pus o mana la frunte, semn de exasperare. Ma apropii de ea, o intorc cu spatele si ma uit la eticheta.

-Tsunade, da-o repede jos! Poti folosi baia publica! – spun, facand o fata speriata.

-Ce?! De ce?!

-Rochia a expirat! Zic iar si am vazut-o cum a inceput sa alerge in sus pe scari. Si cand te gandesti ca e a treia oara cand folosesc asta. Murmur, trantindu-ma pe canapea. Baia “publica” era fosta mea baie, la care renuntasem cand primisem dormitorul actual. Ii facusem cateva reparatii, avand grija ca doar cei ce ma cunosc destul de bine sa poata intra acolo fara accidente. Un tipat isteric vine de la etaj si ranjesc multumita. Sasuke ma intreaba ce i-am facut de data asta si ii explic despre vulcanul din clasa a saptea, care, in momentul in care exploda, improsca pe oricine si orice era in raza lui de atac cu un praf rosu ce imita lava.

In capul scarilor, apare o Tsunade intr-un halat din satin, rosie din cap pana in picioare. Parul ei odata blond, acum stralucea roscat, stand foarte ciudat, ridicat in sus, cu terminatiile firelor usor cenusi. Ridica mana, avand ceva patrat, destul de mare. Poza cu mama! Nu se putea lega de ceva atat de personal. Era o regula nescrisa. Stia ca ar merge mult prea departe daca s-ar lega de ceea ce apartinea mamei. Nu conta ce era acel ceva, nu avea voie sa se atinga de acele lucruri.

-Da-mi-o inapoi sau rosul va persista mai mult! Marai , ridicandu-ma in picioare.

-Vin-o si ia-o daca esti atat de tare!

Merg pana in susul scarilor, pe o parte bucurandu-ma ca nici Sasuke si nici Naruto nu intervenisera, exact cum le spuneam mereu, iar pe de alta parte spunegand de nervi. Tsunade nu avea voie sa puna mana pe ceva ce i-a apartinut mamei. Niciodata nu i-am permis sa faca asa ceva si nici de acum inainte nu ii voi permite. Este totusi vorba de mama mea, cea mai perfecta femeie pe care am intolnit-o vreodata. Ea, Kushina - mama lui Naruto – si Miko – mama lui Sasuke – cele care formasera cea mai mare companie anti-cancer din lume au fost singurele femei pe care le vedeam mereu dar mereu cu ochi indragostiti cand se uitau sa “sufletele lor pereche”.

Cand ajung in fata blondei, ea, ca o proasta ce e, arunca fotografia. M-am panicat, sarind in spate sa o prind. Si reusisem sa o iau in mana, dar apoi tot ce imi amintesc este o durere ingrozitoare la spate si strigate disperate.
Este un fic exceptional! Nu stiu ce sa spun abia astept sa mai citesc. Acum sunt ceva de genu'omg Tsunade sigur vrea sa`i faca rau cu orice pret lu' Sakura! And i know it' Haha.
Nu stiu ce sa mai spun. Spor cu acest fic si sa ai un mare succes in imaginatie si sa ai idei grozave ca pana acuma>:D<. Well anunta`ma cand apare nextul ca nu sunt mereu atenta la asta,haha.
^-^ Spor la scris. :3.
Hey! iata-ma si pe mine ajunsa aici la ficul tau!
pai, intr-adevar, nu mint ceilalti useri, chiar ai un fic frumos si original.
e interesanta ideea, imi place, n-am ce comenta.
descrierea e frumoasa :x si e multa
dialogul l-ai facut in asa fel incat sa nu ma plictiseasca, ma bucur
naratiunea e ok
actiunea n-ai grabit-o ai tras bine de haturi :))
ai un fic frumos si sper sa-l continui ^^
astept nextu draga

:bye:
Well my dear^^I'm here:x.Ceea ce m'a atras a fost titlul,chiar imi place^^.Doamne,ce lungi faci capitolele,asa te vreau^^.Dialogul nu e sec,este chiar foarte interesant.Descriere a sentimentelor ai cat cuprinde si naratiunea este ok.Greseli de astare n'am vazut,or fi...:|.Imi place ca nu grabesti acctiunea,totul este ok.Pai,ce sa mai zic....Chu&Gambate!Sa ma anunti cand pui next-ul^^.'!
Hei dragilor, multumesc foarte mult pentru comentarii!
Stiu ca am promis ca voi da comentarii inapoi, dar sunt disperata, pentru ca timpul abea imi permite sa scriu doua-trei pagini la calculator pe saptamana, iar acesta nu este sngurul meu fic :| Voi incerca totusi sa comentez in vacanta dintre semestre :D
Oricum, am adus nextul, e putin cam tras de par, stiu, dar sper sa va placa :D Scuzati greselile de tastare...

Capitolul 3:

Ah, ce ticait enervant. Nu vreau sa ma trezesc, inca imi e somn. Si lumina asta care imi vine in ochi e mult prea puternica. L-a naiba, sa opreasca cineva ceasul ala! Degeaba, oricat as incerca sa vorbesc, nu imi pot misca buzele. Firar sa fie de treaba. Sunetul nu se estompeaza nici macar putin. Iar lumina nu se misca din ochii mei nici o secunda.

Am intors capul intr-o parte si m-am simtit mai bine. Ploapele mi-au tresarit in sus, imediat ce mediul era potrivit. Am ridicat o mana, ce avea o culoare cam galbuie pentru placul meu si am dus-o la fata. Ce naiba?! Am fire bagate in nas?!

Le-am scos cu o miscare rapida, nepasandu-mi de riscurile la care ma supun. Puteam respira mai bine acum… Am inceput sa imi trosnesc degetele amortite, era un obicei destul de prostesc. O mana calda le prinse pe ale mele, lasandu-le in jos, iar eu abea acum observasem ca puteam sa privesc in toata incaperea, pentru ca lumina puternica si enervanta disparuse.

-Nu trebuia sa scoti alea! Ma atentiona o voce groasa, pe care nu o puteam recunoaste. Am privit persoana. Un barbat imbracat in alb complet, saten cu o noanta purpurie a ochilor.

-Nu ma intereseaza ce trebuia si ce nu trebuia sa fac. I-am raspuns, iar vocea mea mult prea ragusita imi rasuna in minte ca un ecou.

-M-ai speriat atat de tare! Nu mai urci pe scari cat timp Tsunade e in apropiere! Am auzit glasul iubitului meu, care imi tine mainile strans si imi puteam da seama ca si-ar fi dorit sa ma pot ridica sa il imbratisez. Si eu mi-as fi dorit. Statea asezat pe marginea patului alb, in mijlocul unei camere albe, cu mobilier alb. Pfff, ca sa vezi ca am ajuns si la spital.

-Si cand te gandesti ca nu am ajuns intr-un salon dupa ultimul meci la karate si ajung dupa o cazatura pe scari… murmur, incercand sa stau in capul oaselor, dar Sasuke m-a impins usor inapoi, zambind. Usa se deschide si pe ea intra tata, cu o fata de mort ambulant. M-a apucat rasul cand am vazut in ce fel arata. Isi ridicat capul usor spre mine si intr-o secunda era langa Sasuke.

-Tata, doar de curioasa, de cand nu ai mai dormit?! Si cata cafea ai baut? Sti ca nu iti face bine. ma rastesc, cand i-am vazut cearcanele sub ochi. Arata… mort de doua saptamani.

-De parca mi-ar arde de sanatatea mea cand singura-mi fiica imi e in spital! Mi-am dat ochii peste cap la spusele lui.

-Imi pare rau ca va deranjez, dar trebuie sa va dau asta. Imi intinse un plic, pe care l-am deschis usor nerabdatoare. Pe o coala impaturita frumos, plina cu fel si fel de tabele pe care le-am crezut rezultatele analizelor, scria mare “Sunteti insarcinata! Felicitari!” Mi-am dus automat mana la gura sa inhib tipatul de fericire si am simtit cu lacrimile imi acapareaza fata. Nepasandu-mi de junghiul din coloana am sarit in bratele iubitului meu ce nu intelegea nimic. Aveam un copilas in pantece! Un baiat sau o fetita avea sa creasca in burtica mea. Exact ceea ce vorbisem cu Sasuke in urma cu doua saptamani, cand i-am spus ca vreau un copil, iar el a fost mai mult decat incantat.

-Sunt insarcinata! I-am soptit la ureche, iar el a inghetat pentru cateva momente de soc. Apoi o mana a lui ma apuca de obraz, aducandu-mi fata langa a lui si ma saruta . Un zgomot imbufnat ne facu sa privim spre locul unde era tata. Disparuse. M-am aplecat usor in fata si l-am vazut pe jos, cu foaia in mana si ochii inchisi.

-A primit bine vestea… ridic din umeri deloc ingrijorata. Stiam ca va fi bine, nu avea motive sa faca scene…


****

-Avortezi! Spuse, a zecea oara persoana care nu credeam ca imi va cere vreodata asa ceva.

-Nici nu ma gandesc! E copilul meu, nu am de gand sa il omor cu buna stiita! Ii raspund enervata. Puiul crestea in mine de doua luni, aproape trei, nici vorba sa il omor.

-Nu ma intereseaza parerea ta. Pentru numele lui Dumnezeu, esti un copil! Un copil nu poate avea grija de alt copil! Ragni, strangand grilajul patului de spital. Am scos aerul din plamani cu un suerat.

-Din punc de vedere legal am voie sa fac orice vreau cu viata mea! Am 19 ani. Tu ai facut-o pe Chloe la 18 ani, asa ca nu face atata caz! Ii arunc in fata scoasa din sarite. Suera la fel de nervos ca mine.

-Pe atunci erau alte vremuri. Avortul de multe ori se platea cu puscaria si nici nu am stiut ca mama ta era insarcinata decat dupa 5 luni, cand burta deja ii crescuse. Fusesem plecat in Anglia o buna bucata de timp, asa ca nu mai cauta scuze in trecut.

-Foarte bine, dau motive din prezent. Tsunade e de varsta mea. Te culci cu ea in fiecare seara. Daca ea ramane insarcinata, o vei pune sa avorteze?! Il intrab, tremurand nervos.

-Mmn.. nu!

-Si atunci eu de ce ar trebui sa avortez?! Nu imi voi omori copilul pentru ca asa vrei tu. Dupa parerea mea am fost o adolescenta acceptabila. Nu urlam prin casa, nu ascultam muzica la maxim, nu ma incuiam in camera ca o emo screlozata, nu imi taiam venele, aveam note bune, ma tineam de cursuri, mergeam la Karate si faceam antrenamente sa ma descarc de nervi in cea mai mare parte a timpului pentru ca nu vroiam sa fac sou acasa. Merg la biserica in fiecare duminica si nu ma plang cand trebuie sa imi mananc legumele. Nu ti-am umplut capul cu griji legate de baieti, nu m-am batut cu prea multe fete la scoala eccetera. Iar acum, cand am cea mai mare nevoie de tine tu imi interzici sa imi pastrez copilul? Ei, sa te pun la curent: M-ai dezamagit mai rau ca niciodata!

Si cu ultimele cuvinte am alergat spre baia salonului, desculta pe gresia rece. Nu ma asteptam sa reactioneze atat de urat, niciodata nu am crezut ca v-a fi in stare sa imi ceara avort. Si ceea ce spusese inainte, ca aflase de sarcina mamei deabea dupa 5 luni… adica el vroia ca mama sa avorteze? Vroia sa o omoare pe Chloe? Ei bine, intr-o oarecare masura dorinta i s-a indeplinit. Chloe a murit lovita de masina, cand m-a impins pe mine de acolo. Si-a dat viata pentru mine si, la naiba, ca inca ma simt mai vinovata ca niciodata. Ea ar fi fost langa mine, m-ar fi sprijinit si mi-ar fi luat apararea in fata tatei. M-ar fi ajutat…

M-am ghemuit cu spatele lipit de cada. Lacrimile-mi siroiau pe obraji, aproape inecandu-ma in ele.

Pe Tsunade nu ar pune-o sa faca avort, pe mine de ce ma pune?! Lipsa celor mai importante femei din viata acum ma ardea mai rau ca niciodata. Sigur, blonda aia oxigenata era acasa pe post de mama, dar… pentru bani ar face orice, ceea ce inseamna ca va fi de acord cu tata. Si nu am de gand sa ma arunc in bratele ei. Nu mi-ar fi de nici un ajutor….

O singura sansa am… iar aceea cade, pentru ca mobilul meu e in salon, unde este si tata. Am oftat, cu un tremurat usor. Se face racoare aici...

Trei ciocanituri in usa m-au facut sa ridic instant capul. Sigur era tata, care inca vroia sa insiste cu avortul. Nici in ruptul capului nu voi face asa ceva!

-Iubit-o?! Te rog, doar imbraca-te. Nu vreau sa racesti, ai putea face rau copilului… Am auzit vocea ingerului meu si oricat mi-as fi dorit sa ii raspund afirmativ, nu puteam.

-Nu ies de aici cat timp Scott Haruno v-a fi prezent acolo! Strig, rugandu-ma sa inteleaga aluzia de al da afara pe tata.

-Iesi!
-Ce? Nici nu…
-Doar iesi afara. Nu am de gand sa ne certam, oricum as castiga. Iesi afara.


Si asta a fost marea lor discutie. Nimeni nu se putea pune cu Sasuke, nici macar tatal meu. I-am spus un “Usa e deschisa” iar el a intrat silentios si s-a pus in genunchi in fata mea.

-Puiule, sti ca nu va primi ceea ce isi doreste. Nu mai plange, totul va fi bine. ma imbratisa, sarutandu-mi fruntea.

-Nu, nu va fi. Cearta asta va dura pana unul din noi va ceda, iar eu nu am de gand sa avortez.

-De parca te-as lasa sa faci asa o prostie…

Murmura si eram sigura ca nu vroia sa aud asta, desi ma bucura enorm sa stiu ca el chiar isi doreste acest copil. Ma lua in brate, ducandu-ma pe patul spitalului si ma inveli mult prea bine. Apoi, se aseza langa mine, punand o mana peste burtica mea.

-Abea astept sa-mi tin fetita in brate… zise, sarutandu-ma pe frunte.

-Va fi baiat! Contraatac ranjind. Eu vreau baiat! Iar el imi spune in continuare ca va avea o fetita, dorindu-si sa poata lua masuri cand va avea primul prieten, primul sarut, cand va face dragoste prima data. Mi-am maginat pentru o clipa un trup micut, cu par scurt si negru ca taciunea si ochi verzi-zmarald. Sa o vad miscandu-si agitata mainile pentru a ajunge la jucaria atarnata, sa fiu acolo cand va spune primul cuvant, sa fotografiez primii pasi, sa ii ingrijesc prima rana si sa ii invit prietenii la o gustare.

As fi vrut sa il intreb daca tata a luat masuri cu primul meu prieten, dar probabil as fi deschis un subiect mai senseibil. Nu vroaim sa-l aduc in discutie pe Scott, pentru ca stiam ca acum probabil asculta la usa, asteptand sa zic ceva ce ar vrea sa auda. Dar… ah ce imi lipsesc mama si Chloe… amandoua ar fi fost de partea mea, stiam asta, pentru ca amandoua iubeau copiii. Iar apoi mi-a aparut in minte un baietel brunet cu ochii verzi jucandu-se cu o lopetica in cutia cu nisip, apoi ridicandu-se prafuit de jos si insfacand pistolul cu apa, udand tot ce ii iesa in cale. O imagine demna de fotografiat. Dar fie ca va fi fata, fie ca va fi baiat, indiferent de toate va fi copilul meu pe care il voi iubii neconditionat.

-Va fi baiat! Continui, inca cu gandul la micul meu print. Sasuke doar a chicotit, strangandu-ma mai tare la pieptul lui.

-De ce vrei baiat? Ma intreba, zambind, cu ochi usor melancolici.

-Pentru ca vreau sa vad cam cat de zbuciumat va fi cand va intalni o fata care sa ii placa, sa il trimit la supermarket sa cumpere portocale el sa vina cu banane. In plus, vreau sa semene cu tine! Ca reactie la spusele mele imi saruta crestetul capului, iar eu am inchis ochii mai mult decat multumita. Apoi, incetul cu incetul somnul puse stapanire pe corpul meu, intrand intr-o stare de inconstienta.


###


-Hei! De ce ai facut asta?! Striga cineva dupa o bufnitura infundata.

-Idiotule, o trezesti! Sopteste altcineva mult mai aproape de mine. Glasul gald ce imi facea inima sa tresara si atingerea usoara, mangaietoare de pe spatele meu ma facura sa zambesc si sa deschid ochii. Albul ce invaluia camera nu imi placea deloc. Am vazut-o pe Hinata stand pe canapea, tinandu-l pe Naruto de umar si tragandu-l langa ea sa stea linistit. Tenten se juca pe telefon, iar Neji o privea dragastos. Imi strang bratele pe corpul iubitului meu si ridic capul spre el. Zambii scurt si ma saruta apasat pe buze. Porni un ticait enervant, ce mi-am dat seama ca imita sunetele batailor inimii mele. NU m-am putut abtine si am inceput sa rad. M-am ridicat in sezut, tragand toata cablurile si aparatele la care eram conectata dupa mine. Le smulg enervata, nepasandu-mi ca perfuzia ar fi trebuit sa ramana nemiscata sau ca aparatul ce imi imita inima se oprise brusc.

-Nu cred ca trebuia sa faci asta… Zice Hinata venind langa mine sa ma imbratiseze. De pe hol se auzea o zarva extraordinara si multe strigate.

-Haide-ti oameni buni, ca pierdem pacienta! Se auzi, apoi usa salonului fu trantita de perete si intra vijelios un doctor insotit de tata, ce privea disperat spre mine si Hinata. Doua asistente intrara grabite cu un arsenal intreg, de la aparatura cu socuri elctrice pana la seringi. Hin’ se desprinse uimita de mine si se uita speriata la cei de langa usa. Doctorul rasufla usurat.

-Aparatura buna de nimic. Se strica tocmai cand te astepti mai putin. Imi pare rau domnisoarelor a fost alarma falsa… spuse spre asistente, care isi dadura exasperate ochii peste cap si iesira in liniste din salon. Apoi doctorul se apropie de mine si ma examina atent, palpandu-ma pe burta si privind niste analize.

-Pai se pare ca sunteti perfect sanatoasa, copilul e mai bine ca dumneavoastra. Totusi, v-as recomanda sa nu mai sariti de pe ultima treapta a scari. Indiferent ce trebuie sa prindeti! Zice medicul, privind zambind fotografia de pe noptiera pe care nu o vazusem pana atunci. Am clatinat nesigura din cap, pentru ca stiam ca Tsunade va profita de orice ocazie ca sa incerce sa imi strice pozele cu mama. Sasuke ma strange de mana, si m-am uitat la el. Parea ingrijorat, arunca priviri scurte spre Scott, apoi spre mine.

-Domnule doctor, va vom suna sa va anuntam cand programam avortul. Spune tata, cand aproape iesira din salon. Si eu, cat si iubitul meu am inghetat instant si ne-am uitat la cei doi barbati din usa.

-Imi pare rau, dar domnisoara e majora, nu o puteti obliga sa avorteze. Iubeam acest medic. Daca reusea sa il faca pe tata sa inteleaga ca eu nu renunt la copil, atunci ii maresc salariul. Mi-am dus mana la burta si am mangaiat usor. Nu.. nu voi renunta la tine, micutule copilas.

-Ea nu va avea control total asupra propriei vieti pana la doua zeci si unu de ani. Noi nu suntem din Romania, ci din Japonia. La noi majoratul e la 21 de ani. Maraie tata, cu tonul de “taci din gura ca te sparg!”. Zbuciumul nervos al mainilor il simti si Sasuke care ma privea linistitor si imi facu cu ochiul. In momentul urmator, Yura si Minato il scoasera pe tata din salon, soptind un “Il convingem noi!” si aratand semnul OK cu mana.

Si oricat mi-as fi dorit nu puteam sa rasuflu usurata. Pentru ca eu mostenisem incapatanarea asta de la el…


Va astept cu comentari >:D<
Well girl^^I'm here alone , and alone , and alone ... Descriere-da , chiar ca ai avut ! Naratiune- dear , imi place cum narezi . Dialogul-Hmm , pai este cam in exces dar nu este s3c . Ce nu mi'a placut a fost asta " sou " se scrie show ! Greseli de tastare-au fost prezente si ele , ca in oricare fic de altfel . Mai , mai , ce tata idiot are si Saku`. O sa avem un nepotel !!! Pai , imi place cum dezvolti ideea , este chiar interesant ! Pai , spor la scris si multa inspiratie !
*y* Bebe! O_O Pot sa'i pun eu numele? XDDD

Domne,deci ador ficu' >.<' e genial,si deja imi da idei pentru un posibil fic pe care,probabil o sa'l incep si eu. :)). Dar inca nu sunt sigura de reusita mea in descriere.

Oricum,totul e perfect dar,zmarald nu se scria smarald? e.e sunt in ceata,e singura greseala care mi'a sarit in ochi..

Ah,si nu uita,esti un geniu,si anunta-ma cand apare cap 4:>. Ca sa nu'l ratez:3.
uh,uh il urasc pe scot XD
pe bitch aia de tsunade nar fi puso ai?
uuuhh...ce mias dori ca scott sa fie femeie si sa aiba un copil si sakura sal puna sa avorteze=))
ma intreb cum ar face cum ar zbiera ca nu ca el pastreaza copilul:))
( da da minte bolnavaXD)
abea astept nextu:x
Pagini: 1 2 3 4