Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Sirenland
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Shizuku:
Eu? Sa fiu rapita de propriul regat? Asta-i buna!
-Nu inteleg ce mama naiba se intampla? Cine va da voie sa va purtati in asa hal cu printesa? Cer audienta la cel sau cea ce are in detinere regatul in acest moment!
Mira:

\"Nu inteleg ce mama naiba se intampla?\" se pare ca stimata domnisoara si-a pierdut respectul, iar gardienii par tremurati la auzirea insultelor. Asta era. II dau un cot lui Shizuku smen ca trebuie sa ma imite. Si incepem noi sa-i ocarim cum ne vine, ei se dau cu spatele iar eu : fac schimb de peruca cu ea, ne intoarcem hainele pe dos, ne fardam ca sa parem diferit... alte persoane.

-Doua persoane au plecat intracolo. spun eu gardienilor care nu ne-au recunoscur si se duc in drepta.

Occ: Shizuku
Shizuku:
Eram speriata si cred ca tremuram toata , totusi am vorbit
(soptit):
-Nu inteleg ce se intampla , dar in acest moment stiu ca trebuie sa mergem la ascunzatoare pentru a pune lucrurile cap la cap. De acord?
Mira:
Sunt de acord cu ea, trebuie sa gandim bine. Ticalosul a pus paza, deci stia ca noi nu mai aram la scoala, cine va ne-a parat, dar nu exista nimeni care sa fi stiut ce era in capul nostru atunci.

-Crezi ca directorul e mana dreapta a nemercicului ? El este singura persoana care putea sa ne tradeze. intreb eu cu jumatate de gura.
Shizuku:
(soptit)
-Probabil. Dar acum nu exista decat o singura scapare din palat , iar aia este prin tunelele secrete de care numai familia regala stie. Nu exista planuri care sa arate existenta lor , iar harta este transmisa verbal si prin vizitarea lor din mama in fiica de generatiii. Trebuie sa o luam pe aici!
Trag de o lumanare si se deschide un pasaj pe care pasesc indata ce se deschid luminile.
OOC: Miranda sau cine vrea
Mira:
Intru in tunelul secret, iar mintea mea zboara fara lesa la familia mea. Daca acest castel are un tunel ca sa se apere, poate si castelul meu ar trebui sa aiba. Un tunel secret... ceva e putred la mijloc, daca ar fi un tunel.. pe acolo ar fi luat-o parintii mei ca sa se salveze... dar nu au luat-o... De ce ? Oare nu exista?

- Fiecare castel are o masura de protectie pentru familia regala ? intreb si astept un raspuns afirmativ.

Occ: Shizuku
In timp ce mergeam in tunel o aud pe Mira ca-mi pune o intrebare.
-Da , toate castelele sunt proiectate cu un tunel de care doar familia trebuie sa stie. Daca regula este incalcata si spui cuiva despre tunel iti asumi riscuri mari. Si mai exista castele la care familia regala considerandu-se in siguranta au transformat tunelul in altceva cum ar fi camara sau un hol obisnuit. Dar de ce?
OOC: Miranda
Mira:
- Ca nemernicul sa nu dea de banuit, trebuia sa-i tina pe parintii mei intr-un loc unde nimeni nu stie... Acest loc trebuie sa fie... tunelul. Dar de unde sa stie el unde este intrarea ? Ne-o fi tradat cineva din familie ?

OCC: Shizuku
Shizuku:
-Posibil. Poate ca nu a tradat. A avut prea multa incredere in el. Si din moment ce esti printesa ar fi trebuit sa ti se spuna ceva in legatura cu tunelul. Adu-ti aminte. Sau poate e vreo parte din castelul tau neexplorata? Oricum , acum am iesit sin tunelul asta asa ca sa inotam inspre ascunzatoare cat de repede posibil.
OOC: Miranda
Mira:
-Nu stiu. Tata nu prea avea incredere in el, doar mama ce spunea ac este curajos si de incredre, dar 'papa' nu-l inghitea deloc. In plus... daca tata nu avea incredere, mama nu avea cum, atunci cine sa-i fi spus. Poate mama, dar ce legatura sa fie intre ei ca sa-i marturiseasca acest secret de stat ? Eu cred ca ceva nu este in regula... alte rude nu am.

OCC: Shizuku
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12