Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Sirenland
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Shizuku:
-De convinsul directorului nu se pune in discutie. Ah! Acum imi aduc aminte! A fost sfatul sau sa ma trimita aici matusa! Libidinos sarpe! Vroia sa scape de ea de la inceput! Trebuie sa ajungem in ocean si sa inotam pana la castelul meu ca sa-i spunem! Asa poate aflam unde iti sunt parintii! Daca il dovedim ca vinovat si e pus la interogatoriu!
OOC: se stie deja
Mira:

-As vrea sa putem, dar nici nu putem iesi. Numai daca... Ai telefonul la tine ?

Ea se multumeste sa mi-l dea. Scot bateria de la el si ma duc la usa, fac acelasi lucri si la al meu. Folosesc putina baterie ca sa misc din loc usa de fier, dar nu seusesc decat putin, deci trebuie sa ne strecuram.

Occ: se stie
Shizuku:
-Imi ajunge dechizatura aia. *Zic in timp ce ma strecor prin ea* Acum alta o sa fie problema: Cum trecem de restul personalului?
OOC: se stie
Mira:

Are dreptate, aici o sa fie mai greu. Evrica. O sa ne schimbam.. eu imi iau o peruca blonda... iar ea.... isi alege. O sa plecam de aici.

Dar drumul o sa fie lung, chiar daca plecam acum ajungem maine. O sa trebuiasca sa dormim afara.

OCC: Shizuku
Shizuku:
-Imi iau o peruca roscata si las ceva in patul meu pe post de persoana. Acum sa mergem!
Ne strecuram pas pas pana ajungem la malul oceanului.
OOC: Miranda
Am inceput sa inotam, ne-a prins noaptea si nu stim unde sa ne ducem.

-Fiind aproape de tara ta trebuie sa sti un loc unde sa dormim.

Si se indrepta spre un loc necunoscut mie.

Occc: da
Shizuku:
-Exista cineva care ma primeste oricum si care sta in afara tarii mele. Este un negustor care mereu este incantat sa ma primeasca.
Ma opresc brusc.
-Sau putem merge la ascunzatoarea mea.
OOC: Se stie
Mira:
- Chiar nu este greu sa ghicesti raspunsul, normal ca ascunzatoarea.

Incepem sa inotam mai lent, nu de alta, dar am obost de la atata drum.

Occ: Shizuku
Shizuku:
Inotam inspre o stanca ce are o intrare secreta. Apas pe un fel se semn de pe o piatra si intram. Un hol luminat doar de cristale ne duce intr-o camera ce era un fel de dormitor. In mijloc se afla o masa langa un frigider , iar in jur 2 paturi o canapea si cateva jocuri.
-Asta este ascunzatoarea mea. Nimeni nu mai stie de ea. Aici vin cand sunt trista.
OOC: Miranda
Mira:
Nu pot sa cred ca mi-a aratat ascunzatoarea ei, chiar are incredere in mine.

De dimineata o luam din loc, dar mare ne este uimirea cand suntem arestate si duse la Mark. Am noroc ca mi-am pastrat peruca, in schimb ce ea si-a dat-o ca s-o recunosca oamenii si sa ne faca loc, dar in schimb ne-au saltat. Macar sa nu ma recunosca si pe mine, ca s-au dus ambele tari.

Occ: Shizuku
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12