Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Lucy vs. Nyuu(Elfen Lied)
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3
Nyu este foarte inocenta, ca un mielusel nou nascut , pe cand lucy este puternica , nepasatoare si ar ucide pe oricine , eu cred ca ele doua se completaza una pe alta, si totusi Lucy este preferata mea deoarece , cum spuneati si voi , are o fir mai dura , ea cu ajutorul lui Kouta descopera ca nu a facut bine ca a ucis persoanele dragi lui si totusi Lucy la sfarsit se schimba si Nyu la fel , daca ati vazut atunci cu foarfeca in gradina cand si-a taiat parul a devenit un pik mai dura decat era si totusi si asta este un progres , iar Lucy , dupa cum spuneam a devenit mai buna , desi ea vroia sa faca bine cand era mica , si si-a dat seama ca oamenii sunt rai si ca nu merita sa traiasca ( si da e adevarat , doar ca nu ma refer la voi ...ci la altii)
Deci eu tot la Lucy raman!!

elfen-lied

Nyu mi se pare cam jalnica, e prea inocenta, prea dragutza shi prea enervanta. nu imi place nici k nu poate vorbi, pare asha de baka. nu se potriveshte deloc cu animewl. pe knd lucy este razbunatoare, puternica shi omoara fara resentimente14. just my type of girl.
Course Lucy. Nu mia plavcut niciodata faza cu pura, Nyuu e un personaj dragut dar pt gusturile mele nu prea. deci, Lucy pt ca e mai dinamica, imi place personalitatea ei si acele trezeri, plus ca realizeaza totusi ce e bine si ce e rau. Mi se pare mai draguta in felul acesta.

Lyssa

O aleg pe Lucy.Trecutul ei a fost foarte dureros si neplacut.Oamenii i-au stricat toata copilaria si au transformat-o intr-un monstru care omoara tot ce ii iese in cale.
Nyuu e o fire prostuta si nematurizata.Habar n-are pe ce lume traieste.

Shadee.xqxq

Mda . Cele 2 personalitati total diferite!
Greu de ales pentru unii , foarte usor pentru altii.
Eu una am ales usor . Privirea ei care te face sa tremuri ( fiind expresie) , rece ca gheata din frigider , si razbunatoare ca vantul , cum sa nu o iubesti pe Lucy .
Caracter puternic iesit din comun , sadic si cu un trecut blestemat.
Imi place aceasta parte , aceasta latura a anime-ului care o contine pe Lucy , nici decum pe Nyuu , care nu zice altceva decat propriul nume . Nu zic ca nu este un personaj reusit , ba din contra unul chiar sentimental si trist.
Mi-a placut si latura lui Nyuu dar mai putin am agreat-o in acest anime.
Pai votul meu merge catre Lucy,ea a fost mereu preferata mea.Si nu pot spune ca Lucy este rea,bine o fost insa la inceput pe parcurs sentimentele ei s-au facut mai mari si dragostea ei a crescut mai mare facandu-se si buna so...
Si Nyuu imi place insa nu e stilul meu de personaj,mai fraierica putin,slabuta,pe cand Lucy stie ce trebuie sa faca ...
Deci votez cu Lucy ^^

.::*☆BlackStar☆*::.

Am vazut toate episoadele din Elfen Lied si cred ca Nyu si Lucy fac parte din eceasi persoana doar ca Nyu e ''ingerasul inocent'' iar Lucy e ''diavolita'' sincera sa fiu imi place mai mult de Lucy pentru ca ea este si prima . In copilaria ei nu a existat vreodata Nyu ci doar Lucy. Nyu apare mai insa tarziu , prima data aparand pe plaja dupa ce scapa din laborator sau ce o fi ala
Deci Lucy pentru mine e numarul 1 4
Lucy vs Nyuu ? o_o
Sunt doua personalitati complet diferite si totusi aceeasi persoana o_o .
Well cu siguranta o sa aleg Lucy , bineinteles o_o . Adica , e evil :yes: Si mie imi plac persoanele evil . Doamne , in ce hal am ajuns o_o . Lucy a fost mereu preferata mea , inca din prima clipa in care am vazut-o si cu siguranta va ramane . Nyuu este prea naiva , prea bleaga , nu-si da seama de ceea ce face . E un inger inocent si bleahh , nu prea imi plac persoanele de genul ei . Lucy este matura , razbunatoare si cateodata foarte foarte rea xD . Nu spun ca este bine sa fi asa , doamne fereste . Dar caracterul ei m-a impresionat destul de mult . Si mi se pare ca este mult mai draguta decat Nyuu, chiar daca sunt identice =]]
Lucy!!! Cu siguranta Lucy! De ce? Pentru ca e mult mai normala decat Nyu ... adica au acelas corp, dar Lucy gandeste! Nyu e ca un copil mic.. imi place mult faptul ca e sensibila, de obicei nu vrea sa raneasca oameni, dar dupa tot ce a pati, sa fim seriosi pana si eu as deveni psihotica!
Nu pot sa spun ca e evil, doar il salveaza pe baiat, incearca si la catel... doar ca nu ii iese..
E mult mai sexy, nu stiu de ce dar se schimba total, nu mai e cute and fuzzy, e sexy si rea .. in a good way .. I guess. Multe alte personaje sunt mai crude si mai nebune ca ea, cred ca Nyu + cutit = mult mai periculoasa ca Lucy! Te omoara fara sa vrea 21
Cu siguranta o aleg pe Lucy. Ea e preferata mea si imi place caracterul ei. Imi place si de Nyuu, e simpatica, dar prea copilaroasa si se comporta exact ca un copil ce are nevoie permanent de protectie. Pe cand Lucy e mai rea, mai malefica, mai razbunatoare, cum nu am crezut ca poate fi o fata. A trecut prin multe greutati pe care a trebuit sa le indure.Desi sunt identice ai personalitati total diferite, iar caracterul si faptele lor le caracterizeaza cel mai bine.
Pagini: 1 2 3