Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Lucy vs. Nyuu
Lucy
100.00%
4 100.00%
Nyuu
0%
0 0%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Lucy vs. Nyuu(Elfen Lied)

#11
Nyu este foarte inocenta, ca un mielusel nou nascut , pe cand lucy este puternica , nepasatoare si ar ucide pe oricine , eu cred ca ele doua se completaza una pe alta, si totusi Lucy este preferata mea deoarece , cum spuneati si voi , are o fir mai dura , ea cu ajutorul lui Kouta descopera ca nu a facut bine ca a ucis persoanele dragi lui si totusi Lucy la sfarsit se schimba si Nyu la fel , daca ati vazut atunci cu foarfeca in gradina cand si-a taiat parul a devenit un pik mai dura decat era si totusi si asta este un progres , iar Lucy , dupa cum spuneam a devenit mai buna , desi ea vroia sa faca bine cand era mica , si si-a dat seama ca oamenii sunt rai si ca nu merita sa traiasca ( si da e adevarat , doar ca nu ma refer la voi ...ci la altii)
Deci eu tot la Lucy raman!!
[Imagine: post-1-1210617101.jpg]
In the world the sky is the same !!

#12
Nyu mi se pare cam jalnica, e prea inocenta, prea dragutza shi prea enervanta. nu imi place nici k nu poate vorbi, pare asha de baka. nu se potriveshte deloc cu animewl. pe knd lucy este razbunatoare, puternica shi omoara fara resentimente14. just my type of girl.

#13
Course Lucy. Nu mia plavcut niciodata faza cu pura, Nyuu e un personaj dragut dar pt gusturile mele nu prea. deci, Lucy pt ca e mai dinamica, imi place personalitatea ei si acele trezeri, plus ca realizeaza totusi ce e bine si ce e rau. Mi se pare mai draguta in felul acesta.
" I see humans but no humanity "

#14
O aleg pe Lucy.Trecutul ei a fost foarte dureros si neplacut.Oamenii i-au stricat toata copilaria si au transformat-o intr-un monstru care omoara tot ce ii iese in cale.
Nyuu e o fire prostuta si nematurizata.Habar n-are pe ce lume traieste.

#15
Mda . Cele 2 personalitati total diferite!
Greu de ales pentru unii , foarte usor pentru altii.
Eu una am ales usor . Privirea ei care te face sa tremuri ( fiind expresie) , rece ca gheata din frigider , si razbunatoare ca vantul , cum sa nu o iubesti pe Lucy .
Caracter puternic iesit din comun , sadic si cu un trecut blestemat.
Imi place aceasta parte , aceasta latura a anime-ului care o contine pe Lucy , nici decum pe Nyuu , care nu zice altceva decat propriul nume . Nu zic ca nu este un personaj reusit , ba din contra unul chiar sentimental si trist.
Mi-a placut si latura lui Nyuu dar mai putin am agreat-o in acest anime.

#16
Pai votul meu merge catre Lucy,ea a fost mereu preferata mea.Si nu pot spune ca Lucy este rea,bine o fost insa la inceput pe parcurs sentimentele ei s-au facut mai mari si dragostea ei a crescut mai mare facandu-se si buna so...
Si Nyuu imi place insa nu e stilul meu de personaj,mai fraierica putin,slabuta,pe cand Lucy stie ce trebuie sa faca ...
Deci votez cu Lucy ^^

#17
Am vazut toate episoadele din Elfen Lied si cred ca Nyu si Lucy fac parte din eceasi persoana doar ca Nyu e ''ingerasul inocent'' iar Lucy e ''diavolita'' sincera sa fiu imi place mai mult de Lucy pentru ca ea este si prima . In copilaria ei nu a existat vreodata Nyu ci doar Lucy. Nyu apare mai insa tarziu , prima data aparand pe plaja dupa ce scapa din laborator sau ce o fi ala
Deci Lucy pentru mine e numarul 1 4

#18
Lucy vs Nyuu ? o_o
Sunt doua personalitati complet diferite si totusi aceeasi persoana o_o .
Well cu siguranta o sa aleg Lucy , bineinteles o_o . Adica , e evil :yes: Si mie imi plac persoanele evil . Doamne , in ce hal am ajuns o_o . Lucy a fost mereu preferata mea , inca din prima clipa in care am vazut-o si cu siguranta va ramane . Nyuu este prea naiva , prea bleaga , nu-si da seama de ceea ce face . E un inger inocent si bleahh , nu prea imi plac persoanele de genul ei . Lucy este matura , razbunatoare si cateodata foarte foarte rea xD . Nu spun ca este bine sa fi asa , doamne fereste . Dar caracterul ei m-a impresionat destul de mult . Si mi se pare ca este mult mai draguta decat Nyuu, chiar daca sunt identice =]]
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#19
Lucy!!! Cu siguranta Lucy! De ce? Pentru ca e mult mai normala decat Nyu ... adica au acelas corp, dar Lucy gandeste! Nyu e ca un copil mic.. imi place mult faptul ca e sensibila, de obicei nu vrea sa raneasca oameni, dar dupa tot ce a pati, sa fim seriosi pana si eu as deveni psihotica!
Nu pot sa spun ca e evil, doar il salveaza pe baiat, incearca si la catel... doar ca nu ii iese..
E mult mai sexy, nu stiu de ce dar se schimba total, nu mai e cute and fuzzy, e sexy si rea .. in a good way .. I guess. Multe alte personaje sunt mai crude si mai nebune ca ea, cred ca Nyu + cutit = mult mai periculoasa ca Lucy! Te omoara fara sa vrea 21
[Imagine: Anime_Vector_Signature_by_iNegacion.jpg]

#20
Cu siguranta o aleg pe Lucy. Ea e preferata mea si imi place caracterul ei. Imi place si de Nyuu, e simpatica, dar prea copilaroasa si se comporta exact ca un copil ce are nevoie permanent de protectie. Pe cand Lucy e mai rea, mai malefica, mai razbunatoare, cum nu am crezut ca poate fi o fata. A trecut prin multe greutati pe care a trebuit sa le indure.Desi sunt identice ai personalitati total diferite, iar caracterul si faptele lor le caracterizeaza cel mai bine.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lucy, Nana & Mariko Naomi-chan 9 7.221 18-04-2013, 09:24 AM
Ultimul răspuns: apple5
  Kouta and Yuka(Elfen Lied) Autumn 8 6.734 16-09-2012, 12:30 AM
Ultimul răspuns: Crazy~Tenshi
  Sfarsitul (Elfen Lied) Sloth 15 10.825 14-09-2012, 11:14 AM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Lucy(Elfen Lied) Sloth 15 11.541 03-07-2011, 01:10 PM
Ultimul răspuns: `Shadow.


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)