Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Idei noi pt Zup
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
Buna am trecut si eu pe aici. Buna Lynn, marina si tuturor membrilor zupului! Smile

Ce ar fi poate, daca ar exista un Loc pentru Moda. Unde noi membri, sa putem vorbi despre stilurile de imbracat ale animeurilor, sa ne expunem pareri..etc.
Ar fi foarte interesant deoarece multe desene anime au haine diferite, in special cele care se transforma.
Sa vorbeasca si despre moda de astazi, despre culorile eu stiu sa fie si cineva care este in top cu noutatile toamnei, iernii etc.
Nu stiu daca este o idee banala. Voi decideti ^^
** ASta depinde doar ce ati crede voi despre asta.

Multumesc ca m-ati ascultat. Smile
Flaw, mă gâneam acum la ceva nebunesc 21 dar cute pentru mine xd.
Ce ar fi ca la fiecare profil undeva acolo jos să apară Zuppy [ iniţial mă gândisem la un chibi fată / băiat / neutru - chibi băiat pentru băieţi, chibi fetiţă pentru fetiţe şi neutru pentru cei ce nu
şi - ai setat sexul ] şi alături să fie o căsuţă ceva i don ' t know O.O în care userul să - şi scrie spre exemplu : azi mă doare măseaua / mă duc la facultate, luni începe şcoala / am căzut de pe skateboard şi mi - am rupt mâna 21 ceva de genul şi să apară la profil Zuppy / Chibi şi în căsuţa de lângă el să scrie pentru cine îi vizitează profilul : Azi Userul X a mâncat prea multe bomboane şi îl doare burta. 21
Mă gândeam ori la zuppy [ deşi creerea unor chibi poate dura nu şttiu ], dar chibi pare mai aşa original, mai nou, însă zuppy e mascota şi ambele sunt frumoase 21 oricum ce zici ?
deci sa vad daca am inteles ce ai zis, tu vrei:

• niste chibis pentru toate 3 genurile, care sa apara mari la profil
• o forma de status, ca pe mess
• si vrei si niste random messages sa apara cand cineva ii viziteaza cuiva profilul, gen cum zice zuppy pe portal?
Nici eu nu prea am inteles exact ce vrei sa spui.
Ideea pare buna, dar nu prea pricep ce sa faca Zuppy 4
As putea stii dimensiunile de la Banner, Flaw? De altfel daca poate fi schimbat? Intreb fiindca am observat ca e facut din 2 bucati?
@George: Hmm, te gandesti cumva la ce m-am gandit si eu? http://animezup.com/forum/showthread.php...n=lastpost

Esential ar fi bannerul de 940x170, dintre care doar latimea trebuie sa fie de fix 940.
Bucata de jos e facuta mai mult ca sa se imbine cu cea de sus, se poate renunta la ea.

@Jyy: Scuze, era sa uit sa iti raspund prima data.
Ideea nu e rea, dar nu stiu cati ar fi interesati. Momentan, poti deschide un topic despre moda la General Chit Chat Discussions (daca nu exista deja), sau unul despre vestimentatia din anime-uri la Anime Are.
In caz ca lumea va fi interesata de subiect, nu vad de ce nu ar primi si propria lui sectiune.

Sau, si mai bine, o sa fac la Japonia un child forum dedicat special modei japoneze si/sau din anime-uri
Mmm, scuze. Tipic mie, nu observasem topicul. Multumesc, o sa vad ce pot face.

PS: E nevoie de exact acelasi font folosit in banner-ul actual?
Nu, nu e nevoie.

Iar topicul nu aveai cum sa il observi, nu era facut atunci cand ai postat tu aici ca sa intrebi de dimensiuni 21

Btw, banner merge facut si tot din 2 bucati, cum e actualul, aka sa se prelungeasca putin in partea de jos. Heck, daca are cineva vreo idee misto, pot reface tot panoul de sus
Flaw, lucrasi la cate ceva in seara aceasta, nu e tocmai grozav dar vroiam sa-ti dau modelele + PDS-urile, in caz ca te vor ajuta cu ceva.

Iar pentru cei curiosi, cam asa ar arata in viziunea mea, ceea ce adaugat pana acum (Raw Version):

http://i54.tinypic.com/s2he08.png (click dreapta -> Open Image, pentru o calitate mai buna)

Orice parere e bine'venita dar repet, nu este inca gata, plus ca am cateva chestii de reglat, ca totul sa se potriveasca. De altfel, pentru partea cu Register, am facut 2. Una pentru cei ce sunt Guest (cea care este in poza deja) si una pentru cei ce s-au logat, in speranta ca e posibil sa fie puse 2 astfel de banere (ptr Flaw), iti pot explica mai exact pe y!m, astept un PM cu ID-ul daca e in regula.

Aly

*se baga in seama* i like your banner O.O dar... "toamna abea ce a venit" <-- toamna abia ce a venit
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40