Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Desktop-ul tau.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Thread mutat la Spam Alley. Pe viitor nu mai faceti posturi in threaduri arhivate...
Sa vedem ce desktop scot si eu:
http://i1158.photobucket.com/albums/p611...Dextop.png

Plin cu jocuri, tot inainte. 24 Mai am si o mie d eprograme ca de fiecare data cand caut ceva nu gasesc. De ce? pentru ca am facut harababura nu numai pe desktop, dar si in foldere. X_x
Imagine am luat-o de pe undeva de pe google si mi s-a parut interesanta.
http://img515.imageshack.us/img515/2562/desyo.png

Mie prea lene sa fac curat,si asta e abia desktop-ul sa vedeti si D-ul...
Eu unu' gasesc ce-mi trebuie deci nu ma obosesc as-l aranjez intr-un anumit fel.
[Imagine: untitled-12.jpg]

From 'Third Star'. Filmul asta. Nici nu pot sa exprim in cuvinte ce simt in legatura cu filmul asta. Asa ca nici nu am sa incep. Doar un folder cu niste chestii legate de scoala, un gif sau doua si un wallpaper sau doua, programele necesare si cam atat.
^ OMG Benedict Cumerbatch!
Lasand fangirling-ul la o parte, asta e desktop-ul meu momentan. Am incercat sa aranjez cat de cat de pe categorii icon-urile si imi place ca am reusit sa le pun patru cate patru. Am Ps-ul, desi nu ma pricep sa lucrez in el, MinGW pentru scoala, browser-ele si iTunes-ul, office-ul si VLC (nu stiu de ce le-am pus impreuna), ma rog, chestii aiurea. Nici nu prea le accesez de pe desktop, dar nu pot sa renunt la vreuna dintre ele; as strica design-ul. Cat despre blondul din poza, e Neil Robertson, jucator profesional de snooker, dupa cum se vede si din poza. Preferatul meu, de altfel. Poza e superba din punct de vedere al realizarii si ador sa ma holbez la tipul asta de cate ori deschid PC-ul.
Desktop
Pai, cam asa arata dupa o lunga si buna meritata curatenie. Am sters cateva game-uri vechi si le-am lasat pe cele importante. Momentan in 'pc games' am cateva private de wow si unul de cabal. Treaba cu dante's inferno nu are nici o legatura cu jocul, fiind un simplu filmulet (animat, care chiar e dragut si reda foarte bine povestea originala). Vesnicul wow, netul, Opera de care nu ma pot desparti, FW care a cam prins radacini de cand nu l-am deschis, niste tutorial despre "how to draw manga", un anime mai vechi care vreau sa-l revad, doua filmulete si cam atat. Sa nu uitam de vesnicele programe nero and stuff.
Wallpaper-ul il reprezinta pe War (darksiders), unul dintre caracterele mele preferate. E foarte sexy.
Recunosc, a trebuit sa fac putina ordine inainte sa dau print screen si sa mai sterg niste imagini vechi.
Asta e :
http://i50.tinypic.com/v742go.png
Hmm, am o poza mai veche cu desktop-ul. Dar arata exact- exact ca inainte, so nu ma chinui sa fac alt print.
[Imagine: scaled.php?server=337&filename=frtitluie...es=landing]

Now, am scos doar icoana cu jocuri (fiindca mai aveam una pe undeva) si in rest, nimic.
Presupun ca e ordine, nu imi sta in fire sa il incarc.

Psycho XD
Click

O tona de shortcuturi pentru ca in general cand instalez ceva nu stau sa debifez optiunile, iar pana nu ajunge in centru nu o sa ma deranjeze. Oricum de obicei e chromul deschis in fullscreen asa ca nu il vad decat cand deschid si inchid calculatorul. Singura preferinta pe care o am este sa tin startbarul pe partea stanga pentru ca imi permite sa vad ce e fiecare tab cand am prea multe deschise.
Sup, man

Deobicei rocket dock-ul dispare. Ma jucam cu Georgiana aseara cu temele de desktop, rocket dock, wallpapere etc. (defapt, ea se enerva, eu ma jucam) si am ajuns si la un rezultat. :3 Am scapat de toate iconitele de pe desktop si wallpaper-ul asta era in momentul printscreen-ului, le-am pus sa se schimbe odata la 30 de minute. Oricum, ador wallpaper-ul asta. Si programele sunt cele obisnuite, nothing special. Hmm, si rezolutia e mai mare, dar photobucketul... D:
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18