Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: [Terminat] Obsession [+16] [yaoi]
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
capitolul asta a fost superb...nu am cuvinte sa il descriu
aiurea rau k shin a ajuns la timp...chiar nu imi pasa dak sousuke isi batea joc de integra
spor la scris^_^
Genial capitolul nou...
Pasiune, frustrare, prea mult alcool, violenta, toate intr-o singura actiune.
Am zis, desi Sousuke incearca sa ii faca rau Integrei, ar arata bine impreuna. Sa fim seriosi, nu ar fii incercat s-o violeze daca nu il atragea.

Sunt curioasa ce o sa mai faci cu personajele tale,.
Imi cer scuze pentr o asemenea intarziere!

Plecarea
Apa curgea peste trupul gol al blondulu, facandu-l sa tremure. Statea cu capul sub jetul rece, in timp ce parul ce avea o nuanta de auriu in lumina neonului care parea ca a atras o musca. Aceasta se lovea de sticla opaca, facand un zgomot ce reusea sa il scoata din sarite pe frumosul adolescent. Isi tinea mainile in cap, incurcandu-si degetele in suvitele lungi. A privit usa, printre siroaiele ce ii alunecau pe cap. A tipat, lovind faianta alba cu pumnul.
- Blestemata sa fi!
Strigatele lui ce semanau izbitor de mult cu ragetul unui leu aflat in cusca au ajuns la urechile celor aflati in dormitorul blondei. Aceasta isi tinea mainile la urechi, leganandu-si trupul. Reactia avuta de Sousuke, a reusit sa o sperie foarte tare. Tremura din toate incheieturile. In fata ei, Yuri isi tinea mainile in san. Era tacut... trist. Nu ii venea sa creada ca propriul lui frate a vrut sa comita o asemenea atrocitate. O privea pe Integra... si ii punea diferite intrebari. Daca a fost si vina ei? Poate ca la provocat pe Sousuke si se preface, asa cum a facut si cu Shinsuke. Insa reactia ei nu parea sa arate acest lucru.
-De ce a facut asta? Intreaba adolescentul asezandu-se pe podea.
-Nu intelegi? Este prima oara cand il vad facand asta. Nu stiu ce la adus in stadiul acesta. Un singur lucru e cert... o urste.
Shinsuke a privit-o pe blonda, ce a ridicat capul. Ochii ei albastri erau inlacrimati. Insa chiar si asa... isi pastra aceiasi superioritate in privire. Brusc, usa de la baie s-a deschis. Sousuke se sprijinea de tocul usii, dandu-si la o parte suvitele ude ce ii stateau lipite de frunte. Nu a spus nimic. Pur si simplu a parasit dormitorul, inaintand usor pe hol. Yuri a vrut sa se duca dupa el, insa roscatul l-a prins de brat.
-Lasa-l. Este mai bine sa fie singur. Sa mergem sa dormim.
Satenul a aprobat din cap, luandu-si iubitul de brat. Ramasa singura, Integra s-a ridicat rapid din pat. si-a sters lacrimile, deschizand dulapul in care isi tinea hainele.
-Nu mai am ce sa caut aici. La dracu cu toti!
Adolescenta tremura, aruncandu-si lucrurile in trollerul ce statea deschis pe pat. Era trecut de miezul noptii, insa stia ca sunt trenuri si la acea ora atat de tarzie spre Tokio. Ar fi vrut sa lase un bilet... in care sa isi explice gestul. Insa ce rost mai avea?
Dupa un sfert de ora,tanara era gata. Se misca in liniste, incercand sa nu faca zgomot. Ultimul lucru pe care il voia era ca cineva sa se trezeasca si sa o opreasca. A coborat usor treptele, tinandu-si trollerul in mana stanga. A privit in spate, rasufland usurata. Insa chiar cand a vrut sa paraseasca vila, a auzit acea voce ce a reusit sa ii dea fiori.
-Unde crezi ca pleci?
Insa nu a raspuns. Si-a continuat drumul, vrand sa para sigura pe ea. Insa tremuratul picioarelor o trada.
-Am intrebat unde dracu pleci!
-De ce ti-as raspunde? Ah... ca sa sti unde sa ma cauti?
Brusc,a simtit cum este apucata si stransa de incheietura bratului stang. Sousuke avea aceiasi privire de psihopat ca si in urma cu o ora, lucru care a reusit sa o sperie pe adolescenta. Aceasta s-a smucit, fiind pe punctul sa darame o vaza transparenta, in care se odihneau cativa crini.
-Pe cine crezi ca impresionezi cu astfel de raspunsuri? Ai vazut de ce sunt in stare... pana unde pot sa merg ca sa te distrug. Replica blondul ranjind.
-Credeam ca m-am inselat, insa imi dau seama ca nu ai scrupule. Esti mai rau decat era Shin... in urma cu cativa ani.
Blondul a inceput sa rada, acoperindu-si gura cu ambele palme. Parea atat de amuzat de cuvintele spuse de adolescenta, incat nu se putea abtine.
-Eu? Lipsit de scrupule? A vorbit ciob de oala sparta! Crezi ca tu esti departe de mine? Ai impresia ca esti vre-o sfanta? Ei bine... ma tem ca te dezamagesc. Esti mult mai rea decat mine. Gandurile tale sunt atat de haine incat imi vine sa vars.
Integra a ridicat din umeri, parasind mai apoi cabana. De data aceasta, Sousuke nu a mai facut nimic sa o opreasca. Nu voia. Ranjea... aratandu-si intreaga dantura, ce parea ca straluceste. A privit-o pana ce a disparut din raza lui vizuala. Si-a scuturat mainile in mod ironic, vrand sa arate ca tocmai s-a descotorosit de ceva... ceva ce il deranja.
Urca scarile, continuand sa zambeasca. Insa s-a oprit brusc. A lovit cu pumnul lambriul de lemn ce acoperea peretele rece. Nu ii venea sa creada ce a facut. S-a comportat asemenea unei bestii...fara mila sau intelegere. S-a asezat pe o treapta, acoperindu-si chipul cu ambele palme. A lasat-o sa plece atat de simplu. Ba chiar a ranjit... urmarind-o cum se indeparteaza. Inima ii spunea sa se duca dupa ea... insa constiinta ii dicta sa o lase sa plece. Puse in balanta, care cantarea mai mult? Brusc,a auzit zgomotul facut de tren. Era prea tarziu. Chiar daca ar fi fugit, tot nu ar fi putut sa o prinda. A oftat, spunand printre chicotelile ce inlocuiau parerea de rau.
-Ce prost...
Bun....Sousuke trebuie dus la nebuni.....mai intai o raneste pe Integra....apoi vrea sa se duca dupa ea cand pleaca....da de ce pleaca Integra?....cum va reactiona Shin si Yuri cand vor afla ca a plecat?....pleaca Integra definitiv.....sau Sousuke o aduce inapoi5
Astept nextu'
Chu si gambatepupic
Buna!
Dupa cum am mai zis : Sousuke incepe s-o placa pe Integra. Pacat ca fata a plecat ... sau nu?
Presimt ca o sa avem o surpriza (sper sa presimt bine ) si ca Integra se va mai intalni cu Sousuke.

Cat despre felul in care ai scris totul , nu am ce sa comentez. Naratiune, dialog suficient , toate bune ...

Sper sa pui cat mai repede continuarea...

Ja ne!
Smile
"Poate că la provocat" - Poate ca l-a provocat
"Nu ştiu ce la adus" - Nu stiu ce l-a adus

Deci...Sousuke este un prost cu "P" mare! Da, intr-adevar, Integra plecand, le-a usurat mai mult linistea lui Yuri si lui Shin...insa si daca ea ramanea si Sousuke ar fi avut grija sa o cucereasca, nu ar mai fi reprezentat nici un pericol pentru Shin si Yuri, si nu ar fi suferit nici Sousuke....
Daca tine la ea cu adevarat, sper doar sa faca in asa fel incat sa se duca dupa ea si sa repare greseala care a facut-o, sa incerce sa o cucereasca...
So, deabia astept urmatorul capitol! Gambate! pupic
:bye:
Salut Yoruichi. Cu toate ca de-abia acum am incepus sa postez, iti citesc ficul de ceva vreme.

Imi place f mult cum scri, si idea e draguta. Ca sa nu mai zic ca atunci cand a foct rost de yaoi... a pai mai era nevoie si de cateva cubulete de gheata. Pacat ca dupa ce Shin si Yuri s-au cuplat oficila, nu a mai fost asa de mult ca inainte.
In ceea ce il priveste pe Sousuke, cred ca o sa se duca dupa Integra. Ar fi chiar tare s mai apara in fic fratele lui Shin, poate mai apar complicatii pe parcurs 19 somethyng, just add some more yaoi, oh pleasepleasepleaseplease...! (dc intotdeauna ce e cu forta e mai incitant?)

Okay, eu astept continuarea si nu vreau sa imi pregatesc degeaba paharul cu apa rece.
Chuu~ pupic
Speran??
Sousuke continua s? stea pe sc?ri, ?in?ndu-?i palmele lipite una de cealalt?. �n jurul lui, era o lini?te ca de morm�nt. Nu se auzeau dec�t zgomotele f?cute de pere?i sau p?s?rile ce obi?nuiau s? p??easc? prin pod. Continua s? �?i repede �n cap c�t este de prost pentru c? a l?sat-o s? plece. Era intr-o dilem? uria??: s? se duc? sau nu dup? ea? �ns? ?tia c? a auzit zgomotul trenului �n urm? cu jum?tate de or?. Probabil c? deja plecase. S-a ridicat de pe treapt?, vr�nd s? coboare. Picioarel i se �mpleticeau, in timp ce �ncerca s? se ghideze prin �ntuneric. Palmele lui atingeau lambriurile reci, lucru care �l f?cea s? simt? un oarecare tremurat �n trup.
A ajuns �n dreptul u?ii, p?r?sind casa. V�ntul b?tea cu putere, scutur�nd copacii. Zgomotul lor reu?ea s? �i de-a fiori pe ?ira spin?rii.
-De ce ma tot g�ndesc la ea? Nu e treaba mea ce face. Nu este dec�t o mincinoas?.. . Pe cine tot �ncerc eu s? mint? Sunt un prost c? am lasat-o s? plece.
Blondul s-a a?ezat pe iarba fraged?, str�ng�ndu-?i genunchi la piept. �?i tinea buzele lipite de blugii ce �i acopereau picioarele, �n timp ce p?rul �i era ciufulit. Nu voia cu nici-un chip s? �?i calce pe orgoliu ?i s? mearg? dup? ea. Era mult prea confuz.
F?r? s? �?i dea seama, orele au trecut �n zbor. Era aproape cinci diminea?a ?i r?coarea p?rea c? �?i p?trunde p�n? �n m?duva oaselor. Sousuke continua s? stea afar?. Nu �nchisese ochii nici m?car o clip?. Linii vine?ii ap?reau sub ochi, dovada oboselii. Brusc, t�n?rul ?i-a dat seama ca Shinsuke s-a trezit. Acesta a aprins lumina �n living, privind pe geam.
-Ce tot face ?la acolo? Este ora cinci. Spune ro?catul privind lung ceasul ce �i str�ngea �ncheietura.
A p?r?sit casa, ?in�ndu-?i m�inile �n s�n. S-a apropiat de amicul s?u, pun�ndu-i m�na pe um?r.
-Ce faci aici? �ntreab? acesta c?sc�nd discret.
-Nimic important. Pur ?i simplu stau.
Ro?catul a ridicat u?or din spr�nceana perfect conturat?. �l cuno?tea pe Sousuke foarte bine ?i ?tia c? este ceva �n neregul? cu el. Privirea �i p?rea pierdut? ?i vocea stins?. Shin s-a a?ezat l�ng? blond, continu�nd s? �?i ?ina bra?ele �n jurul trupului.
-Ce se �nt�mpl? cu tine? Apropo... ai v?zut-o pe Integra? Nu am auzit nici-un zgomot din camera ei.
-A plecat.
Pentru un moment, t?cerea s-a a?ternut peste cei doi. B?iatul cu p?rul ro?u a scuturat u?or din cap, av�nd impresia c? nu a auzit bine. ?i-a lovit u?or ambele urechi, apropiindu-se mai apoi de blond.
-Ce ai spus?
-A plecat! Ne-am certat �n timpul nop?ii... i-am spus c? vreau s? plece ?i asta a f?cut. Probabil c? a luat trenul de la miezul nop?ii spre Tokio... sau unde s-a dus.
Ro?catul a chicotit u?or, pun�ndu-i mai apoi m�na pe um?r amicului s?u. Acesta a ridicat privirea, ?in�ndu-?i pumnul pe frunte.
-Crezi c? nu mi-am dat seama adev?ratul motiv pentru care te certai cu ea? Crezi c? nu ?tiu de ce te comportai ca un nemernic? Erai gelos pentru c? m? �iubea� pe mine. Dar nu ?i-ai dat seama c? de ceva timp... a �ncetat s? mai �mi dea mie aten?ie. Probabil c? erai mult prea furios... ?i orbit de gelozie. De ce nu mergi la ea?
-Nu am nici-o idee unde s-ar putea afla. Replica blondul cu privirea mult mai luminoas? dec?t �nainte.
-St? �n Kanto. Probabil ca locuie?te �n acela?i cartier c? in urm? cu trei ani. Nu sunt multe blocuri... a?a c? o s? �?i fie u?or s? o g?se?ti.
Sousuke a z�mbit u?or, ridic�ndu-se mai apoi gr?bit de pe iarb?. �nainte s? intre �n cas?, s-a oprit pentru un moment, mul?umindu-i ro?catului. Acesta a ridicat din bra?, r�z�nd discret.
Toata g?l?gia ce s-a format �n cas? a reu?it s? �l trezeasc? pe ?aten. Acesta a deschis u?or ochii, c?sc�nd larg. Se uita �n jur, �ncerc�nd s? �?i dea seama ce se �nt�mpl?. Auzea cum se tr�nteau u?ile, �ns? era mult prea buimac pentru a realiza ce se �nt�mpl?. S-a ridicat din pat, deschiz�nd u?a.
-Ce e aici? �ntreab? acesta frec�ndu-?i ochii.
-Fratele t?u pleac? dup? cea care i-a furat inima. Replica Shinsuke av�nd un z�mbet larg pe chip.
Yuri nu a �nteles absolut nimic din cuvintele spuse de iubitul s?u. Despre cine era vorba? Ultima prieten? a lui Sousuke a fost o ro?cat? ce l-a �n?elat... ?i care nu a sc?pat nev?t?mat? din acea rela?ie. Deci... era aproape imposibil s? fie vorba despre aceia?i fat?.
-Huh? Ce tot zici acolo? �ntreab? s?tenul frec�ndu-?i p?rul ciufulit.
-Integra. Este �ndr?gostit de ea. Partea proast? este c? a plecat noaptea trecut?... ?i acum... Sousuke trebuie s? o g?seasc?.
Brusc, ?atenul a f?cut ochii mari de uimire. Nu �i venea s? cread? ce se �nt�mpla. De c�nd p�n? c�nd fratele sau sim?ea ceva pentru blonda? De ce se comporta a?a cu ea? �ntreb?ri la care spera ca va g?si r?spunsurile pe care le c?uta.
Acum iti pare rau nu Sousuke?45...dupa ce ai ranit-o si ai lasat-o sa plece2...ma bucur ca Shin i-a deschis ochii "domnisorului atitudine"21
Daca se duce dupa Integra o sa il primeasca inapoi?....o sa ul ierte5...imi place cuplul Sousuke-Integre:X...sper sa ramana impreuna:X
Astept nextu'
Chu si gambatepupic
Intr-un final a realizat si Sousuke ca o iubeste . Huh, credeam ca o sa-i ia mai mult, dar m-am inselat ... Se pare ca are mai mult spirit de observatie decat ma asteptam 21 . Poate ca Integra o sa-l ierte. Eu l-as ierta ... dupa ce m-ar implora in genunchi doua zile si mi-ar umple casa cu flori 21 . Soarta, trebuie sa faca si el ceva eforturi.

Cat despre felul in care ai scris totul, nu am mare lucru de comentat. Doar ca nu inteleg prea bine titlul capitolului , dar nu prea conteaza asta.

Sper sa pui continuarea cat mai curand. (nu de alta, dar ma lasi mereu in suspans, iar ficul asta se numara printre preferatele mele 4 )

Pe curand (cat mai curand, sper)!
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19