Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Some Gfx =^.^= (O.F.: Niste seturi si ceva poze editate..)
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Ok hai ca am mai facut cateva..Nuj ce sa zic despre ele.Cele cu gackt toate is la fel pentru ca 2 din ele nu i-au placut la kaname si tot trebuia sa le refac.Nu zic ca sunt perfecte ca nu is.
Cea cu baiatul ala mi se pare reusita pentru ca poza avea deja backgroun si de e nevoie pun poza asa cum era.
Iar cea cu fata e dupa un tutorial.

[Imagine: school.png]


[Imagine: gacckt.png]

[Imagine: blueee.png]

[Imagine: GACKTTT.png]
Sunt bine realizate , n-am de gand sa le comentez pe fiecare deoarece nu am dispozitia necesara dar progresezi mult Smile.
Imi place primul si pen-ultimul sig Smile.
Poi stiu ca nu a trecut mult timp de cand am facut dar uite 21 ca am mai facuto 2 siguri parca ma rasarite ca celelalte
22 tin sa precizez ca nu sunt facute dupa tutoriale pentru ca m-am cam plictisit de tutoriale care 70% is cu smuge tool care nu imi merge XD

[Imagine: fmisa.png]

[Imagine: ffmisa-1.png]

[Imagine: fmiisa.png]
Duble post dar mnoh..pot :
[Imagine: Untitled-1-4.png]
[Imagine: Untitled-2-2.png]
[Imagine: leon.jpg]
[Imagine: Untitled-3-2.png]
[Imagine: Untitljmed-1.png]
Cele mai tari sig-uri pe care ochii mei negri le-a vazut.God..nu o sa le comentez pe fiecare in parte..pentru ca am aceiasi parere despre ele:sunt foarte WOW!Le faci asa bine...sunt atat de draguute!Aia cu mov e preferata mea!Si prima!Cum de nu am mai comentat yo?Le astept pe urmatoarele!
Thnx lye..ma bucur ca ai trecut pe aici ^_6...
Acum am mai facut cateva creeati..2 guys...macar un reply lasati fie el cat de dur 21

[Imagine: ian-somerhalder.png]

[Imagine: melyeter.png]

[Imagine: Untitled121.png]

[Imagine: uuuUntitled-1.png]

[Imagine: versus.png]

[Imagine: Uned-3.png]

[Imagine: Untitled-1gg.png]

Dintre astea doar cel cu melyeter e dupa un tutorial
Iar ultimele 2 sunt facute..in prostie..adica sunt niste aiureli fara inspiratie..imi incercat c4d-urile si brushurile pe ele 21
frumoase siguri melyeter,cele mai frumoase vazute vreodata
imi plac ca nu sunt simple,ca au culoare si niste efecte super
I'm NOT gonna comment the sigs(sau poate imi vine cheful si editez, mai stiu eu?)
Deci acea manipulare....
Un wannabe-clown...bun, inteleg ca ti-ai batut joc, dar bate-ti joc cum trebuie >_<
In primul rand, un clovn are fata alba. Ar fi fost preferabil sa fi desaturat stock-ul in intregime, dar nu cu mult, si apoi sa albesti fata, prin ce metoda consideri a fi mai potrivita.
Si, desigur, barba aia trebuie sa dispara numaidecat. Clar!
Ochii.....ai schimbat culoare ochilor. Dar se vede ca-s modificati, ceea ce nu e bine. Un trick ar fi sa iei eraser de size mic de tot si sa stergi in layer-ul cu culoare punctul alb, unde se reflecta lumina. Ala trebuie intotdeauna sa fie alb. In momentul in care e colorat, se observa ca-i modificat.
Acum machiajul.
Clovnii au nasul rosu, dar nu nasul lor propriu, ci unul rotund pus pe deasupra. Cam asta trebuia sa faci si tu. Ori un render, ori un stock, gaseai tu ceva. Dar asa arata ca un personaj din cartoons groaznic de racit sau beat.
Steaua de la ochi puteai s-o mai modelezi. Daca lasai o culoare solida si dadeai warp, pentru a o modela daca e necesar dupa fizonamie era mai draguta. Si albastrul din jurul gurii....din nou, blending-ul e prea evident. Culoarea trebuie sa fie ceva mai solida. Iar dorma....sa zicem, dar cu soft brush arata cam aiurea. Si pe buze...ai putea duplica layer-ul si sa combini blondingurile...sau altceva.
In orice caz, cine de imaginatie, si tie nu-ti lipseste. Eu am propus niste idei, tu te poti juca.
Cum am spus si la inceput, nu ma leg de siguri.
Cya ^_^
sa vedem10

ar arata bestial actorul ala doar cu nasul rosu 71 exact ca in desene,cand apar tipi inghetati 70% sau beti 10 cat despre restul,sloth stie mai bine ^^'
sigurile..ai o anume amprenta a ta,daca intelegi ^_^"" care da extrem de bine
a4-a e cea mai reusita,dupa parerea mea..in general imi place cum pui formele si cum combini culorile, doar ca uneori ai excese luminoase care nu ma prea incanta..dar atat 10
o singura idee nu m-a atras din tot ce am vazut pe aici
http://i264.photobucket.com/albums/ii199.../fmisa.png
>_<" amceva cu bucatica aia... 39 poate daca puneai alta parte decat fata, ar fi iesit ceva diferit si cu un alt impact
asta a fost tot 10
Alo..voi...stati la coada.Yo sunt fana ei NO 1 si fac urat daca imi ia cnv locu21.Revenind la chestii cu adevarat importante...Wow!Sensei...esti tare!Cel k muuult verde e preferatul meu!Si alea cu Angelina Jolie...ai modificat-o foarte tare!Waii...sensei!Le vreau pe urmatoarele!Fast sau devin furious!
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14