Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Naruto Fic
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Super!!!Super tare nextu'!!
Sasuke vroia intai sa o sarute pe Karin apoi asarutat-o pe Sakura? Fenomenal. Oare in ficul tau va exista cuplul SasuSaku...?
Abia astept sa vad ce va face Karin dupa ce a vazut sarutul dintre cei doi. Sper sa nu o mai bata pe Sakura sau mai rau sa o omoare...
Sper ca Sasuke sa nu-l omoare pe Naruto si sa se intoarca in Konoha...
Mi s-a parut putin cam scurta continuarea dar incredibil de frumoasa!
Astept nextu'! Gambate si multa imaginatie!
:bye:
Am citit tot fic-ul.
Sincer, care sezon mi-a placut mai mult? Al doilea.
Al doilea mi se pare mai ... complex. Desi e tot despre Sakura, e mai interesant. Sasuke in rol negativ, si totusi nu-si poate infrange sentimentele fata de Sakura.
Ai avut cateva greseli de tastare, dar si eu am :p
Ce pot sa zic? Iti ador fic-ul :d >:d<
See ya and succes la scris >:d<
Ultimele pregatiri

In Konoha,era o atmosfera destul de incarcata.Fiecare echipa se pregatea de misiunea ce avea sa inceapa in putin timp.Fiecare jounin ce avea sa participe la salvarea Sakurei isi antrena cat mai bine elevii.Acum,stiau foarte bine cat de puternic este adversarul si la ce pericol se expun daca nu sunt instruiti cum trebuie.In biroul lui Tsunade,era agitatie.Aceasta verifica niste acte,cautand pergamentul dat de Gaara.Nu vroia sa arate,insa chiar si ea era destul de nervoasa.Eleva ei petrecuse mult timp in ascunzatoarea lui Sasuke.Nu stia daca acesta a ranit-o,intr-un fel sau altul.
Departe de oras,pe stanca unde s-a luptat ultima oara cu Uchiha,Naruto privea lung in zare.Isi tinea mainile la ceafa,in timp ce vantul bland ii ciufulea suvitele blonde.Mai era o singura zi pana ce misiunea de salvare va incepe.In tot acest timp,nu a facut altceva decat sa se antreneze.Stia ca brunetul nu mai este ce a fost si ca nu va ezita nici-un moment sa il ucida.Oare ce facea rozalia?In ce conditii era tinuta?Prea multe intrebari si nici-un raspuns.Intr-un final,acesta a oftat adanc,ridicand mai apoi privirea.
-Este ultima oara cand te voi mai pierde in acest mod.Nu as suporta sa stiu ca ti s-a intamplat ceva,din cauza mea.
Brusc,alaturi de el a aparut Kakashi.Acesta isi tinea mainile in buzunare,privind acelasi punct pe care elevul sau il studia cu atentia.Era ciudat,dar de la rapirea Sakurei,acesta a incetat sa citeasca.Primise cadou de la Jiraya noul volum din "Vino,vino Paradis",insa nu se interesa sa afle ce se petrece intre randurile cartii.Misiunea era mult mai importanta.Vroia cu atata ardoare ca Sasuke sa se reintoarca in Konoha.La urma urmei,intre ei doi intodeauna a existat o legatura.Semanau...din mai multe puncte de vedere.Blondul l-a privit,dand mai apoi cu piciorul intr-o piatra.
-Maine pleca,nu-i asa?
-Aha.Esti pregatit?Intreaba sensei-ul privindu-si elevul.
-Astept acest moment de mult timp.O voi salva pe Sakura...si il voi readuce pe Sasuke in sat.Chiar daca va fi ultimul lucru pe care il fac.
Spunand acest lucru,Naruto s-a intors cu spatele,parasind acel loc.Ramas in spate,Kakashi il privea.Elevul lui se maturizase atat de mult.Nu mai semana deloc cu acel pusti agitat,vesel si care facea lucrurile pe dos din urma cu trei ani,cand devenise ninja.Acum,era cel mai bun chunin al satului,mandria Konohai.Barbatul a lasat capul in jos,disparand mai apoi intr-un vartej de frunze.
Pe stradutele prafuite si libere ale satului,Naruto inainta usor.Isi tinea mainile in buzunarele pantalonilor,privind pamantul.Fara sa isi de-a seama,a fost cuprins de un sentiment de melancolie.Ii era dor de vremurile in care era doar un genin lipsit de experienta,cand prietenii ii erau alaturi...si nu avea decat un singur vis:sa devina Hokage.Acum,cu greu se mai gandea la visul din copilarie.Isi dadea seama ca o data cu trecerea timpului,apareau si probleme.Daca cineva ar fi putut sa ii indeplineasca o dorinta,aceea ar fi fost una foarte simpla:totul sa fie exact ca in urma cu trei ani.Constata ca si-a dorit cu atata ardoare sa devina puternic,incat a uitat de lucrurile cu adevarat importante.Insa,in comparatie cu Sasuke,el a vrut sa devina mai puternic doar pentru a-i proteja pe cei din jurul sau.Brusc,dintr-o casa a iesit Ino,reusind sa cada la impactul cu blondul.Acesta s-a scuturat usor capul,ajutand-o mai apoi pe fata sa se ridice.
-Imi pare rau.Nu am fost atent.
-E vina mea ca am iesit in acest mod.Maine plecati in misiune,nu?Ati aflat unde o tin captiva pe Sakura?
-Da...cei din ANBU s-au ocupat de acest element.Ino,poti sa stai linistita.O voi readuce in sat.
Adolescenta a zambit,urmarindu-l mai apoi pe blond cum se indeparta.Brusc,vocea acesteia s-a auzit pe straduta goala.
-Naruto!Promite-mi ca o sa ai grija de tine...si ca te vei intoarce viu.
Chunin-ul nu a spus nimic.Doar a ridicat mana,zambind usor.Ramasa in spate,fata continua sa il urmareasca cu privirea.Cine ar fi crezut ca acel baiat detestat si ignorat de toata lumea va ajunge cel mai puternic din sat?Aceasta a oftat,fugind din acel loc.
In ascunzatoarea lui Sasuke,totul era cufundat in liniste.Mai putin incaperea unde brunetul obisnuia sa isi petreaca timpul.Acesta statea pe un scaun,avand-o alaturi pe Sakura.Insa ceva se intampla cu rozalia.Ochii ei verzi erau acum albi.Parea sa fie sub o vraja.Nu se misca,iar privirea ei era la fel de fixa precum o papusa.In fata lor,Karin,Suigetsu si Juugo discutau cu mostenitorul clanului Uchiha.
-Se pare ca ai reusit sa o controlezi pe femeie folosind Sharingan-ul.Replica bruneta oarecum iritata de ce se intampla.
-De azi inainte,Sakura nu va fi nimic altceva decat o papusa,controlata de mine.Va face ce vreau eu.Stiu foarte bine ca ratatul de Naruto va venii sa o salveze.Insa cum va putea face asta cand ea se afla sub control meu?Replica acesta ranjind.
Tanarul cu parul alb o privea pe fata,dezaproband usor din cap.Nu ii placea sa o vada in acel mod.Parea o marioneta ce nu facea decat ce i se spunea.Nu avea vointa si nici ganduri.Insa ce putea sa spuna?Era constient de faptul ca Sasuke ar fi putut sa il ucida in orice moment.
Noapte in Shangri-La

Soarele rotund si auriu se ridica din neant,spargand intunecimea cerului cu sagetile de foc pe care le arunca in jurul sau.Chiar daca era o ora destul de matinala,in Konoha era agitatie.Cele doua echipe formate pentru salvarea lui Sakura erau gata de plecare.Una era compusa din Kakashi,Naruto,Sai si Kiba,in timp ce cealalta ii avea ca membri pe Gai,Neji,Rock Lee si Hinata.Acestia se aflau in biroul lui Tsunade,pentru a-si lua la revedere.In ochii chunin-ilor se putea citii teama dar si o dorinta nebuna de a invinge.Erau cei mai buni ninja dintre cei de rangul lor.Timida Hinata,devenise acum o experta in ceea ce priveste Byakugan-ul.Si avandu-i alaturi pe Neji si Naruto,era aproape imposibil sa fie ranita.In fata adolescentilor,jounini isi tineau mainile la spate,ascultand ultimele instructiuni de la blonda.
-Voi sunteti mandria Konohai.Acum,misiunea voastra este sa va salvati prietena si colega din mainile dusmanilor.Cel mai important este sa va intoarceti in viata.Shinobi,sunteti liberi.
Acestia au facut o plecaciune,parasind mai apoi cladirea.Pe drum,satenii le urau succes,facandu-le cu mana.Dupa cateva minute,acestia au ajuns la marginea padurii.Pe acolo era drumul spre ascunzatoarea lui Sasuke.Brusc,au sarit pe crengile arborilor,inaintand in viteza.In fata erau cei doi jounii impreuna cu Neji si Lee,la mijloc erau Hinata,Sai si Kiba,ultimii fiind Naruto si Kakashi.Blondul privea inainte,strangand din pumni.Continua sa se gandeasca la Sakura.Oare cum se simtea?Insa in acelasi timp,numele lui Sasuke isi facea loc in mintea lui.Se vor intalnii din nou...si se vor lupta.Doar ca de data asta,chunin-ul era hotarat sa invinga.
-Ce vei face cand ne vom intalnii cu ei?Intreaba sensei-ul cu par argintiu.
-Imi voi salva prietena si pe...Sasuke.Chiar daca va trebui sa imi dau viata pentru ca el sa se reintoarca in sat.Am promis si ma voi tine de promisiune,indiferent de circumstante.
Kakashi a aprobat din cap,continuand sa inainteze.Elevul lui era mai motivat ca niciodata sa invinga.Ca masura de precautie,cei doi Hyuga si-au activat Byakugan-ul.Nu vroiau sa fie luati prin surprindere de vre-un atac surpriza.In jurul lor,era o liniste infricosatoare.Nu se auzea decat fosnetul frunzelor smulse de adierea blanda a vantului.
In ascunzatoarea celor patru invadatori,nu se simtea nici-o miscare.Cel putin asa se parea.Pe holul lung si slab luminat,Karin inainta hotarata.Se indrepta spre camera unde statea Sakura.Acum,ca aceasta se afla sub controlul lui Sasuke,nu ar fi putut sa riposteze.Acum,nimeni nu putea sa o scape,avand in vedere ca era singura.Bruneta a deschis usa cu piciorul,inchizand-o la fel de repede.In fata ei,rozalia statea asezata pe pat.Ochii ei albi ii confirmau adolescentei ca era sub puterea brunetului.Aceasta s-a apropiat de ea,punandu-i un cutit kunai pe obrazul stang.
-Nenorocito...de ce te-a sarutat?Esti atat de stearsa,nu ai pic de importanta in fata lui.Si totusi,a facut ceva ce eu visez de mult.De cand suntem in aceiasi echipa,nu am facut decat sa il servesc,precum un caine.Zi de zi am sperat ca o sa ma iubeasca.Dar ai aparut tu si ai dat totul peste cap.Pentru asta meriti sa mori!
In momentul in care Karin a ridicat kunai-ul,a simtit cum mana ii este prinsa.S-a intors socata,scapand arma din mana.In spatele ei era Juugo,care dezaproba ferm din cap.
-De ce m-ai oprit?Si tu vrei la fel de mult ca mine sa moara!
-Ai idee ce o sa patesti daca o mai ranesti o singura data?Sasuke o sa te omoare!Termina cu gelozia asta!
Realizand ca nu are cu cine discuta,bruneta si-a impins colegul,parasind incaperea.Ramas singur,tanarul cu par portocaliu a privit-o pe rozalie.Nu ii placea ca se afla acolo...si ar fi facut orice sa o faca sa dispara.Insa nu indraznea sa iasa din cuvantul lui Uchiha.
Afara,cerul incepea sa se intunece.Constatand ca nu mai pot inainta pe timpul noptii,grupul s-a oprit intr-un mic satuc,numit "Shangri-La".Facea parte din Tara Focului,ca si Konoha,asa ca erau bine-veniti.In timp ce jounini cautau un adapost,cei sase stateau pe o treapta din piatra,incercand sa se odihneasca.
-Am mers toata ziua.Sunt franta.Replica Hinata oftand.
-Nici eu nu ma simt prea bine.Se aude vocea obosita a lui Kiba.
Singuru ce nu parea sa schiteze vre-un gest era Naruto.Era foarte ciudat,mai ales ca el obisnuia sa se agite si sa vorbeasca foarte tare.Acum,era suspicios de calm.Dupa cateva minute,au aparut cei doi barbati.
-Am reusit sa gasim o casa cu cateva camere libere.Sa mergem.Spune Gai linistit.
Grupul s-a ridicat de pe treapta din piatra,urmandu-i pe jounini.Nu foarte departe,intr-un loc foarte linistit,se afla o casa cu un singur etaj,destul de simpla.Cei opt au pasit in interiorul ei,lasand rucsacele pe hol.
-Eu si Gai o sa ocupam camerele de la parter,Hinata prima de la etaj si baietii langa ea.De acord?Intreaba Kakashi zambind.
Acestia au aprobat din cap,urcand cele saisprezece trepte confectionate din lemn si foarte inguste.Intrand in incaperea unde aveau sa isi petreaca noaptea,adolescentii au observat cu stupoare ca nu era decat un pat de doua persoane si cativa saci de dormit.
-Avem un acoperis deasupra capului,asa ca nu ar trebui sa ne plangem.O sa procedam in felul urmator:eu dorm in pat..si restu pe jos!Striga Lee asezandu-se pe suprafata moale.
-Vezi sa nu!Dormi tu pe jos!Vine replica prompta a lui Kiba.
-Naruto...tu ce z...
Insa Neji a constatat ca blondul nu se mai afla in incapere cu ei.Dandu-si seama ca trebuie sa se afle pe undeva prin casa,a decis sa nu se ingrijoreze.
La unul dintre balcoanele situate pe hol,chunin-ul isi tinea coatele sprijinite de marginea de lemn.Privea lung cerul negru,presarat cu stele ce pareau sa straluceasca precum diamantele,incercand sa ia putin din frumusetea Lunii.Brusc,in spatele lui a aparut Hinata,reusind sa il faca sa tresara.
-Scuza-ma daca te-am speriat.La ce te gandeai?Intreaba aceasta punandu-se langa el.
-La ce ma gandeam...nici eu nu stiu foarte bine.Acum doi ani,imi amintesc faptul ca stateam cu ea pe deal,privind cerul.Ne placea sa stam pana tarziu,pe iarba moale si sa facem forme din stele.Stiu ca i-am putut vedea chipul celui de-al treilea Hokage.Era amuzant.Dupa incepeam sa depanam amintiri...cum era atunci cand eram genini,cand incercam sa il intrec pe Sasuke.Imi lipseste rasul ei angelic,privirea blanda,dar infioratoare...vocea calda.Imi e dor de ea.
Bruneta a observat ca pe obrazul blondului a alunecat o lacrima,cazandu-i mai apoi pe mana dreapta.Aceasta l-a imbratisat,mangaindu-l usor pe cap.Inca il iubea,insa isi pierduse orice speranta la inima lui.Stia ca singura fata pe care Naruto o va iubii va fi Sakura.
Off-topic:For God'sake....inteleg ca va place fic-ul si chiar va multumesc pentru aprecieri.Insa am o rugaminte:numai faceti spam.Asta inseamna ca putetri sa comentati mai mult capitolul.Daca nu gasitit ce sa criticati(sunt multe lucruri)...macar spune;ti o parere mai ampla despre capitol.Pentru ca daca nu...moderatorii de aici va vor sterge posturile...si mie fic-ul.Nu cred ca asta vreti...si nici eu.
Ok...scuze de intarziere...dar m-am cam sfiit sa critic pentru a nu te supara...dar m-am cam saturat sa vad un fic scris cu atat suflet si imaginatie cum are si greseli deci m-am hotarat, in sfrsit, sa critic...
(29-12-2008, 11:59 PM)Love_Yuki_Eiri A scris: [ -> ]Noapte in Shangri-La

Soarele rotund si auriu se ridica din neant,spatiuspargand intunecimea cerului cu sagetile de foc pe care le arunca in jurul sau.spatiuChiar daca era o ora destul de matinala,spatiuin Konoha era agitatie.spatiuCele doua echipe formate pentru salvarea lui SakuraSakurei erau gata de plecare.spatiuUna era compusa din Kakashi,spatiuNaruto,spatiuSai si Kiba,spatiuin timp ce cealalta ii avea ca membri pe Gai,spatiuNeji,spatiuRock Lee si Hinata.spatiuAcestia se aflau in biroul lui Tsunade,nu cred ca aveai virgula...si chiar daca aveai, nupa ea trebuia pus un spatiupentru a-si lua la revedere.In ochii chunin-ilornu le prea am cu astea dar am vaga impresie ca se scrie "chunnini-lor" si nu "chunin-ilor"...se poate sa ai dreptate tu se putea citiiun singur "i"...a se (putea) citi... teamanu sunt sigura dar cred ca era o virgula dar si o dorinta nebuna de a invinge.spatiuErau cei mai buni ninja dintre cei de rangul lor.spatiuTimida Hinata,cred ca nu era virgula...si chiar daca era tot ai uitat de spatiudevenise acum o experta in ceea ce priveste Byakugan-ul.spatiuSi avandu-i alaturi pe Neji si Naruto,cred ca era fara virgula...si slatiul ala unde e?!era aproape imposibil sa fie ranita.spatiuIn fata adolescentilor,jouninicred ca era "jounninii"...era pluralul...si cred ca "jounnin" e cu doi de "n" isi tineau mainile la spate,spatiuascultand ultimele instructiuni de la blonda.
-Voi sunteti mandria Konohai.spatiuAcum,spatiumisiunea voastra este sa va salvati prietena si colega din mainile dusmanilor.spatiuCel mai important este sa va intoarceti in viata.spatiuShinobi,spatiusunteti liberi.
Acestia au facut o plecaciune,spatiuparasind mai apoi cladirea.Pe drum,spatiusatenii le urau succes,spatiufacandu-le cu mana.spatiuDupa cateva minute,[bspatiu[/b]acestia au ajuns la marginea padurii.spatiuPe acolo era drumul spre ascunzatoarea lui Sasuke.spatiuBrusc,spatiuau sarit pe crengile arborilor,spatiuinaintand in viteza.In fata erau cei doi jounii"jounnini" impreuna cu Neji si Lee,spatiula mijloc erau Hinata,spatiuSai si Kiba,ultimii fiind Naruto si Kakashistai ca nu mai inteleg...ai zis ca primii erau Kakashi si Gai, iar acum Kakashi e ultimul?...ciudat.spatiuBlondul privea inainte,spatiustrangand din pumni.spatiuContinua sa se gandeasca la Sakura.spatiuOare cum se simtea?spatiuInsavirgula in acelasi timp,spatiunumele lui Sasuke isi facea loc in mintea lui.spatiuSe vor intalniiun singur i din nou...si se vor lupta.spatiuDoar cavirgula de data asta,spatiuchunin-ulnu era chunnin? era hotarat sa invinga.
-Ce vei face cand ne vom intalniicun singur i cu ei?spatiuIntreaba sensei-ul cu par argintiu.
-Imi voi salva prietena si pe...Sasuke.spatiuChiar daca va trebui sa imi dau viata pentru ca el sa se reintoarca in sat.spatiuAm promis si ma voi tine de promisiune,spatiuindiferent de circumstante.
Kakashi a aprobat din cap,spatiucontinuand sa inainteze.Elevul lui era mai motivat ca niciodata sa invinga.spatiuCa masura de precautie,spatiucei doi Hyuga si-au activat Byakugan-ul.spatiuNu vroiau sa fie luati prin surprindere de vre-unun singur cuv atac surpriza.spatiuIn jurul lor,fara virgula...unde e spatiul?era o liniste infricosatoare.spatiuNu se auzea decat fosnetul frunzelor smulse de adierea blanda a vantului.
In ascunzatoarea celor patru invadatori,fara virgula...spatiunu se simtea nici-ostiam ca e fara cratima miscare.[/b]spatiu[/b]Cel putin asa se parea.spatiuPe holul lung si slab luminat,spatiuKarin inainta hotarata.spatiuSe indrepta spre camera unde statea Sakura.spatiuAcum,spatiucacred ca era un "cand" aceasta se afla sub controlul lui Sasuke,spatiunu ar fi putut sa riposteze.spatiuAcum,fara virgula...spatiunimeni nu putea sa o scape,fara vigula...spatiuavand in vedere ca era singura.spatiuBruneta a deschis usa cu piciorul,spatiuinchizand-o la fel de repede.spatiuIn fata ei,spatiurozalia statea asezata pe pat.spatiuOchii ei albi ii confirmau adolescentei ca era sub puterea brunetului.spatiuAceasta s-a apropiat de ea,spatiupunandu-i un cutit kunai pe obrazul stang.
-Nenorocito...de ce te-a sarutat?Esti atat de stearsa,spatiunu ai pic de importanta in fata lui.spatiuSi totusi, cred ca era: "Si totusi ti-a facut ceva ce eu visez de mult."a facut ceva ce eu visez de mult.De cand suntem in aceiasiaceeasi echipa,spatiunu am facut decat sa il servesc,fara virgulaprecum un caine.spatiuZi de zi am sperat ca o sa ma iubeasca.spatiuDar ai aparut tu si ai dat totul peste cap.spatiuPentru asta meriti sa mori!
In momentul in care Karin a ridicat kunai-ul,spatiua simtit cum mana ii este prinsa.spatiuS-a intors socata,spatiuscapand arma din mana.spatiuIn spatele ei era Juugo,spatiucare dezaproba ferm din cap.
-De ce m-ai oprit?spatiuSi tu vrei la fel de mult ca mine sa moara!
-Ai idee ce o sa patesti daca o mai ranesti o singura data?spatiuSasuke o sa te omoare!spatiuTermina cu gelozia asta!
Realizand ca nu are cu cine discuta,spatiubruneta si-a impins colegul,spatiuparasind incaperea.spatiuRamas singur,spatiutanarul cu par portocaliu a privit-o pe rozalie.spatiuNu ii placea ca se afla acolo...si ar fi facut orice sa o faca sa dispara.spatiuInsa nu indraznea sa iasa din cuvantul lui Uchiha.
Afara,nu cred ca aveai virgula...si unde e SPATIUL?!cerul incepea sa se intunece.spatiuConstatand ca nu mai pot inainta pe timpul noptii,spatiugrupul s-a oprit intr-un mic satuc,numit "Shangri-La"cred ca era fara ghilimele.

Nu l-am corectat pe tot pt ca ma trimite mama la culcare.
Trecand peste asta, al observat ca:
1. Nu pui spatiu dupa niciun semn de punctuatie...tine de estetica
2. Ai mici probleme cu virgulele...incearca sa le corectezi
3. Ai avut o greseala de exprimare...care ar fi putut fi si greseala mea...dar in principal cred ca este a ta...
In afara de cele mentionate mai sus, totul este ok! O recitire a texului cu voce tare(in cazul virgulelor) ar putea face minuni!

Continutul mi-a placut...desi a inceput sa mi se para cam mecanic...nu vreau sa sune a ofensa! Mi se pare ca e cam robotic si monoton, nu stiu de ce...
Cam atat...
Astept capitolul urmator! Gambate la scris and Kissu! Ja'!
Hmhm...Adyna,ms ca ai..criticat...dar nu imi place sa adaug spatiu dupa semnele de punctuatie.Poate ca tine de estetica...insa nu imi place.2)Si "aceiasi" este forma corecta.Google it.3)Nu..acolo nu trebuia sa fie cum ai scris tu,ci cum am scris yo.Crede'ma...pot sa imi dau seama de cum ma exprim.Nu am citit tot postul tau...dar nu vad decat spatiu.Nu imi place.Orikm..ms pt post.


Plecarea se amana

Din cauza orei foarte tarzii,Hinata s-a reintors in camera ei,incercand sa se odihneasca.Stia ca urma o zi foarte grea,in care vor pornii din nou la drum.Isi tinea genunchi la piept,strangand in brate o perna.Ochii ei lila priveau Luna plina prin perdeaua transparenta,fluturata din cand in cand de adierea usoara a vantului.Simtea cum lacrimile fierbinti ii alunecau pe obrajii palizi,imprimandu-se in cele din urma in cearceaful ce avea o nuanta usoara de portocaliu.Stia ca nu trebuie sa gandeasca asa,insa pentru prima oara isi dorea ca Sakura sa nu fie gasita.Era prietena ei cea mai buna,insa faptul ca baiatul iubit nu avea ochi decat pentru aceasta,o facea sa isi doreasca lucruri pe care mai tarziu le regreta.Dandu-si seama ca nu avea sa rezolve nimic cu aceasta gandire negativista,Hinata a continuat sa stranga perna la piept,inchizand ochii.
Pe balcon,Naruto continua sa priveasca cerul.Erau deja doua ore de cand facea acest lucru si nu parea ca ar vrea sa se opreasca prea curand.Amagitoarea noapte se lasase,cuprinsa de un intuneric amenintator.Luna se juca pe cer,maingaindu-i chipul blondului cu razele ei.E singura de veacuri,dar totusi lumineaza.Asemenea unui zambet ce ascunde mii de lacrimi.Era ciudat pentru un baiat ca el sa se gandeasca atat de mult in profunzimea acestor lucruri.Brusc,a simtit cum o mana i-a atins umarul.A tresarit speriat,privind mai apoi in spate.
-Neji...tu erai.Spune cu o voce stinsa.
-Da.Nu am mai rezistat galagia din camera si am venit sa iti tin companie.Unde esti cu gandul?
-Nu stiu...sunt atatea lucruri care imi dau tarcoale.Acum cateva clipe,imi aminteam de prima mea zi ca si ninja.Sasuke era tipul puternic si calculat,Sakura era fata draguta si mereu cu zambetul pe buze...iar eu...ei bine,eu eram pustiul tantalau,hiper-activ si mereu gata de actiune.Pe vremea aia,as fi facut orice sa il intrec pe el in putere.Ma antrenam pana la durere doar ca sa simt ca in echipa exista si Naruto,nu doar Sasuke Uchiha.Ah...si vroiam sa devin un Hokage,pentru a castiga respectul si admiratia satenilor.Acum,ca am obtinut asta...am pierdut ceva mult mai important:echipa si pe el.Mi-am dat seama ca pentru a castiga ceva...trebuie sa pierzi un lucru la fel de valoros.
Neji il privea,ridicand suspicios din spranceana.Nu putea sa se gandeasca decat la un singur lucru:baiatul cu care tocmai discuta era acelasi Naruto ca inainte?Era deosebit de ciudat sa il vada vorbind in acest mod.Parea atat de matur.Realizand ca e mai bine sa il lase singur,a decis sa se reintoarca in camera.In momentul in care a deschis usa,a fost lovit de o perna in spate.
-Tot nu ati incetat?Am crezut ca o sa va potoliti daca va las singuri.
-Ei bine,Kiba este de vina.Dar tu de ce esti asa?Ai venit mai ganditor decat ai plecat.Spune Rock Lee privindu-si colegul.
-Nu o sa ma credeti,insa toata intamplarea asta cu Sasuke si Sakura...a avut un impact incredibil asupra lui Naruto.Vorbeste cu atata maturitate incat iti vine greu sa crezi ca e acelasi pusti care in urma cu cativa ani facea numai boacane prin sat.
Sai asculta ce spunea Neji,insa se abtinea de la orice comentariu.Doar statea pe un scaun,tinandu-si capul pe genunchiul drept.Si el tinea la Sakura si isi dorea incredibil de tare sa o salveze.Doar ca...spre deosebire de blond,nu avea acelasi gand si in privinta lui Sasuke.Nu il ura,ci doar vroia sa il omoare.Credea ca daca va face asta,cei din sat il vor considera un erou.Dupa inca zece minute de certuri,chunini au reusit sa adoarma.
Dis-de-dimineata,in jurul orei cinci,satucul a fost zguduit de un tunet puternic.Cerul era acoperit de nori si brazdat de fulere ce scanteiau.Trezit de zgomotul facut de fenomenele meteorologice,Kakashi a vrut sa vada cum dorm elevii lui.Insa in momentul in care a ajuns la etaj,l-a vazut pe Naruto stand la balcon si privind cerul.Acesta s-a apropiat de el,cascand larg.
-E ora cinci!De cat timp esti treaz?
-Treaz?Nu am putut sa dorm nici macar un minut,asa ca de aseara stau aici si ma uit.
Jounninu-l si-a ciufulit usor parul cenusiu,reintorcandu-se la parter.Brusc,din cer au inceput sa cada lacrimi reci,ce udau pamantul.
In bucatarie,Gai statea la masa,sorbind zgomotos dintr-o ceasca de cafea.Vazandu-l pe Hatake,acesta a salutat discret,continuand sa priveasca pe geam.Vremea nu parea sa tina cu ei.
-Nu cred ca vom putea face ceva astazi.Cel mai bine este sa amanam plecarea.Spune brunetul calm.
-La acelasi lucru ma gandeam si eu.
Insa discursul celor doi a fost intrerupt de zgomotul facut de usa.Parea ca cineva tocmai iesise din casa.Privind pe fereastra,cei doi l-au zarit pe Naruto,ce fugea.
-Unde are de gand sa se duca?Intreaba Gai oarecum uimit.
Pe aleile satului ce inca dormea,prin perdeaua de ploaie,blondul inaintea cu viteza.Nu vedea la doi metri in fata lui,insa nu ii pasa.Impiedicandu-se de ceva,aceasta a cazut intr-o balta,imprastiind toata apa adunata.S-a sprijinit pe brate,ridicand capul.Picaturile de ploaie ii biciuiau chipul,in timp ce parul ud devenise lacasul picaturilor reci.Brusc,acesta a dat cu pumnul in apa,lipindu-si fruntea de pamant,in timp ce baga unghiile in noroi si strangandu-l in pumn.
-La naiba...unde esti!?
In acel loc bine ascuns,departe de chunini,Sasuke inainta linistit pe un hol,avand-o in spatele lui pe Sakura.Aceasta inca parea ca se afla sub controlul lui.Simtea ca Naruto se apropia de ei.Cu fiecare zi care trecea,acesta era din ce in ce mai aproape de ascunzatoarea lui.Stia ca lupta finala avea sa inceapa in curand.Doar ca de data asta,sfarsitul avea sa fie diferit.
S-a amanat plecarea?
Ce bine de ei. Au timp sa vina cu bandaje si medicamente de-acasa : Sakura sigur nu-i va vindeca :))
And, banuiesc si eu ca Sakura se va lupta cu ei :-?
Fiind sub controlul lui Sasuke, e normal ca nu o sa stea ca spectacor :-s
And, pe mine nu ma deranjeaza ca nu pui space dupa un semn de punctuatie.
Am cautat si eu pe Google care e forma corecta [ eu stiam de Aceeasi ] dar ca sa nu mor cu IQ mic, caut si eu :p
Daca bat "Aceiasi", imi zice Ati dorit să scrieti: aceeasi.
And ... Aceeasi e forma corecta :p

See ya >:D<
Pot sa iti spun doar felicitaria ai un fic grozav.Ai talent cu carul si cel mai frumos fic.Descrii extraordinar de frumos totul,iar actiunea este mereu interesanta si frumoasaEu sincer nu cred ca Sasuke o va pune pe Sakura sa lupte cu Naruto.Cred ca el va lupta cu Naruto si ceva imi spune ca finalul luptei va fi unul diferit si ca Naruto va invinge in cele din urma.Ma atot gandesc cum va reusi Sakura sa scape si imi trece prin cap faptul ca Suigetsu ar pute-o ajuta.Gata nu imi mai dau cu presupusul pentru ca stiu ca am spus niste aiureli.Am observat o mica gresala in cea ce a spus Rock Lee "Ei bine,Kiba si Shikamaru sunt de vina."Dupa cate stiam eu Shikamaru era mort sau poate nu am inteles eu bine contextul.In orice caz nu am cum sa te criti pentru ca nu am ce.Astept ca nerabdare urmatorul capitol si sper ca Sakura nu va mai fi controlata.Mult succes si spor la scri si noroc la scoala.
pff...inca o zi pierduta degeaba...unde se duce naruto???:-?..e nebun..credeam ca a devenit mai matur..dar tot prostut a ramas...deja s'a ratacit...-_-'...
..and sakura???:((...tot sub controlul lui sasuke a ramas...pff...nimeni nu o ajuta...sasuke asta...x(
..chiar..Shikamaru nu era dus..?..acu traieste?
--deci ai un fic super tare..nu am vazut greseli
[oricum nu ma uit cu lupa dupa ele..;;)]...spor la scris in continuare...si gambate cu nextu...:D
..ja'ne..:bye:
..p.S.-plzz...raspunde'ne la intrebarea de mai sus..in legatura cu shikamaru...:D
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15