Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Naruto Fic
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Presentimentul lui Hinata

Afara,cerul continua sa verse lacrimi amare.Pe stradutele ude si pline de noroi ale satului,Naruto continua sa se plimbe.Siroaie de apa se scurgeau din parul sau blond,cazand pe haine,unde se uneau cu celelalte surori.Fulgerele brazdau cerul,in timp ce tunetele continuau sa cutremure totul in jurul lor.Adolescentul inainta usor,calcand prin baltile proaspat formate.Parea atat de absent.Gandurile lui erau departe,in locul unde Sakura era tinuta captiva.Stia ca va avea de facut o alegere foarte grea.Poate ca succesul misiunii ar consta in uciderea lui Sasuke.Ar putea face asta?Nici nu vroia sa se gandeasca la asa ceva.Nu vroia decat sa il aduca in Konoha...viu.Brusc,a fost speriat de o usa ce s-a deschis zgomotos.Dintr-o casa a iesit o fata,ce nu parea sa aiba mai mult de optisprezece ani.In urma ei,un barbat furios,a apucat-o de par,trantind-o la pamant.Acesta a lovit-o cu piciorul in abdomen,strigand fel si fel de insulte la adresa ei.Neputand suporta ca o fata este lovita in asemenea hal,cu o viteza incredibila,blondul l-a apucat pe barbat de mana.
-Pustiule,tu ce dracu vrei?
-Ai face bine sa o lasi in pace.Daca vrei sa te lupti,fa-o cu cineva pe masura ta.
-Serios?Vezi pe cineva capabil sa se puna cu mine?
Naruto a lasat capul in jos,dupa care l-a lovit pe acesta cu pumnul in falca,fapt care l-a facut pe barbat sa se rostogoleasca cativa metri.Cu greu s-a ridicat de la pamant,sustinandu-se de gard.Sangele ii curgea din buza,combinandu-se cu ploaia ce ii cadea pe chip.Ochii lui albastri au ramas atintiti asupra chunin-ului.Dupa cateva secunde,acesta i-a vazut bandana cu semnul frunzei.
-Esti...shinobi din Konoha?Se aude vocea tremuranda a atacatorului.
-Da.Ai face bine sa nu te mai legi de persoanele mai slabe decat tine.
Persoana de sex masculin a aprobat din cap,retragandu-se in casa.Adolescentul a apucat-o pe fata de brat,ajutand-o sa se curete.Cand a ridicat capul,Naruto a ramas oarecum socat de ochii ei:erau identici cu cei ai Sakurei.Pentru cateva secunde,nu a fost in stare sa spuna nimic.Tanara l-a privit,continuand sa tuseasca.
-Iti multumesc.El este tatal meu...intodeauna reactioneaza asa cand intrece masura cu alcoolul.Se razbuna pe mine.Crede ca sunt vinovata ca mama l-a parasit cand eram copil.Cine esti?Intreaba aceasta in timp ce siroaie de apa i se scurgeau pe chip.
-Cine sunt eu?Nimeni important.
Blondul continua sa o priveasca.Semana atat de mult cu Sakura.Diferenta facea parul,care era rosu...asemenea focului ce arde mocnit.
-Ceva se intampla cu tine...o vad in ochii tai.Cauti pe cineva...insa in acelasi timp ai o multime de indoieli si intrebari fara de raspuns.
Chunin-ul a ramas uimit.Roscata se uita atat de adanc in ochii lui,incat parea ca il citeste.Simtindu-se oarecum intimidat de acest lucru,Naruto i-a dat drumul de la mana,continuand sa inainteze.Ramasa in spate,fata l-a privit.Ceva ciudat era cu el...si asta putea sa o simta.
In casa unde grupul se odihnea,era galagie.Toata agitatia era facuta de Kiba si Rock Lee,ce nu pareau sa se inteleaga.Era aproape imposibil sa nu se certe din nimicuri,reusind sa il enerveze pe Neji,ce nu mai suporta acea atmosfera.Asezati pe o canapea,Kakashi discuta cu Gai despre planul ce aveau sa il puna in aplicare cand isi vor intalnii dusmanii.Jounin-ul cu par argintiu era aproape sigur ca acestia se vor folosii de Sakura.
-Este posibil sa il ucidem pe Sasuke.Stiai asta?Intreaba brunetul privind in gol.
-Ma gandesc la posibilitatea asta de ieri.Stiu cu siguranta ca Naruto nu va permite acest lucru.
La etaj,departe de agitatia ce se desfasura la parter,Hinata privea pe balcon.Era racoare si parea sa ploua din ce in ce mai tare.Isi tinea bratele in jurul propriului trup,incercand sa se incalzeasca.Se gandea la blond.Il iubea si detesta sa il vada suferind.Ar fi facut orice sa evite acest lucru.Insa era constienta ca acesta o va vedea doar ca pe o prietena buna.Niciodata ca pe o posibila iubita.Brusc,aceasta a simtit o atingere rece pe umar.Speriata,s-a intors.
-Neji...tu erai.Replica fata oftand usurata.
-Da...ce faci aici?Intreaba satenul privind-o.
-Ma gandeam.
-L-ai vazut pe Sai?Sunt cateva ore de cand lipseste.
Bruneta nu a spus nimic.Pur si simplu a ridicat capul.Pe acoperisul casei,in fata celor doi,baiatul statea rezemat de un horn.Ploaia cadea peste trupul lui,insa nu parea sa fie deranjat de acest lucru.
-Se pare ca astazi,toata lumea e pusa pe ganduri.Spune Neji aparent indiferent.
-Vere...vreau sa iti spun ceva.Mi-a fost teama sa zic acest lucru altcuiva,de teama sa nu ma creada.Am o presimtire sumbra.Simt ca Sakura este in pericol.Insa nu Sasuke este cel care o ameninta...ci alta persoana.
Satenul si-a privit verisoara,ridicand mai apoi suspicios din spranceana.Nu credea in presentimente,insa de fiecare data cand Hinata simtea ceva,acel lucru se adeverea.La ce pericol se referea?
In subteran,intr-o camera slab luminata,rozalia statea pe un scaun.Ochii ei albi confirmau ca aceasta continua sa se afle inca sub puterea brunetului.Brusc,usa s-a deschis,cu un scartait infiorator.Lumanarile nu au putut dezvaluii decat un kunai,ce era tinut strans de cineva.Insa cine era acea persoana?
Aliat sau inamic?

In camera unde Sakura era captiva,lumina lumanarilor dezvaluiau un nou dusman.O persoana imbraca in negru a intrat incet,avand in mana un kunai.Era imposibil sa ii vezi chipul din cauza ca acesta purta o gluga imensa ce il acoperea.Strangea arma in pumn,apropiindu-se cu pasi mici,dar siguri de adolescenta.Aceasta statea pe un scaun,inconstienta.Era imposibil sa se apere impotriva persoanei care vroia sa o omoare.Parea ca e cineva care ii vrea raul rozaliei...sau ce ura Konoha mai mult decat orice.Ajungand in fata ei,acesta a ridicat cutitul,avand un singur gand:sa o injunghie.Insa chiar in acel moment,in incapere s-a simtit o raceala ce iti ingheta sangele in vene.Chiar inainte sa o loveasca,mana atacatorului a fost prinsa.Ochii rosii ai brunetului erau acoperiti de suvitele de par,in timp ce focul lumanarilor era pe punctul sa se stinga din pricina curentului.Brusc,acesta l-a aruncat pe cel ce vroia sa ii atace prizoniera in unul dintre ziduri.
-Nu stiu cine esti.Dar viata ta se termina acum.
-Sasuke Uchiha...irascibil ca intodeauna.Nu ma mai recunosti?
Barbatul s-a ridicat de la podea,dandu-si jos gluga.In momentul in care adolescentul l-a vazut,sprancenele acestuia s-au impreunat.Nu parea sa fie foarte incantata de cel care il descoperise.
-Kabuto Yakushi.Spune baiatul pe un ton incredibil de calm.
-Exact.M-am gandit sa ii fac o vizita baiatului care a devenit "recipientul" puterii Lordului Orochimaru.Dupa ce l-ai omorat...i-ai obtinut intreaga putere,nu-i asa?
-Credeam ca te-am ucis si pe tina in noaptea aia.
-Aminteste-ti ca stiu destul de multe tehnici interzise.
Sasuke il privea,continuand sa isi mentina acelasi calm care iti dadea fiori.Brusc,in incapere au aparut cei trei camarazi ai brunetului.Vazandu-l pe Kabuto,acestia s-au oprit socati.Nu prea intelegeau ce se intampla.De ce venise si mai ales ce cauta cu Sakura?Suigetsu o privea pe rozalie,constatand cu stupoare ca inca se afla sub controlul conducatorului lor.
-De ce ai venit aici?Intreaba bruneta luandu-l pe Sasuke de brat.
-Hmm...tu trebuie sa fi Karin.Fata ce il iubeste cu disperare pe Uchiha...dar el nu iti da atentie.Ce trist trebuie sa fie.
-Spune pentru ce ai venit!Striga brunetul ce incepea sa isi piarda calmul.
-Linisteste-te!Nu e bine ca ultimul stapan al Sharingan-ului sa se enerveze,nu-i asa?O sa iti spun motivul vizitei mele:dupa ce am reusit sa imi vindec ranile facute de tine in noaptea aia,am decis sa razbun moartea Lordului Orochimaru.Konoha este vinovata...pentru tot.Am auzit de incercarea ta esuata de a distruge satul.Asa ca m-am gandit sa ne aliem.Ce zici?
Sasuke il privea,ridicand suspicios din spranceana.Stia ca e ceva ciudat in spusele baiatului,insa nu stia cu siguranta ce.De ce l-ar fi ajutat pe cel care i-a ucis mentorul?Spunea adevarul?Sau era doar o capcana?Pentru ca daca era asa,viata lui avea sa se termine destul de curand.Brunetul nu a mai spus nimic.Inainte sa plece,a privit-o cateva momente pe Sakura.Aceasta parea atat de nevinovata in acea stare de inconstienta.S-a uitat la Kabuto,dupa care a disparut intr-o fractiune de secunda.Tanarul cu parul alb a ramas in camera impreuna cu cei trei supusi.
-Asa face el...e cam prost dispus in dimineata asta.Ma duc sa ii vorbesc.Spune Karin zambind.
-Crezi ca o sa iti acorde atentia pe care i-o acorda ei?Poate nu ai vazut...insa modul in care o priveste e destul de ciudat,nu crezi?Replica adolescentul aranjandu-si ochelarii.
-Cred ca ar trebui sa iesim de aici.Lui Sasuke nu ii place sa ne vada prea mult in preajma ei.E prizoniera...asa ca trebuie sa stea singura,in temnita.
-Daca asta o numesti tu "temnita"...atunci nu imi imaginez ce lux este intr-o camera normala.
Cu fiecare cuvant pe care Kabuto il spunea,bruneta incepea sa se enerveze din ce in ce mai tare.Nu suporta ca cineva sa ii spuna acele lucruri.Era de ajuns ca acel gand nenorocit nu ii dadea pace.Aceasta a parasit incaperea,fugind pe un hol lung.
In micul satuc unde echipa condusa de Kakashi si Gai a ramas peste noapte,era liniste.Ploaia incetase si cerul se curatase de nori.Apusul ingropa totul intr-o lumina usor rozalie.Era atat de frumos.In fata casei,Naruto statea pe o piatra.Era fleasca,insa lui nu ii pasa de acest lucru.Desena ceva cu un bat pe pamant.Defapt,tot ce facea era sa ii scrie numele Sakurei.Brusc,in fata lui a aparut jounin-ul cu par argintiu.
-Ce faci aici?
-Sensei...m-ai speriat.Spune blondul privindu-l.
-De cand am plecat din Konoha...esti abatut.Nu ai intrat in nici-un pom...nu ai comentat cand ai auzit ca ne vom oprii in timpul noptii si nici nu te-ai certat cu Kiba sau Rock Lee.Ti-am spus sa nu te ingrijorezi.O sa o salvam.
-O sa ii salvam.Pentru ca eu vreau sa il aduc pe Sasuke in sat.E prietenul meu si nu ma las pana nu fac ce am promis.
-Sti ca este posibil sa...
-Sensei...nu vreau sa aud ce ai de zis.Stiu la ce te gandesti si e o nebunie.Nu il voi ucide pentru nimic in lume.
-Dar daca el o sa te omoare pe tine?Sau pe Sakura?Gandeste-te la asta.
Kakashi a plecat,lasandu-si elevul singur.Acesta privea pamantul,in timp ce picaturi de apa i se scurgeau din parul blond.Oare va putea Sasuke sa comita o asemenea atrocitate?
FIRST...^^...upiii

waa....in sfarsit nextu...:D:D..ce sa mai..e pe masura asteptarilor...greseli nu prea am vazut...[nici nu stau sa le caut:P:P]
SO...kabuto vrea sa fie aliat cu sasuke...>_>..o fi vreo capcana...sigur...sper ca totul sa se termine cu bine...sasuke sa se intoarca,sa fie cu sakura...si totul sa fie din nou ca la inceput...:))...ce imaginatie...cine stie c itzi mai trece prin cap??..pe unu tot ai sa omori...:))

ja'na :bye:
succes in continuare:D
Echipa pleaca

Afara,cerul incepea sa capete culoarea abanosului.Satucul era acum acoperit de o mare de liniste,ce il facea sa semene cu un sat-fantoma.Singurul lucru care alunga aceasta iluzie erau luminile catorva case.Nu erau mai mult de sase,insa macar aduceau putina viata.Intr-o camera,Hinata statea pe un scaun,tinandu-si capul pe palma.Luna plina se reflecta in ochii ei lila,invaluind-o intr-o lumina argintie.Parea trista...singura.Nu facea decat sa se gandeasca la Naruto.Il iubea mai presus decat orice si nu ar fi suportat sa il vada ranit,sau mai rau.Nu stia ce se va intampla cand vor ajunge la destinatie,insa cu siguranta lucrurile vor lua o turnura destul de urata.Cei pe care ii avea alaturi erau cei mai puternici chunini din Konoha,dar puteau oare sa isi masoare puterea cu Sasuke si echipa lui?Stia ca printre ei exista cel care l-a ucis pe Shikamaru.Insa in acelasi timp,se gandea la Sakura.Oare in ce conditii traia?Defapt...intrebarea era:oare mai traia?Brusc,si-a scuturat capul,punandu-si palmele pe ambele tample.
-La ce ma gandesc?Sasuke nu ar putea sa o raneasca.In pofida tuturor lucrurilor...stie foarte bine care sunt sentimentele ei pentru el.Mai bine ma bag in pat.Maine o sa fie o zi grea.
Spunand acest lucru,Hinata s-a ridicat de pe scaun,intinzandu-si trupul incordat pe suprafata moale.Fara sa isi dea seama,oboseala a doborat-o,reusind sa adoarma in cateva minute.
In camera unde stateau cei patru shinobi,era liniste.Naruto statea rezemat de perete,chiar in fata geamului.Nu purta decat o pereche de pantaloni scurti.Razele lunii se rasfrangeau pe trupul lui bine facut,rezultatul antrenamentelor la care a fost supus.Isi tinea palma pe frunte,privind in gol.Erau doua saptamani de cand nu mai zambise.Doua saptamani pline de intrebari,indoieli si pareri de rau.Nu incetase nici-un moment sa se gandeasca la Sakura...si Sasuke.Nu stia ce sa faca atunci cand isi va intalnii prietenul.Pentru el,brunetul continua sa fie cel mai bun amic al sau.A fost primul care l-a inteles...primul cu care a format o legatura atat de stransa.
-"La naiba.Ce sa fac?Nu pot sa il ranesc...dar daca nu voi face asta,probabil ca o sa ma omoare".Gandeste blondul continuand sa se uite la cer.
Simtitnd ca cineva este treaz,Neji a deschis ochii,asezandu-se in sezut.A privit buimac in jurul sau,zarindu-l mai apoi pe Naruto.Acesta nu misca.Doar statea cu capul pe brate.Satenul a cascat,ridicandu-se mai apoi de pe podea.
-De ce nu dormi?Intreaba acesta confuz.
-Nu imi este somn.Replica chunin-ul linistit.
-Ar trebui sa incerci sa te culci.Vom pleca la rasaritul soarelui.
Blondul a aprobat din cap,alungindu-si mai apoi trupul pe podeaua rece.Neji a dat din umeri,reintorcandu-se la locul sau.Din pricina oboselii,gazda Vulpii cu Noua Cozi a reusit sa adoarma in cateva minute.
Dis-de-dimineata,soarele se ridica din neant,spargand intunecimea cerului.In micuta casa din sat,echipa era gata de plecare.Kakashi si Gai discutau despre ruta pe care o vor urma,incercand sa evite pericolele.In living,chunini asteptau sa plece.Ca de obicei,Rock Lee si Kiba trebuiau sa se certe din cine stie ce motiv prostesc.Sai,Neji si Hinata ii priveau,fara sa intervina.Singurul ce statea departe de grup era Naruto.Acesta statea langa geam,privind cu coada ochiului ce se intampla dincolo de sticla transparenta.
Brusc,in camera si-au facut aparitia cei doi jounini.
-E timpul sa plecam.Spune Kakashi zambind.
Echipa a parasit casa,intrand din nou in padurea ce parea sa ii inghita,pe masura ce inaintau.
In acel loc ascuns din subteran,era liniste.Intr-o incapere,Sasuke statea pe un scaun.Isi tinea mana pe genunchi,privind in gol.Sharingan-ul lui stralucea in intuneric.De partea dreapta statea bruneta. care il privea.Ajunse-se sa il idolatrizeze,mai rau decat o facea Juugo.Pentru ea,nu exista decat un singur baiat:Uchiha.Insa spre disperarea ei,acesta nu ii dadea atentie.O trata la fel ca pe ceilalti.
-Karin.Spune acesta pe un calm infricosator.
-Da?Raspunde adolescenta zambind.
-Vreau sa o aduci pe Sakura.Imediat.
Fata a aprobat din cap,parasind mai apoi incaperea.Din nou ea.Era incredibil cum de la un timp,Sasuke vroia sa o aiba alaturi cat mai mult timp.Se afla sub controlul lui si asta parea ca ii face placere mostenitorului clanului Uchiha.Lucru care o facea pe bruneta sa isi iasa din minti.
again first...^^...da'ti in ziare
ar trebui sa ma obisnuiesc...:))...
....so...super capitolul...in sfarsit pleaca...pff...abia astept sa vad ce ii mai asteapta si in padure...:))...si sasuke...:>:>...c mai vrea acu de la sakura???poate un sarut...:chuu:...dea asta ii in imaginatia mea *perv*
Greseli...nu am vazut...lucru normal cand e vorba de tine...:d:D
...so..gambate cu nextu....
succes in continuare
ja'ne :bye:
Alianta

Pe holul lung si slab luminat,Karin inainta usor.Aceasta strangea cu putere pumnii,murmurand cateva injuraturi.Nu stia ce sa faca pentru a o elimina pe Sakura.Toata aceasta treaba devenea foarte stresanta pentru bruneta,ce se simtea din ce in ce mai exclusa.Inainte,Sasuke ii acorda atentie.Nu era cine stie ce...insa mult mai bine decat nimic.Acum,de cand rozalia se afla in ascunzatoarea lui,avea impresia ca este lasata pe dinafara.Nu era de ajuns ca Uchiha se comporta in acest fel,insa si Suigetsu parea sa simta ceva pentru prizoniera.Atunci cand o privea,ochii lui nu mai erau plini de rautate ca inainte.Singurul ce se mentinea pe pozitie era Juugo.Insa brusc,atentia adolescentei a fost distrasa de niste zgomote ce pareau sa vina din fata.Cineva se indrepta spre ea.Aceasta s-a oprit,punandu-si mainile in sold.Kabuto si-a facut aparitia in lumina lumanarilor,asemenea unei fantome.
-Tu ce vrei?Intreaba bruneta pe un ton ridicat.
-Nimic...in mod special.Pur si simplu ma plimbam pe aici,incercand sa deslusesc labirintul.
Fata a ridicat din spranceana,continuand sa inainteze.Insa din nou,vocea tanarului a rausnat in acel spatiu inchis.
-Te duci dupa ea,nu-i asa?Inca nu ti-ai dat seama ca vrea sa o aiba aproape?Cum te simti cand o priveste in acel mod...atat de ciudat?Doare,nu-i asa?
-Asculta aici...shinobi de doi bani.Ce tot insinuezi cu asta!?
-Depinde de ce vrei sa intelegi.Vreau sa iti propun un targ.Amandoi vrem ca fata sa dispara.Tu din cauza lui Sasuke...si eu sa ma razbun pe Naruto.Stiu cat va suferii daca draga lui Sakura ar...murii.Probabil ca nu ar suporta gandul asta..si din cauza durerii si a furiei...ar elibera spiritul Vulpii.Asta ar insemna distrugerea Konohai.
Propunerea tanarului parea sa fi avut un impact puternic asupra adolescentei,ce il asculta cu atentie.Dupa ce s-a gandit cateva minute,si-a dat seama ca o asemenea alianta era mai mult decat bine-venita.Astfel,daca brunetul afla ceva...ar fi putut da cu usurinta vina pe Kabuto,spunand ca tot ce a vrut sa faca a fost sa se infiltreze in ascunzatoarea lui pentru a o ucide pe adolescenta.Astfel,ea ar scapa basma curata.
-De acord.Insa asta...ramane intre noi.
Adolescentul a aprobat din cap,continuandu-si drumul.Bruneta a ras discret,intrand mai apoi in camera unde Sakura era tinuta.Aceasta statea pe un scaun,avand aceiasi privire goala.Karin s-a uitat la ea,continuand sa zambeasca.Stia ca de data aceasta,rozalia va disparea din drumul ei,o data pentru todeauna.Cu miscari bruste,a apucat-o de barbie,strangand-o cu putere.
-Femeie proasta...cine ar fi stiut ca vei sfarsii intr-un mod atat de...banal.Asta e pedeapsa ta pentru ca ai indraznit sa ii atragi atentia.Acum,va trebui sa ma comport absolut..normal.
Bruneta a apucat-o de brat,ridicand-o.Chiar daca se afla sub controlul lui Sasuke,Sakura putea sa mearga cu usurinta daca era condusa de cineva.
In padure,echipa continua sa inainteze.In fata erau cei doi jounini impreuna cu Neji,urmati de Sai,Kiba,Rock Lee si Hinata.Ultimul era Naruto.Acesta privea inainte,continuand sa se gandeasca.Stia ca momentul luptei se apropia cu pasi repezi.Ar fi vrut sa foloseasca noua tehnica pe care Jiraya l-a invatat...insa acesta a fost foarte clar:nu avea voie sa apeleze la ea decat intr-un ultim moment.Cu ajutorul ei isi putea ucide adversarul...dar si pe el.Brusc,a fost trezit din acea stare de vocea Hinatei.
-Naruto,s-a intamplat ceva?Intreaba aceasta pe un ton stins.
-Nu...sigur ca nu.Totul este in regula.Replica blondul zambind usor.
Fata i-a intors zambetul,alaturandu-se celor trei baieti din fata.Sai se prefacea ca nu il priveste,insa se uita cu coada ochiului la colegul sau.Isi dorea sa o salveze pe Sakura...si sa il ucida pe Sasuke.Credea ca va fi considerat un erou daca reusea aceasta "performanta".Insa era sigur ca cel care se va lupta cu Uchiha va fi Naruto.
In ascunzatoarea brunetului,continua sa fie o liniste ca de mormant.Usa s-a deschis cu un scartait enervant,facandu-si aparitia Karin.Aceasta o tinea pe rozalie de brat,apropiindu-se de conducatorul echipei ei.
-Am facut ce mi-ai spus.
-Pleaca.Spune baiatul rece.
Adolescenta a schitat un zambet,parasind incaperea.Ramas singur cu Sakura,Sasuke s-a ridicat usor de pe scaun,apropiindu-se de ea.A apucat-o de barbie,apropiindu-se periculos de mult de buzele ei.Respiratia fetei era atat de linistita.Chipul ei angelic era atat de calm.
-Te-ai schimbat in lipsa mea.Esti puternica...insa intodeauna vei ramane aceiasi fata care in urma cu trei ani,suspina ori de cate ori apaream.Acum insa,va trebui sa stai cuminte...si sa il asteptam impreuna pe Naruto.Va avea o mare surpriza.Replica Sasuke ranjind malefic.
Echipa se apropie

Prin padurea deasa,echipa condusa de Kakashi si Gai continua sa inainteze.Cu fiecare pas pe care il faceau,simteau ca sunt din ce in ce mai aproape de ascunzatoarea lui Sasuke.Fiecare incepea sa se gandeasca la diferite lucruri,printre care posibilitatea de a nu se mai intoarce vi in Konoha.Stiau foarte bine cu cine se lupta.Fiecare acolit al brunetului era deosebit de puternic.Acestia nu aveau decat un singur tel:victoria,indiferent de pierderi sau circumstante.Pe chipurile lor se putea citii grija si teama.Singurul ce nu parea sa ii fie frica era Naruto.Isi dorea cu atata ardoare sa gaseasca ascunzatoarea,incat daca ar fi putut,s-ar fi teleportat pana in acel lor.Jounin-ul cu par argintiu il privea discret.Se vedea ca este entuziasmat,insa stia ca acest sentiment nu ii va aduce nimic bun.Sasuke nu mai era cel de dinainte.In inima lui nu era loc de un sentiment atat de frumos precum iubirea fata de cel mai bun prieten.Deodata,Kiba s-a oprit,punand palmele pe pamant.Parea ca tocmai a adulmecat ceva.Avea un miros la fel de dezvoltat precum cel avut de caini si ii era foarte usor sa detecteze inamicii folosindu-se de acest atuu.
-Ce s-a intamplat?Simti ceva?Intreaba Gai oarecum alarmat.
-Mirosul este vag...dar da.Nu sunt foarte departe de aici.
-Cat mai avem?Cu aproximatie?Intreaba Naruto agitat.
-In jur de o zi jumatate.Raspunde satenul continuand sa miroasa.
Auzind acest lucru,pe chipul blondului a aparut un zambet urias.Vazandu-l,Kakashi a oftat adanc.Inca spera ca il va putea readuce pe brunet in Konoha.Acum...asta era visul lui.Renunta-se la ideea sa mai fie Hokage inca din cloipa in care Sasuke a plecat la Orochimaru.Nu exista zi in care sa nu se considere vinovat pentru acest lucru.In urma cu trei ani,i-a facut o promisiune Sakurei.Promisiune pe care a incalcat-o.Atunci,nu a fost destul de puternic pentru a-l intoarce din drum.Insa acum...simtea ca era gata.timp de trei ani s-a antrenat doar pentru acest moment.Vazandu-l ca zambeste,Neji s-a apropiat de el,luandu-l de bluza.
-De ce razi?
-Mai intrebi?Suntem atat de aproape de ei...de Sasuke!Si Sakura.In sfarsit imi voi recupera prietenii.Sunt atat de ferici...
Insa replica i-a fost taiata de un pumn provenit din partea geaniului Hiuuga.Vazand acest lucru,chunini dar si cei doi jounini au ramas nemiscati.Cazut la pamant,blondul si-a sters dara de sange ce i se scurgea in coltul gurii,vrand mai apoi sa se ridice.Insa din nou a fost prins de saten.Privirea acestuia era destul de ciudata...pentru prima oara se putea citii teama in ochii lila posedati de Neji.
-Cum poti sa zambesti in asemenea circumstante?Ai impresia ca aceasta este o misiune care poate fi facuta de un genin?Naruto...gradul acestei misiuni este A!Sti foarte bine cu cine ne luptam.Unul dintre ei l-a ucis pe Shikamaru.Imagineaza-ti cat sunt de puternici.Defapt...gandeste-te la puterea pe care Sasuke o are.Crezi ca in acesti trei ani a stat degeaba?Iti amintesti cand te-ai luptat cu el in Konoha.Si spus ca forta lui era atat de mare incat te-a coplesit!Striga tanarul iesindu-si din minti.
-Este adevarat...m-a coplesit,m-a facut sa tremur si sa ma tem.Insa in ciuda acestui lucru,nu este vre-un zeu.E om..si poate fi invins.Replica Naruto calm.
-Ai uitat ca este Uchiha?Are sharingan-ul!Se aude vocea stinsa a lui Lee.
-Si eu am puterea Kyuubi-ului.Suntem la egalitate.
Auzind acest lucru,Neji i-a dat drumul de la bluza,dandu-se cativa pasi in spate.Pentru prima oara...ii dadea dreptate blondului.Daca se temeau si fugeau de confruntare,nu aveau cum sa castige.Cel mai bine era sa lupte cu toate puterile...si sa iasa invingatori.
In ascunzatoarea brunetului,era o liniste ce reusea sa iti dea fiori.Defapt,acea atmosfera era omniprezenta in acel loc.Intr-o incapere mica si slab luminata,Kabuto statea pe un pat.Isi tinea o mana sub cap,in timp ce rotea un kunai pe degetul aratator de la mana dreapta.Insa a auzit scartaitul usii.Brusc,a aruncat arma,care a trecut milimetric pe langa Karin,infigandu-se in perete.
-Ai face bine sa ai grija cu jucariile astea.Replica bruneta rasufland usurata.
-Ai face bine sa ai grija cum te strecori in jurul meu.Spune tanarul zambind in coltul gurii.
Adolescenta nu a inteles foarte bine ce a vrut baiatul sa spuna,insa a ridicat discret din umeri.A inchis usa,asigurandu-se ca nu a vazut-o nimeni intrand in acea camera.
-Ce e cu tine aici?
-Mi-ai promis o alianta.Si acum astept un rezultat.
-Rabdare...graba strica treaba.Spune Kabuto continuand sa ranjeasca.
Vazandu-i acel zambet oarecum malefic,Karin a ridicat din spranceana,parasind mai apoi incaperea.Ramas singur,adolescentul si-a dat ochelarii jos,izbucnind intr-un ras zgomotos.La ce se gandea?
is sfarsit...cat am asteptat continuarea:X:X:X....nu vreau ca KAbuto sa o raneasca pe Sakura si nici Karin ca le mut la amn2 fatza din lok....hmmm...sa atinga ei pe Sakura...dar dak fak asta se okupa Sasuke de ei>:)....v-a reusi Naruto sa ii salveze pe Sasuke si Sakura;))..astept continuarea...sper ca nu va trebuie sa asteptam asha de mult din nou:(
..pai..imi place continuarea...:d
am vazut 2 greseli de tastare.."lor"-loc.."cloipa"-clipa..in fine..:-j..nu e nimic..se mai intampla:D..oricum sa revenim la next...hmm..:-?..ce mai are de gand Kabuto asta...x(...sper sa reuseasca eroii nostri..:D:d...si Neji..ce'i cu el...e drept ca Sasuke e puternic...dar Naruto e si mai si..;)[[sper...poate nu e..:-s]]
off off...gambate cu nextu...ca m'am plictisit sa astept...:D:D...[stiu ca va fi pe masura asteptarilor...]

ja'ne :bye: chuu... :chuu:
Am aterizat si eu pe aici.
Citesc ficul tau de la primul capitol pana acum si sincer vreau sa iti zic FELICITARI!......ficul tau este cu alte cuvinte perfect.
Fiecare capitol este din ce in ce mai captivant. Greseli nu am vazut, dar nici nu m-am uitat atent deoarece era prea prinsa de actiune.
Acum te rog si eu ceva: pune si tu continuarea cat mai repede te rog!, nu mai pot sunt foarte curioasa de ce se va intampla.
:bye:
Si astept nextu' :love:
:bye:
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15