Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

the girl with the really big backpack has arrived!

#1
data: 15.02.2004
ora: nu stiu...mi-a stat ceasul.
scopul: nu am nici cea mai mica idee

ah screw this! dudes, eu sunt zah Arinin, pe numele adevarat Irina, 17 ani (18 in august), zodia Leului si sunt mandra de asta, locuiesc in Bucuresti, dar am copilarit la Braila de unde am ramas cu un usor accent moldovenesc. am prostul obicei de a injura in engleza chiar si fara motiv. la mine "crap", "shit" si "f**k" are rol de a da muzicalitate vorbelor mele...stiu ca nu ar trebui, but hey! life's short, have some pot.

mananc foarte nesanatos, beau cantitati industriale de cola, mananc multa chocolata, sunt dependenta de carne, mai ales prajita...si cu toate asta am cu 10 kg mai putin decat ar trebui sa am. medicul nutritionist mi-a spus ca in ritmul asta nu apuc 30 de ani, iar eu nu fac nimic ca sa-mi fie mai bine.

cred ca acu' ar trebui sa spun si despre partea cu scrisul...well, sit near the fire, kiddies, because zah Arinin will tell you a story *roasts marshmellows*
eu scriu. uneori mai si desenez, dar nu imi ies tocmai grozave. am incercat sa scriu anime stories, dar nu le terminam niciodata (de fapt am terminat una singura, pentru ca ma batea o prietena la cap). scriu de obicei proza scurta pe care o citesc in cenaclul de la scoala si ma cert cu criticul nostru cel rau.
cartea preferata.....am mai multe. cred ca musashi de eiji yoshikawa, urmata de divina comedie - dante - si faust - goethe.

nu stiu ce ar mai trebui spus...mai intrebati si voi. i must run now *puts on backpack and runs away*

#2
Bine ai venit pe Animezup, Arinin!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
^______^
Salut , Arinin
Welcome to Zup , Zuppeh already gave ya' a nice warm welcome , direct din cuptor scos. So uhm ..damn , sa incep liturghia :
Ai vreun gen de muzica preferat? If so , which one? :]
Pepsi or Coke ? [ai zis deja ca bei cola , dar totusi intreb XD ]
Ceva animeuri preferate , poate manga ? ^^

Ok restul intrebarilor o sa aiba altii grija sa le puna , sa speram ca mai inteligente ca ale mele , less shitty . Si eu folosesc de obicei injuraturile ca semne de punctuatie so way to go , u got a 10 fuckin' points from meh ! ^____^ Call me tox , hope we'll get along well , and groovy , sugar , go have some fun x] !
Byeee hug

#4
hey guys! i'm back! multumesc ca m-ati primit cu poezia de "welcome-make-friends-have-fun"
si acum intrebarile + some crap just remembered
ascult in principal muzica rock, basically metal, dar daca exista vreo melodie intr-un anime dintr-un alt gen, ascultandu-o la fiecare OP, ajunge sa-mi placa si-o downloadez.
manga......^^' "akuma na eros"....for the sexually frustrated virgin in me.
Anime....errr...mai multe, dar in ultima vreme, am avut un fel de depresie si nu m-am mai uitat la anime. insa all time favorites raman Shounen Onmyouji si Tsukikage Ran (Kazemakase)
Intre Pepsi si Cola...well...vineri am avut sociologie, iar profa intreaba cine e dependent de cola. I was in the front row! Ea imi sugereaza -citez- "Cumpara-ti....errr...cum se numeste...?", la care e raspund: "Pepsi? Ok". Therefore, Pepsi doar daca nu am Cola

Chestii ce nu v-am spus si s-ar putea sa va placa. Eu invat la CN Creanga, in Bucuresti...la filologie, sectia de japoneza intensiv. Chiar, e cineva interesat de meditatii la japoneza pe timpul verii? Am atestatul 4kyuu luat, l-am dat pe 3kyuu si in martie imi vin rezultatele si deja ma pregatesc pentru 2kyuu. And i'm cheap! oh wait...asta nu a sunat bine.
Metoda mea de a obtine ce vreau este Puppy Eyes, cu tremuratul buzei de jos. Intr-o buna zi voi invata sa plang la comanda, sa vedeti ce va fi atunci.
Beau zilnic, dupa micul dejun, o ceasca de cappucino de vanilie cu o lingurita si o treime de zahar.
Ah! si am obiceiul de a ma certa cu alter ego-urile din capul meu si din oglinda!

#5
Uuu, metal, nice 15
Si vad ca stii si japoneza, si mai tare. Poate reusesc sa te corup pentru un post de traducator, ca tot vreau sa citesc de foarte multa vreme opera completa a mangaka-ului Junji Ito ce vegeteaza undeva prin hard-ul meu.
Btw, manga-uri citesti? Am inteles ca ai citit "akuma na eros" care banuiesc ca e shoujo (gah) dar altceva?

#6
Hey Arinin ^_^ welcome to Zup hug
21 Esti in acelasi liceu ca o prietena de-a mea ^_^ [ tot de pe zup ^_^' ] so... si ea tot la intensiv japoneza este... [ cred 21, dar stiu ca face japoneza Smile ]... gata, sa o lasam pe ea in pace 21 so... ma bucur ca ai aterizat pe aici... avem in comun multe lucruri ^_^ [ btw, mi-a placut prezentarea ta ^^ ] so...
1. Iti plac catelusii? 5
and 2. Cum ai dat de AnimeZup? 39

Ja`
I'm not insulting you. I'm describing you.

#7
Doua cuvinte m`au intrigat in descrierea ta.. Shounen Onmyouji @_@ Momentan sunt indragostita[eh..de ieri?] de acest anime xD So..A lot of Cola right? pentru mine Cola=Sugar=Hyperactivity xD Intrebari..gah,nu prea cred ca am,dar deh,watch for an edit,ma mai apuca cand fac teme xD Cat despre japoneza,n`ai sa vezi nicodata ceva de genu` aici >__> ur lucky to do that..si cati bani se castiga din asta 65 Anyways,poezia n`o mai zic,am vazut ca o sti...sa ramai mereu cum te`ai descris,cuz that is whut I call a strong personality xD
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#8
man you guys are curious~!
Nu prea citesc manga, pentru ca ma dor ochii cand citesc la monitor si nu am bani ca sa-mi cumpar volumele. Desi acum un an sau doi, mi-am strans alocatia si la sfarsitul anului, mi-am cumparat vreo 7-8 volume. Mi-am speriat cele doua colege de clasa care imi sunt si bune prietene, cand am trantit teancul de manga pe banca. they were like: "O_o' f**k you, arinin! that's why you didn't have money to go the coffee shop?"
nee...kido, in ce clasa e colega ta? daca e a noua sau a zecea inseamna ca deja suntem prietene...dar daca e a douasprezecea, sunt mari sansele sa ne punem cutitul la gat una alteia. i don't like my senpai-s >.>'
Cat despre animezup, i googled it! Vorbeam cu o prietena de pe un forum mai vechi si imi spunea "you were so fucking popular on animeotaku and mise...how come you don't activate on anything now?" si mi-am zis ca e cazul sa ma inscriu pe un forum ca sa-mi mai micsorez timpul liber. and i googled "forum de anime" si am gasit animezup. simplu, nu?
anything else?

#9
Heh, most of the people arrive here from google cuz I have mighteh seo skillz 15 (kidding, ofc)
Sa nu spui ca acele 7-8 volume erau toate shoujo-uri 21
Eu sunt mai amarat, am acasa doar primele volume din Bersker si Gyo dar intentionez sa imi maresc "colectia" cu primul numar.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  It is nice to meet girl in park, but it is better to park meat in girl. Deadpool 6 3.922 19-05-2014, 10:47 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  ჯŁεttεჯ arrived!! Yun. 5 2.056 28-07-2010, 07:46 PM
Ultimul răspuns: Kashim
  The original copy arrived originalcopy 4 2.554 18-08-2008, 02:31 PM
Ultimul răspuns: originalcopy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)