Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

sasusaku or sasukarin?

#1
Mie personal imi place cel mai mult cuplul Sasusaku..sa va explic mai amanuntit..unii spun ca in shipunden Sakurei nu-l mai place pe Sasuke...ei bine se insala amarnic...ea se comporta cu Naruto ca o colega de echipa(in shippunden)..ce ati vrea sa faca colegii sa se bata?ma rog Sakura il completeaza pe Sasuke..dupa parerea mea...af vrea sa va scrieti si voi parerile...Macar Sakura il iubeste pe Sasuke adevarat...nu ca pe un trofeu ca si Karin(o God I hate this girl) adica gen...doar pentru o noapte si gata...sper sa va spune-ti si voi parerile ...See ya..:bye:
I'll never say never for a thing...
If i never'd never tryed it
I'll never say never for a way...
If its the far way
And i'll never say never for a friend..
If i'd never meet that person

Love,Live and Enjoy the life...

This time, This place
Misused, Mistakes
Too long, Too late
Who was I to make you wait
Just one chance
Just one breath
Just in case there's just one left
'Cause you know,
You know, you know

[Chorus]
That I love you
I have loved you all along
And I miss you
Been far away for far too long
I keep dreaming you'll be with me
And you'll never go
Stop breathing if
I don't see you anymore

On my knees, I'll ask
Last chance for one last dance
'Cause with you, I'd withstand
All of hell to hold your hand
I'd give it all
I'd give for us
Give anything but I won't give up
'Cause you know,
You know, you know

[Chorus]

So far away
Been far away for far too long
So far away
Been far away for far too long
But you know, you know, you know

I wanted
I wanted you to stay
'Cause I needed
I need to hear you say
That I love you
I have loved you all along
And I forgive you
For being away for far too long
So keep breathing
'Cause I'm not leaving
Hold on to me and, never let me go


#2
same here...Eu imi doresc sa se intample SASUSAKU (asta imi doresc eu personal, fiecare cu parerile lui), la fel cand am vazut-o prima data pe Karin mi s-a facut rau, dar ea il cunoastea pe Sasuke de ceva vreme, insa mi-am schimbat putin parerea dupa ce Sasuke a vrut s-o omoare
insa cum am spus, acestia doi parca se completeaza, si cred ca Sakura chiar l-ar putea schimba pe Sasuke.

#3
Well... Eu personal inca nu am vazut seria Shippuden21... sunt cu muulte episoade in urma... Sper ca pana la toamna sa recuperez... Dar sa revenimSmile...
Am vazut totusi cateva episode in care aparea si Karin. Doamne, femeia aia e complet nebuna O.o.. Ma enervezea la culme... Deci clar nu imi doresc sa apara cuplul SasuKarin... l-as lua la bataie pe Sasuke daca s-ar intampla asta :]].
In primele episoade nu prea o agreeam pe Sakura. Prea se tinea dupa Sasuke. Dar cu timpul mi-am dat seama ca il iubeste cu adevarat. Tin minte cum ma uitam cu mare atentie sa vad daca Sasuke da vreun semn ca ar placea-o pe rozalie 105.
In concluzie: dintre cele doua cupluri, aleg SasuSaku (evident!), chiar daca preferatul meu tot NaruSaku ramane.
[Imagine: 11qpgxx.jpg]

Naruto FanFiction || Vreau sa fiu EU

#4
bleahKarin...cu Sasuke?Peste cadavrul stra-stra-stra-stra nepotiilor mei71Deci 1 la mna nu se potrivesc,2:Sasuke vrea sa o omoare pe Karin.3:Sakura si-ar da si viata pt Sasuke,k el sa fie in siguranta.

Se potrivesc,pacat ca desteptu' ala de Sasuke(Scz pt fani10)pleaca la limba-mov.Sakura nu mia are ce sa faca,asa ca incepe sa se poarte frumos cu Naruto si incepu si o samanta de sentiment pt el.

deci eu aleg SasuSaku4ever:X:X:XX:X
I love strowberies![Imagine: images%3Fq%3Dstrawberry%26um%3D1%26hl%3D...80&bih=854]

#5
Interesant topic .Pai sa vedem ce are de spus aceasta rock queen 65
SasuKarin Zuppy12 Imi vine sa vomit cand ma gandesc la asta.Adica nu i-as vedea pe astia doi impreuna nici in cele mai groaznice cosmaruri 68 In primul rand Karin,saracuta e psihopata rau de tot.Adica il sufoca de tot pe Sasuke.E de-a dreptut exasperantaZuppy08.Cel putin eu de cand am vazut-o,am nutrit sentimente de antipatie pentru ea.Si in al doilea rand ma enerveaza ca se cearta mereu cu juugo.Deci cei doi nu vor fi niciodata impreuna.
SasuSaku Ce pot spune.La inceputul anime-ului nu o suportam pe Sakura.Prea pinkZuppy07,prea sufocanta and stuff.Ce sa mai,mai pe scurt era o copie fidela a lui Ino.Ma enerva ca il lovea mereu pe bietul naruto si era mereu in limba dupa Sasuke.''Sasuke in jos,sasuke in sus'',numai asta stia.Cu trecerea timpului am vazut ca s-a schimbat si abia in shippuden mi-am dat seama ca aceasta chiar il iubea cu adevarat pe sasuke.Ce sa zic,ca si pereche cred ca ar fi ca soarecele si pisica.nu cred ca vom vedea prea curand cupluri in acest anime,deoarece masashi a zis ca acest anime este de gen shōnen,adica pentru baieti, dar dintre cele doua cupluri,aleg sasusaku decat sasukarin.
atat am avut eu,rock queen de zis
bye
[Imagine: j5atg3.png]


#6
Awwww.. SasuKarin : NEVER!!

Nu am nimic cu Karin.. Adica na.. mie mi se pare ca pentru ea Sas`ke e doar o obsesie.. 39 cum zic poate si alti 106

Si da, in Shippuden Sakura chiar se comporta cu Naruto mai.. dragut.. poate il place ca pe un frate.. nimic mai mult.. 4

Am fost si eu o data pro NaruSaku si ANTI SasuSaku.. dar mi`a revenit obsesiaaa 21

In fine.. de SasuKarin... nu prea cred ca se va intampla ... dar nici SasuSaku nu cred ca va fi pentru ca Sas`ke e prea obsedat de putere.. acum.. si eu am cam ramas in urma cu episoadele dar am vazut ca Sasuke vrea sa distruga Konoha 39

In fine.. tot la SasuSaku raman :chuu: :love:

#7
Wow, dar aici toata lumea Sasu Saku =]] Sasuke 8 Sakura 8
Din punctul meu de vedere NEVER. Nu am nimic cu fanii, pot crede ce vor, dar eu i-am urat si ii vor uri in continuare ca si un cuplu. Nu se potrivesc deloc, iar Sakura imi displace total. Nu o vad formand un cuplu cu Sasuke asa cum spune toata lumea, pur si simplu 71. Nu mi-a placut niciodata de ea, chiar daca in Shippuuden are si ea un rol mai mare si devine mai puternica decat in prima parte, nefiind atat de naiva, tot nu mi-a captat atentia cu ceva. In primele episoade am urat-o cel mai mult, obsesia ei pentru Sasuke nu inceta niciodata sa apara. Oriunde era el, hop si ea O_O Deparca credea ca il va castiga cu atitudinea ei.

Iar Karin...si ea poate fi uneori enervanta, dar spre deosebire de Sakura, nu m-a enervat ca si ea. Pur si simplu nu am nimic cu ea si o vad mai normala decat Sakura. Nu imi place niciuna dintre fete, sunt total opusul meu, nu ma gasesc deloc in caracterul lor, dar totusi voi alege Sasuke&Karin .Wow, cred ca sunt singura xD Scuze fanilor, dar aceasta este parerea mea :] Nu o suport pe Sakura.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#8
Pot sa aleg o a treia varianta?
Mie imi place ideea Ino si Sasuke.
Pana la urma este un anime ce nu are nici o treaba cu dragostea, iar Sasuke nu va ramane cu nici o fata, pentru ca nu il intereseaza nici una prea tare...atat ca pentru Sakura are sentimente mai profunde pentru ca au fost colegi (iar aici ma refer la sentimente de camaraderie, nimic mai mult).
Daca Sakura nu era in echipa cu Sasuke, probabil ca nici aceste sentimente nu ar fi aparut, iar ea ar fi ramas in viata lui ca o persoana enervanta, cum obisnuia sa o numeasca, inainte sa invete sa tina la colegii lui si sa ii ajute.
Iar Karin...aceeasi chestie ca si la Sakura, doar ca aceasta Karin este putin mai practica si nu se omoara atat cu declaratii siropoase...ea este exact opusul Sakurei...una este mult prea romantica si lacrimogena, iar cealalta este mult prea senzuala, directa si risca sa o dea in penibil.

Deci, dintre toate admiratoarele lui Sasuke, o aleg pe Ino...chiar daca era ea putin cam fitoasa la inceputul seriei Naruto, varianta Shippuuden ne face cunostinta cu o Ino mult mai realista, mai devotata si mai puternica...si mai normala as putea spune.

#9
SasuKarin? Nici gand 21. Nu imi place de Karin , nu o suport. E prea enervanta, prea sufocanta. In plus ce simte ea pentru Sas`ke e mai mult o obsesie :]. E prea obsedata de el si Sasuke oricum nu o baga in seama. O crede enervanta. Plus Karin arata ca o c*rva 65. Scuze pentru fanii ei, dar eu cam asa o vad . ^^"
Cat despre SasuSaku, mai multe sanse ca la SasuKarin, dar totusi putine, aproape nule. 21 Sakura era obsedata dupa Sas`ke ce-i drept, dar in Shippuden s-a schimbat. A devenit mai puternica si mai realista. Nu cred ca, ce simte ea pentru Naruto e mai puternic decat o simpla simpatie ca pentru un prieten. Inca il iubeste pe Sasuke, dar acesta e prea ocupat cu ideile lui de razbunare, deci nu vor ramane impreuna.
Eh,acum numai Kishimoto stie ce se va intampla. ^^' Ne lasam pe mana lui si ramane de vazut. :]
Life is not about finding yourself, is about creating yourself!

Blog :]
Nebunie in cuvinte! <3

#10
Ei bine Hanako mie mi se pare ca atat Sakura cat si Karin puse intr-o relatie cu Sasuke, reprezinta acelasi lucru.
Amandoua sunt mult prea obsedate de Sasuke, fara sa observe ce e in jurul lor (adica Naruto o iubeste pe Sakura, iar Suigetsu probabil ca o sa ajunga sa tina in felul lui la Karin desi acum nu se suporta, dar cam asa incep de obicei legaturile intre persoane "razgaiate").
Sasuke nu are nici o treaba cu nici una...amandoua ii sunt colege, una veche alta noua.
Atat ca Sakura este mai melodramatica iar Karin este mai vulgara...dar amandoua il lase rece pe Sasuke caruia nu ii sta gandul la fete.
Amandoua or sa zica, ca va face totul pentru el (Karin nu ii spune in fata, ii demonstreaza prin fapte) fara ca pe el sa il intereseze prea tare...doar o sa accepte ajutorul cand are nevoie, va intoarce probabil favorul...si cam atat...sorry...no love.




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)