Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

problema

#1
Nu stiu daca aceasta e chiar o pb tehnica dar stiu ca daca il postez pe topicul de desene voi fi sanctionata.In regulament spune foarte clar :,,Sa postezi mesaje la un subiect, care nu au nici o legatura cu ce se vorbeste acolo. 2.Sa postezi mesaje consecutive ... puteti posta totul intr-un singur mesaj , iar daca uitati ceva exista butonul edit.
3.Sa deschizi topicuri aiurea, in locuri nepotrivite, de exemplu sa vorbesti despre animeu-l x la sectiunea unde se vorbeste despre anime-ul y, sa vorbesti la cafenea despre un anime etc.
4.Spamul poate aparea si pe chatbox , cand unii dau mesaje aiurea doar sa se bage si ei in seama”.Foarte bine ,atunci de ce mie mi se comunica la mesaje private: “Spamming:
Postarea unor mesaje foarte scurte sau fara legatura cu topicul.”In regulament nu spune nimic de cate cuvinte sau propozitii trebuie sa folosim.Apoi unde am scris eu in topicul meu ceva care nu are legatura cu desenele?Pe desene mi se spune ca am postat mesaje consecutive,deci inteleg ce am gresit,dar de ce la warming e total altceva?Plus regula aceea stupida:,, Postarea unor mesaje foarte scurte” nici macar nu este in regulament.Daca mi se spunea asa in mesajul privat:spam ai postate mesaje consecutive.Era cu totul altceva.Nu vreau sa ma cert cu nimeni dar sunt anumite lucruri care nu se justifica dupa parerea mea.

#2
Scuze, nu a stiut sa se exprime moderatorul in cauza!
Nu trebuie sa scrii mereu mesaje lungi, mai ales la Fan Art, unde e de ajuns doar sa postezi un desen. La tine problema a fost cauzata de faptul ca ai postat prea multe mesaje consecutiv.
Postai un desen, peste cateva minute mai postai inca unul etc.
Oricum, nu iti face prea multe griji 10
Din cate am inteles a fost doar un warn de 1% care deja a expirat din cate vad eu. Probabil ca la warning a selectat spamming din greseala moderatorul. Si asa... gandeste-te ca 1% nu inseamna practic nimic. Daca in alte parti iei ban la 3 warn-uri acumulate in timp, aici trebuie sa ajungi la 100% iar nivelul de warn scade oricum in timp daca nu faci nimic rau.
Imi cer scuze pentru neintelegeri, sper ca totul sa fie bine acum!

#3
ok.multumesc Smileca mai lamurit caci nu mai am de ce sa-mi fac griji. Smile oricum nu cred ca voi mai posta vreodata mesaje consecutive. Smile inger

#4
Oooi, nimeni nu te opreste sa postezi mesaje consecutive... Dar pune edit daca le-ai facut sa spunem in timp de 2 zile... Peste 2 zile [iar exemplu], daca vrei sa vada userii ca ai facut noi "chestii", poti face un nou post... Dar oricum, daca sunt 2 posturi consecutive si la timp destul de maricel, tot se baga cineva sa posteze :-P
So... Don't spam 21
Mata ne ^^

#5
De fapt, perioada e de doar o zi, nu doua 4
Daca timp de o zi nu mai posteaza nimeni dupa tine, poti face double post...
De fapt... Reactivez plugin-ul care unea singur posturile duble si gata, nu mai exista nici o problema de acest gen!

#6
Flaw A scris:De fapt... Reactivez plugin-ul care unea singur posturile duble si gata, nu mai exista nici o problema de acest gen!

Aham, lasa-ma sa testez 21[post unit]Post nr 2 43
Sa vedem, ce se va intampla 71 Se va lipi sau nu? 65
Blah, blah ... Oo"

Da, s-a unit 24 De cand am vrut sa fac asta 43



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O problemă la orizont. Nya. 5 2.317 24-07-2010, 03:57 PM
Ultimul răspuns: Flash
  o problema... .::yume::. 2 3.027 17-02-2009, 10:50 AM
Ultimul răspuns: Flaw
  Am o problema cu semnatura Stefy 7 5.494 04-12-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: yulobo


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)