Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

jutsu-ul preferat

#1
pai se vede din titlu care este scopul topicului deci care este jutsu-ul vostru preferat?
al meu este sicriul de nisip al lui gaarra

#2
39 pai eu mai multe 41
Imi plac sumonning jutsu mai ales atunci cand Naruto il cheama pe Gamabunta, sexy jutsu e suuuper comic 24 si cum foloseste Deidara explozibilii.
Dar dintre astea cel mai mult imi place "arta" lui Sasori. 24
[center]Anime Group | My Anime List

[Imagine: bleach.jpg][/center]

#3
Vin si eu pe-aici ^^ cu micile mele jutsu-uri [macar de-ar fi ale mele :crying:]
Kage Bunshin no jutsu ... ~~ >.< Bine ca l-a ajutat Mizuki, ca nici acum nu poate face clona de la academie xD [si ceva-mi zice ca are sangele unui hokage ~chiar are xD~ de a putut sa faca Kage Bunshin ^^]
Harem no jutsu ~~ No comment [duh, tradus e "Sexy no jutsu" ^^]
Cu toate ca nu vreau sa recunosc, imi place si Katon-ul >.<
Si mai e si Rasengan-ul :thumbup: ~toate speciile de Rasengan xD~
Si Summoning jutsu ^^
Si mai e si jutsu ala al lui Jiraya [cand se infasoara in parul lui care e tare ca piatra ...] ... [si ala cand cheama stomacul unei broaste xD ...]

Cam atat ... [dar asta nu inseamna ca nu-mi plac mai multe xP]

#4
-Chouju Giga -Sai's jutsu
-Sabaku Taiso al lui Gaara desigur...(nu cred k il mai foloseste cineva dar in fine )
-Hakkeshou Kaiten -Neji,si tot de la el..za 64 strikes
-nelipsitele Chidori & Rasengan...sub toate formele lor

#5
1rineganul pentru ca este cel mai puternic jutsu
2stilul pamnat
3stilul foc il foloseste Sauke si este foarte puternic
4chidori tot este mai puternic ca rasenganul si se invata mai repede
5medical jutsu este esential intr-o lupta adica daca o echipa ar avea un medic jutsu ar avea mai multe sanse de reusita
6sharinganul vede si copiaza orice miscare
7jutsul lui hidan sincer as vrea sa-l folosesc pe dusmanii mei si mai ai si avantajul ca esti nemurito.cam atat.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#6
1 Jutsurile cu nisip ale lui Gaara-imi plac foarte mult,cum nisipul patrunde si dintro data *died*
2 Sexy jutsu-mereu ma amuza Naruto cand cineva facea o fata ca la nr 3
3 Rasengan-este al doilea ninjutsu ca putere
4 Konoha Senpui-ador lovitura aceasta de picior...nui recomand nimanui sa o primeasca
5 Medical Ninjutsu-poate fii folosit ca si o arma intr-o lupta...P.S.: Sakura la folosit in cea cu Sasori

#7
Lemme think 39
1.Chidori- e puternic, efectiv si imi place cum se aude 21
2.Hakke rouku-jyuu yonshu-Divination whirl 64 palms - imi place mai ales Yin si Yang-ul care apare cand delimiteaza teritoriul loviturii
3.Mangekyou Sharingan-in ciuda micilor efecte secundare e chiar foarte efectiv si greu de evitat (imi place si cum arata dar asta e alta poveste)
4.Sexy no jutsu-it's too funny
5.Naruto's kuchise no jutsu. Nu mai pot de ras cand apare Gamabunta.

That's it Ja ne bye
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#8
preferatele mele ar fi:
1.Chidori: imi palce pentru ca e un justu puternic si pentru sunteul scos de acea energie
2.rasengan: pentru acelasi motiv..este un jutsu puternic si pe langa asta este de un rank mare si foarte rar....intalnit doar la cateva persoane
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#9
let's see, am o gramada de justuri care imi plac, dar preferatul meu ar fi:
Raikiri/Chidori:first of all, it's based on lighting, my favorite element.Nu pare cine stie ce, o adunatura de fulgere, dar este un atac foarte puternic.
Altele care imi plac:
Sharingan respectiv Mangekyo Sharingan:au niste abilitati foarte interesante si nimeni nu poate evita efectele.
Katon Housenka no Jutsu(Fire Element, Phoenix Flower Jutsu):parca asa se traducea ^^''' anyway, e cel mai original jutsu de foc pe care l-am vazut.
Katon Ryuuka no Jutsu(Fire Element, Fire Dragon Jutsu):si acesta e original si foarte interesant.
Jyuuken:un singur atac si adversarul e la pamant.very intersting jutsu^^
Kuchiose no Jutsu(Kakashi's version):e un jutsu foarte original si sigur nu voi intalni o astfel de tehnica in niciun alt anime.Why Kakashi's?Because I like dogs^^
Tsukuyomi:un genjutsu foarte puternic si foarte util.
Ura Renge:nu-mi amintesc cum se traduce, dar imfine, e taijutsu.E un jutsu creativ, chiar daca are multe efecte secundare asupra utilizatorului.
Rasengan:e puternic si poate fi folosit de foarte putini shinobi.de asta e special si imi plac efectele lui.
[Imagine: robin-1.jpg]

#10
huh jutsurile mele fvorite...poi sa vedem 39

1)Chidori Kouken - sabia chidori a luminii, a fost folosita de Sas'ke in naruto shippuuden movie 1 parca, sau doi, nu mai stiu sigur.
2)Chidori normal- chiar mia placut la inceput, cand am vazut'o prima data, facuta de Kakashi of course 78
3)Medical Ninjutsu -imi place tehnica Sakurei de a vindeca oameni 21
4) sexy jutsu - mereu ma amuzat, oare de ce nu o face si Itachi [cred ca in seara asta il pon sa'mi arate 21...dar sexy jutsu in varianta masculina 9]
5)Sharingan - huh imi plac tehnicile din clanul Uchiha
6) mangekio sharingan - huh te paralizeaza, iti arata viziuni ce aproape te ucid, mai este si folosita de Itachi al meu :X ... vreau si eo asa ceva, de unde cumpar? 24

cam atat hug
bye :bye:
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)