Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

jocurile dragostei

#21
wow ,cati vizitatori de odata !cred ca e un record .Deci sa incepem:
Usuletu Lexi Cel Neboon :da ,ai fost prima .Acum...cu cine ramane Sakura ? ei bine sti cums e spune ,cand doi se cearta al treilea castiga !dar nu chiar intotdeauna...
demon of darkness :uite continuarea ,dar nu stiu cat de repede va fi urmatoarea....am teze ....si nu prea mai intru...dar mai postez eu....
^^"Bubbles"^^ :da ...am poze cu Kori ....dar nu stiu cum sa le pun...imaginea nu e de pe photobucket .ci d pe alt site ,unde am pus-o in albumul meu ...daca vrei asa de mult sa vezi spune-mi si iti trimit mesaj privat cum sa ajungi la site.....
Blue.Bird^^ mi-ai citit gandurile ? voi pune eu ceva inainte de misiune cu ei doi ...dar nu voi detalia pentru ca .....ei bine va fi mai degraba fortat ,decat din dragoste ,daca intelegi ce vreau sa zic .
~Anime~Girl~ :mdea...cred ca Sakura se va indragosti un pic de Sasuke ,deoarece cu Kori ,desi il iubeste nu poate fi cu el (aflati in pisodul de azi)....poate va in final cu el ....desi m-am gandit la altcineva pentru Sakura ....

acum sa incepem:
Dragoste interzisa (Sisi si Kori)

Zilele au trecut repede .Era seara de dinaintea plecarii .Tsunade o chema pe Sakura sa o ajute cand va veni Kori .La ora cinci cele doua erau in fata portii Konohai ,asteptadu-l pe rosccat .Rozalia abea astepta sa il vada din nou si asta se putea vedea pe chipul ei .Era bucuroasa .Inchise ochii si isi imagina .
-Inca te mai gandesti la el ?o intreba blonda .
-Da…imi aminteam cum a plecat …
~Flasback~

-Te rog ,nu pleca! Mai stai aici cu mine ! tipa fata ,aproape plangand .
-Sisi ,sti prea bine ca este ultimul lucru pe care as vrea sa il fac .Nu imi doresc sa te parasesc ,dar trebuie .Sti ca dragostea noastra e interzisa .Ii spuse roscatul cu lacrimi in ochii sai verzi .
-Stiu prea bine ca nu putem fi impreuna in satele noastre .Dar …
-Dar ce ?
-Dar de ce ,de ce nu putem ascunde faptul ca inca suntem impreuna ? am putea sa spunem asa ,ca sa ne lase in pace .Te rog!
-Draga mea Sisi ,am putea ,dar eu va trebui sa plec .Ii spuse baiatul ridicandu-I chipul si sarutandu-l pe locul unde era ranita cu cutitul .Avea noroc ca parul ii acoperea rana care se lungea de la ochi pana aproape de gura (sper ca ati inteles cum) .Sisi ,fi atenta .Voi mai veni aici ,deci nu plange ,da ?
-Dar ,chiar daca vei mai veni ,sigur vei uita de mine ! de tot ce a fost intre noi! De-aia nu vreau sa pleci!mi-e teama ca ma vei uita sin u vei avea pentru ce sa vi aici .
-Vorbesti prosti .Nu voi uita niciodata ce a fost intre noi si nici de tine .Poate ca ,in timp ,vom putea spune si celorlati ce simtim ,dar pana atunci va trebui sa tinem secret .Acum Sisi …trebuie sa plec .
-Nu poti sa mai stai un pic?
-Nu ,daca nu plec ,te vor omori .Asa mi-au spus .
-Nu imi pasa daca mor! Se rasti fata .Pe chipul ei apreau lacrimi amare de iubire .
-Sisi,imi pare rau ,voi mai veni ,iti promit asta ,dar pana atunci …doar adio .
Baiatul o saruta lung pe rozalie si ii sterse lacrimile .O ultima imbratisare si pleca .Rozalia sopti ceva :
-Adio ,dar nu pentru totdeauna!
~End Of Flasback~

Pe chipul fetei au aparut lacrimi amare .Roscatul isi tinuse promisiunea .A mai venit in sat si nu a uitat de rozalia lui .Dar totusi ,nu putea san u planga cand se gandea la acest lucru .Rozalia nici nu si-a dat seama ca roscatul sosi .Incet ,acest se apropie de fata ,stergandu-I lacrimile .Aceasta ii sari in brate .Roscatul o imbratisa spunandu-I la ureche:
-Mi-a fost dor de tine Sisi .
Dar Tsunade tusi un pic ,in semn sa aiba grija .Stia de cei doi ,si ii lasa pentru ca intelegea ca erau fericiti impreuna .Dar trebuiai sa aiba grija ,sa nu afle cineva ca pe blonda o luau la intrebari .Stia ca nu pot fi impreuna . Cei doi intelegeau asta,dar ce ochiul nu vede ,inima nu raneste .Kori trebuia sa doarma la hotel ,dar Tsunade prefera sa stea I casa ei ,cu Sakura .Bineinteles ca nu i-a lasat sa doarma impreuna ,dar camerele lor erau apropiate .Blonda ii lasa pe cei doi ,spunandu-le ca merge sa joace ceva cu Shizune .Dupa ce a plecat ,roscatul a luat-o pe fata ,invartind-o de doua ori si apoi sarutand-o .Stiau ca nu vor mai avea alta ocazie ,deoarece in misiune toti vor fi cu ochii pe ei .Cei doi stateau imbratisati in camera rozaliei ,cand cineva ciocani la usa .Cei doi au crezut ca e Tsunade .Usa era incuiata ,iar blonda nu avea cheile la ea .Destul de devreme ,de obicei statea pana tarziu .Rozalia cobori scarile si deschise incet usa .In fata ei nu era Tsunade ,ci Sasuke .Fata a vrut sa ii tranteasca usa,dar baiatul a oprit-o .
-Mai mai ,pisicuta e singura acasa ,asa-I ? Se pare Tsunade a plecat cu Shizune ,iar tu ai ramas singurica .Avea un zambet malefic pe fata .
-Deci de ce ai venit ?il intreba fata .Nu stia ce va spune Kori despre asta .
-Maine avem misiune .Cand va sosi acel Kori,de care esti asa atrasa ?Nu l-am vazut venind .Nu mai vine ?
-Asculta aici ,Uchiha .Nu e treaba ta cand vine Kori .Misiunea noastra este de al insoti pana in satul de nisip .
-Nu imi spune ca nu isi poate purta singur de grija .Ce prieten ti-ai gasit .Eu eram mai bun decat ratatul ala .
-Gata! Iesi acum! Fata ii tranti usa si o incuie la loc .
`Daca Tsunade vrea sa intre ,va trebui intre pe geam .`gandi rozalia .Urca scarile si il vazu pe Kori .
-Deci ai auzit disutia ?
-Da .Ce s-a intamplat ? cine e acest `Uchiha`?
-Un idiot si jumatate care se crede buricul pamantului .
-Si ce ti-a facut ?
Rozalia ii spuse totul .Cand termina ,Kori era furios pe Uchiha .Fata ii spuse ca nu se va mai intampla .Il lua de mana si roscatul o saruta .

Era ora noua seara .Hinata era intinsa pe un pat moale .Langa ea era Naruto care era ingrijorat in privinta fetei .Incerca sa isi aminteasca ce se intamplase …
~Flasback~

Bruneta se antrena in padure .Era singura .Doar ea si luna .Sau asa credea ea .Fata era urmarita de cineva care o spionase toata seara .Bruneta nu isi dadu seama de acest lucru .Se intrena pana la epuizare .Pleca din padure .Se intuneca repede si fata nu era atenta pe unde mergea .Un pas gresit si cazu intr-o prapastie .Norocul ei era ca s-a prins cu o mana de o creanga .Tipa cat de tare putu .Incerca sa se ajute singura ,dar fiind foarte slabita ii scapa din mana creanga de care se tinea .Atunci tipa foarte tare .Cazu cativa metri si se lovi de stanci si crengi .Lesina .Urmatoare clipa cand deschise ochii il vazu pe Naruto fugind cu ea in brate .Dar lesina la loc .Blondu vazu asta si se grabi catre locuita sa .Ajunse repede .O puse pe bruneta pe pat si ii unse ranile cu o alifie .Dupa cateva minute ,ranile disparura .Acum mai trebuia doar ca fata sa isi revina …
~End Of Flasback~

Blonu lua mana brunetei si se uita lung la ea .Inchise ochii si se ruga sa foe bine .In acel moment fata deschise incet ochii .Se sperie un pic pentru ca nu recunoscu locul ,dar il vazu pe Naruto si se linisti .
-Henttano? Esti bine ? o intreba blondul plin de griji .
-Naruto ,ah ,da .Sunt bine .Ce fac aici ? vocea brunetei era slaba si tremura un pic .
-Nu iti mai amintesti nimic ?
Atunci fata isi reaminti scena .
-Ba da ,acum .Dar …cum de esti langa mine ?tu m-ai salvat ?
-Da .Ma plimbam prin padure cant te-am auzit strigand .Am avut noroc ca te-am putut salva .Acum esti in siguranta .
-Naruto ,cat e ceasul ?maine avem misiune si nu ar trebui sa fim obositi .Cred ca mai bine m-as duce acasa .
-Nici nu te gandi .Nu te las ,esti prea ranita .Stai aici .Plecam maine dimineata impreuna ,ok ?
-Da… .Bruneta zambi blondului . Atunci isi aminti ca nu avea cu ce sa se schimbe .
-Naruto ,dar eu nu am haine si ...
-Nu iti fa griji.Ti-am adus eu tot ce ai nevoie .Vrei sa telas sa te schimbi ? Dupa am putea manca ceva …
-Bine .
Blondul pleca si o lasa pe fata sa se schimbe .Se imbraca in camasa ei de noapte albastra inchis .Era lunga si cu mici crapaturi .Cand cobori ,inca se simtea ametita .Se sprijina de scari sa nu cada .Blondul o vazu .
-Esti bine ? ai nevoie de ajutor ? o intreba baiatul .Fara sa astepte raspunsul fetei ,acesta o lua de in brate si o duse pe canapea .Aceasta rosi un pic ,dar isi reveni repede .dupa cateva minute de priviri intense ,cei doi si-au revenit si au inceput sa manance .Terminand repede ,si neavand somn ,cei doi au inceput sa povesteasca diverse lucruri .Dupa mai bine de o ora de discutii ,Hinata l-a intrebat pe blond:
-Eu ti-am spus despre mine ,dar n-ar trebui sa imi spui si tu mie ?
-Pai ce vrei sa sti ?
-Pai …de exemplu …daca ai avut iubite….
Baiatul se intrista si ii povesti despre o fata ,cu parul negru si ochii albi pe care o admira foarte mult .Mai mult decat credea el .A inceput sa isi dea seama ca o iubeste dupa ce a parasit satul .De atunci nu a mai vazut-o .Bruneta asculta si se mira de cele auzite .
-Dar …inca mai ti la fata dupa cat rau ti-a facut ?adica a parasit satul ,ti-a frant inima si acum e de partea raului ….
-Amuzant ca spui …tocmai de aia o iubesc ,intotdeauna a fost mai misterioasa ,si da ,inca o mai iubesc …
-Ce i-ai spune daca ar fi in fata ta acum ?
-Ca imi pare rau ca i-am ascuns sentimentele mele pentru ea …poate si ea ma iubea …
-Si poate inca te mai iubeste .Fata disparu rapid in camera ei si incepu sa planga .El o iubea ,si ea il iubea ,dar nu putea sa ii spuna … .Fata adormi plangand ,gandinduse la baitul care ii furase inima sin u ii dadea drumul.
Dar si blondul era la fel .Incerca sa doarma, darn u reusi .Ii tot rasuna in minte cuvintele spuse de fata `si poate inca te mai iubeste` .Ar fi fost frumos sa fie asa .Intr-un final adormi…
Ziua urmatoare veni repede .Toata echipa ,inafara de Sakura era prezenta la locul de intalnire .Nu stiau ce era cu Sakura ,ea niciodata nu intarzia .Desi nu parea ,brunetul era cel mai preocupta de absenta rozaliei .Dupa o jumatate de ora ,Tsunade-sama veni ,cu o fata un pic mai trista ,si le spuse celor care erau adunati acolo:
-Misiunea se amana .Sakura a fost vizitata azi-noapte de Itachi .A fost ranita foarte grav ,dar acum starea ei este buna .Kori a insistat sa nu plecam fara ea ,asa ca vom pleca peste doua saptamani .
Toto cei de fata erau uimiti .Itachi ? sigur avea acelas gand :sa o omoare cum l-a omorat pe Kiba .Dr a scapat .Cei adunati s-au hotarat sa mearga la fata sa vada cum se simte .Rozalia s-a bucurat sa ii vada ,mai ales pentru ca era bandajata pe tot corpul .Dupa o ora au plecat .Sakura si Kori au ramas singuri .Sau asa credeau ei.Sasuke ii privea si asculta la disutia dintre cei doi ….
-Acum ,am ramas singuri .Sti Sisi ,ma gandesc uneori ce s-ar fi intamplat daca noi doi nu eram verisori…

Mdea...parte cu verisori ,e inspiratie din viata mea de eleva(cu cateva exagerari ,bineinteles .)
[Imagine: gfxd.png]


#22
Un nou capitol :X ...mia placut ca de obicei normal :)).
Cum Sisi si Kori verisori :O la asta chiar ca nu ma asteptam :X ...greseli ai avut cateva nu le mai mentionez ca deja a facut-o Usuletu Lexi Cel Neboon.
Ooo NaruHina in sfarsit :X:X. Numai rezist cand va afla Naruto ca Henttano este defapt Hinata fata pe care el o iubeste :X:X ...bun astept cat mai repde urmatorul capitol sa vad ce se mai intampla intre NaruHina dar si intre Sakura si Sasuke sau Kori care o fi :)).

Ciumbay :bye:
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#23
Inspiratie din viata ta de eleva ... dar chiar ca ai exagerat aceasta trasatura a colegei noastre ... Ma intreb ... Cum de Sakura si Kori , chiar daca stiau ca sunt verisori se mai saruta si toate cele ... huh?
Descrierea foarte buna , dialogul la fel ... per total un capitol foarte , foarte bun ... De reprosat nu am nimik ... te perfectionezi pe zi ce trece si apreciez asta la tine ... Ce personalitate are sasuke ...imi place la nebunie !
P.S : Kori e super dragalas ... :X
Gambate and lots of kisses ! :*

#24
deci...am aterizat si eu pe aici:D....tocmai am terminat de citit toate cap...si-am observat ca ti-am imbunatatit felul de-a scrie pe parcurs. Au ramas greselile de tastare....dar toti gresim ;)
In rest,descrierea si dialogul is ok;)... la fel s naratiunea.

Sper ca vei posta mai des,acum ca s-au terminat tezele ;;)

bye:-h

#25
ok ,nu am adus un nou capitol, dar am sa pun o poza cu Kori :
[Imagine: genji.jpg][posturi unite]
Accidental in dragoste


Zilele au trecut repede .Rozalia se insanatosea pe zi ce trece .Intr-o
saptamana nu mai avea nimic .Era gata sa lupte sis a invinga .Totusi ,nu puteau pleca .Tsunade le-a spus ca trebuiesa vina si Gaara ,care ii va conduce in satul de nisip .Gaara era acum Kazekage ,in urma mortii tatalui sau .Numai era asa de rece ,acum radea si se distra cu fratii lui .Dar toate la momentul potrivit ,caci Gaara niciodata nu si-a neglijat satul. Conducea cu inteleptciune si multa bunatate .Dar nu toti erau siguri ca el s-a schimbat .Inca uni il mai credeau un monstru .Este adevarat ca ca inca mai are spiritual Shukaku in el ,dar nu a mai omorat pe nimeni .Nici cel putin sa raneasca oameni nevinovati .Se folosea de puterea lui Shukaku doar in adevaratele lupte .Echipa trebuia sa mearga cu Gaara si Kori in Suna pentru a reinoi un tratat de pace .Kori venea din parte satului Ploii ,Gaara din parte satului ascuns in nisip ,iar din parte satului ascuns in nisip semna tratatul Sakura .Era destul de obisnuita sa semneze chestii importante ,pentru ca Tsunade o trimitea numai pe ea ,dar niciodata nu a mai semnat un tratat .Intr-o zi de luni ,portile Konohai s-au deschis pentru a intrata Kazekagele Sunei ,Gaara .Acesta era inalt ,cu parul roscat ca focul si ochii verzi-albastrui .El urma sa stea stea cu Hokagele .Adica si impreuna cu Kori si Sakura .Gaara si Sakura intotdeauna s-au inteles bine .Sakura era trimisa de multe ori in Suna sa mentina legaturile diplomatice .Astfel cei doi petreceau destul de mult timp impreuna si se cunosteau foarte bine. Cand ajunse in Konoha ,rozalia il imbratisa puternic pe Gaara. Cei doi s-au indreptat catre casa unde urmau sa stea .Cand au intrat ,cei doi l-au vazut pe Kori uitandu-se la televizor .Kori il cunostea bine pe Gaara si s eintelgeau perfect .Sakura i-a lasat pe cei doi sa se uite la televizor si a plecat sa se plimbe cu Hinata .Nu si-a ales ceva extravant pentru plimbare ,cid oar o pereche de blugi trei sferturi si un tricou mov .Inainte ca sa plece ,arunca o privire in gradina . Vazu pe cineva .Era destul de enervate de prezenta acelei personae .Oare ce cauta acolo ? Toate se intampla cu un motiv .
In acel loc se intampla ceva straniu .
.Se intalni cu bruneta in parc Aceasta era destul de ingrijorata .
-Salut Hinata .Ce s-a intamplat ? De ce esti asa palida ?
-Salut .Mi s-a intamplat ceva .
-Ce ?
Bruneta ii spuse tot despre ce se intamplase in noaptea de dinaintea atacului ei .Afla ca Naruto chiar era indragostit de ea .Era o veste buna .Dar rozalia nu intelegea de ce bruneta nu vreea sa ii spuna .
-De ce n-ai inteles pana acum ?I-am spus lui Kiba si tie ,si uite ce ati patit .Kiba e in mormant iar tu erai cat pe ce sa iti pierzi viata .Il iubesc foarte mult ,si de aceea nu ii spun .Nu vreau sa fie ranit .
-Hinata ,crezi ca ar putea sa fie omorat asa usor ? S-a mai luptat cu Itachi . Ar trebui sa ii spui .
-Tu vorbesti ? ce s-a intamplat intre tine si Kori si Sasuke ?Pe cine placi ?
-Hinata ,crede-ma ! acum sunt asa de confuza ! Cu Kori nu pot fii impreuna ,pe Sasuke nu prea il suport ,iar pe …
-Pe cine ?
-Nimic .Absolut nimic .
-Sakura ! De ce nu mi-ai spus ca esti indragostota de altcineva ? De cine ? De Naruto ?
-Ai inebunit ! Nu sunt indragostita de el .Nici nu pot fii cu Kori ,la Sasuke inca ma mai gandesc deoarece …sunt foarte confuza in sentimentele mele …Adica pana acum l-am considerat doar un prieten foarte apropiat ,pe care il iubesc ca un frate ,dar acum chiar nu stiu …
-Pe cine placi ?Spune-mi si poate te-as putea ajuta .
-Nu poti .Si in plus ,nici macar nu stiu daca el am place .
-Sakura ! Spune-mi ce s-a intamplat de esti asa ametita in sentimente !
-Bine…
~~~FlashBack~~~

Mergea in gradina .Vroia sa mai vada inca o data minunatele flori .Dar nu era singura .Mai era altcineva care facea acelas lucru .Fata s-a apropiat de aceea persoana .Era foarte surprinsa ,dar si un pic furioasa ca a venit si el aici .
Aceasta o intreba daca nu vrea sa o conduca .Fata refuza . Se ridica si se intoarse cu spatele la aceea perosana . Incepu sa meara cu spatele .Nevazand pe unde merge ,fata se impiedica de o pietricica .Era sa se loveasca rau daca cineva nu o prindea de mijloc .Cei doi se privira intens minute .Fata se misca si fara sa vrea ,cazu peste aceea persoana care o prinse .In mod accidental ,buzele lor s-au unit intr-un sarut…
[Imagine: gfxd.png]


#26
buna..am trecut si yo p-aci...am vazut cateva greselute
sis a -si sa
trebuiesa -trebuie sa
inteleptciune -intelepciune
ca ca - te-ai repetat..la fraza :"Este adevarat ca ca inca "
stea stea - iar te-ai repetat la fraza :"El urma sa stea stea cu Hokagele "
s eintelgeau - se intelegeau
cid oar - ci doar
Inainte ca sa plece - nu suna mai bine asa: Inainte sa plece..nuh?
de enervate - de enervata
.Se intalni cu bruneta in parc(punct)Aceasta era destul de ingrijorata .
vreea - vrea
-Tu vorbesti ?(Ce) ce s-a intamplat intre tine si Kori si Sasuke ?Pe cine placi ?
-Hinata ,crede-ma !(Acum)acum sunt asa de confuza !
meara - mearga
cam astea au fost greselile....^^
dialogul e bun....
naratiunea la fel...
descrierea e buna...imi place cum ai descris sentimentale personajelor si celelalte
cam atat.....aprpo..ideea e super..imi place la nebunie...:D
Chuu & Kissu'^^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jocurile Gladiatorilor Crissu'Blacker 0 1.586 27-06-2011, 07:16 PM
Ultimul răspuns: Crissu'Blacker


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)