Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

jocurile dragostei

#1
disclaimer:nu detinnici un personaj din anime-ul Naruto


Era o zi frumoasa de primavara.Soarele stralucea cu putere .In tara focului,o fata cu parul roz si cu ochii ca smaraldul se plimba prin satul Konoha.Era imbracata intr-un maieu alb,cu flori de cires pe el,cu o fusta pana la genunchi alba si cu niste adidasi roz.Ajunsese in gradina cu ciresi a satului,locul ei preferat.Venea de cate ori simtea nevoia sa fie singura,nimeni nu o deranja.Se auzea numai ciripitul pasarelelor,lucru pe care o linistea pe rozalie.Inchise umpic ochii si atunci niste amintiri ii reveneau in minte.Colegul ei,Sasuke Uchiha plecase din sat si o lasase pe fata singura,cu inima franta.Rozalia isi amintea ce durere avuse cand acesta plecase,dar isi aminti si cand celalat coleg al ei,Naruto Uzumachi plecase ptr acelas lucru:puterea.Atunci fata era slaba,deci nu stia ce era puterea.Dar acum stia.Stia cele mai multe lucruri.Era ninja medical,era Sakura Haruno!
Deodata un baiat,de fapt nepotul fostului Hokage,venea in fuga la ea.Acesta o trezise din visare si o aduse cu capul pe pamant.Acesta era Konohamaru
-Sakura!Ai auzit vestile?
-Care?
-Naruto!
-Naruto e plecat de 2 ani sa se antreneze,asta stiu!spuse trista fata
-Se pare ca s-a intors!
-Ceeeeeee?Unde e ?a sosit?e bine?e mai puternic?e si Sasuke cu el?intreba fata bucuroasa.
-Da,dar e in biroul lui Tsunade-sama!si nu,nu e si cu Sasuke.
-Nu conteaza!
Sakura pleca,ajunse foarte repede langa biroul lui Tsunade.Acolo era si echipa Hinatei,cea mai buna prietena a fetei.
-Hei Sakura,de ce esti asa de vesela?
-Naruto s-a intors!Sakura observa ca membra clanului Hyuuga se inrosise toata si isi pleca privirea.
-Konohamaru zice ca e la Tsunade.Voi ce cautati aici?
-Ne-a chemat Tsunade!
-Bine atuci sa intram!
Sakura deschise usa .Inima ei si a Hinatei bateau din ce in ce mai tare.Nu le veneau sa creada ca s-a intors.
-Buna ziua Tsunade-sama,unde e Naruto?
Acasa la el.
Atunci plec si eu.
Pa.ma bucur ca ati ajuns asa de repede.Kiba,Shino,puteti pleca umpic va rog?trebuie sa discut ceva important cu Hinata.
---------------------------


Ajunse la Naruto acasa. il zari.
-Naruto!se bucura fata
-Sakura!de cand nu te-am mai vazut!Cum ai stiut ca am ajuns?
-Am sursele mele.Mi-a spus cineva�spuse rozalia imbratisandu-l pe baiat.

-Konohamaru?
-Da.Tu ce faci?cum te simti?ce ai facut?
-Usor Sakura-chan,sunt bine,mi-e foame si m-am antrenat.Am invatat foarte multe tehnici de lupta,dintre care am ma descurc cel mai bine la resengan.Tu ce-ai facut cu Tsunade?Parca ea te antrena,nu?
-Da,pai am invatat si eu multe tehnici si cel mai bine ma descurc la jutsurile medicale,la inca o tehnica care consta in a distruge obiect din jur cu mare usurinta doar cu pumni.
-WOW!Cred ca te-ai distrat la antrenamente!
-Nu prea.Tsunade e foarte dura dar cand nu ma antreneaza ne distram,e ca o a 2 mama pentru mine.
-Ok, vrei sa vi sa mancam ceva?
-Ok,Naruto,vin!
-Perfect!din umbra cineva ii urmarea.O silueta subtire,de fata:Hinata Hyuga.

Ar fi vrut ca Naruto sa o bage in seama ,chiar daca nu credea,spera ca intr-o zi Naruto sa fie indragostit de eaEra totusi un vis prea frumos.Atunci inchise ochii si se gandi la momentele cu el:erau cele cand erau mai mici,cand doar daca baiatul vorbea cu fata cu ochii de lapte se rusina.Dar isi aminti si cand,mergand la senseiul ei,Kurenai,fata intra in sala gresita si�Naruto tipa la ea,crezand ca e Tsunade.Atunci era foarte aproape de ea si lesina.Acum isi aminti momentul ei de gratie:cand dansa in apa pura si Naruto o vasuse.A 2 zi o descrise ca fiind cea mai frumoasa fata pe care a vazut-o,chiar daca nu i-a vazut chipul,deoarece era noaptea tarziu,in intunericul noptii si in lumina lunii.

Cat despre baiatul care ii furase inima�

Tantalaul de Naruto se grabi sa plece asa de tare incat se impiedica de o piatra si cazu jos.Sakura,cu mintea in lumea ei,nu se uita pe unde mergea si deoarece Naruto era primul,fata cazu peste el,atigandu-i putin buzele.Naruto se simtea ca in al noualea cer,iar Sakura,desi nu ii placea de baiatul cu ochii ca infinitul cer si cu parul de aur nu isi desparti la timp buzele.O gresala mare:tocmai atunci deschise ochii Hinata�
[Imagine: gfxd.png]


#2
(14-03-2009, 10:46 PM)BlueAngel A scris: disclaimer:nu detinnici un personaj din anime-ul Naruto


Era o zi frumoasa de primavara. (inceputul tipic al unui fic, of dar nu puteti si voi gasi ceva mai bun) Soarele stralucea cu putere .In tara focului, (fara virgula)o fata cu parul roz si cu ochii ca smaraldul se plimba prin satul Konoha.Era imbracata intr-un maieu alb,cu flori de cires pe el,cu o fusta pana la genunchi alba si cu niste adidasi roz( dupa cum te-ai exprimat aici am inteles ca maieul avea fusta pe el) .Ajunsese in gradina cu ciresi a satului,locul ei preferat.Venea de cate ori simtea nevoia sa fie singura,(.)nimeni nu o deranja.Se auzea numai ciripitul pasarelelor,lucru pe care (care) o linistea pe rozalie.Inchise umpic ochii si atunci niste amintiri ii reveneau in minte.Colegul ei,Sasuke Uchiha (,) plecase din sat si o lasase pe fata singura,cu inima franta.Rozalia isi amintea ce durere avuse cand acesta plecase,dar isi amint( ai repetat isi aminti.Incearca sa foloseti un sinonim.Repetitia este deranjanta) si cand celalat coleg al ei,Naruto Uzumachi(Uzumaki,) plecase ptr(pentru) acelas lucru:puterea.Atunci fata era slaba,deci nu stia ce era puterea.Dar acum stia.Stia cele mai multe lucruri.(stia, stia si iar stia. ce fata desteapta) Era ninja medical,era(iarasi ai repetat) Sakura Haruno!(.)
Deodata un baiat,de fapt(,) nepotul fostului Hokage,venea in fuga la ea.Acesta o trezise din visare si o aduse cu capul pe pamant.Acesta era Konohamaru(.)
-Sakura!Ai auzit vestile?
-Care?
-Naruto!
-Naruto e plecat de 2 ani sa se antreneze,asta stiu!spuse trista fata
-Se pare ca s-a intors!
-Ceeeeeee?Unde e ?a(litera mare) sosit?e bine?e mai puternic?e si Sasuke cu el?intreba fata bucuroasa.
-Da,dar e in biroul lui Tsunade-sama!si nu,nu e si cu Sasuke.
-Nu conteaza!
Sakura pleca,(si)ajunse foarte repede langa biroul lui Tsunade.Acolo era si echipa Hinatei,cea mai buna prietena a fetei.
-Hei Sakura,de ce esti asa de vesela?
-Naruto s-a intors!Sakura observa ca membra clanului Hyuuga se inrosise toata si isi pleca privirea.
-Konohamaru zice ca e la Tsunade.Voi ce cautati aici?
-Ne-a chemat Tsunade!
-Bine atuci sa intram!
Sakura deschise usa .Inima ei si a Hinatei bateau din ce in ce mai tare.Nu le veneau sa creada ca s-a intors.
-Buna ziua(,) Tsunade-sama,unde e Naruto?
Acasa la el.
Atunci plec si eu.
Pa.ma bucur ca ati ajuns asa de repede.Kiba,Shino,puteti pleca umpic va rog?trebuie sa discut ceva important cu Hinata.(cine vorbeste aici Tsunade sau Sakura.incearca macar sa mai pui linie de dialog)
---------------------------


Ajunse la Naruto acasa. il(litera mare) zari.
-Naruto!se bucura fata(.)
-Sakura!(,)de cand nu te-am mai vazut!Cum ai stiut ca am ajuns?
-Am sursele mele.Mi-a spus cineva…spuse rozalia imbratisandu-l pe baiat.

-Konohamaru?
-Da.Tu ce faci?cum(litera mare) te simti?ce(litera mare) ai facut?
-Usor Sakura-chan,sunt bine,mi-e foame si m-am antrenat.Am invatat foarte multe tehnici de lupta,dintre care am ma(ma) descurc cel mai bine la resengan.Tu ce-ai facut cu Tsunade?Parca ea te antrena,nu?
-Da,pai am invatat si eu multe tehnici si cel mai bine ma descurc la jutsurile medicale,la inca o tehnica care consta in a distruge obiect(obiectele) din jur cu mare usurinta doar cu pumni(pumnii).
-WOW!Cred ca te-ai distrat la antrenamente!
-Nu prea.Tsunade e foarte dura(,) dar cand nu ma antreneaza ne distram,(.)e ca o a 2 mama pentru mine.
-Ok, vrei sa vi sa mancam ceva?
-Ok,Naruto,vin!
-Perfect!din umbra cineva ii urmarea.O silueta subtire,de fata:Hinata Hyuga(Hyuuga).

Ar fi vrut ca Naruto sa o bage in seama ,chiar daca nu credea,spera ca intr-o zi Naruto sa fie indragostit de ea(.) Era totusi un vis prea frumos.Atunci inchise ochii si se gandi la momentele cu el:erau cele cand erau mai mici,cand doar daca baiatul vorbea cu fata cu ochii de lapte se rusina.Dar isi aminti si cand,mergand la senseiul ei,Kurenai,fata intra in sala gresita si…Naruto tipa la ea,crezand ca e Tsunade.Atunci era foarte aproape de ea si lesina.Acum isi aminti momentul ei de gratie:cand dansa in apa pura si Naruto o vasuse(vazuse).A 2 zi o descrise ca fiind cea mai frumoasa fata pe care a vazut-o,chiar daca nu i-a vazut chipul,deoarece era noaptea tarziu,in intunericul noptii si in lumina lunii.

Cat despre baiatul care ii furase inima…

Tantalaul de Naruto se grabi sa plece asa de tare incat se impiedica de o piatra si cazu jos (este un pleonasm, doar nu poate sa cada si sus) . Sakura,cu mintea in lumea ei,nu se uita pe unde mergea si deoarece Naruto era primul,fata cazu peste el,atigandu-i putin buzele.Naruto se simtea ca in al noualea cer,iar Sakura,desi nu ii placea de baiatul cu ochii ca infinitul cer si cu parul de aur nu isi desparti la timp buzele.O gresala mare:tocmai atunci deschise ochii Hinata…


Dupa cate observ esti incepatoare. In afara de faptul ca textul este cam micut mai ai si alte lipsuri. Ai mai multa grija la semnele de punctuatie, uneori pui virgule unde nu trebui si nu le pui unde trebuie.Si nu uita sa dai space dupa semnele de punctuatie. Am observat ca ai tendinta sa mai repeti anumite cuvinte cea ce strica frumusetea textului. Despre modurile de expunere pot sa spun ca nu le imbini cum trebuie. La naratiune mai ai de lucru, nu ai o prea mare coerenta in exprimare si ai tendinta sa grabesti actiunea. Dialogul este sec in cele mai multe locuri si chiar banal. cat despre descriere, scuze ca zic, dar este varza. In afara de mocutul pasaj descriptiv de la inceput, desi nici acolo nu prea ai avut descriere;in rest lipseste cu desavarsire. Nu imi place nici esteyica textului, pterea multe randuri lasate intre propozirii si acele puncte sunt chiar enervante. Sa stii ca nu se pun mai mult de trei puncte.
cam asta este concluzia mea cu privire la prestatia ta. Ma astept sa tii cont de critici, sa iti imbunatatesti dialogul si descrierea si sa nu mai grabesti actiunea. Mai multa atentie si la repetitii si semne de punctuatie si greseli de ortografie. Poate ti s-a parut ca am fost cam dura, dar incerc sa te ajut. Spor la scris si sper ca vei ajunge sa iti perfectionezi stilul de scriere. Daca te-a suparat comentariul meu, trimite-mi un PM.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#3
uite am veni si cu capitolul doi:dragostea tradata.
pentru cei care mi-au lasat comentarii,am uramtoarel lucruri sa le spun:
Sakura_pink_angel:am incercat sa imi corectez greselile de tastare la care mi-ai atras atentia si am incercat sa pun mai multa neratiune si descriere.Totusi nu prea stiu cum sa nu il fac sa nu fie sec.Daca mi-ai putea arat un dialog sec si altul care nu e,poate as reusi sa nu il mai fac sec.Si nu m-a suparat mesajul tau,desi mie nuimi place critica sper sa pui intotdeauna adevarul,doar el e cel mai important.
Agent Eli:iti spun acelas lucru ca si lui Sakura_pink_angel,dar mi-ai facut observatie cand am spus ca Sakura avuse o durere cand plecase aceta.Vreau sa te intreb:plasnsese de fericire ca plecase Sasuke?il ura asa de mult incat se bucura ca pleca?sau langea ptr ca tinea la el si nu vroia sa il piarda?
angelinozupxxx:ma bucur ca iti pleca fic-ul si ca sa iti raspund la intrebarea'unde va duce sarutul acela',iti spun c ava aduce multa durere,vei vedea imediat
si....sper sa fie destul de lung ptr husturile voastre

Atunci inima ei se sparse in milione de bucati.Nu putu suporta cea ce vazuse.imediat disparu intr-un nor de fum cu inima franta.Nu putea sa creda,prietena ei cea mai buna o inselase,doar stia cat de mult tinea la acel baiat.Acum era in camera ei.Plangea.Totusi nu stia de ce plangea.Plangea pentru el?sau pentru prietenia ei cu Sakura?Nu stia,dar plangea pentru ceva,asta e sigur.

-Naruto!eu...eu...n-a fost intetionat.puse rozeta rosie ca un rac ,dadandu-se de pe baiat .
-N-a fost vina ta,eu am cazut primul,eu ar trebui sa imi cer scuze.Spuse baiatul cu ochii ca ai nemarginitului cer.
-Bine...atunci...sa mancam… si sa uitam totul,ok?spuse rozalia revenindu-i culoarea ei naturala in obraji
-Bine .Spuse Naruto
'ce ai facut?'interveni Inner
'ce am facut?'
'de ce na-i facut nimic?parca nu mai puteai de dorul lui'
‘da,dar,am avut o presimtire ciudata care m-ar fi prevenit cumva san u fiu cu Naruto,si in plus mai e si Hinata!’
'ce proastie!ce e,inca te mai gandesti la Sasuke?a plecat si ti-a frant inima!'
'Sasuke?tocmai cand am reusit sa il uit,toate amintirile acele petrecute ca o echipa,de ce trebuie sa imi revina?'
'eu de unde vrei sa stiu?'
'oh...Sasuke...’suspina fata.
'termina! a fost mai bine ca a plecat!acum uite ce puternica esti!daca el ramanea tu tot slaba ramaneai,deci a fost bine ca s-a dus!'
'poate,dar totusi...'
'ce?'
'chiar daca e de partea raului,eu tot cred ca mai poate sa vina in sat si sa fim iar o echipa!'
'mai termina!m-am plictisit cat am vorbit cu tine asa ca taci o data!'
'hei,tu ai inceput sa vorbesti cu mine nu eu!'
'daca eu am inceput tot eu o sa termin!'
'bine!'
-------------------------
Intr-o camera a conacului Hyuuga Hinata se gandea plangand totodata .Deodata se opri din plans,stia ca Naruto nu o va iubi niciodata,desi a sperat,in adancul inimi ei stia ca nu o va iubi .Nici nu se compara la frumusete cu celelate fete,mai ales cu Sakura .Era prea slaba pentru un membru al familiei Hyuuga .Nimanui nu ii pasa de fata cu parul ca cea mai furtunoasa mare .Atuci si acolo se hotari:va pleca din sat si nu se va mai intoarce .Nu se gandi si la cei care chiar tineau la ea:Senseiul ei Kurenai,Shino,si desigur Kiba.Ei erau o ehipa.Fata tinea mult la fiecare din ei;poate la baiatul din familia Inuzuka tinea totusi mai mult….Timpul trecu repede si stelele ,una cate una apareau pe intunecatul cer.Cand ultima stea se lumina,atunci aparu si luna .Era poate cea mai frumoasa pe care micuta fata o vazuse.Atunci incepu sa se grabeasca un pic .
Isi facu bagajul repede si se mai uita o data la fotografia de pe noptiera ei.Era o fotografie cu ea,senseiul si ceilalti doi membri ai echipei ei .Se grabise atat de tare incat uita ceva.La iesirea din camera isi aminti.Se intoarse si si il lua:era lantisorul care il avea fiecare membru Hyuuga.Pe lantisor era medalionul in forma de inima daruit de Kiba de ziua ei .cum putea sa plece.Fata auzi pasi si se ascunse imediat .Era Negi .Daupa ce trecu isi continua drumul.Nu mai dadu peste nimeni altcineva.Dupa vreo zece minute fata ajunse la portile Konohei.Se intoarse si se mai uita inca o data la satul ei natal.Se uita special la o casa:locuinta celui care ii sparse inima,dar si la casa baiatului care ia- fost intotdeauna langa ea.Credea ca doarme,doar era trecut de miezul noptii .tosusu se insela,baiatul avu un cosmar si era treaz,dar nu stia ce avea de gand coechipiera lui .
-Adio…
Dupa ce merse o ora,i fata ei aparu o silueta inalta,dar nu era singura.Cea mai mare ii vorbi .
Pleci din sat?sa sti ca te pot face mai puternica decat ai visat vreodata.
-Cine esti?spuse Hinata fara frica.Era alta decand parasi satul.Nu ii mai era frica de nimic,deoarece stia ca poate muri in orice clipa,nu ii pasa si nu ii era frica de moarte.
Silueta mai mica se arata .
-Sas-Sasuke?
-Intocmai...si el a vrut putere si eu i-am dat-o...e ca si fiul meu.
Se arata silueta cealalta
-Orocimaru?
-Intocmai,deci ce spui?
-Ahhh...eu...ahhh..
-Stati!
-Itachi!ce faci aici?nu ai alta treba decat sa vi aici sa ne spui nu mai prosti?!
N-am venit sa spun prostii...am auzit ca cineva a plecat din sat...si vreau sa o iau pe Hinata sub aripa mea.
-Cine te crezi sa vi aici,Itachi?Spuse cu indrazneala membrul familiei Uciha.Era schimbat,asta era sigur.
Imediat Itachi spuse:
In primul rand sunt fratele tau mai mare Sasuke,in al doilea rand sunt mai puternic decat tine si Orocimaru la un loc!oricum,l-am lasat pe Orocimaru sa il i-a pe Sasuke dar nu e destul de puternic cum il vroiam eu asa ca de data asta nu mai fac aceiasi greseala!Hinata vine cu mine!
-Nici de cum!
-Hei!pentru mine va certati deci eu vreau sa vad cine e mai puternic asa ca Itachi si Orocimaru se vor lupta!
-Bine!
-De acord!
Batalia incepu,Orocimaru facu tehnica Multi-Umbre ascunse a amprentei şerpilor,Itachi cazu jos,atuci fu lovit cu tehnica Marea spartură ,dupa Tehnica celor 9 ramificatii .
Orocimaru credea ca l-a omorat dar el atacase doar o papusa.Itachi il ataca si il puse la pamant.Castigase batalia
-Castigator:Itachi!
-Ei,cine a avut dreptate?ei bine, trebuie sa plecam,hai Hinata!
-Ce?am zis eu ca cel care castiga ma va antrena?nu Itachi,vroiam doar sa vad cum luptati si imi pareti la fel de buni,dar pentru ca Orocimaru il antreneaza pe Sasuke,cred ca voi merge cu Itachi.Totusi ne mai vedem Sasuke,Orocimaru.Fata pleca cu Itachi.
O noua zi incepu in satul Frunza.Era ora doua dupa-amiaza.Kiba era extreme de ingrijorat.N u o vazuse pe coechipiera lui de o zi.
In biroul lui Tsunade
-Tsunade-sama!ceva rau s-a intamplat!intra Kiba
-Ce?suntem atacat?
-Mai rau!
-Orocimaru?
-Mai rau!
-Ce e atunci?
-Hinata a fost rapita!
-Poftim?
-H-i-n-a-t-a a f-o-s-t r-a-p-i-t-a!
-Asta e ingrozitor!cat vor rapitori?ce scria in bilet?
-Ce bilet?nu au lasat nici un bilet!
-Atunci de unde sti ca e rapita?
-Nu a venit la antrenament!
-Doar atat!poate ca a avut altceva de facut
-Hinata?ea nu ar lipsi nici odata de la antrenament!
-Ai cautat-o?
-Nu e nevoie sa o caut!rapitorii probabil sunt la kilometrii departare!nu avem timp!probabil o tortureaza pentru secretele familiei Hyuuga!
-Cu ei ai vorbit?
-Da,Negi mi-a zis sa plimb ursul iar tatal Hinatei ca sa o caut!
-Atunci du-te si caut-o!daca nu o gasesti pana maine vom alerta pe toata lumea!
-Maine?!
-Kiba!dute o data!
-Bine...
-------------------------------
-Hinata!trebuie sa te stradui mai mult!hai mai repede!spuse Itachi
e am si eu limite!
-Atunci va trebui sa iti depasesti acele limite!nu terminam pana nu reusesti aceasta tehnica,vom sta pana dimineata daca va fi nevoie!inca o data!
-bine!
---------------------------
-Hei Kiba,pe cine cauti?
-Buna Naruto,pe Hinata,Tsunade mi-a spus sa o caut dar e fara rost,sunt sigur ca afost rapita!
-Ce???!vrei sa te ajut?
-Nu e nevoie,oricum nu o vom gasi aici,iar Tsunade nu face nimic pana maine!
---------------------------
trecu ziua....
In fata academiei erau adunati:Kiba,Shino,Naruto.Sakura,TenTen,Negi si Lee
-Atentie!avem un ninja disparut:Hinata,voi va trebui sa aflati cine arapit-o si sa o aduceti acasa!ati inteles?
-DA!
-Plecati!
se inpartira si plecara.
Naruto mergea cu Kiba catre fostul sediu al AKATSUKI-lor.Acolo era Orocimaru.
-Mai mai,pe cine avem aici?Ati venit ptr prietena voastra?
-Unde e?ce vrei de la ea?
-Eu?nu e la mine,totusi am vazut-o,vroiam sa o iau eu dar a aparut imediat Itachi si a luat-o el!
-Itachi?ce vreti de la ea?
-De ce sa va spun?va spun doar ca nu o veti mai vedea nici odata!
-Asta sa o crezi tu!haide Naruto!mergem dupa Itachi!
-Va urez succes ptr ca nu o veti gasi!
--------------------------
Kiba o cauta nebuneste pe mica lui coechipiera,tinea prea mult la ea pentru a o pierde.Cauta nebuneste peste tot.Se opri un pic si se uita imprejur.Atunci vazu niste urme micute de pasi,care erau ai Hinatei.Merse pe urma lor si ajunsese intr-un loc ciudat.Acolo nu erau copaci sau verdeata,cu exceptia firelor de iarba.Tot locul era inconjurat de apa.Se vedea totusi ca era un loc de antrenamente.Baiatul auzi zgomot produs de pasi.Se intoarse si vazu doar o cascada.In spatele lui era totusi cineva:Itachi.
Nemernicule!unde e Hinata?de ce ai rapit-o?
-Eu?sa o rapesc?nu s-a intamplata asa.Hinata a fugit din sat,Orocimaru o vroia el,ne-am luptat si eu am castigat si Hinata a venit cu mine!spuse Itachi.
-Mincinosule!Hinata nu ar pleca niciodata din sat!
-Ba e adevarat.aparu din senin Hinata
-Hinata?de ce? de ce ai facut asta?
-Pentru a ma antrena Kiba.
-Dar nu te puteai antrena in sat? de ce te-ai dus de partea raului?
-Mi-am dat seama ca nu mai am ce cauta acolo.Inima mea e sparta in mii de bucati...am prea multe amintiri dureroase,am vazut....am vazut ceva ce nu am putut suporta,imi pare rau Kiba,dar nu ma voi mai intorce niciodata!spuse fata cu o voce foarte joasa ,cu mana dreapta pe inima ei si cu ochii inchisi
-Hinata!dar...
-Nici un dar Kiba,doar adio...
Itachi pleca intr-un nor de fum iar Hinata il urma dupa cateva clipe soptind:
-Vei avea intodeauna un loc in inima mea,Kiba...
-HINATAAAA!
[Imagine: gfxd.png]


#4
nu era un forum unde la-m postat prima data.Era mai mult un site cu jocuri unde aceste fic-uri se numesc talente.Si de ce nu l-am corectat?pai daca l-ai fi vazut.....ei bine nu l-ai fi recunoscut deorarece acela nu avea nici un rand de naratiune,erau greseli peste tot....daca vrei sa il vezi da-m un mesaj privat sa iti spun adresa ca daca il cauti pe net nu gasesti nimic,i-am modificat si titlul(era prea banal)
[Imagine: gfxd.png]


#5
(15-03-2009, 07:23 PM)BlueAngel A scris: uite am veni si cu capitolul doi:dragostea tradata.
pentru cei care mi-au lasat comentarii,am uramtoarel lucruri sa le spun:
Sakura_pink_angel:am incercat sa imi corectez greselile de tastare la care mi-ai atras atentia si am incercat sa pun mai multa neratiune si descriere.Totusi nu prea stiu cum sa nu il fac sa nu fie sec.Daca mi-ai putea arat un dialog sec si altul care nu e,poate as reusi sa nu il mai fac sec.Si nu m-a suparat mesajul tau,desi mie nuimi place critica sper sa pui intotdeauna adevarul,doar el e cel mai important.
Agent Eli:iti spun acelas lucru ca si lui Sakura_pink_angel,dar mi-ai facut observatie cand am spus ca Sakura avuse o durere cand plecase aceta.Vreau sa te intreb:plasnsese de fericire ca plecase Sasuke?il ura asa de mult incat se bucura ca pleca?sau langea ptr ca tinea la el si nu vroia sa il piarda?
angelinozupxxx:ma bucur ca iti pleca fic-ul si ca sa iti raspund la intrebarea'unde va duce sarutul acela',iti spun c ava aduce multa durere,vei vedea imediat
si....sper sa fie destul de lung ptr husturile voastre

Atunci inima ei se sparse in milione de bucati.Nu putu suporta cea ce vazuse.imediat(litera mare) disparu intr-un nor de fum cu inima franta.Nu putea sa creda,prietena ei cea mai buna o inselase,doar stia cat de mult tinea la acel baiat.Acum era in camera ei.Plangea.Totusi(,) nu stia de ce plangea.Plangea pentru el?sau(litera mare) pentru prietenia ei cu Sakura?Nu stia,dar plangea pentru ceva,asta e sigur.(ai repetat excesiv cunantul plangea eu stiu ca tu aveai intentia sa ii transmiti cat mai bine starea de spirit, dar totusi)

-Naruto!(,)eu...eu...n-a fost intetionat(intentionat).puse(spuse) rozeta(probabil rozalia)rosie ca un rac ,dadandu-se de pe baiat .
-N-a fost vina ta,eu am cazut primul,eu ar trebui sa imi cer scuze.Spuse baiatul cu ochii ca ai nemarginitului(ca nemarginitul) cer.
-Bine...atunci...sa mancam… si sa uitam totul,ok?spuse rozalia revenindu-i culoarea ei naturala in obraji(.)
-Bine .Spuse Naruto
'ce ai facut?'interveni Inner
'ce am facut?'
'de ce na-i(n-ai) facut nimic?parca(parca) nu mai puteai de dorul lui'
‘da,dar,(fara virgula)am avut o presimtire ciudata care m-ar fi prevenit cumva san u(sa nu) fiu cu Naruto,si in plus(,) mai e si Hinata!’
'ce proastie!ce e,inca te mai gandesti la Sasuke?a plecat si ti-a frant inima!'
'Sasuke?tocmai(litera mare) cand am reusit sa il uit,toate amintirile acele petrecute ca o(cu) echipa,de ce trebuie sa imi revina?'
'eu de unde vrei sa stiu?'
'oh...Sasuke...’suspina fata.
'termina!(litera mare) a fost mai bine ca a plecat!acum(litera mare) uite ce puternica esti!daca(litera mare) el ramanea tu tot slaba ramaneai,deci a fost bine ca s-a dus!'(el ramanea, ea ramanea, toti ramaneam)
'poate,dar totusi...'
'ce?'
'chiar daca e de partea raului,eu tot cred ca mai poate sa vina in sat si sa fim iar o echipa!'
'mai termina!m-am plictisit cat am vorbit cu tine asa ca taci o data!'
'hei,tu ai inceput sa vorbesti cu mine nu eu!'
'daca eu am inceput tot eu o sa termin!'
'bine!'
-------------------------
Intr-o camera a conacului Hyuuga(,) Hinata se gandea plangand totodata .Deodata se opri din plans,stia ca Naruto nu o va iubi niciodata,desi a sperat,in adancul inimi ei stia ca nu o va iubi(ai mai spus asta si mai sus) .Nici nu se compara la frumusete cu celelate fete,mai ales cu Sakura .Era prea slaba pentru un membru al familiei Hyuuga .Nimanui nu ii pasa de fata cu parul ca cea mai furtunoasa mare .Atuci si acolo se hotari:va pleca din sat si nu se va mai intoarce .Nu se gandi si la cei care chiar tineau la ea:Senseiul ei Kurenai,Shino,si desigur Kiba.Ei erau o ehipa.Fata tinea mult la fiecare din ei;poate la baiatul din familia Inuzuka tinea totusi mai mult….(doar trei puncte)Timpul trecu repede si stelele ,una cate una apareau pe intunecatul cer.Cand ultima stea se lumina,atunci aparu si luna .Era poate cea mai frumoasa pe care micuta fata o vazuse.Atunci incepu sa se grabeasca un pic(nu poate sa se grabeasca si mai mult) .
Isi facu bagajul repede si se mai uita o data la fotografia de pe noptiera ei.Era o fotografie cu ea,senseiul si ceilalti doi membri ai echipei ei .Se grabise atat de tare incat uita ceva.La iesirea din camera isi aminti.Se intoarse si si( de ce ai repetat conjunctia si?) il lua:era lantisorul care(pe care) il avea fiecare membru Hyuuga.Pe lantisor era medalionul in forma de inima daruit de Kiba de ziua ei .cum(litera marea) putea sa plece.(?)Fata auzi pasi si se ascunse imediat .Era Negi(Neji) .Daupa(dupa) ce trecu isi continua drumul.Nu mai dadu peste nimeni altcineva.Dupa vreo zece minute fata ajunse la portile Konohei.Se intoarse si se mai uita inca o data la satul ei natal.Se uita(poti sa spui privi ca sa nu te repeti) special la o casa:locuinta celui care ii sparse inima,dar si la casa baiatului care ia-(i-a) fost intotdeauna langa ea.Credea ca doarme,doar era trecut de miezul noptii .tosusu(litera mare) se insela,baiatul avu un cosmar si era treaz,dar nu stia ce avea de gand coechipiera lui .
-Adio…
Dupa ce merse o ora,i(in) fata ei aparu o silueta inalta,dar nu era singura.(nu are logica cum sa fie inalta, dar nu prea singura?)Cea mai mare ii vorbi .
Pleci din sat?sa(litera mare) sti ca te pot face mai puternica decat ai visat vreodata.
-Cine esti?spuse Hinata fara frica.Era alta decand( de cand) parasi satul.Nu ii mai era frica de nimic,deoarece stia ca poate muri in orice clipa,(.)nu ii pasa si nu ii era frica de moarte.
Silueta mai mica se arata .
-Sas-Sasuke?
-Intocmai...si el a vrut putere si eu i-am dat-o...e ca si fiul meu.
Se arata silueta cealalta(.)
-Orocimaru?(Orochimaru)
-Intocmai,deci ce spui?
-Ahhh...eu...ahhh..
-Stati!
-Itachi!ce faci aici?nu ai alta treba decat sa vi aici sa ne spui nu mai(numai) prosti?!
(-)N-am venit sa spun prostii...am auzit ca cineva a plecat din sat...si vreau sa o iau pe Hinata sub aripa mea.
-Cine te crezi sa vi aici,Itachi?Spuse cu indrazneala membrul familiei Uciha(Uchiha).Era schimbat,asta era sigur.
Imediat Itachi spuse:
(-)In primul rand sunt fratele tau mai mare(,) Sasuke,in al doilea rand sunt mai puternic decat tine si Orocimaru(Orochimaru) la un loc!oricum,l-am lasat pe Orocimaru(Orochiamru) sa il i-a pe Sasuke dar nu e destul de puternic cum il vroiam eu asa ca de data asta nu mai fac aceiasi greseala(gresala)!Hinata vine cu mine!
-Nici de cum!
-Hei!pentru mine va certati deci eu vreau sa vad cine e mai puternic asa ca Itachi si Orocimaru(Orochimaru) se vor lupta!
-Bine!
-De acord!
Batalia incepu,Orocimaru(Orochimaru) facu tehnica Multi-Umbre ascunse a amprentei şerpilor,Itachi cazu jos(nu poate sa cada si sus),atuci(atunci) fu lovit cu tehnica Marea spartură ,dupa Tehnica celor 9 ramificatii .
Orocimaru(Orochimaru) credea ca l-a omorat(,) dar el atacase doar o papusa.Itachi il ataca si il puse la pamant.Castigase batalia
-Castigator:Itachi!
-Ei,cine a avut dreptate?ei bine, trebuie sa plecam,hai Hinata!
-Ce?am zis eu ca cel care castiga ma va antrena?nu Itachi,vroiam doar sa vad cum luptati si imi pareti la fel de buni,dar pentru ca Orocimaru(Orochimaru) il antreneaza pe Sasuke,cred ca voi merge cu Itachi.Totusi ne mai vedem Sasuke,Orocimaru(Orochimaru).Fata pleca cu Itachi.
O noua zi incepu in satul Frunza.Era ora doua dupa-amiaza.Kiba era extreme de ingrijorat.N u(nu) o vazuse pe coechipiera lui de o zi.
In biroul lui Tsunade.
-Tsunade-sama!ceva rau s-a intamplat!intra Kiba
-Ce?suntem atacat?
-Mai rau!
-Orocimaru(Orochimaru)?
-Mai rau!
-Ce e atunci?
-Hinata a fost rapita!
-Poftim?
-H-i-n-a-t-a a f-o-s-t r-a-p-i-t-a!
-Asta e ingrozitor!cat vor rapitori?ce scria in bilet?
-Ce bilet?nu au lasat nici un bilet!
-Atunci de unde sti ca e rapita?
-Nu a venit la antrenament!
-Doar atat!poate ca a avut altceva de facut(.)
-Hinata?ea nu ar lipsi nici odata(niciodata) de la antrenament!
-Ai cautat-o?
-Nu e nevoie sa o caut!rapitorii probabil sunt la kilometrii departare!nu avem timp!probabil o tortureaza pentru secretele familiei Hyuuga!
-Cu ei ai vorbit?
-Da,Negi(Neji) mi-a zis sa plimb ursul(,) iar tatal Hinatei ca sa(sa fara ca) o caut!
-Atunci du-te si caut-o!daca nu o gasesti pana maine vom alerta pe toata lumea!
-Maine?!
-Kiba!dute o data!
-Bine...
-------------------------------
-Hinata!trebuie sa te stradui(straduiesti) mai mult!hai mai repede!spuse Itachi(.)
(-)e am si eu limite!
-Atunci va trebui sa iti depasesti acele limite!nu terminam pana nu reusesti aceasta tehnica,vom sta pana dimineata daca va fi nevoie!inca o data!
-bine!
---------------------------
-Hei Kiba,pe cine cauti?
-Buna Naruto,pe Hinata,Tsunade mi-a spus sa o caut(,) dar e fara rost,sunt sigur ca afost(a fost) rapita!
-Ce???!vrei sa te ajut?
-Nu e nevoie,oricum nu o vom gasi aici,iar Tsunade nu face nimic pana maine!
---------------------------
trecu ziua....
In fata academiei erau adunati:Kiba,Shino,Naruto.Sakura,TenTen,Negi(Neji) si Lee
-Atentie!avem un ninja disparut:Hinata,voi va trebui sa aflati cine arapit-o(a rapit-o) si sa o aduceti acasa!ati inteles?
-DA!
-Plecati!
se inpartira(impartira) si plecara.
Naruto mergea cu Kiba catre fostul sediu al AKATSUKI-lor(fara lor).Acolo era Orocimaru(Orochimaru).
-Mai mai,pe cine avem aici?Ati venit ptr(pentru) prietena voastra?
-Unde e?ce vrei de la ea?
-Eu?nu e la mine,totusi am vazut-o,vroiam sa o iau eu(,) dar a aparut imediat Itachi si a luat-o el!
-Itachi?ce vreti de la ea?
-De ce sa va spun?va spun doar ca nu o veti mai vedea nici odata(niciodata)!
-Asta sa o crezi tu!haide Naruto!mergem dupa Itachi!
-Va urez succes ptr(pentru) ca nu o veti gasi!
--------------------------
Kiba o cauta nebuneste pe mica lui coechipiera,tinea prea mult la ea pentru a o pierde.Cauta nebuneste peste tot.Se opri un pic si se uita imprejur.Atunci vazu niste urme micute de pasi,care erau ai Hinatei.Merse pe urma lor si ajunsese intr-un loc ciudat.Acolo nu erau copaci sau verdeata,cu exceptia firelor de iarba(pai si iarba nu e verdeta, sau si-a schimbat culoarea:)) ) .Tot locul era inconjurat de apa.Se vedea totusi ca era un loc de antrenamente.Baiatul auzi zgomot produs de pasi.Se intoarse si vazu doar o cascada.In spatele lui era totusi cineva:Itachi.
(-)Nemernicule!unde e Hinata?de ce ai rapit-o?
-Eu?sa o rapesc?nu s-a intamplata asa.Hinata a fugit din sat,Orocimaru(Orochimaru) o vroia el,(.)ne-am luptat si eu am castigat, si Hinata a venit cu mine!spuse Itachi.
-Mincinosule!Hinata nu ar pleca niciodata din sat!
-Ba e adevarat.aparu din senin Hinata(.)
-Hinata?de ce? de ce ai facut asta?
-Pentru a ma antrena Kiba.
-Dar nu te puteai antrena in sat? de ce te-ai dus de partea raului?
-Mi-am dat seama ca nu mai am ce cauta acolo.Inima mea e sparta in mii de bucati...am prea multe amintiri dureroase,am vazut....am vazut ceva ce nu am putut suporta,imi pare rau Kiba,dar nu ma voi mai intorce niciodata!spuse fata cu o voce foarte joasa ,cu mana dreapta pe inima ei si cu ochii inchisi(.)
-Hinata!dar...
-Nici un(,) dar Kiba,doar adio...
Itachi pleca intr-un nor de fum(,) iar Hinata il urma dupa cateva clipe soptind:
-Vei avea intodeauna un loc in inima mea,Kiba...
-HINATAAAA!


Pot sa recunosc ca ai scris mai mult de data asta. Totusi, la fel ca data trecuta textul este plin de greseli. Incearca sa recitesti textul inainte de a-l posta sau macar sa rogi pe cineva sa ti-l corecteze daca tu nu iti gasesti toate greselile. La sfarsitul fiecare propozitii enuntiative se pune punct. Sa stii ca inainte de iar si dar se pune virgula.Si la inceputul propozitie cand vorbeste un personaj se scrie cu litera mare. De altfel cand vrei sa sa transpuispusele unui personaj scrii cu litera mare si linie de dialog. Ai repetat iarasi cateva cunvinte, dar totusi parca nu asa de mult ca data trecuta.Ai mare grija la plonasm.
sa iti mai atrag atentia ca se Scrie Neji si Orochimaru, ca am inebunit de cate ori te-am corectat la numele lor.
Descrierea:Ai avut cateva pasaje descriptive si incepi sa o inbunatatesti. totusi nu a fost suficient.Trebuie sa iti lasi imaginatia sa lucreze si sa folosesti cat mai multe figuri de stil.
Naratiunea:Inca mai ai tendinta sa grabesti putin actiunea.
Dialogul:Aici ai cele mai mari probleme.Dialogul sec si banal este de forma
"-Stati!", "-Ahhh...eu...ahhh..", " -Maine?!","-Kiba!dute o data!" etc.. si mai pot continua tot asa in textul tau.
Dialogul sec este dialul banal sau inutil care poate fi transcris sub forma de vorbire indirecta.Este foarte suparator si da impresia unei discutii pe mess(dupa parerea mea) nu a unui text.Incearca sa dezvolti mai mult spusele personajelor.Avand si in vedere faptul ca dialogul reprezinta unul dintre modurile prin care poti caracteriza un personaj.
Trebuie sa iti mai atrag atenti in legatura cu constructiile de gen "trecu ziua...."," in biroul lui Tsunade" strica estetica ficului. pentru a sugera timpul si spatiul trebuie sugerezi din context, eventual cu o mica descriere.
Stiu ca nu iti plac criticile, nimanui nu-i plac.Dar trebuie sa intelegi ca noi vrem sa te ajuta sa evoluezi si sa iti imbunatatesti modul de scriere.Ma bucur ca iti corectezi greselie, tocmai asta este si scopul comentariilor noastre. Succes in continuare si mare atentie cand scrii.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#6
ei uite si capitolul 3:un nou mister
si cei care mi-au lasat comentarii,vreau sa le spun:
miley_mew_sweet_rose:ma bucur ca iti place fic-ul,si cu fobia mea de de dialog......nici tu nu ai scapat de cea cu punctele asa ca....
si ma voi perfectiona(sper)!
jaa ne!
sakura_pink_angel:
iti multumesc ca iti faci timp sa il corectezi(care cred ca nu e un lucru placut),nu stiu cat de multe greseli va avea capitolul asta...dar sper ca o sa ife pe placul tau.
jaa ne!


Atunci trecura doi ani.
Kiba inca mai tinea la Hinata. Dar pierderea ei il facu pe baiat sa doreasca ca,atunci cand o va revedea,sa o aduca inapoi in sat .Era trist cand se discuta de clanul Hyuuga .Acesta pierduse una din cea mai uimitoare si perseverenta stea .Cat despre ceilalti…ei bine ei si-au continuat vietile linistite,fara a mai avea alte incidente spectaculoase .Naruto se intrena in continuare cu unul din sanini .Ii pasa un pic de fata cu ochii de lapte .Si-a dat seama de asta tocmai cand o pierdu-se.Ii simtea lipsa,toata lumea simtea asta. Fata mereu ii incuraja la greu,si chiar daca nu ii placea a lupta facea asta cand prietenii ai aveau nevoie de ea .Cat despre ceilalti…pe altcineva nu prea avea Naruto,baiatul care ii franse inima avea doar sentimente de ura.O tradase.Si tocmai cu cea mai buna prietena a ei:Sakura .Nu avea decat sentimente de ura,dar si mister .Stia ca ea il iubea pe Sasuke,iar ea pe Naruto .Se simtea singura si neinteleasa(sper ca ati inteles ca e vorba de Hinata) .Totusi timpul nu sta pe loc .El trece,si foarte repede .Asa s-au dus doi ani de cand mostenitoarea Hyuuga se duse de partea lui Itachi.Se antrenase zi si noapte,pana la epuizare.Acum nu mai stia ce era durerea .Putea sa fie plina de sange pe tot corpul,dar acelea se vindecau.Ranile cele mai mari erau cele ale sufletului ei .Simtise prea mult si vazuse ce este mai rau .Dar sa revenim la present .

Un baiat de vreo saisprezece ani,blond,cu ochii de un albastru deschis,fugea ca si urmarit de caini.Era Naruto Uzumaki.Trebuia sa se intalneasca (,) cu Sakura,Tsunade ,Kiba si Shino .Ei avusera o gramada de misiuni impreuna,mai ales ca din fiecare echipa lipsea un membru
Mai avea putin,foarte putin,cativa metri si...
-Hei nu vezi unde mergi? Naruto se impiedica de o straina,desi nu o cunostea,la prima aparenta ii paru familiara .
-Eu?tu alergai asa repede!spuse straina aratandu-si ochii albastri inchisi .Erau tare ciudat .Inspirau teama si furie .
-Pai, poate trebuia sa ai grija!
-Eu?si poate ar trebui sa iti ceri scuze pentru ce ai facut!
-De ce?Nu pot sa imi cer scuze cuiva pe care nici nu il cunosc!
-Pai m-as fi prezentat daca mai fi lasat!Spuse iritata fata .
-Eu?Cu ce nu te-am lasat?
-Narutoo!tu nu ai auzit de bunele maniere?E prima zi a lui Henttano aici si va face din echipa ta .Interveni Tsunade cu Sakura,Kukashi,Kurenai,Shino si Kiba .Pe chipul Sakurei era un sentiment de furie ,in timp ce Kiba era uimit cand o vazu pe noua bruneta .
-Cee?urla Naruto .
-Nu mai tipa!spuse rozalia .
- Esti bine?Intreba Sakura pe noua fata ajutand-o sa se ridice .Rozalia observa in ochii frumoasei necunoscute un mister nedezlegat.I se pareau ciudati ochii ei .Nu mai vazuse niste ochi ca a ei .
-Da,multumesc . spuse noua venita.
-Deci pentru ce ne-ai chemat?Intreba Naruto iritat de prezenta brunetei necunoscute.Era ceva foarte ciudat la ea .Pacat ca nu isi putu da seama ce .
-V-am chemat pentru a va spune ca echipele lui Kurenai si a lui Kukashi vor forma o noua echipa!si inca ceva!veti avea un nou membru,pe Henttano Ayame!Ati inteles?
-Da doamna Tsunade.Spusera toti in cor .
-Atunci va las.Spuse Tsunade disparand imediat .
-Ei,sa facem cunostinta,eu sunt Kiba ,el e Shino,Sakura,iar pe Naruto cred ce deja il sti.Spuse satenul aratand spre fiecare cand rosti numele .
-Da, l-am intalni.Eu sunt Henttano Ayame .
-Henttano?ciudat ca imi pare cunoscut .
-Da?mie nu!Se trezi si Naruto .
-Si Henttano,din ce sat esti?Intreba rozali pe fata cu ochii albastri ca cea mai neagra furtuna din cate au fost .
-Satul ploii.
-Henttano,ai mai venit pe aici?Zau ca imi pari foarte cunoscuta.Spuse Kiba foarte curios .Vroia sa afle cat mai mult despre noua venita .
-Nu,e prima data cand vin aici .
-Sigur?intreba satenul .
-Da,ahh Kiba.
-Bine .
Intr-un loc secret,Itachi si Orochimaru vorbeau .
-Sper sa isi faca bine treba si sa ne se dea de gol.Spuse Orochimaru .
-Am pregatit-o bine.Ne va aduce toate secretele Konohai pe tava .
-Chiar crezi asta?De unde sti ca nu ne va trada?
-Pentru ca a fost tradata de cel pe care il iubea,nu va face asta .
-Si de unde sti ca nu mai e indragostita de el?
- Ca stiu!I-a mai termina cu intrebarile astea Orochimaru!
-Bine!Nu trebuie sa tipi!
-Atunci nu tipa nici tu!De fapt mai bine taci ca oricum vorbesti prea mult!
Dup ace au facut cunostinta,noua echipa s-a indreptat catre Ichiracu(oare asa se scria?) pentru o portie de taitei .Nu au stat prea mult .O jumatate de ora,totusi au stat si i-au pus tot felul de intrebari noi fete .Timpu nu statu pe loc in acest timp si Sakura si-a dat seama ca intarziase la intalnirea cu Tsunade .Rozalia pleca si ii lasa pe ceilalti sa discute in continuare .Cam pe la ora doua au plecat si ceilalti .Din nefericire,Naruto a descoperit ca are drum comun cu Henttano.Lucru care il deranja putin,mai ales ca nu o avea foarte mult la suflet pe fata .Sentimentul era reciproc,nici fata nu il suporta pe baiatul cu parul ca razele soarelui .Dupa un timp cei doi ajunsera la poarte casei lui Henttano .Era o casa destul de mare,cu un etaj si cu o gradinita in spate plina de crini .Fata isi lua ramas de la baiat si acesta isi continua drumul spre casa . Henttano ajunse in casa .Se duse in camera ei se uita in oglinda .Nu ii venea sa creada ca ea e.Era frumoasa.Cu un par lung si negru,cu ochii albastri,ireali si cu un ten foarte deschis.Buzele ei erau rosi ca cel mai arzator foc .Corpul ei subtire si perfect nu trecea neobservat .Era imbracata intr-un tricou alb cu un dragon rosu .Purta niste pantaloni de culoarea abanosului cu niste mici crapaturi laterare .In picioare era incaltata cu pantofi negri .Cine ar fi crezut ca o fata atat de frumoasa poate ascunde atat de multa ura,tristete si singuratate intr-un corp atat de fragil .Acei ochi ascundeau un secret mare,acel al unei iubiri neintelese!
[Imagine: gfxd.png]


#7
yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!ce bine e sa postezi din nou!abea am asteptat sa imi continui fic-ul.Cei care mi-au lasat comentarii.........nu prea am ce sa le spun .Despre fic.....veti vedea ca nu m-am omorat cu naratiunea si descrierea...dialogul este destul de banal....greseli de tastare sunt cu sutele..... e foarte scurt......:
Capitolul 4
Partea I


Henttano se integrase foarte bine in Satul Frunza,toti o placeau si era foarte populara .
Dintre toate fetele,Henttano se imprietenise cu Ten Ten si Sakura .Chiar si baietii o placeau si se intelegea bine cu acestia ,in special cu Neji ,care avea gusturi asemanatoarea cu ale fetei , de parca se cunosteau de o viata .
Un singur baiat,insa nu era convins ca ea spunea adevarul si o tot spiona .Desi fata observase ca cineva o urmarea,nu interveni deloc .Descoperi ca urmaritorul ei era nimeni altcineva decat Kiba .Se gandi ca e mai bine sa il lase sa o urmareasca .A trecut mai bine de o saptamana .Henttano nu avu pana acum nici o misiune .Asta pana cand ,Tsunade se hotari sa o cheme pe ea sip e Kiba in biroul ei dimineata urmatoare
.Soarele isi facu aparitia incetul cu incetul .Era ora sapte si jumatate .Intr-o casa spatioasa ,o fata cu ochii precum marea deschise usor ochii .Se uita pe geam ,putin somnoroasa .Se ridica cu greu si porni catre baie .Dupa vreo zece minute ,aceasta iesi mai vioaie decat intrase .Se grabi catre bucutarie si manca ceva .Nu a stat prea mult si s-a grabit catre biroul hokagelui.Credea ca a intarziat dar Shizune o linisti si ii spuse ca a venit prima . Au trecut zece minute
[Imagine: gfxd.png]


#8
Bravo ! E foarte bine ... vad ca si respectat sfaturile mele ...
Ai avut si cateva greseli ... de tastare si unele de exprimare , dar cu siguranta e muult mai bine !
<<Calatoria a fost una placuta ,fara peripetii .Asadar,a fost una banala .Henttano isi dorea ca Kiba sa spuna ceva,doar se plictisise foarte mult >> Fraza asta e cam , nu stiu ... poate o schimbi >.< ^^
Inca ceva ... nu scrie capitole scurte pentru ca faci spam...
Ai grija nu numai de cat de corect scrii , dar si de estetica textului !
Cam atat ! Ja ne :* :x

#9
Durerosul adevar
Partea II .

Bla bla bla.....comentati si voi(dar este ca si prima parte):

~Flasback~
`Kiba !Am exersat noul meu jutsu! Vrei sa il vezi ?Intreaba bruneta cu ochii mari .`
~End of flasback~


Nu ii venea sa creada:aceea era silueta lui Hinata,fosta colega a lui care i-a frant inima. Atunci se apropie.
Fata il simti, imediat ceva umed il trase in apa .Nu ar mai fi avut nici o sansa .Baiatul era constient si nu incerca sa se impotriveasca .Parca era mai bines a moara .
Silueta il privea. Chipul ei nu exprima nici un sentiment .Parca o parte era bucuroasa ,iar alta trista .Tocmai atunci, Henttano veni.Stia ce urma sa faca .Pentru al lua pe baiat trebuia sa o invinga pe
[Imagine: gfxd.png]


#10
Hey ... deci te-ai gandit sa postezi in sfarsit nextul...Parerea mea o sti ... imi place foarte mult...
Dialog-cam prea mult... ; descrierea-incepi sa evoluezi ; estetica-mai lucreaza ! :D
Greseli de tastare nu am vazut , asa ca astept nextul... sau poate imi dezvalui de pe acum ....ce zici ? :))
Ja ne si sincere felicitari pentru ca faci progrese !



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jocurile Gladiatorilor Crissu'Blacker 0 1.586 27-06-2011, 07:16 PM
Ultimul răspuns: Crissu'Blacker


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)