Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

*insert some kind of greeting here*

#1
Salut tuturor!
In primul rand, tin sa specific ca nu e prima oara cand ma aflu pe un forum de genul asta.E a...nici nu stiu a cata oara, am fost inregistrata pe foarte multe forumuri pana acum vreo 2 ani cand mi s-a acrit de ele si am decis sa iau o pauza.
Probabil ca unii dintre voi ma stiu, dar nu am sa incep acum sa imi insir toate celelalte username-uri pe care le-am avut pentru ca, sincera sa fiu, nici nu le mai stiu pe majoritatea si mi-e si cam lene.

Ar trebui sa spun cate ceva despre mine, banuiesc.
Ei bine, in primul rand, nu sunt un Otaku.Da, imi plac anime-urile (duh, doar nu ma inscriam pe forumul asta daca nu imi placeau) dar nu sunt obsedata sau orice alt ceva.Anime-ul meu preferat a ramas inca din 2007 Death Note.Pe langa Death Note imi mai plac Kuroshitsuji (sau cel putin imi placea inainte sa apara sezonul II si sa devina dezgustator de popular), Pandora Hearts, Soul Eater, Majin Tantei Nougami Neuro, Honey and Clover, D.Gray-Man, Durarara!!, Togainu no Chi, Rozen Maiden, Sayonara Zetsubou Sensei, Venus Versus Virus etc.
In ce priveste manga-urile, preferatul meu este in continuare Death Note, dupa care vin Bakuman, Tsubasa Chronicle, Pandora Hearts, Blue Dragon RalΩGrad, Hello Baby, Dolls, Heart no Kuni no Alice, Pandora Hearts, Togainu no Chi, Hikaru no Go, Alichino etc.
Personaje preferate: Xerxes Break (Pandora Hearts), L (Death Note), Undertaker (Kuroshitsuji), Fai D. Flowright (Tsubasa Chronicle), Death the Kid (Soul Eater), Nizuma Eiji (Bakuman), Nougami Neuro (Majin Tantei Nougami Neuro), Wanijima Agito (Air Gear), Asura (Soul Eater), Alois Trancy (Kuroshitsuji II)

Sunt fana j-music de vreo 5 ani.Trupele mele preferate sunt Nightmare, Awoi, Deluhi, Girugamesh, Versailles, LUNA SEA, X JAPAN, 12012, M, MUCC, Alice Nine, D, Fatima, LM.C, M, born, lam., cocklobin, vistlip, Otogadead, Plastic Tree, dummychildren, EAT YOU ALIVE, Matenrou Opera, 9GOATS BLACK OUT, L'eprica, BREAKERZ, NightingeiL, RENTRER EN SOI, Lareine, Amber Gris, jealkb, Kra, Kagrra, Secilia Luna, Fear and Loathing in Las Vegas, 9mm Parabellum Bullet, Merry, Meth, etc.
Iar ca artisti solo, preferatii mei sunt GACKT, hide, Sugizo, Yoshiki, Kawamura Ryuichi, Kei, Kamenashi Kazuya, Suga Shikao, Juka, Aoi, Asagi, Daisuke Oshida, ADAPTER, Yuya Matsushita, acid android, Satsuki, Atsushi Sakurai, etc.

Cam atat...daca mai vreti sa stiti ceva, intrebati.
[Imagine: tumblr_lji1hsxNDi1qfwlnwo1_400.gif]

#2
Bine ai venit pe Animezup, Hitomi!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Heya Hitomi si bine ai venit pe forum ^^ Sper sa te distrezi si toate cele xD

Questions:
1.Ce culoare au ochii tai? [cred ca pe toata lumea am intrebat asta o.O]
2.Daca ar trebui sa te descrii intr'un singur cuvant, care ar fi acela?
3.Care este animalul tau preferat?
4.Ai vizionat vreodata vre'o j'dorama?Daca da, care anume?
5.Iti place sa citesti?Daca da, ce anume?

Well, cam acestea au fost intrebarile mele.Iti urez sedere placuta si..."ne citim pe forum" ^^
Time you enjoy wasting, was not wasted.

#4
@Dya xD
mersi ^^

1. ochii mei au o culoare mai ciudata.sunt un fel de caprui spre verzui.uneori sunt mai caprui, alteori sunt mai verzui, vara se fac cam galbeni.
2. paranoica, probabil XD
3. stiu ca e cel mai previzibil si penibil raspuns pentru intrebarea asta...dar..pisica.
4. Am vazut o gramada de j-dorame XD
5. Da, imi place sa citesc.Sincera sa fiu, nu as putea sa spun ca imi plac un tip anume de carti.Citesc cam orice mi se pare interesant.Totusi, imi plac mult cartile lui Haruki Murakami, si cele ale lui Anne Rice.
[Imagine: tumblr_lji1hsxNDi1qfwlnwo1_400.gif]

#5
Welcome Hitomi ^^ Dca zici ca ai fost pe atetea forum-uri banuiesc ca nu mai e nevoie de discursul de bun-venit, asa ca ma rezum la un "hug" 10
In primul rand, am ceva foarte, foarte important sa-ti spun. Pai, vezi tu.... iti ador sig-ul 21 Deja incepe sa ma ameteasca la cat m-am uitat la el 21
Intrebari dance :
1. De unde esti?
2. Scrii fic-uri? Daca da sa-mi dai link-urile cand le postezi, ca vreau sa le citesc 10
3. Aparat foto/mobil (fara camera)?
4. Desen/fotografie?
5. Care-i tara ta preferata? Dar orasul?
6. Cred ca m-am plictisit sa te intrebi lucruri 21

Astept raspuns, Cya ^^
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#6
Bun venit şi sper să te distrezi aici! Mă mir cum de nu te declari un otaku, cel puţin sunt sigură că ai văzut mai multe anime-uri ca mine şi pentru asta te respect ca pe un more addicted anime fan ^__^. Acum am şi eu câteva întrebări despre tine :

1. Ai fost vreodată la o convenţie anime? Dacă da, unde şi când?
2. Ce părere ai despre fenomenul "Free Hugs"? [i'm mad about it 65]
3. Eşti o persoană narcisistă, sau dimpotrivă, ruşinoasă?
4. Ce crezi despre muzica metal/ hard metal?
5. Care este culoarea ta preferată?

Cam atât şi sper să ne mai vedem pe aici hug.

#7
@ Dragonz Eyez

1. Bucuresti.
2. Nu.Am scris fan fic-uri dar acum mai mult timp si sunt cam stupide..majoritatea nici nu sunt terminate XD
3. aparat foto.
4. desen
5. Nu cred ca am o "tara preferata" sau un "oras preferat", si probabil ca daca as spune Japonia ar suna mult prea..lame 10

@ Sayuuki

Nu ma declar un otaku pentru ca sincera sa fiu, nu cred ca sunt.Am fost, dar in utlimul timp nu prea ma mai dau in vant dupa animeuri atat de mult pe cat o faceam acum cativa ani.

1. Am fost la mai multe conventii anime si merg cam in fiecare an la Otaku si Nijikon.Am fost si la 2 conventii in Canada, in Toronto si Montreal.
2. Fenomenul "Free Hugs"...pai, ce pot sa zic?E plagiat.Sincera sa fiu, nu am nimic cu asta, dar cam toata lumea a inceput sa faca chestii de genu si devine deja stupid, dupa parerea mea.
3. Sunt foarte rusinoasa XD
4. Sincera sa fiu, nu ma dau in vant dupa acest gen de muzica, dar fata de multe alte genuri pe care nu le agreez si le gasesc chiar stupide, mi se mare mult mai bun.
5. mov
[Imagine: tumblr_lji1hsxNDi1qfwlnwo1_400.gif]

#8
Ah ah, bine ai venit pe aici! 4 alt fan Death Note, yay, nu sunt singura!!! 4 Nu stiu daca am vreo intrebare...stai sa ma gandesc...uh, uh, uh...a da!
1. Ai vazut filmele Death Note? [Adica Death Note The Movie si Death Note: Ultimul Nume]
2. Daca da, atunci care iti place cel mai mult? Ai schimba ceva la ele?
~Just Be Yourself; Don't Take Anyone's S***~



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  *insert evil laugh* 'Ello guys ^^ CrazyHeels 5 2.256 09-11-2013, 02:02 AM
Ultimul răspuns: CrazyHeels


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)