Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

hello forum

#1
Hello animezup. Ma numesc Sorin si locuiesc Brasov. Imi plac anime , manga si cultura japoneza. Am dat peste acest forum, cautand un anime mai vechi, si am fost atras de diversitatea persoanelor de aici.

My favorite anime:
Dragon ball Z
Clannad
Sword art online
Kaichou wa maid sama
Tokyo ghoul
Lovely complex
Attack on titan
Bleach - f**k the fillers
naruto - f**k the fillers
Fairy tail - loved the fillers
Shakugan no shana

#2
Bine ai venit pe Animezup, niroS!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Incantat de cunostinta, Sorin. Zici ca esti din Brasov? Foarte fain (asa cred ca se spune prin zona aceea, nu? XD) orasul, l-am vizitat de cateva ori si pot spune ca dupa Bucuresti (locul meu de nastere, what can i say, trebuie sa fie pe primul loc chiar daca poate obiectiv nu merita ^^) este preferatul meu din Romania la ora actuala. Nici nu stii ce dreptate ai cu fillerele la Naruto si Bleach, cand am citit eram: "Hi5, you speak the truth", din cauza acestora am si abandonat aceste serii, desi initial mi-au placut. Ma bucur sa vad ca iti place Dragonball Z, oldies but goldies never die, pana la urma alaturi de Sailor Moon a reprezentat initierea mea in aceasta arta si cu toate ca avea si acesta episoade enervante in care pur si simplu se uitau unul la altul minute in sir doar ca sa prelungeasca lupta, tot ramane acolo printre preferatele mele. Diversitate o sa gasesti sigur pe aici, persoane calde...in mare parte 21, dar hey, unde ar fi varietatea atunci?

Cateva intrebari: Ce anime vechi cautai cand ai dat pe forumul nostru? Apropo de Brasov, ai fost la Otaku Festival de luna aceasta organizat acolo (Click me, Click again). Din ce am vazut din poze, pare ca a fost reusit si eram curios sa aflu o parere de la cineva care chiar a asistat.

Distractie placuta si cat mai multe topic-uri/reply-uri pe forum.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#4
Da Romania intradevar, Brasovul este unul din cele mai frumoase orase.
Ca sa iti raspund la intrebari, cautam un anime Berseker ( am vazut varianta mai noua, si vroiam sa vad daca cel vechi e mai diferit).Din pacate nu am putut merge la Otaku Festival Brasov pentru ca am fost plecat din oras dar voi merge la Otaku Festival Bucuresti din 9-10 mai (m-am inscris ca voluntar, sper sa fiu ales, daca nu imi rezerv bilet)

Apropo de fillere; ce parere ai despre fillerele din Fairy Tail ( in caz ca te-ai uiat la anime), mie unul mi-au palcut la nebunie pt ca au fost toate comice.

#5
Grozav, poate reusim sa ne si vedem la Otaku atunci, probabil o sa ne adunam oricum mai multi de pe aici, un bun prilej sa ne cunoastem mai bine. Sper sa fii ales voluntar sa avem si noi pile la Otaku: reduceri de bilete, mai multe postere gratis de luat acasa etc XD. Cat despre fillerele din Fairy Tail nu am cum sa iti raspund, deoarece nu il urmaresc, desi am auzit ca e destul de bun, dar deja e prea lung sa ma apuc acum de el.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#6
Daca vreti sa va adunati in Bucuresti eu vin cu mare placere , desi sunt un nou venit pe forum si nu am interactionat prea mult cu alti membri.

#7
Helau amice ...
Bun venit pe zup, sper sa-ti petreci multe zile pe aici si sa nu te plictisesti deloc. Noi , bine ,recunosc Ro, eu nu m-am plicsitit nici dupa patru ani de stat aici 21) si cred ca nici tu Sorin nu o sa te plictisesti

In fine, revenind la vechile intrebari de initiere, ca asa e pe la noi. Nu , nu te inteb ce ai mancat ultima oara, ci daca iti place ciocolata?

Culoarea preferata?
Ai o melodie pe care ai ascultat-o in ultima vreme?
Daca te-ai trezit intr-o dimineata fata, care ar fi prima reactie?

Si abi astept sa vad ultimul episod din Tokyo Ghoul (sezon 2 desigur). Ahh ce vremuri cu Attack on titan, l-am terminat ca nebuna intr-o zii acum doua saptamanii.. si nu-i corect, chiar nu-i corect, inca nu s-a terminat de tot.. cand apare sezon 2?

Te-ai uitat la Noragami?
Daca nu l-ai fazut pe Yu Yu Hakusho poate ar trebui sa-l vezi, e vechi, dar ii bun.Crazy-monkey-emoticon-090 cel mai bun~
Si cam atat ^^ Bun venit inca o data 4
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#8
Voi incerca sa fiu cat mai activ ca sa nu ma plictisesc nici eu .
Da, imi place ciocolata dar nu in mod special
Sincer nu am o culoare preferata, poate albastru.
Cea mai recenta melodie ascultata este un soundtrack de la o animatie 'big heroes 6'; se numeste 'immortals-fall out boys'.
M-as culca inapoi sa ma trezesc baiat Smile .
Si eu astept ultimul episod din Tokyo Ghoul cu nerabdare si sper sa nu dezamageasca.
Da, mai este material cat pentru inca 2 sezoane Attack on titan. Din ce stiu si eu sezonul 2 apare ... deschidem wikipedia.....abia in 2016 O.o
M-am uitat la Noragami si mi-a placut mult; that poverty goddess cracked me up(sper la un al 2 sezon).
Yu yu hakusho nu l-am vazut dar am sa ma uit peste el.
Mersi pentru primirea calduroasa .

#9
Hey there si bine ai venit printre noi 4
Va sa zica esti din Brasov...foarte tare Smile
Si acum sa trecem la intrebarile ciudate...
1. Daca ai fi un personaj de film ce ai alege sa fii?
2. Daca legumele ar putea vorbi ce crezi ca ti-ar spune?
3. Daca ai vedea-o pe strada pe Ciara sau Cianura cum ii zic eu ce ai face?
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

#10
Bine v-am gasit Smile
1. Jack Sparrow , cause he doesn't give a f**k.
2. Stop eating us , u greedy bastard!
3. Imi pare rau Lot dar nu stiu cine este Ciara Smile



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  What's up, forum? George 5 2.932 06-08-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: George


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)