Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

costin 55 drawings-2012

#21
am facut ceva pt. revista comics sper sa fie acceptat in nr.-ul din aceasta luna...


pag1

pag2

pag3

daca va place watch me pe DA!costin55

#22
sa terminat si concursul manga zen sa ca o sa pun un link cu manga mea cu care am prins doar locul 3....urata treaba ..da ma rog!!
spirits war

#23
Costin felicitarile mele pentru manga-ul cu care ai participat!
In mod sigur a fost unul dintre cele mai bune! Mai ales tehnica ta si atentia la detalii m-au impresionat!
Imi pare rau ca nu ai luat un premiu mai mare, dar daca stai sa te gandesti niciunul dintre "jurati" sau votanti nu este super expert in domeniu, asa ca nu lasa o critica mai aspra sa te supere. E de invatat din fiecare!
Ca sa-mi dau si eu my 2 cents:
Foarte mishto anatomia, dupa cum am mai si zis, dintre cele mai bune din concurs! Mishto Panneling, povestea a fost lizibila (ceea ce cu majoritatea nu s-a intamplat) ! Overall great job!

#24
mersii yoneYu,asta este cea fost a fost...
am ceva nou ...mi-am luat o tableta asa ca m-am pus pe practica...
profil comics
vegeta scanned
Jay-Spirits War colorat cu tableta in ps
Goku ssj god wip

si ceva ce am facut pt. mangazen rush ce a aparut a eecc
Ogre-mute manga pag1
pag2
pag3

asta a fost facuta mai pe fuga...
[Posturi unite]
mersii yoneYu,asta este cea fost a fost...
am ceva nou ...mi-am luat o tableta asa ca m-am pus pe practica...
profil comics
vegeta scanned
Jay-Spirits War colorat cu tableta in ps
Goku ssj god wip

si ceva ce am facut pt. mangazen rush ce a aparut a eecc
Ogre-mute manga pag1
pag2
pag3

asta a fost facuta mai pe fuga...

#25
Wow, te pricepi foarte bine sa desenezi pe tableta, felul in care colorezi e la fel de tare, doar ca pozitiile lor sunt cam rigide, cel putin mie asa imi par, in special Jay-Spirits War, chiar daca e doar colorat cu tableta. Profil comics arata destul de bine, desi are capul cam patratos si nu imi place cum iese spranceana aia din stanga. 21
:3
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#26

mersii,da chestia cu spranceana ii chestia mea asa imi place mie uneori mai ales la oc -uri sa fac ,si la ochi daca ai observat,mersii inca-o data , chiar daca mai recent m-am apucat de commisions si nu am mai avut timp de chestii din astea,in ultima vreme am desenat numai hentai pt. diferite persoane si un site,si am numai desene mai sexoase dar in versiunea pt. da,apropo profilul meu pe da:http://costin55.deviantart.com/
asta-i ceva practica la pictat uratanii in ps
ugly chic
sper ca-i ok ca postez asta
black dynamite nude
tsunade,sakura si ....naruto???
gohan si...bulma??
goku si...supergirl???
ceva nu tocmai pe stilu meu...
conan scanned
goku ssj god
astept parerile si sfaturile voastre in continuare....daca vreti sa vedeti imaginile de mai sus in toata splendoarea lor cautati pe hentaifoundry costin55!!

#27
Daca e sa spun care "ecchi" mi a placut mai mult, acela este "black dynamite nude". Se vede ca te pricepi la detalii, culori, dar semnatura, e foarte naspa. Mai lucreaza la ea, fa o mai mica poate, mai profesionala.
Am avut dreptate cand am zis ca te pricepi la anatomie, imi place ca te ai axat pe ea, fie si ecchi-hentai, daca asta ti place, atunci okay.
La fel, semnatura tare nu-i "ochioasa" in nici un desen.
Cel mai mult imi place "goku ssj god", l ai lucrat frumos, imi place cum ai ales culorile (mai putin pantalonii) si... am observat ca eviti sa desenezi mainile, iar in "conan scanned" se vede ca nu prea e punctul tau forte. Da i drumu', deseneaza maini! Smile
Mai voiam sa zic ceva, am avut impresia ca la unele desene ai exagerat cu conturul: "gohan si...bulma??" mai ales. Cand dai un contur prea proeminent, da impresia de cartoons. Inteleg ca la manga merge, sau intr-un desen alb-negru, dar fa-l mai putin vizibil daca poti, asa cum ai facut cu "ceva nu tocmai pe stilu meu...".
Imi place! Lasa hentai-ul si pune te pe desenat, ca se vede ca ti place si te pricepi!10
"But I will wear my heart upon my sleeve
For daws to peck at: I am not what I am."

#28
Ugli chic -> imi plac detaliile fetei, in special cum ti-a iesit gura. Eu de obicei am probleme cu dintii, de orice tip.
Cred ca ar fi trebuit un anunt, totusi, dar nu imi aduc aminte de vreo regula de genu' prin topicul de desen. Oricum, Sakura arata cam robotica, poate e din cauza pozitiei, dar nu imi place cum arata cu capul intors.
"Ceva nu tocmai pe genul meu" -> background-ul nu arata senzational, iar aspectul fetei nu e cel mai... palpitant, insa arma... oh, Doamne, arata incredibil.
Conan scanned -> conturul e bun, sangele arata bine, iar detaliile sunt bine alese si definite.
goku ssj god -> vazusem in cealalta postare acest desen si mi-a placut imediat coloritul. Nu ma dau in vant dupa anime sau grafica personajelor, dar aceste culori chiar sunt ceva nou (par & ochi) si dau bine la ochi.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#29

#30
aand im back Smile
am revenit cu ceva marfa noua ,am cateva desene personale dar majoritatea sunt commisions...si bineinteles desenele mele sexoase Smile

cateva schite in creion facute asa in plictiseala...
[Imagine: conan_sketch_by_costin55-d6tpoem.jpg]
[Imagine: superman_sketch____by_costin55-d6sr6b3.jpg]

asta-i un desen anthro comandat de cineva de pe furaffinity ...parca Smile
[Imagine: huski_x_wolf_sexyness___by_costin55-d6sr3fl.jpg]

commision-doar un crop
[Imagine: kid_goku____by_costin55-d6qaqta.jpg]

crop dintr-un desen mai amplu Smile
[Imagine: batman_joker_da_by_reiner55-d70guoy.jpg]

practica in ps-sai
[Imagine: paint_practice_sai_by_reiner55-d6zci9g.jpg]
[Imagine: paint_practice_ps_by_reiner55-d6zhemh.jpg]

ultimul meu desen personal-wonder woman pin up
[Imagine: wonder_woman_pin_up_flats_by_reiner55-d72k1cw.png]

desenul terminat
[Imagine: wonder_woman_pin_up_finished__by_reiner55-d7446nk.jpg]

astept sfaturi si pareri,multumesc!!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)