Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

costin 55 drawings-2012

#11
wow ultimele tale desene arata genial!
ai desenat foarte bine muschii fetei, ridurile de expresie!!! bravo. Chiar daca ai facut dupa referinta sau nu, se citeste faptul ca stii ce faci din hasura, e impecabila!
Imi place mult ca ai avut curajul sa adaugi umbre puternice pe fata lui.
O singura sugestie as avea, si aceea ar fi sa colorezi mai intens costumul sau negru. asta deoarece nu se distinge foarte bine pielea de materialul mastii de exemplu. Desi grafic arata forte bine, cred ca daca faceai ce am mentionat mai devreme, arata totul si mai bine.
Oricum stilul Marvel te prinde!

#12
wow din pacate n-am mai dat de mult pe-aci fiind ocupat cu o manga pe care ma chinui sa o termin pt. un concurs...as fii vrut sa postez o pagina doua dar nu se poate....asa ca o sa pun cateva desene pe care le-am mai facut pana sa ma apuc de aceasta manga!!!
primul un fan art harap alb continua
fan art ha!

acesta l-am scanat de curand si am umblat un picutz la contast
sexy girl

un caracter propriu facut cu creionu si aplicat o culoare in ps
ray
ray creion

miron din harap alb ...
gerila

ce sa mai zic astept opinii,pareri,sfaturi...ce vreti voi!!sal!!

#13
Wow! Esti unul dintre putinii desenatori pe care i-as lasa sa-mi faca un portet sau nud!
Parerea mea este sa pui mai mult accent pe desen in creion si pe anatomie.
Cel mai mult mi-a placut "gannicus"- foarte reusit detaliul in creion, si varianta editata a lui Batman.
Imi place cum desenezi, mi-ar placea sa iti dezvolti mai mult talentul spre portretele si desenele realiste.
"But I will wear my heart upon my sleeve
For daws to peck at: I am not what I am."

#14
aww,mersii....mai ales pt. faza cu portretul....la portretre e mai greu de practicat...ai nevoie de mai mult timp decat la celelalte desene sau stiluri, pierzi mai putin timp...dar si eu vreau sa ma mai inbunatatesc la portrete...am mai facut ceva mai in gluma asa....

nude girl

comic practice...

#15
"But I will wear my heart upon my sleeve
For daws to peck at: I am not what I am."

#16
mersii de sfaturi,n-am o tableta si am facut acele linii mai in glumai si mai pe fuga...o sa vezi cum le fac mai in serios cand voi posta aici manga pe care am facut-o pt. un concurs...dar asta dupa martie cand se termina concursul nu am voie pana atunci!!

ceva nou...
a fine lady ....nude

#17
Da, am avut dreptate, le ai cu anatomia.. si cu proportiile. Dar desenul e neterminat, trebuie sa alegi sa faci ori detaliile, ori umbrele. Lucreaza la fat(z)a. E curat.
Pai daca n ai tableta, cum le faci? Le bagi in photoshop, dupa ce le scanezi?
"But I will wear my heart upon my sleeve
For daws to peck at: I am not what I am."

#18
ultimul desen trebuie colorat....nu prea am de gand mai ales in ps....la ce te referi su scanatu si ps ???la chenare da si cand vreau sa imbunatatesc scan-ul si sa-i aplic screentone-uri cum am facut la manga pe care am facut-o recent!

#19
Hey)))
Decind nu ne-am auzit 4
Stau si ma uit mai bine si vad ca ti s-au mai schimbat gusturile))) Desenele arata mult mai bine. Intr-un final vad ca te orientezi mai mult spre nud. oate incerci sa studiezi o pictura academica. Studiul il faci pentru etapa. Fiindca el iti ajuta mult la proportii si chestii legate de desen.
Succese si bafta)

#20
mersii frumos Mitchy!!!ce sa apun diversitatea-i buna intotdeauna ajuta la desen,inveti ceva de ici ceva de-colo si iese ceva si mai frumos....de studiat nu cred ca-i posibil...mai ales acum,oricum mereu m-au invatat eu singr dar acuma mai am si netul pt. ceva ajutor...este chiar bun!!mersii inca odata!!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)