Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

costin 55 drawings-2012

#1
salut m-am intors pe zup dupa aproape un an de inactivitate!!
asa ca m-am decis sa facu un nou topic cum cel vechi este inchis si oricum cred eu ca am mai evoluat asa ca vreu sa postez numai desene din 2012!

my deviant id:costin 55
o sa incep cu cel mai reusit desen al meu zic eu pe 2012
portretul lui gannicus din super serialul Spartacus!!
gannicus

si acum al doilea cel mai reusit ..poate
andy

superman x din serialul anima legiunea supereroilor ,dar facut in stilul meu
s-x

spiderman
spiderman

un desen un pic cam ecchi...kanu din ikkitousen
kanu

kanu din nou intr-o alta pozitie
kanu 2

sam din supernatural ..nu a iesit chiar cum as fii vrut eu dar ...
sam

red hulk sketch
red h!

un desen pe care l-am facut cu mare drag
the tick

ed elric
ed necolorat
ed colorat

sonsaku hakufu
son

cel ce umbla in chiloti pe strada
freakazoid!

ceva mai vintige- gheara de fier din G.I joe extreme
iron claw

cel mai mare zambaretz
masca

cel mai tare personaj din toate timpurile
goku

roruni kenshin
samurai x

o sa mai poste cateva dese in curand!
ps:sper ca am postat bine si nu o mi se stearga postul!
daca doreste cineva sa cumpere vreun desen sau sa-i fac unul pt. al cumpara sa dati de veste si sketch card-uri daca doreste cineva cu diverse personaje anime sau cartoon!

#2
Buna costin si bine ai revenit in comunitate.
Te-as ruga pe viitor sa postez MAX 10 desene per/post. Multumesc frumos.
Te stiu de mult timp si mai stiu ca ai niste desene foarte bune. Voi reveni maine cu un edit si cu parerea mea.


Urat din partea mea ca nu am venit cu un edit.
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#3
Mdap, deci, sunt multe, nu le voi lua pe fiecare in parte la puricat, voi vorbi mai mult in general. :3
Mi-ar fi placut daca ar fi avut o calitate mai buna pozele, daca nu pot fi scanate, pentru ca nu pot observa detaliile, si e pacat fiindca imi place cum desenezi, mai ales portretele masculine, stii sa le evidentiezi trasaturile si am ramas WOW la detaliile pe care le oferi la muschi, mai ales la desenul cu Hulk, pe care tare as vrea sa-l vad colorat, cu umbre si cu tot, ar fi un fan art foarte, deci foarte, reusit. Superman si Spiderman cred eu ca par rigizi, dar cum am spus, esti foarte tare la desenat barbati, as vrea eu sa le pot desena corpul asa (mereu imi ies feminini T.T). Cel cu The Tick ma bine dispune, nu stiu de ce, poate e datorita expresiei fetei lui, oricum, mie chiar mi-au placut toate, preferatele mele fiind Gannicus, Red Hulk si The Tick. Esti foarte talentat si ma bucur ca ai decis sa-ti impartasesti talentul, pacat de calitatea pozelor. D:
Astept si altele. <3
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#4
mersi pt. com-urile constructive si nu numai!

doua desene noi sper sa va placa

guts din berserk
guts

maya natsume din tenjou tenge ultimul anime pe care l-am terminat de vizionat!
tenten

ps:am schimbat telefonul cel vechi cu un galaxy gio sper ca se observa!

#5
Uh, da, intradevar se observa, putem vedea detaliile mai bine. :3

La Guts ador tot ce ai facut, numai la antebrat am impresia ca sunt niste linii care parca nu au ce cauta acolo ca sa reprezinte muschi, dar eu nu desenez baieti deobiciei, mai ales asa musculosi, deci nu iti pot reprosa. 21 Umbre vad ca nu sunt multe, dar cele ce sunt macar sunt puse cu cap si ma bucur ca ai compensat prin a colora desenul atat de frumos, ai hasura foarte fina, imi place.
Cel cu Maya Natsume imi pare mai mult o schita fiindca nu vad umbre/culoare, dar desenul e reusit, desi la piept tind sa cred ca i-ai facut sanii prea sus si nu stiu de ce am impresia ca are o pozitie rigida, o fi din cauza hainelor. Oricum, e reusit, cum le faci tu intotdeauna. 21 <3
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#6
in legatura cu desenele:la desenul cu guts pot sa spun ca singura greseala mai importanta pe care o vad eu este faptul ca umarul este prea apropiat de gat ,am vazut chestia asta inca de cand il schitasem dar m-ia fost prea lene Smile so o iau de la inceput cu bratul-parerea mea, iar in legatura cu desenul maya natsume sanii sunt mai sus din cauza pozitiei pentru ca se vede din jos in sus daca observi o gresala ar fii la coapse mie nu prea imi place cum a iesit dar o sa remediez asta in ps cand o sa o colorez!bye si mersi de com!

#7
am revenit cu doua desene noi nu's chiar cine stie ce de capu' lor da merg!

samurai girl

ikkitousen girl
si o schita facuta sa de plictiseala
http://1.bp.blogspot.com/-E7phY_Ysbz4/UD....02.18.jpg

#8
Costin daca te intrebi unde ti-a disparut postul, te anunt ca este in sub-sectiunea Manga. Eu ti l-am mutat. Daca ai inclinatii si pre lumea Manga te rog sa postezi mangaurile si personajele tale in acea sub-sectiune. Desenele le poti posta tot aici. Multa bafta cu desenele si mangaurile tale. : ) Voi trece si in noul tau topic manga.

Primul desen
Mmhm. Din punct de vedere al anatomiei, fata samurai este structurata foarte bine. Culorile imi plac. Eu deobicei nu desenez personaje anime deci nu stiu exact ce as putea comenta. Parul nu imi place. Pare dat cu fixativ si rotunjimile suvitelor nu exista. Doar linii drepte. Suvita care inconjoara coapsele fetei pare pur si simplu rupta de sus. -.- Imi place ca ai folosit umbre discrete.

Al doilea desen
Deci asemanator cu ce am comentat sus: Anatomia buna, culorile la fel. Parul strica tot efectul desenului este colorat asa, mhh "ca la gradinita". Nu sunt evidentiate firele, nimic. La asta mai trebuie sa exersezi. Rochia nu trebuia sa se continuie si in spatele piciorului stang? o.o
Fata fetei imi exprima furie. Poate mai vii cu portrete realistice. ^^
La fel si in priviinta schitei de mai sus. Este cam neterminata. Sa imi spui daca este tot un personaj pentru o manga. Il poti posta si dincolo, in noul tau topic.

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30472
[voi revenii si eu cu un comentariu acolo dupa ce termin cu examenul]
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#9
cateva sketch-uri noi

sexy girl
1
mary jane
2
goku sketch foaie a5
3
deadpool sketch foaie a5
4
chibi superman
5
hulk sketch foaie a5
6

astept pareri !!

#10
azi vreu sa va arat un desen ce l-am facut special pentru al pune in camera mea

http://fc03.deviantart.net/fs70/i/2012/3...5j33zo.jpg
am sters background-ul cu ps sa dea mai bine!!

http://fc06.deviantart.net/fs70/i/2012/3...5j2zqn.jpg

aici fara ps




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)