Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Zăpă vs. Mimişor

#1
AÅŸaaa. Primul meu duel la Foto. XD

Tema : Colors
Concurenţii ( adică eu şi Zăpă ) trebuie să aducă fotografiile până pe data de 5 septembrie inclusiv. Votarea începe după ce ambii concurenţi şi-au postat fotografiile până pe 10 octombrie inclusiv.

Noroc Zăpă.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#2
Ştiu că o să pierd. 39

http://img337.imageshack.us/img337/7334/...ie0073.jpg

Noroc Zăpă. :]
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#3
Hă hă, ce chestie :]
Nu am avut nicio idee de poza, totusi am facut .. ceva :]]
Uite poza.

Succes Mimi !
_________
" Invinsa" scrie pe mine =]]

#4
Dau si eu pe aici^^
Let's see..
Mimisor: Creioane colorateeeeeeeee 21 La asta chiar nu ma asteptam, sincer dar ai fost inspirata 21 Imi place ca nu sunt aranjate intr-un anumit fel, sunt puse la gramada. Ar fi fost mai interesant, zic eu 65 daca foile erau colorate sau aveau ceva desene pe ele.. Creioanele sunt colorate si foile alea albe >.< Nu stiu.. era mai 'colorat' 39
Eniuei e destul de buna poza.

Zapa: You killed them! broken heart [ la creioane ma refer 21 ] 21 am si eu creioane din alea 21 Le-am cumparat in clasa a 2a sau a 3a si le mai am si acum. Ce chestie 21
Revenind: Imi place ideea ta, la fel ca si Mimisor ai fost inspirata. E interesant ca in fata se vede mai clar.. nu stiu.. ii da pozei un aer mai.. 'colorat' [ nu stiu ce am azi.. aberez. ciocolata asta.. ]
Calitatea e foarte buna, la fel si luminozitatea. Bravo.

Votul meu merge la... Zapa. Felicitari *hugs her* and.. i'm sorry Mmimisor.. nu am putut sa votez ambele lucrari. :[
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#5
Heiiiii.
Prima poză.
Îmi place poza, cât de cât; adică nici nu ştiu ce-mi place la ea, poate doar originalitatea, că altfel nu m-a impresionat cu nimic. Nu ştiu de ce am impresia că acele creioane au fost aranjate acolo de tine, dacă nu e aşa atunci scuzele mele, dar mie una aşa-mi pare. Claritatea pozei este destul de slabă, iar asta nu te ajută. [Şi eu am problema asta, so....]
În orice caz, felicitări.

A doua poză.
Sincer, poza asta îmi place mai mult. Să încep cu claritatea, care e bună, aş putea spune foarte bună. Îmi place ideea, adică faptul că ai ascuţit creioane pe-acolo, că ai vârfuri rupte and so on. Îmi pare destul de... artistică poza, but nu ştiu de ce.
Felicitări.

Votul meu se duce la Zăpă.
Felicitări ambelor concurente.

#6
Hello guys!

Prima poza:

Nu prea imi place pentru ca sunt doar cateva creioane si restul e alb,si pe langa asta nu prea e facuta bine poza.

A doua poza:

Pur si simplu imi place la nebunie.Este foarte artistica si chiar e foarte misto ideea.Singurul lucru care nu imi place este ca ai pus numai trei culori mari si late care au cam acelasi contrast.Puteai sa pui si un albastru,un mov inchis chiar si negru.4

My vote goes to Zăpă!

#7
O sa-mi spun si eu parerea, si sper sa nu se ia in nume de rau.

Prima poză:
Imi place ideea creioanelor, dar din punct de vedere artistic nu e buna. Eto.. daca ai fi avut mai multe creioane.. si ai fi acoperit majoritatea spatiilor albe ar fi fost genial...
Sau.. ar fi trebuit sa faci poza dintr-un alt unghi... de exemplu cum a facut Zăpă.. sau chiar dintr-o alta pozitie.. gen mai in lateral, mai jos...

A doua poză:Ai folosit mai mult culori complementare si imaginea pare un pic tristă... nu stiu de ce dar da un aer copilaros, nostalgic si. sad :'( ...daca ai fi pus mai multe culori ar fi aratat...mai happy 106
In sfarsit, imi place!

So...votul meu e pentru Zăpă ^^
[center][Imagine: 5863530978_e4248f5008.jpg][/center]
[center]Chronicles of a Demon <-blog ~Drawings ~Fotografi~[/center]

[spoiler=Some]
[Imagine: 5385538.png][Imagine: chibi_4451.gif]
[/spoiler]

#8
Mă Mimi, chiar nu ai imaginaţie pă bune 21 La ce spirit de artist ai în tine mă aşteptam la ceva grandios, dar chiar nu a fost aşa: Redilino mică mai întâi ar trebui să mai exersezi. Lăsând claritatea, imaginea nu e nici pe departă colorată. Puteai să scoţi o floare roşie cu una galbenă şi una mov să le pui pe o coală albă de hârtie şi să pui peste ele şi împrejurul lor acuarelă şi să întinzi pe acolo si să laşi să curgă acuarela aia. Puteai să şi stropeşti foaia şi să faci şi urme cu degetul şi mâna apoi să pui la o luminozitate mai ridicată . . . lumina pe care a avut - o Zăpă în poză şi apoi să faci poza. E o idee, dar tuuuuu te - ai rezumat la nişte creioane. o.o'' Geez poza arată foarte gay. Zăpă mi - a plăcut şi la tine, dar totuşi nu strica ceva mai multă culoare. Hm . . . ştii mergea un mach color pe poza aia. Ai de mine era părfect. E şi aşa bună u spuneam ce aş fi făcut.
Zăpăăă ia votul meu.
-

#9
Buna!

Mimisor: Este draguta dar prea simpla.. mmm ma rog.. .mai exerseaza la imaginatie 3

Zapa: O ador! Imi place mult unchiul si tot Smile

Votulmeu este ptr ZAPA!

#10
Mimi,
Well, iniţial chiar îmi plăcea ideea ta * laughs * Să vedem, creioane răsfirate ici şi colo, ideea nu e atât de rea, chiar plăcută la prima vedere. Totuşi calitatea fotografiei nu mi se pare atât de excepţională, are nişte lacune pe ici şi colo şi culorile nu sunt atât de intense. Oricum, la prima vedere îmi plăcea, deşi nu e nimic extraordinar de special, simplu şi drăguţ, I thought. Deşi, am mai zis, calitatea nu este chiar cine ştie ce , e o poză destul de reuşită.

Zăpă,
Plăăăăcut.
Mi-a plăcut mult fotografia ta. Recunosc, când am văzut-o prima dată pe a lu' Mimişor, I thought it was the best, simplu şi drăguţ, oarecum stylish, dar apoi a apărut a ta, care trebuie să recunosc : este foarte frumoasă. Din mai multe puncte de vedere, calitate, claritate, idee, culoare. Creioane, transpuse totuşi sub o altă formă, plăcut. Mult mai ... colorish decât a lu' Mimi, we have to admit it. Şi calitatea fotografiei este mai bună.

Ideile, au fost ambele plăcute.
Totuşi, a lu' Zăpă e mai reuşită.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  MimiÅŸor vs Lynn [ again and again and again ] Mimisor 10 5.124 08-09-2010, 03:52 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)